V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

markotter

Civilně a bez patosu zfilmovaný příběh, který asi každý zná - ale mně to nevadilo. Scéna přistání na vodě byla výborná, vše ostatní tak akorát. Sully měl kliku, že byl tak zkušený - jiný už by až do smrti splácel ten Airbus.... ()

RajAthen

Bravurně natočeno, Tom Hanks je zkrátka svou civilností a autentičností v malých detailech chování svých postav nedostižný. Tato je navíc reálná, plná pochybností i lidskosti a hrdinství. Pořád ještě zde platí, že lidský odhad je nad počítačem řízený kalkul. Jakkoli se mi film líbit, osobně mi přišel více jako "pouhý" dokument. Nemyslím to špatně, pouze jako konstatování. Bylo zde tlusté sklo a minimum možnosti pro dějovost. Nedovedu si moc představit lepšího tvůrce, který by s minimem látky z ní dokázal dostat takovéto maximum. Výsledkem pro mě však je, že jsem očekával drama a dostal jsem výborný dokument, což ale také může být jen má chyba. ()

Lupes

Velmi komorní a věrohodné zpracování bez větších přesahů, symboliky či dalších motivů. Proč taky. Život umí být při vší své dobrodružnosti velmi přímočarý a velcí hrdinové obyčejní. V tomhle filmu jen všichni "dělají dobře svou práci", včetně postav záporných. A to je také jediná malá kaňka na jinak výborné, čisté studii lidského faktoru - je to příliš... americké. Tedy příliš idealistické, příliš adorující lidstvo, člověka i Ameriku. Je to film plný hrdinů a typicky americký patos tak přece jen ubírá jednu *. ()

Klajondr

Hezky zpracovaný film o velmi zajímavém a neskutečném příběhu. Clint Eastwood dokazuje svůj režisérský um a Tom Hanks zase své úžasné herecké výkony. Moc pěkné. ()

bearmeedek

Na jedno vidění (a seznámení se se situací) dobré. Samotná událost úžasná. Jinak dobře natočený "hraný dokument", ke kterému už není co dodat. ()

Baron Noktur

Milujem také filmy. Hanks bol vynikajúci, atmosféra príjemne komorná, bez prehnaného pátosu, prehnaných srdervúcich scén a prehnaných vyumelkovaných scén. Svojim spôsobom mi to pripomínalo Kapitán Phillips: Prepadnutie lode Alabama, kde hral zhodou okolností tiež Hanks. 7,5/10 ()

Armin82

Film komentuju hned po jeho shlédnutí. Nějak jsou ve mě ještě emoce, ale i tak se pokusim být objektivní. Spojila se tu dvě velmi zvučná jména. Clint už několikrát dokázal, že umí i režii, takže to mě nepřekvapilo, stejně tak mě nepřekvapil Tom Hanks. Pro mě je to jeden z nejlepších herců všech dob a řadil bych ho do první pětky. Aaron Eckhart mě několikrát docela zklamal, ale tady dobrý. První půlka filmu je poměrně nudná a nezáživná, nicméně ta druhá polovina....ufff...ty simulace, Tomova řeč, poté další silumace, jak nedoletí a nakonec záznam z kabiny před přistáním...z té závěrečné půlhodiny mi běhal mráz po zádech a chvílema měl slzy v očích...asi jsem měkkouš, ale tohle se povedlo...90% ()

Acrobat

Clintova prízemná réžia je vlastne obrázkovým čítaním obsiahlejšieho novinového článku. Počas filmu si kladiem fyzikálne otázky, obdivujem šírku rieky Hudson, poviem si, že ten Hanks je predsa dobrý chlapík a že mať dobrého parťáka je na nezaplatenie. Sully ani nie je dráma, ale biografia svedeckých výpovedí, článkov a ak sa oprostím od oprávnenej snahy kritizovať americké, tak som sa nenudil a čerpal z námetu to, že zázraky sa možno dejú. Vyšetrovatelia sú veľmi subjektívne poňatí ako tí zlí, čo trošku uberá na rovnosti kariet. Umne je zvolená stopáž, ktorá keď by už mala začať nudiť, tak Tom v mysli vidí ako by asi vyzeralo lietadlo v NY uliciach. Myslím si, že Sullymu sa vzdal lepší hold ako Kyleovi, taký civilnejší, novinársky, rovnoprávny. (videné Vianoce 2020, Markíza archív) ()

Nix

Další příběh, který jsem nikdy nezaznamenal. Tom v hlavní roli jako vždy tahounem a Clint zase vypráví příběh tak jak to umí. Celkově precizní provedení filmu, které je opravdu super podívanou. Tímto filmem člověk nic nezkazí. ()

junxi91

Starý a velice zkušený pilot nejen dopravních letadel, ale také dvouplošníků a stíhaček. To je kapitán Sullenberger, který zažil potenciálně katastrofickou situaci při letu číslo 2049 s letadlem Airbus A320. Po srážce s hejnem ptáků klesly u obou motorů otáčky tak nízko, že nebylo možné pokračovat v letu. A tak Sully přistál s ocelovým ptákem na New Yorské řece Hudson. Nyní je na koberečku před vyšetřovací komisí, která jej vyslýchá ohledně toho, proč sakra přistával na řece místo toho, aby se pokusil přistát na jednom ze dvou letišť. Dle inženýrů a jejich simulací by to se svou rychlostí a letovou výškou v pohodě zvládnul. Navíc mu prý klesly otáčky pouze u pravého motoru, levý fungoval be problému. On ale tvrdí, že on jako pilot rozumí svému letadlu lépe, jelikož má za sebou tisíce hodin letů za jeho čtyřicet let praxe. Oni ovšem nezpochybňují jeho profesionalitu a zodpovědnost, řeší jen tento konkrétní případ. Mezitím má Sully vize, ve kterých jeho letadlo padá do hustě osídleného New Yorku a naráží do výškových budov, podobně jako 11. září. Děj je v podstatě nesouvislý. V další části je zobrazena celá scéna s hejnem ptáků, vyhodnocováním situace v kokpitu, otočením letadla, snižováním výšky a přistáním na řece. Sledujeme také potápějící se letadlo, evakuaci cestujících, kteří musí opustit letadlo a čelit ledovému (lednovému) vzduchu o teplotě -20°C a vodě v řece o teplotě -2°C. K dispozici je samozřejmě spousta záchranných vest a letadlo má u východů nouzové čluny. Kapitán se postará o to, aby všech 155 pasažérů opustilo letadlo, a až poté opustí letadlo jako správný kapitán poslední. Nelze však opomenout skvělou práci záchranářů, kteří se dostali na místo chviličku po vodním přistání. A tak je kapitán Sully oslavován ve zpravodajství jako hrdina, který zachránil spoustu lidských životů. Na jeho rodinu je však vyvíjen velký nátlak a jeho žena nemůže pomalu vylézt ven z domu, jelikož je v obklopení novinářů a jiných zvědavců. Kapitán se nevyhne soudu, u kterého jsou ukazovány simulace celého incidentu, z nichž vyplývá, že by letadlo zvládnulo přistát na jednom ze dvou blízkých NY letišť. Sully se však ohradí, že je třeba započítat lidský faktor a prodlevu cca 35 vteřin od nárazu do hejna po rozhodnutí o nouzovém přistání. A to značně změní výsledek simulace! Skvělý životopisný, částečně dokumentární snímek o události, která nemá v dějinách letectví moc obdoby. Navíc je to přece úleva, když letadlo přistane na řece jako hydroplán, než když to napálí plnou rychlostí do dvojčat. ()

RAFT

Režisér C. Eastwood a Tom Hanks ve filmu Sully .Co k tomuto filmu jenom napsat ,režisér film dobře natočil ani na chvíli sem se v kině nenudil,stopáž tohoto filmu i když je to jenom pouhých 96 minut tak,to vůbec nevadí.Scéna přistání na řece Hudson je zvládnutá na jedničku ve filmu nechybí napětí ,emoce.Dobře zvládnuté je i vyšetřování a to zároven i v podobě simulace . 80% ()

xenopus

Clint Eastwood je prostě mistr svého (režisérského) řemesla. Střihnul si drama, v němž nechybí scény komorní i efektní exteriérové a situace intimní (nechápat doslova) i veřejné. Za sladění těchto dvou dvojic kontrastů tleskám, protože to není snadné spojit díky různorodosti psychických procesů, které se na pozadí každé ze situací odehrávají. Vhodná doplňující hudba, Hanks i Eckhart hrají o sto šest, casting přesný (zbývající herci vypadají jako běžné postavy ze života, u nichž nepochybujete, že se od reálné předlohy liší jen minimálně; což lze ale říci i o Tomu Hanksovi a opravdickému kapitánu Sullenbergerovi). Všechno skvěle vyvážené, učesané, přesně dávkované emoce, navzdory jisté komplexnosti (viz výše) vlastně jednoduché a přímé... Ale přiznejte si, nemáte taky někdy chuť si od předvídatelného (tím pádem vlastně prostého) stereotypu odpočinout a povyrazit si s někým spontánnějším? Silné 4*. ()

hekla

Výborný životopisný snímek od skvělého Clinta Eastwooda v podání jako vždy perfektního Toma a sekundujícího Aarona. Podařené prolínání scén, emočně plné, napínavé i když znáte konec. Skvělé efekty, přistávací scéna je tak autentická, že se v kině zařezáváte do sedadla a hledáte bezpečnostní pásy. ()

MAAUZ

Musím říct, že Sully je opravdový Zázrak. Z těch pár filmů podle skutečné události, co jsem v poslední době viděl, byl tenhle nejlepší. Tak lidský. Moc se mi líbilo, jak byl natočenej. Scény, kdy šéfpilot vzpomíná zpětně na celou událost, jsou perfektně zasazený a prostřihaný do příběhu. Pasuju ho zatím i na nejlepší letošní snímek. ()

J.e.r.e.c

Eastwood pokračuje ve stavění pomníků americkým hrdinům z Lidlu. Teda z lidu. A jeho filmy jsou čím dál civilnější, normálnější a... nudnější? Ne, to by bylo příliš povrchní shrnutí... a navíc to není pravda. Sully je oldschoolově poctivé drama, kde se veškeré napětí buduje prostřednictvím dialogů a především hereckých výkonů. Byť to zpočátku vypadá, že Clint prostě zfilmoval článek z wikipedie. On si ale podobně jako u Amerického snipera pomohl v podstatě vymyšlenou podzápletkou s „padouchem“ a to napětí tam dostal. A funguje to tak dobře, že po celou dobu jsem byl jako na trní a ve finále mě dokonce pohnul až téměř k slzám. P.S. Jako obvykle v podobných případech doporučuji, abyste si před projekcí nezjišťovali žádná fakta o skutečném případu. 75 % ()

vladivostok

15/11/16 mi tu ukazuje 125. najlepsi film. Ano, je to Clint Eastwood. To viem, lebo som si to predom precital. Asi som uz velmi rozmaznany europskou produkciou, nemozem predsa ocakavat to iste od hollywoodu. Tu som cakal aspon nieco. Film ma bohuzial sklamal. Stale cosi hladam, tu som nenasiel nic nove. Cele to bolo osuchane a million krat videne. Tom Hanks je uz sedivy pan v rokoch a uz aj soferuje lietadlo. Sympoš. Ano, stal sa zazrak a aj napriek tomu je system proti nemu. Zachranil a este je zle. Chudak. Take pateticke. Clovek nie je vobec postaveny do nejakeho rozpolozenia. Chyba mi tu pridana emocia. Predloha a scenar su sice pripravene na urovni, no to nestaci… vyslovene som sa nudil. Btw – bez vtipnej poznamky na konci filmu by to ani neslo. Bolo to nalinkovane jak Kim Ihr Senov jedalnicek.. ()

celticek

Dobrá Eastwoodova práce, tradičně bezchybný Hanks. Nevím, čekal jsem víc. Určitě stojí za shlédnutí, minimálně proto, že je to podané věcně a bez klasického amerického patosu. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu