Zlatý podraz

• Slovensko Zlatý podraz (více)
Drama / Romantický / Sportovní
Česko / Slovensko, 2018, 106 min (Alternativní 103 min)

Režie:

Radim Špaček

Filip Březina, Patrycja Volny, Zdeněk Piškula, Ondřej Malý, Alena Mihulová, Jan Hartl, Stanislav Majer, Jiří Roskot, Jan Mansfeld, Jiří Vojta, Martin Klapil (více)

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona. (Falcon)

igirogi05

Dal som 2 *. A úprimne, je mi to strašne lúto. Chýbalo tomu niečo, teda niečo dosť. Voda tam bola. Takže toto je tá výnimka, čo potvrdzuje pravidlo. (český film v ktorom je voda nemôže byť zlý) Môže !!! Nemalo to ten ťah na bránku, spád, bolo to také mdlé.... ! Tie postavy sa mohli a dali vykresliť hlbšie, v tom deji mi veľa chýbalo....! Niektoré veci mohli lepšie rozobrať, vysvetliť...! To je taká škoda, tak premárnený scenár...! Lebo námet je fajn. Sklamaný som. Veľká škoda. Skvelá bola hudba. Vynikajúci námet. Ale scenár a vykreslenie.....! Fakt som sklamaný a smutný...! ()

Richard.Jezd

První polovinu filmu bych ohodnotil o jednu hvězdu navíc, ale byla škoda, že tak rychle skončila. Druhá polovina už byla slabší a ztrácela na drajvu. Stále musím vyzdvihnout kameru Vladimíra Smutného a na české poměry opravdu zajímavou hudbu, kterou jsem si opravdu užil. Radši bych bral více sportovní film než romanťárnu, ale je to jen můj názor. Pořád to bylo technicky lepší než film Hastrman.60% ()

BigJohn02

Tak jsem se jednou chtěl podívat na snímek se sportovní tematikou - dostal jsem podivný útržkovitý slepenec dějových zkratek a tragicky nezáživně natočených sportovních sekvencí. Zápasy, které se tam mihnou všeho všudy asi tři, jsou vždy podbarveny swingujícím bubnováním, ale stejně nebaví. Najít se dá jen pár plusů - připomínka praktik bolševických hajzlů, kterých není nikdy dost, Dulavova kreace primitivního Tondy Zápotondy a Malý v roli připosranýho komunistickýho skrčka. Co jsem ale nepochopil, je zprznění státní hymny při závěrečných titulcích - není na to nějaký paragraf? Proti tomuhle zhanobení státního symbolu je rozstříhaná prezidentská standarta úplný hovno. ()

Mermaidee

Film bohužel selhává na většině hereckých představitelů i režii. Nezachrání ho ani velkolepá výprava, ačkoliv jen díky ní jsem dokoukala až do konce. Jako byste nechali hrát si partu dětí ze školky v galerii. Škoda, velká škoda. ()

stanslon

Bylo to hezké podívání na naše statečné basketbalisty a jejich osudy. Skoro takové ruské a dojemné. Škoda jen že detaily, které si autoři vybájili, z toho udělaly pohádku. Nikde jsem nenašel, že za války naši na MS v Ženevě získali zlatou (protože z dialogu milenců vyplývá, že jde o válečná léta). Nebo že nás Rusové někdy v padesátých na Olympijských hrách porazili o bod (natož o nepodání protestu). Nebo ona báje o tom, že polská židovka přijela ze Švýcar za velkou láskou, žít do naší (Němci) okupované vlasti a dočkala se tu bez problémů nejen osvobození ale i vítězného února 48. Chtělo se mi po vzoru příspěvku Oktavianus napsat KÝČ, ale ona to fakt byla spíš scénáristická sra*ka (postavená na osudu skutečného člověka?). Nečekal bych, že po třiceti letech demokracie se tu budou točit agitky ve stylu let padesátých. ()

bambiz

Tři hvězdičky jen za tu práci, kterou to muselo dát - ale jinak úplně promarněná šance, film je sterilní, emoce se dají chytit snad jen v romantické lince, která je tam ale zcela zbytečná. Škoda! ()

andydufrsn

Nebylo to špatné, ale zas na druhou stranu film není z kategorie těch co Vás vtáhnou do děje, ani po sportovní stránce to není napínavé ani jako dobové pokoukání na černé období našich dějin to není napínavé, zkrátka takový film který se má líbit všem ()

funesfilm

Obrazová stránka veľmi pôsobivá, na úrovni. Herecké prejavy však uviazli na úroveň amatérskeho divadla. Chýba tomu "šťava". Okrem toho slovenská dejová línia nebola dostatočne ozrejmena, čo posudzujem možno skôr z nedostatočného poznania tej doby, v športe. ()

tehol

ja fakt chvilemi nechapal, co se deje, jestli je to dulezity turnaj, nebo jen nejake soustredeni, kdo s kym mluvi.. a taky ten basket byl natocen dost blbe, jako vazne ted jsem chilku videl high school musical, a presto, ze je to high scool musical, tak tam dokazali s deckama natocit o 5 lvl lepsi a uveritelnejsi basketbal, sorry. proste takove tema a skutecny pribeh si zaslouzi rozpocet a kvalitu, scenar, protoze jinak to vyzniva vyplizle a je asi i lepsi, kdyz se nic nenatoci. nevim, aby mi na konci bylo uplne jedno, ze ti Rusaci vyhrali, no blby no.. ()

rakerian

Škoda, škoda, škoda. Škoda nevyužitého potenciálu, ktorý námet ponúkal, Škoda tej hudby, ktorou sa autori snažili zvýrazňovať, no pritom to bolo dosť rušivé (zvlášť ten záverečný remix hymny). Škoda strohého scénara, ktorý pôsobil skôr reportážne ako príbehovo. Čo oceňujem je dobrá kamera a celkom ušla aj snaha o dobové reálie. Ináč je to film pre tých čo osude týchto športovcov niečo vedia. Ostatní sa v tom museli tak trochu stratiť... ()

Karel321

Jedna hvězdička za výpravu a kostýmy. Jinak je to zdlouhavý film bez děje. Nic se během filmu nestane, nic se nevyřeší, nijak to neskončí. ()

MichalStxt

Další ze sportovních českých filmů, se kterými se, poslední dobou, jaksi "roztrhnul pytel". Zde hodnotím zejména připomenutí téměř zapomenuté historie. Celá řada záležitostí zde plyne po povrchní (až naivní) rovině. Naopak bych ocenil dobrou práci Jakuba Bažanta na scénáři (předpokládám, že jeho doménou byla jeho sportovní linka), kde nedochází ke zbytečným lapsusům a nelogičnostem. ()

StarFsh

No neviem. Proste rozporuplný film zameraný na jediný detail, ktorý však nebol jediným dôvodom, prečo národný basketbalový tím prehral finále. Ak by jednoznačne vyhrali počas riadneho hracieho času, nikdy by nemuseli riešiť nejaký prešľap. ()

boosterx

Divný film. Je tam za mě spousta nelogicnosti a střihač musel být asi ožralý když to stříhal a povedlo se mu to sestříhat tak že to nedává moc smysl ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu