Zlatý podraz

• Slovensko Zlatý podraz (více)
Drama / Romantický / Sportovní
Česko / Slovensko, 2018, 106 min (Alternativní 103 min)

Režie:

Radim Špaček

Filip Březina, Patrycja Volny, Zdeněk Piškula, Ondřej Malý, Alena Mihulová, Jan Hartl, Stanislav Majer, Jiří Roskot, Jan Mansfeld, Jiří Vojta, Martin Klapil (více)

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženevě. Michelle je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona. (Falcon)

zigy

Pokud znáte Hráče z Indiany, budete zoufale postrádat hudbu u sportovních scén....Zajímavý jen tak jen námět, a pár silnějších scén - prostě boj proti komunistům OK, ale scénář je prostě zoufale nudný a hlavně milostná linka. ()

Saxos

Určitě období Protektorátu Čechy a Morava, následných poválečných let s rudým únorem, okupačního vlezdoprdelství rusákům, nebylo tak nudné, jak zpracování příběhu "soudruhů basketbalistů". ()

Kozlowski8

Příběh o lásce a o sportu, do nichž nesmazatelně a krutě vstoupila 2. světová válka a následně vzniknuvší rozdělení Evropy železnou oponou. Technickému zpracování (kamera, výprava, střih, hudba atd.) nelze asi vůbec nic vytknout. Horší je to se samotným příběhem a z prací herců. Zajímavý námět by si zasloužil lepší zpracování než toto nudné, nemastné-neslané a emočně chudé představení - bez hlubšího ponoření se do děje a do charakterů postav. Herecky to taky nebyla žádná velká jízda. Snad kromě Filipa Březiny jsem neviděl herce a neviděl jsem ani basketbalisty. Proč ti kluci nemohli věnovat přípravě na role trochu víc? Jejich práce z míčem (coby špičkových evropských hráčů) vypadala jako na hodině tělocviku v 7. třídě. Pro mne zklamání. 45%. ()

bonovox

Športový snímok s veľkým príbehom ale s menej pútavým spracovaním. Kvalitná dobová výprava aj herci, ale menej kvalitne spracované samotné zápasy. ()

Hannah1971

Škoda, že ten uvnitř silný příběh zůstal jen hozeným míčem mimo koš. A ten hudebni paskvil se závěrečnýma titulkama? OMG 🙈🙈🙈 ()

r007

Velká škoda, že se nepodařilo tento tragický příběh zpracovat lépe. Chyběly dialogy a scénář, líbila se mi kamera, za tu je vlastně ta třetí hvězda.... Také herci si nevedli špatně, bohužel ve výsledku nuda. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

daleba

Před začátkem natáčení si měli všichni protagonisti pustit několikrát Hráče z Indiany, aby věděli, jak se točí film o basketbalu. Tady teda byla samozřejmě ještě druhá, komoušská linie... Ale všechno bylo tak nějak odfláklý - nebo nevím, jak jinak to popsat. Prostě se to mělo natočit jinak a mnohem líp! Ta hymna na konci jak od Zdeňka Lišky, to byla poslední kapka! ()

pavel13 odpad!

Když jsem na tom byl v kině, odešel jsem po 20 minutách, proto jsem ten film nechtěl hodnotit. Tak hnusnej a vyblitej obraz, protagonisté melou hubou jinak, než je zvuková stopa, prostě fuj. Nechápu, že v současnosti nejsou schopni natočit normální barevnej film. Nechal jsem to uzrát a film nehodnotil. Nyní, po letech, se vysílal v TV a odhodlal jsem se ho shlédnout opět.  Bohužel ani nyní jsem nevydržel na ten obrazovej hnus koukat více, než těch dvacet minut, proto ho hodnotím jako odpad. ()

Slepejsek

celkem přesná ukázka toho, jak to dopadá, když jeden pes honí čtyři zajíce - ušoupané běhy, jazyk na vestě a kde nic tu nic. Nekoná se ani sportovní drama, ani vášnivá romantika, jenom schematická ideologická agitka. Autoři prokaučovali sportovní prostředí (dvě mistrovství jsou odbyta ilustračními záběry, chybí jakýkoli vývoj zápasů či dokonce turnajů - jak potom chcete slavit vítězství nebo se trápit zradou? chybí jakékoli dění mimo repre - nějaké domácí soutěže? z čeho se repre rodí? tady to vypadá na partičku aristokratických hejsků z jedné kavárny, kteří si z nudy občas pohrají s balónem pod košem a uvolili se pustit si lvíčka na prsa), opominuty jsou charaktery jednotlivých členů týmu - ve filmu proměněni v unifikované chlapce v tílkách, které máte pomalu celý film problém od sebe navzájem rozeznat, velká láska vyšumí kamsi do pozadí sotva se objeví náznak prvních květů a politické linie jen poplatně přikyvují době, takže všechno komunistické je zlé, hloupé a směšné a naopak všechno směšné, hloupé a zlé je ocejchováno jako komunistické... ()

Pompadur

Silný příběh a bohužel tak trochu promarněná šance. Filmu nohy podráží těkavý scénář skákající mezi jednotlivými scénami a navíc s mizernými dialogy. Škoda, celek více jak na průměr nemá. ()

NeverEver

Min basketbalu a vic politiky nez jsem cekala. Asi moje chyba! Ja myslela ze: 1/ jsme vymysleli treba nejakou novou prihravku, signal nebo treningovou metodu 2/ jednalo se o MS a ne "jen" o ME 3/ myslela jsem, ze jsme nakonec preci jen vyhrali a podrazili jsme ten "socialisticky zavazek". Moje chyba. Diky tomu, jsem odchazela z kina o mnoho smutnejsi, ze doba umi byt fakt zla a ze my jsme fakt nikdy MS nevyhrali:-( Odhlednu-li od tohoto meho vlastniho handicapu, pak musim rici, ze je to opravdu dobry film a klidne bych vymenila pet "blaznivych ceskych komedii" za dalsi dva podobne filmy. Decetni, komorni, tazene vice kamerou, hudbou a vyrazy ve tvarich nez scenarem. Davam 3*** a do mysli se vkrada pouceni: "Kdyz muzes, tak zdrhni.... " ()

durkes

Tešil som sa na tento film, pretože basketbal je moja srdcovka. No žiaľ, film bol nezvládnutý po všetkých stránkach........Nevyvolal vo mne žiadne emócie. Slabý scenár a ešte slabšia réžia. Škoda, námet dával tomuto filmu veľkú príležitosť. Prvý a jediný titul Majstrov Európy našich basketbalistov si zaslúžil trochu kvalitnejšie spracovanie po všetkých stránkach........Fakt škoda. .....40 len zato, že je to športový film a ešte o basketbale..... ()

martinh8

Určitě to není dokumentární projekt jako Toman, což je možná škoda. Film se dělí na část nudnou a část zajímavou. Bohužel nudná část je delší. Film je nejsilnější až na samotném konci. O první části se dá říct jen to, že mohla být kratší. Druhá část je o poznání lepší. Skvělá kamera a ještě lepší hudba je doplněna zajímavým a gradujícím příběhem,který vyvrcholí dvěma slovy. Je to jednoduché, ale účinné. ()

Martens14

Zajímavý příběh, o kterém jsem až doteď nevěděl, velmi dobře zpracováno, z Tomanem od české produkce překvápko. ()

Frontier

Nejdřív musím předeslat, že jsem o týhle části naší sportovní historie neměl sebemenší tušení. A přiznám se, že by mě ve snu nenapadlo, že jsme měli takhle dobrý košíkáře. Film mě donutil se trochu zajímat, hledat, zjišťovat a dovzdělat se. Za to díky. Ovšem, musím se taky přiznat k tomu, že mě film trochu nudil, dějově. Neměl spád, gradaci. Jinak se mi film líbil, tyhle retro výlety já mám rád, nicméně, za mě je to na 3* a mrzí mě to. ()

codyak

Tak tohle se hodně nepovedlo.. jedná se o skutečné události nebo je to smyšlené? Když už se inspiruju něčím, co se skutečně stalo, tak bych měl mít alespoň trochu úcty a popsat to dle pravdy.. a pokud si chci natočit smyšlený příběh, tak si ho buď opravdu sám vymyslet a nebo se na to vykašlat. Tenhle film je prostě vykrádačka bez jakékoliv úcty k historii. A ty závěrečné titulky? Tak to je pořádnej krovák do rakve! Jedna hvězda za Hartla a kameru.. jinak jedním slovem utrpení :( ()

Sidenius

plochý scénář, slušné kostýmy, pěkná kamera, možná jsem opravdu něco čekal, takže více méně zklamání. Nic nečekaného včetně závěru. ()

BruceTichac

Režiséra Špačka si vážím a jeho film Pouta považuji za jeden z našich nejlepších. Proto jsem se na Zlatý podraz těšil. Po jeho shlédnutí jsem byl ale trochu zklamaný. Děj byl nezáživný, herci nevýrazní a emoce, které od takovéhoto filmu očekáváte se také nedostavily. Hodnotím třemi hvězdičkami, přičemž jednu navíc dávám za perfektní masky a dobové kulisy. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu