Vlk z Wall Street

• slovenský

Vlk z Wall Street

Životopisný / Komedie / Drama / Krimi

USA, 2013, 180 min

Tak vyšperkovaná óda na peníze, sex, drogy a nebetyčnou zhýralost, až bych skoro zapomněl, že v reálu mi takový typ lidí přijde zralý na zdravé proplesknutí. Jenže i kdybych jen tři hodiny fascinovaně studoval pohyby vlčího krále Lea, stálo by to za to. Kousavé monology, kastování prostitutek nebo mozková obrna vedou, ale DiCaprio celkově podává výkon na hranici lidských možností, který může vypadat ležérně a pohodově, ale zahrát ho musela být o třídu větší dřina než kdykoli předtím. Škoda ale je, že se Scorsese rozmachuje až zbytečně široce. Ani moje láska k nadstřeleným příběhům, které nevědí, kdy přestat vyprávět, mi nezabránila v ošívání se nad tím, že poslední hodinka už jede trochu na volnoběh. Marty s Leem tak i tentokrát umí a svůj um si neuvěřitelně užívají. Úplný střed, ať už s dolarem nebo bez, ale o jedno pole míjejí.(23.1.2014)

Podívejme se na to z té druhé strany. Já tedy viděl tříhodinovou ódu na zkurveného zloděje a manipulátora, který doslova promrdal, prohnal čenichem a projachtařil úspory tisíců "spokojených" dyků. Zajímalo by mě, jestli to "přešťastní" investoři do Straton Oukmont, co skončili po těhle pařbách s holou prdelí, vidí také jako roztomilou a hravou komedii, jenž v podstatě dělá z bezskrupulózního zmrda kůl frajera. Po neadekvátním trestu ještě vydělá na tom, že své veselé trampoty sepíše, vykešuje filmová práva a jeden z nejslavnějších režisérských velikánů ho glorifikuje ve filmových análech. Což o to, být to podle neskutečných událostí, je to film zábavný, mistrovsky zrežírovaný a špatně zahraný. Ano, rozhodne si nemyslím, že když Rocco Siffredi jednou vycení zuby a jednou spadne ze schodů, přičemž se zbytek stopáže tváří jako špatně nalubrikovaný genitál, je na jakoukoliv hereckou cenu. No, s takovou se brzy dočkáme i nějakého žertovného počinu místní provenience, kterak dobrák Viki hýří na Bahamách Harwardskými fondy. Bude ho hrát Matonoha a tipuju to tak na sto až dvěstě tisíc infarktů všech těch s jistotou desetinásobku. Filmově za pět, morálně odpad.(16.1.2014)

Na začátek musím konstatovat fakt, že ten dement, co dělal titulky by si zasloužil dekapitaci. První ostravská projekce za mnou. Při vstupu a nahlašování mého kódu se mi rozklepaly kolena a doufal jsem, že na mě slečna u vstupu vykřikne: "Ach!! To jsi ty! Můžu se s tebou vyfotit a dáš mi autogram?" No, nevěřili byste........ nic takového se nestalo. Malinko rozmrzelý a zklamaný jsem teda pokračoval dál, usrkával colu od Dáji a těšil se na tu exhibici napomádovaných, přechytralých a pojebákovaných debilů. Musím uznat, že to vše proběhlo v klidu a neměl jsem sebemenší problém někomu jebnout heverem po ksichtu a napravit mu zkřivený výraz frajerství. Takže jsem si sedl, odložil hever z nohavice a doufal, že zmrdi bez jediného hodnocení a komentu, co se přiživili na premiéře začnou žlutě světelkovat a já vezmu hever. No nic, zase nic. Tentokrát děkuji, že jsem nemusel trapně čumět na půlhodinové reklamy. U filmu buď budete s tužkou B1 v prdeli sedět a hloubavě přemýšlet, co je to za užvaněnou píčovinu anebo se budete bavit od začátku do konce. Až na přepálenou stopáž 3 hodiny!!! jsem neměl sebemenší problém udržet moč, stolici a dokoukat to. To, co se z počátku jeví jako dokumentární opus o zfetovaném debilovi, kterému charakter zničí peníze se mění na perfektní komedii, která se přežene přes survival drama až vyvrcholí tíživým dramatem. Na stará kolena by i jeden řekl, že je DiŠtikio perfektní herec a já měl chuť na konci filmu zatleskat jeho hereckému výkonu, který je podle mě nejlepší v jeho kariéře. Pokud čekáte drama o machinaci peněz na Wall Street a nějaké zamyšlení nad tím, proč akcie klesly o 0,2 procenta pro firmu na pubertální pupínky, tak jste asi špatně vybrali film. Protože to je neskutečná nálož drog, kurev, chlastu, párty, zkurvených kurev a motivačních proslovů s kokainem u nosu, jakou jsem ještě neviděl. Scorsese se na stará kolena vypracoval a je škoda, že prudérní kritici snímek nepustí na Oscary. Na 3 hodiny sice milion 500 tisíc užvatlaných vět, ale pokud víte, co čekat, tak vám to asi vadit nebude. Scéna s drogami v country clubu je naprosto jedna z nejvíc komediálních scén posledních let a to už i já Bestlama jsem fakt neudržel hubu a musel ze začít nahlas smát.(10.1.2014)

Neskutečný nářez! DiCaprio je jednoznačnou zárukou pro úspěšný film, nemůže být nic jasnějšího (kromě slunce teda). Před samotnou projekcí mě dostalo úvodní slovo otce a zakladatele této databáze na filmovém ČSFD víkendu, kdy nám doporučoval klidně sexovat a oddávat se orgasmu, protože shodou náhod byl tento den Den ženského orgasmu. To jsem ovšem ještě netušila, jak inspirující film nám k této činnosti připravili. Byl mi odkryt šílený svět mezi burzovními makléři, kteří obchodují s fakem a vydělávají tak neskutečné prachy, za které se dennodenně oddávají svému bohatství, drogám a děvkám. Když si odmyslím smutný fakt, že tohle se skutečně děje, že bych v reálu lidi, kteří vědomě a arogantně sedají za volant pod vlivem návykových látek, nechala skonat pomalou a bolestivou smrtí, tak díky Wolfímu, scénáři a způsobu jakým stylem byl ten film natočen, jsem se celou dobu velmi dobře bavila.(11.8.2014)

Šlapky, orgie, koks, prášky, chlast, auta.... aneb totální hedonismus makléřů v praxi v nesmírně živelném filmu, který dokáže svou opojnost velmi lehce přenést skrze plátno./// Nejzábavnější scéna desetiletí (mozková obrna aneb kterak maniak Belfort objevil novou úroveň účinků drog), geniálně hysterický DiCaprio, Hill hrající konečně burana, co k němu sedí, skvělá hudba… Celkově neskutečně nabitý epos (za 3 hodiny se nestihnete nudit!) moderní filmařiny, který nestojí na kdovíjak geniálním scénáři, ale mistrném fyzickém herectví s různými úšklebky, vzdechy nebo prskáním, ale i přímých promluvách vypravěče k obecenstvu (viz např. House of Cards)./// WoWS je podle mě z části přiznaná oslava vychcanosti, což se v Hollywoodu často nevidí. Scorsese tak rozhodně vybízí k podrobnějšímu čtení filmu, byť po prvním zhlédnutí působí téměř jako čirá komedie bez nadstavby. A i kdyby tomu tak bylo, je to monstrózní zábava (mimochodem neskutečně vulgární), kterou by od tohoto velikána čekal asi málokdo, takže já si jeho akcie ráda koupím znovu. "I will not die sober! Get the ludes!" 85 %. [Kino](28.12.2013)

• - Se stopáží 180 minut se jedná se o do té doby nejdelší film Martina Scorsese. (Lucasion)

• - Natáčelo se od 25. srpna 2015 do 12. ledna 2013 v Itálii, Nevadě, New Yorku, Kalifornii, New Jersey a na Bahamách. (Varan)

• - Originální scénář filmu měl přes čtyři hodiny. [Zdroj: Chi.cz] (Bioscop)