Pokémon: Detektiv Pikachu

• USA Pokémon: Detective Pikachu (více)

Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob. Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou. Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů. (Vertical Entertainment)

Hashirama

Multigenerační fenomén jako Pokémoni je vždy zárukou diváckého zájmu a úspěchu. Může cílit jak na dnešní děti, tak na mou generaci účastníků ranních seancí s Horstem Fuchsem, Pokémony, Digimony, Rychlou rotou a Beyblady. Byť by měl detektiv Pikachu větší potenciál coby Rko, zvlášť s Ryanem Reynoldsem v hlavní roli, svoji roli jednoduchého letního produktu plní bez větších problémů. Jednoduchá hollywoodsky promaštěná pohádka s lehce triviální zápletkou, jednoduše načrtnutými postavami, hladkým vývojem děje a akcí, která zrovna není na úrovni Raidu nebo Kingsmana, ale při zaměření na danou cílovku ani nepotřebuje být. Zkrátka katalogová šablonka pro široké masy, která se veze na popularitě své značky. Kathryn Newton kouzelně roztomilá a roztomile kouzelná. ()

rublik05

Po několikátém shlédnutí musím uznat, že se jedná o fajn rodinnou podívanou, které vévodí sympatický, hláškami nabitý Pikachu. Zaujmou i Pokémoni všeho druhu, všichni jsou moc pěkně udělaní, vizuální stránka je celkově velmi povedená. Příběh je pořádně dobrodružný, ani nijak moc nenudí, nicméně mi přišlo, že po celou dobu šlape tak nějak na půl plynu, z celého Pokémon světa se dalo vymačkat mnohem víc. Rozhodně mi děj přišel strašně předvídatelný, svým způsobem i lehce šablonovitý, na druhou stranu cílové skupině to asi vadit nebude. Také mi přišli děsně nesympatičtí herci, k žádné postavě si prakticky nešlo vytvořit nějaký vztah. Lepší průměr, za víc to u mě bohužel není. 6/10. ()

snebka

Musím souhlasit s Torenem a Kwaichim. Po trailerech jsem měl až přehnaná očekávání. Bohužel většinu nejlepších scén jsem viděl právě z traileru a zbytek filmu už tak výrazný nebyl. Ač jsem byl asi naivní, doufal jsem s pomocí Ryana Reynoldse v trochu dospělejší děj, no žel film zůstal věrný hlavní cílovce pokémonu a tím jsou děti okolo deseti let. Kdyby film vyšel před patnácti lety, určitě bych si ho užil více. 60/100 *** ()

GameboyNES

Měl jsem trošku obavy, ale nakonec jsem byl rád že jsem šel na tohle do kina. pokéši jsou udělaný perfektně, vtípky vydařený. Nahláškovaná elektrická myš jede jako náctiletý deadpool :) Bavil jsem se celou dobu takže solím 5. 89% ()

RAFT

A tohle bylo jako co , film je určen pro menší publikum ,jako oddechovka budiž, v kině film sice šlapal ale já sem se nudil ,chtělo to jinak využít čas ,takhle ne.50% ()

misar3

Pěkné filmové zpracování, které si užijí téměř všechny věkové skupiny. Občas pokémoni působí až příliš uměle a propojení s lidskými hrdiny jejich vizuálu nesvědčí. Při 150 milionovém rozpočtu se mohlo čarovat trošku víc. Příběhově nápadité se skvělým finálním rozuzelním, které potěší nejednoho fanouška. ()

Flory14

Nebudu lhát, jsem jeden z těch fanoušků, co pokemonní svět zbožňuje a jako malý jsem chtěl být jejich trenérem. Tudíž, když se ohlásil tento projekt, byl jsem naprosto nadšen, a ani po shlédnutí traileru mé nadšení neopadlo. Musím přiznat, že jsem čekal více odkazů na původní serii, celý film jsem netrpělivě čekal na nějaký easter egg, či nástup Ashe Katchama z Oblaskového města, nebo jeho přátel, ale tyto esa tvůrci ještě nevytáhli. Příběh je cílený hlavně na děti, i přesto ale scénář není úplně hloupý a nebýt mého kamaráda "dobráka", konec by mě i překvapil, bohužel budiž to varováním všem, nespoilerujte před filmem, je to hrubé! S Pokémony se pracuje na jedničku, tvůrci to ždímají o sto šest, v obyčejných záběrech lze pokaždé nějakého zahlédnout a je zábava při filmu pokémony hledat. Jakmile se někde myhnul můj favorit Charmander, byl jsme zas ten 6letý kluk, co každý den vstával v pět hodin ráno, aby nepropásnul jedinný díl. Velmi povedený snímek, kterému přeju mnoho úspěchů! Za mě silné 4 hvězdy, těch 5 si schovávám, až nám dáte Ashe, Garryho, atd. Plus nějaký ten souboj na turnaji. ()

Bezda22

Můj Pokémoní fetiš byl silně uspokojen, kurva vždyť tam byl Mewtwo, ten nejmocnější ze všech. Mewtwo, ten kterýho jsem před mnoha lety tak toužil v seriálu spatřit. Z Pokémoního potenciálu se dá získat moc, tady to pro začátek asi stačilo, jenže příběh je tak klasickej a okoukanej a ty fórky, který dává Pikachu to celou dýlku netuáhnou, takže je to taková průměrná zábava, spíš pro děti. Ale řekněme, že jsem z kina odcházel celkem spokojenej, leč lehce zklamanej... 70% ()

fridge

Myslím, že film byl zadaný takto: "potřebujeme hraný film s Pokémony. Pro děti, ale musí se na to vydržet dívat i dospělí." Vydržel jsem to a ani jsem se nenudil, ale doufal jsem v invenci anebo aspoň elementární logiku. Nedostal jsem, bohužel, ani jedno. Filmu také škodí, že v hlavní roli s obrovsky dlouhým časem na plátně je mladý a nezkušený herec, jenž je postaven před roli, která vyžaduje někoho s širším repertoárem (srovnejte např. s rolemi dětí ve Stranger Things). Jestli ovšem máte děti, tak je toto dobrá volba. ()

papadoce

Ak vravím štyri, vravím, že je to najmä za technickú stránku. Tá bola skvelá, i keď 3D spracovanie bolo s takmer nulovo využitým potenciálom. Nie úplne chápem celosvetový úspech pokémonov, ale rešpektujem trend a dnešné deti. My sme mali iné pičoviny. Ak teda pominiem slabosť 3D stránky a to že nerozumiem pokémonovi vo všeobecnosti, potom sa jedná o vydarené dielko. Obzvlášť sa podarili herci, skvelá počítačová animácia a ani príbeh ako taký nebol úplne komerčný zvratok. Teda zaslúžená štvorhviezda pre Roba Lettermana. A medzi fázami hniezdenia sa a zaspávania, som mal sladké predstavy s Kathryn. Myslím, že by som vedel byť jej pokémonom. ()

Comida

Příjemný film na oddych. Tedy díky pár slabším místům jsem uvažoval i o třech hvězdičkách, ale úžasně natočené finále mne přesvědčilo o lepším verdiktu. Navíc Justice Smith a Pikachu alias Deadpool je skvělá dvojka. Konečná pointa i když není přímo dokonalá, mne dostala. Zkrátka Detektiv Pikachu je solidní ale hlavně zábavný film, který ocení jak děcka, tak i dospělí. 7/10. PS: Doporučuji originální znění, protože Reynolds má úžasný hlas. ()

The.Splash

Hláškující Ryan Reynolds je to nejlepší a také jediné dobré na tomhle filmu. Příběh vcelku neoriginální a nudný ale bohužel nedokáže zachránit ani on. Nejvíc mi ve filmu chyběly pokemoní souboje a jejich různorodé schopnosti. Nejvíc vidíme něco používat samotného Pikachua a to jen v několika málo okamžicích. Absolutně nechápu celou sekvenci s Torterrem. Zbytečně dlouhá, pro příběh nepodstatná a špatně naanimovaná akční pasáž s přerostlými Torterry je opravdu zbytečných 10 minut, které vám už nikdo nevrátí. Za zmínku stojí i samotné finále, které mělo potenciál předvést se v plné parádě a rozjet nějakou tu pokemoní show schopností ale dostali jsme jen nesmyslné flashbacky a kupu rozhovorů na pozadí špatné CGI bitky. Film by šel taky korunovat na nejhorší filmovou romanci tohoto roku, protože se na ni ke konci filmu v podstatě zapomnělo. Od tohohle filmu jsem doufal v hodně, čekal málo a nakonec nedostal vůbec nic. Bohužel. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Pokémoni roztomilí, občas zábavná hláška, ale "vyšetřování" mě nebavilo a obsazení nesedlo. Pro děti nezábavné a pro dospělé taky. Užijou si jenom fanoušci. ()

himor

Neviem prečo je ťahákom Ryan Reynolds, keď tam hrá asi 5min na konci...nevadí. Hlavný hrdina je totálny tupec, nesympatický, škaredý a ešte je aj sprostý. To že sa k nemu prilepil pikachu, nerozumiem, mohol sa prilepiť k stolu a fungovalo by to rovnako ak nie aj lepšie. Príbeh pomerne slušný, aj keď od začiatku bolo jasné kto to má za ušami. Vizuál veľmi podarený, tam nemám čo vytknúť, jediná scéna mi robila starosť a to keď sa im pod nohami zmenila hora na pokémona. Trvalo to asi 10min a nič sa tým nepovedalo, asi potrebovali natiahnuť stopáž. Celkovo by som to hodnotil na 2*, ale z nostalgie som dal 3*. Max 50% ()

borohub

Au tak tohle se nepovedlo. Nejhorší na tomto filmu je ten fakt, že v podstatě upoutávka obsahovala skutečně ty nejlepší scény co ve filmu byly a zbytek filmu už byl nic moc. Nelíbilo se mi prostředí, nelíbily se mi postavy, vtipy byly trapné (nejlepší vtipy byly skutečně v upoutávce) a děj byl také zvláštní a předvídatelný. Uznávám, že jsem asi nebyl cílová skupina, zase si ale myslím, že dnešní mladá generace Pokémony neocení tak, jako lidi co se narodili v devadesátých letech. Hvězdu musím dát určitě za pěkné grafické zpracování, druhou za to, že jsem neusnul v kině. Tento film ale za návštěvu kina bohužel nestojí. 35% ()

Maw

Velice zábavný rodinný film s neskutečně krásnou vizualizací a skvělým Ryanem Reynoldsem v roli Pikachu. Objektivně bych dal 4*, ale jelikož byli pokémoni velkou součástí mého dětství a miloval jsem je, tak nemohu jinak než 5*. Doufám, že budou i další díly :-) ()

Martin.Tokos

Většinou píšu recenze hned, ale jelikož jsem byl řidič velmi hladové výpravy, nebyl na okamžitou reakci čas. Film byl přesně takový, jaký sem čekal. Vtipný, oddechový a bez velmi složité zápletky. CGI fungovala skvěle. Film velmi táhla dopředu postava Pikachu (Bylo vidět, že si postavu psal Reynolds sám), která si udržovala specifický humor. 4* PS: Maminky, chápu, že chcete svým 4letým dětem rozšířit kinematografické obzory, ale dělejte to z pohodlí domova. Je celkem nepříjemné, když před koncem filmu to už tyto děti nevydrží a začnou běhat po kině a dupat... Děkuji 😊 ()

helrohir

Celkom zaujímavý pokus sfilmovať túto pôvodne animovanú seriálovú značku, ktorá je vo svete stále veľkým fenoménom. Kostra filmu je v podstate niečo ako detektívka, a tí, čo pôvodne čakali od filmu s pokémonmi to pravé orechové, teda ich vzájomné súboje, môžu byť celkom sklamaní. Ale inak to nebolo také zlé, ako som očakával. Príbeh celkom ujde, občas sa dá aj pobaviť a na plátne sa premáva celá plejáda rôznych pokémonov. Tých, čo s týmto univerzom nikdy nemali dočinenia film asi baviť nebude vôbec, ale ja som na pôvodnom animovanom seriáli ako dieťa dosť ulietaval, tak si ten bod k dobru prihodím. 50%. ()

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva… (více)

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

Automatová hra Dragon’s Lair dostane film

30.03.2020

Kultovní automatová hra Dragon’s Lair dostane svoji vlastní filmovou adaptaci. Práva získal po asi roce jednání streamovací gigant Netflix, a do hlavní role obsadil herce Ryana Reynoldse. Tomu přitom… (více)

Neviditelný vystrašil i Sonica

Neviditelný vystrašil i Sonica

02.03.2020

Nový horor Leigha Whannella (Upgrade) Neviditelný s Elisabeth Moss (Mad Men) má za první víkend v kinech krásných 49,2 milionů dolarů celosvětově a sesadil tak ve Státech dosavadního krále box office… (více)