Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

pytlik...

Mám rád, když film obsahuje poučení. Tenhle mě třeba poučil, že čínský náboje se nesmí přebalovat, i kdyby byly podělanější sebevíc. ()

elanius

(145/2016) / Teller a Hill fajn, námet vlastne celkom originálny len tomu chýbala iskra. Trebalo podľa mňa film šupnúť do čisto komedionálnej polohy alebo z toho urobiť drsnú drámu až thriller. Takto sa pohybujeme kvalitatívne vo vodách indie dramedy čo je dosť málo na plnohodnotný A-čkový film. (6/10) ()

Yoda sama

Kvalitne zahrané a v druhej polovici to síce naberie trochu napínavý dych, ale inak je to veľmi rutinne vyrozprávané true story. Chápem, do čoho chcel Phillips vstúpiť, ale možno nabudúce. ()

Danny F.

Dobrý film. Dobře natočený. Nechápu jak může vláda USA nabízet takové zakázky kde komu. To jsem nepochopil. Ale celkově mě to pobavilo. 65% ()

VanTom

Dva mladí "týpci" vydělali velké prachy (polo)legálním obchodem s Pentagonem (= americkou armádou), což si bohatýrsky užívali - aspoň tak to podala filmová (a nejspíš značně přikrášlená) verze skutečného případu. Ovšem i když šlo o jasný záměr, tak ten nesoulad (minimálně morální) nebezpečného přeprodávání zbraní a veselé zhulenecké párty mi vůbec nesedl, zejména při "kontrastních" šlágrech ze soundtracku. Navíc se antibushovské téma ukázalo nepříliš nosné a dostatečně rozpracované, na 114 minut sotva vystačilo, vlastně se tu nic moc nestalo a to nic ani negradovalo. ()

JohnSmith

Podobný příběh jako u Obchodníka se smrtí Yurije Orlova. Ač je Cage v posledních letech opravdu špatný, tak furt byl lepší než Hill s Teller. Hill je naprosto nechutný a děsně nesympatický. U Tellera je to o něco lepší. Jinak film ve stylu Different time, same shit. Ze dna na vrchol a pád dolů. ()

VasaX

Velmi slušná akční/drama komedie.Hill se ve své roli vyžívá, mihne se tam i Bradley a Dan Bilzerian (tomu se tam mihne spíš pěst). Film o tom, že business je business a s jídlem roste chuť a tak není těžké si občas ukousnout moc velké a tvrdé sousto. Trošku nadhled, trošku sarkasmu, nějaké vtipy a humorné situace, ale ve výsledku celkem slušný cocktail zábavy. Je to sice spíše taková velká jednohubka, co nezasytí na moc dlouhou dobu, ale dokud je v "ústech", tak chutná. ()

hroubek

Filmy Todda Phillipse mám rád, jelikož mě vždy rozesmějí a pobaví. A zde tomu není jinak. Na film jsem se celkem těšil, ale recenze a ohlasy nebyly nejlepší, tak jsem film odložil na "někdy". A to "někdy" přišlo před pár dny, a já jsem byl příjemně překvapený, jak moc dobře film šlape a zvládne bavit. Phillips má řemeslo v ruce a umí točit. Ví jak natočit působivou scénu která lahodí oku i sluchu, jak jí prodat, a také umí prodávat i nesympatické postavy sympatickým způsobem. Ne vždy mu to vychází na sto procent, ale zde mu to vyšlo. Miles Teller je zde fajn a jeho výkon je příjemně civilní a rozhodně nic nekazí. Jonah Hill vypadá trochu jako utržený ze řetězu a svou roli si naprosto užívá a krásně při tom lehce přehrává(afektovaný smích, vulgarita). Ana de Armas je nádherná, nemá tolik prostoru, ale i tak si svoje s přehledem odehraje a je krásnou ozdobou filmu. Bradley Cooper se ve filmu objeví jen na chvilku, a i tak si každou scénu ukradne pro sebe. Film má hezký soundtrack a několik dost povedených scén jako prodej trávy, převážení zbraní nebo cynický závěr. Týpci a zbraně je fajn film, který pobavil, ale podruhé si ho jen tak nepustím. ()

zdenny

„Obchodník se smrtí“ v jiném balení. Byl to slušný film, ale u mě na čtyři hvězdy ne. Ani nevím proč. Každopádně mi to stačilo fakt na jedno nedělní odpoledne. Co se týče napětí, tak takové pocity jsem neměl ani při projíždění „trojúhelníku smrti“. A co se týče zábavy, tak úsměvné momenty zde prakticky nebyly. Film byl spíš cool, ale takový dry cool než normálně cool. Zajímavý byl popis fungování celého zbrojního průmyslu a jeho vzniku. ()

s.e.p.p

Je trochu podivné, že se k takové látce dostal zrovna Phillips, protože si myslím, že by jí uchopení nějakým serióznějším režisérem jen prospělo. Takhle se tvůrce Pařby ve Vegas pokouší natočit svého Obchodníka se smrtí, a výsledek takové premise vlastně i dost odpovídá. Je to ucházející, žánrově nevyvážený chaos, kterému bych díky Phillipsovu jukeboxovému způsobu výběru hudby nejraději strhl ještě jednu hvězdu. ()

Tft

War dogs aneb jak narvat do jednoho filmu co nejvíc klišé. I kdybych byl jedním z týpku a zažil to naživo a následně šel do kina na tenhle film nevěřil bych tomu, že se to stalo. Všechno je přitažený za vlasy aby se to tvářilo rádoby cool a funny ale ve výsledku je to spíš festival nudy a trapnýho humoru. 35% ()

vyfuk

Zřejmě jsem nečekal nějakou extrémní úžasnost. Tak nějak jsem asi ani nevěděl, co od filmu čekat. Nakonec to dopadlo podle mne nejen dobře, ale bylo to kupodivu důstojné "pokračování" Obchodníka se smrtí. Celou dobu mi sice přišlo, že ve filmu něco lehce vrzalo. Prostě zde bylo něco, co mi neustále padalo do oka, že tenhle film rozhodně není dokonalý. Příběhově vzato se dle mého jedná i tak o velice dobrý film. Má to asi hlavně to, co mne vždycky překvapí, a to to, jak rychle film utekl. Navíc, bonusové body za úžasný soundtrack. Jo, jo! Ten byl hodně dobrej. ()

cpt.Lynch

Mix Obchodníka se smrtí a Vlk z Wall Street. Nedosahuje kvalit ani jednoho z nich, přesto fajn pokoukání. Jonah Hill roste! 3,5 * ()

Pedross800

Tož jako celkem to byla prdel, ti cucáci to dotáhli fakt daleko,mělo to spád, semo tam i napětí. Prostě zbraně, prachy a.....ANIČKA ARMSOVÁ! No ty vole, oči mě z důlků málem vypadly .... asi jsem objevil nástupkyni mých stárnoucích latino sexy samiček Salmy a Penélope! Oléééé ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz