Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

C0r0ner

Nechápu ty jedny a dvě hvězdičky od čsfd smetánky. Dvojka (jak je tomu velmi zřídka) podle mého překonala jedničku a nabídla divákovi nátěr ještě o stupínek vyšší, než napoprvé. Michael Bay je génius spojení akce a humoru a Mizerové 2 to dokazují na plné čáře. Těch 70% připisuji dementnosti místního obyvatelstva zhlížející ho se v Tarkovském, Kurosawovi, Allenovi a dalších nudných patlalech. 100% ()

Phos4rus

Tech vybuchu a honicke je na jeden film az dost. Dosti casto je velmi zmatena kamera na zavadu, nekdy Bay musel natocit "horsi" film. Jinak spojeni Lawrence+Smith je opravdu trefa do cerneho. ()

Wormboy

Fuha, tak to bolo nieco...dva a pol hodinovy akcny narez, to sa len tak nevidi. Cely film je sice vo velmi vysokom tempe, prva autova nahanacka je vymakana, hlasky su obsac aj vtipne (obcas aj dost:)), avsak pri takejto metrazi ani Bay nedokaze, aby sa divak nezacal chvilkami nudit. Vidiet niekolko krat vybuchovat a prelietavat auta je sice v pohode, ale zacne to nudit. Bay si ocividne nedava servitku ani pred usta a ani pred oci, pretoze tolko explicitneho nasilia som v mainstreamovom filme snad este nevidel (Spielbergovho Ryana, novy Dawn of Dead a podobne filmy nepocitam, pochopitelne). Mrtvoly po uliciach, odkryvajuca sa lebka, rozstreleny mozog, no neviem neviem...mne osobne to nevadi, ale je to myslim dost vela, kedze sa da ocakavat, ze na film sa bude pozerat aj mladsie publikum. Dalsim problemom je do znacnej miery nevyrazna Rabinova hudba, ktora by mohla v lepsom pripade (napr.ako v National Treasure, alebo Con Air) este nahustit atmosferu a o scenari ani nehovoriac...ja davam 3,5/5*, pretoze narez to je skutocne poriadny, ale na druhej strane je to aj poriadna blbost...ide o uhol pohladu, teda vlastne ako vzdy:) ()

necisty

U dvojky mě překvapily hodně zmáknuté akční scény. Nic se tam nepřehánělo, vtipné tak akorát, jediné, kvůli čemu dávám o bod méně, byl ten závěr s minou. Tato scéna zbytečně shodila celý film. ()

Juto

Trochu prehnané, ale stále dobré strávený čas. Pokračovanie je rovnako dobré. Film má viac všetkého - humoru, akcie a výborných dialógov. 8,5/10 ()

PavelVanekArt

Můj asi nejoblíbenější film od Baye. Tam, kde jednička byla na 90%, dvojka vše zdabluje a je to na subjektivních 95% a vůbec se za to nestydím. Hlášky používám do dnes v běžné řeči, tisíckrát jsem ten film citoval a nemám prti němu prakticky vůbec nic. Takřka dokonalý akční film pro moje vrtochy. Fascinuje mě akorát, že přijde Peter Stormare, malou roličkou a pěti minutami si ukradne film pro sebe a odejde ze scény. Má to tak v minimálně třech filmech (Wick, BB2 a Constantine), ale to už je jen třešnička na dortě. 5* a.k.a 95% ()

emo

Boha, to je ACTION! Na Baya nemá nikto, čo sa týka akčných scén ktoré vyrážajú dych. Super. Trpí však rovnako ako Pearl Harbor-posledných 20 minút. Keby tam neboli 100%. ()

fars

Takhle ma u me vypadat poradny akci film. Drsna akcni jizda, charizmem srsejici hlavni hrdinove, paradni hlasky, sakra dobre efekty, jeste lepsi ozvuceni (DVD), no proste krasa :-) ()

Deverant

Co k tomu říct? Ten film je tak mimo jako celá scéna se zmasakrováním nebohých Haiťanů, kteří se vynořili a zmizeli aniž by byli k něčemu potřeba. Tzn. že se hodně střílí, demoluje a spousta lidí přijde nehezky o život, zcela nesmyslně se blábolí a kamera se točí dokola a dokola. K tomu se opravdu nedá nic dodat. ()

Googlak

Nemám slof, ... Skvela dvojka, .. Skvelá akcia, ... Skvely humor, ... Tá naháňačka po dialnici patri k The Best, ... Lepšie ako predošlá čast, ... patri neodmysliteľne k mojím najobľubenejším filmom, ... Tá časť , keď je Lawrence nadrogovaný sa snáď užž lepšie zahrať nedala - BRAVO!! (Marcus Burnett: Posraní Haiťani v posraným pokojíku s posranýma bouchačkama. Do prdele!):-) ()

WolfR

Druhý díl Mizerů se nese v duchu prvního dílu. Příběh je to prakticky to samé minule a to, co už jsme viděli ve spoustě jiných filmů, obchod s drogami. Jenže my všichni víme, že Mizerové nejsou o příběhu ale o zábavě. A ta je opět maximální! Nalezneme tady velkou porci nápadité akce a humoru a taky hlavní dvojka Smith a Lawrence opět valí! Je to natočeno opravdu ve zběsilém tempu a kameraman se opravdu vyznamenal! Střih je taktéž výborný. A to vše opět v pěkném prostředí Floridy. K tomu duní perfektní muzika, takže pro mě fajn akční nářez, stejně jako jednička, tentokrát ještě megalomanštější, i když krapítko méně vtipnější než první díl, přesto ještě 4 hvězdy. ()

otík

Filmařsky velmi podobné jedničce (ostatně jako všechny filmy Michaela Baye), přesto hodně dobře koukatelné a mnohými záběry snad i úžasné, co se dá s kamerou dělat. Akčně též velmi dobré, ale občas snad až moc drsné. Film uteče jako voda, snad jen uprostřed se film trošku táhne a konec už mi přišil hodně nastavovaný. Hudba tradičně Rabinovská, nic objevného. A nejlepší scéna? Když si Martin Lawrence vezme pilulku extaze a pak dělá strašné blbiny. To se 5 minut smálo celé olomoucké kino. Prostě zábava, ale nic objevného. ()

Flyer odpad!

Je mi velkou záhadou, jak tento Michael Bay mohl natočit Skálu, film, který považuji za jeden z nejlepších akčňáků všech dob. Kde je ta úžasná, elegantní, přitom nesmírně adrenalinová akce od začátku do konce? Kde je ta parádní atmosféra, která diváka vtáhne do děje a nepustí? Jedno je jisté - v Mizerech 2 je vše otočené o 180 stupňů. Lépe řečeno, je to jeden z největších akčních shitů, které svět spatřil. Ale postupně. Scénář je tak příšerný, že by lepší napsalo i desetileté děcko, hlavní hrdinové totálně nesympatičtí, tedy žádní borci, jakými byli hlavní hrdinové z již zmiňované Skály, se kterým se člověk parádně sžil. Dále je zde přehnaně mnoho násilí, které absolutně postrádá smysl, a jestli má vyznít vtipně, tak je to spíš totální TRAPNOST. Za nejhorší považuji na Mizerech 2 fakt, že je to hrozně nudný film, což je u akčního filmu snad ještě horší, než chybějící humor u komedie. Vlastně - ona to má být komedie také! Ovšem trapné hlášky a samoúčelná brutalita mi teda příliš vtipně nezní. Závěrem musím říct, že proti M. Bayovi nic nemám, například jeho dost odsuzované filmy Armageddon a Pearl Harbor mi přijdou jako docela správné oddychovky, ovšem tento film je hrozný i přesto, že jsem ho zkoušel brát s nadhledem. U prvního dílu jsem přimhouřil oko, řekl jsem si "No, je to Bayův první film, tak co?" U dvojky už to ale udělat nemůžu. ()

Baker

cool hlášky (teď si teda na žádnou nevzpomínám, ani nevim, jesli tam vlastně nějaké byly:-) ,ale hlavně neuvěitelně boží přestřelky! takhle nějak by měl vypadat Woo v Hollywoodu:-). Jednu hvězdu dolů, za přeslazenej konec. ()

czejny

Akce, řežba, rychlá auta, krásný holky...to všechno jsou atributy této akční komedie. Tuctový akční příběh, který nepřišel s ničím neobvyklým. Jediné co tomu přidává, je místy opravdu vtipný humor v čele s Martinem Lawrencem. Opravdu si nemohu pomoc, ale tenhle týpek mě dokáže rozesmát (viz scény po požití extáze :-) Snímku vévodí typický bayovský styl s pěkně akční kamerou, která je opravdu na jedničku. Avšak něco tomu chybí, aby se tento film dotáhl na svůj první díl. Asi to ztrácí ten původní šmrnc. Zkrácení stopáže by vůbec neuškodilo, poněvadž místy je děj zbytečně natahován a necelé dvě a půl hodiny je na tento druh filmu poměrně dost. Black Bad Boys and girl se vracejí...ale jejich policejní placky začínaji pomalu, ale jistě reznout, tak pozor aby s případným dalším dílem nešly do šrotu. ()

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí