V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

Ben Nevis

Eastwood jako režisér mě snad nikdy nezklamal. Udělat z třicetiminutové události (včetně výlovu) 96 minutový film, tomu se říká z hovna bič ukroutit. Nicméně ve filmu chybí záporáci a vytvořit je z vyšetřovací komise, mi přišlo poněkud nefér. Kapitán se přece jenom pokusil o manévr, který je z 90% neúspěšný a vyšlo mu to zázrakem, proto máme film. A film je mistrně sestříhaný, takže nenudí, i když se v něm nic překvapivého nestane. ()

helloween93

Po Americkém sniperovi vzal Clint další zajímavou látku a přetvořil ji na poutavý příběh, který je sice o letecké nehodě, ale se šťastným koncem. Ač to na první pohled vypadá jako katastrofické téma, Clint natočil spíše komorní film, kde většinu filmu probíhá vyšetřování Sullyho nouzového přistání na Hudsonu. Samozřejmě je tam i samotné přistání na Hudsonu, a to dkokonce dvakrát. První spolupráce Clinta Eastwooda a Toma Hankse a byl z toho pro Warner Bros hit. Celkem na mě zapůsobil i hudební doprovod, a to hlavně v závěrečných titulkách. 4* ()

Folky

Nakonec lepší než jsem čekal. Vyprávění událostí zpětně je sice zbytečné a veskrze je vše po oněch událostech dost šablonovité, ale aspoň jsem se nenudil. ()

Olík

Tom Hanks, Clint Eastwood, zázračné přistání poškozeného letadla na řece Hudson a jako bonus podle skutečné události…..na první dobou by se dalo říct: „sázka na jistotu“. Ale o sázku na jistotu jde i na druhý pohled, třetí atd. Za prvé tady máme již zmiňovaný hrdinný příběh….to je látka sama o sobě mající cenu zlata. Pak možná nejlepší nejvýraznější herec své generace Tom Hanks a režisér, který nejede na kvantitu, ale vybírá si. Třemi slovy: „dobře odvedená práce“. Drama je slušně vystavěno, vhodně se pohybuje časem a perspektivou, samozřejmě nesmí chybět dávka Eastwoodova patriotismu. Mám jediný problém…..teda možná dva, irituje mne ještě Eckhartův knír. Ale to hlavní je fakt, že příběh nedává možnost pochybovat o činu hlavního hrdiny. Od první minuty před vámi stojí los gerojos sympatikos a děj se co děj, celá rodina stojíme za kapitánem Sullenbergerem i kdyby každý druhou středu v měsíci trhal koťatům přední packy jako odreagování od náročné práce pilota. Možná přehodit některé události dějové linky, ale kdo ví. Jinak krystalická jednoduchost a síla. Jak už jsem řekl: „dobře odvedená práce“…..a nebál bych se dodat „klasicky dobře odvedená práce“. ()

P.J.2

Klidně tam pošlu plnou palbu. Výborně natočené, zahrané a Američani si tam netleskaj. A konec je naprosto bravurni. ()

bif

Výborně natočené drama. První polovinu filmu jsem přemítal nad tím, jestli by nebylo lepší o události udělat spíše ,,Greengrassovský" dokument, ale poslední třetina filmu mne vyvedla z omylu (je geniální). 4 a 1/2 *. ()

salamandrr

Hanks to zahrál jak mohl, vedlejší role taky OK, ale neustálé přeskakování mezi přítomností, minulostí a strachem pilota.. to filmu fakt neprospělo. Stejně tak nechronologické uspořádání filmu. Proč jako nemohu vidět nehodu, pak záchranu, pak vyšetřování? Co má velkou hodnotu je ukázka vyšetřování, kdy je skutečný hrdina a znalec své práce popotahován kvůli materiální škodě, která je pro leteckou společnost vcelku zanedbatelná. ()

PEZ

Je vcelku zaujímavé, že za tie roky sa stretli za jednou kamerou Tom Hanks a Clint Eastwood až teraz. Výsledok je slušný. Pamätám si to ako včera, keď som čítal o tom, ako civilné lietadlo muselo (v roku 2009) núdzovo pristáť na rieke Hudson v New Yorku. Vec nevídaná. Takže na film som bol aj pre toto zvedavý. Formálne je to štandard, Clint to zvládol s prehľadom, vybral pre film iba to najpodstatnejšie a aj preto je Sully jeho najkratší film z tých, ktoré režíroval (a to ich už bolo 35!). A je to tak dobre - človek sa nestihne nudiť a vychutná si ďaľší herecký koncert Toma Hanksa. Chlapík to má stále v sebe. Vlastne hlavne Tom to potiahol, lebo okrem samotnej šokujúcej udalosti je to film jednoduchý a civilný. A trošku prehnaný, čo sa týka vyšetrovania nehody, ale filmová dramatizácia je v hollywoode jav obvyklý a rád to ako divák prekúsnem. Clint prvýkrát použil IMAX kamery a naozaj bol zážitok vidieť film na obrovskom plátne (2D). Sully nie je film prelomový, je to "iba" vysoký štandard s nadpriemerným Hanksom a silným skutočným príbehom. ()

Dm1tr1j

Dam dve lebo to bolo uťahané ako Eastwoodove gule. Chýbala iskra a dobrý režisér. Ale za to jeho hrdinstvo pridám ešte jednu. ()

TheMraca

Prostě některé pravdy se nemění, když něco natočí Cage tak to bude v lepším případě koukatelné béčko. Když něco natočí Hanks tak to bude přinejmenším dobrý. Tentokrát je to za výbornou. 90% ()

Kingjiri

Zábavný a napínavý pouze ve scénách samotnýho přistávání na Hudsonu, ačkoliv i tenhle námět předkládanej hned z několika pohledů (cestující, záchranáři, piloti nebo vyšetřovatelé) začíná být časem znatelně ohranej. Ale aspoň se jakžtakž daří udržet divákovu pozornost i přes nudný scény mimo letadlo, což byl nejspíš i záměr, protože toho k vyprávění moc neni (viz kratší stopáž). Hodnocení přes 80% uplně nerozumim. Třetí slabá hvězda za casting a "přistávací scény". ()

Stíba

Bezchybně a s citem natočený hraný dokument bez dějového či hudebního ždímání, podaný přesně tak, jak je žádoucí. Díky Clinte, že alespoň ty na stará kolena nesenilníš a stále točíš skvělé filmy. ()

Torgal

Keby neexistoval United 93, asi by som bol ešte spokojnejší. Štruktúra rozprávania mi bola trochu proti srsti, ale aspoň zamaskovala to, že príbeh je v zásade veľmi jednoduchý. Hanks výborný, ale film ako taký mi prišiel trochu chladný a nedokázal ma strhnúť tak ako Greengrassova klasika. 7+/10 ()

Kubeska

Clint Eastwood je opravdu fenomén a hlavně velký vypravěč. Z filmu čiší civilní atmosféra, skvělý Hanks a i Aaron Eckhart. Dalo by se to označit i za profesorský film, který nemá hluché místo a podporuje ho výborná technická práce v čele s přesně padnoucí výtvarnou stránkou od Toma Sterna. Clint není tak "neklidný" jako Paul Greengrass, ale oba umí podat příběhy z reálného světa. ()

KOOHA

Nic než průměr. Že se to skutečně stalo nemá cenu hodnotit, filmová hodnota je prostě u mě průměr. ()

Whitebeard

Z toho se asi nedalo vytěžit víc. Amerika má ráda hrdiny, tak nám je chrlí jednoho po druhém. Tady je ze začátku hned jasný, kdo bude ten největší borec, jenom je třeba mu to trochu opepřit. Tým pověřený prošetřením události zcela jistě tahá od začátku za kratší konec, nicméně jejich arogance ze začátku filmu a heroický plácání po ramenou na konci filmu, je až moc v křeči. To se dalo asi ušetřit a pojmout trochu jinak. Stejně tak děkování Frau Sully na konci. Tam mi cukal koutek. Jinak moc pěkně odvyprávěný filmek, 4* dávám, k tomu mínusek. ()

DAPDO

Eastwood a Hanks, tohle spojení nemohlo zklamat a taky nakonec nezklamalo. Hodně silnej příběh, kterej dokázal, že nejlepší příběhy točí sám život. Až poletím na další dovolenou, chci, aby moje letadlo pilotoval Sullenberger. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu