Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

stafino

Jednoducho nádhera. Vizuálne bombardovanie všetkých zmyslov. Občasné vstupy komiksového textu pridávajú na živote snímkov. Hudbu vyberal tiež génius 90% ()

djbarrel odpad!

Oukej, nevím ani proč to hodnotím, když je jasné, že bych asi neměl. Já nemám moc rád komiksy. Bohužel jsem byl přemluven, že tohle je jeden z těch filmů co mi na komiksy může změnit názor. Nezměnil. Chápu, že pro ortodoxní fandy to bude asi super, ale pokud člověk fakt není fanda nebo má víc než 15 let tak trpí. A já trpěl. Styl animace se mi nelíbil a příběh je opravdu pro děti. Klišé nad klišé. Pro uhrovité puberťáky asi nářez, za mě Odpad! 5 % ()

blondboss

Moderná animovaná podoba Spidermana, ktorá nepostráda nápad, vizuálne krásne efekty a taktiež dôvtip pri jednotlivých bojových scénach. Už samotný nápad s paralelnými Spider-manmi je ozaj unikátny a dostatočne obohacuje túto komiksovku. Ja osobne som od toho čakal asi ešte niečo navyše, nakoľko som sa v poslednej polhodinke už nudil, ale ako samotný nápad a prevedenie je potrebné to brať ozaj ako celok, ktorý funguje. 75 % ()

BaronMartin

Ať už máte Paralelní světy rádi, nebo ne, jedno zapřít nemůžete. Tenhle film prostě vypadá jako komiks, vypadá jako by někdo vzal komiksový sešit a rozpohyboval to do filmu. Rovnou začněme tím nejlepším. Vizuálem. Animace je naprosto výborná, vypadá neuvěřitelně nádherně a taky dost unikátně, zároveň je celý vzhled filmu dělaný do podoby komiksů, takže tady vidíme komiksové panely, nejrůznější nápisy, bubliny s přímou řečí a mnohem víc. Vizuál a vzhled tohohle filmu se dá popsat jedním slovem. Dechberoucí. Už jenom kvůli té animaci stojí za to film vidět, protože Into the Spider-Verse vypadá prostě fenomenálně. Všechno ostatní je ovšem taky naprosto boží. Máme tady spoustu postav, které mají skvělou interakci mezi sebou, navíc každá postava je unikátní, má svůj vlastní animační styl, vlastní soundtrack atd. Nejvíc samozřejmě musím vypíchnout Jake Johnsona a jeho Petera B. Parkera, který je prostě skvělý, je to unikátní pohled na postavu Spider-Mana a má skvělou chemii s Milesem. A pak samozřejmě Nicolas Cage a jeho Spider-Man Noir, ten je taky dost fajn, hlavně díky epickému Cagově hlasu. Hudba je dobrá, ať už ta vytvořená přímo pro film nebo nejrůznější použité hip hopové písničky, které se opravdu výborně hodí k daným scénám a dokreslují Milesův charakter. Taky chci vychválit záporáky. Ať už ten hlavní, Kingpin, který má skvělou a pochopitelnou motivaci, ale i ty ostatní vedlejší záporáky. Každý z nich je totiž unikátní a není to jenom x-tá verze té postavy, které jsme už ve filmech a komiksech viděli milionkrát. Každý záporák je něčím obzvláštněn, má nějaký vizuální nápad a zajímavé zpracování. A je toho zde mnohem víc. Tento film je prostě skvělá komiksárna ve všech ohledech. Jestli hledáte film, co vypadá jako komiks, podívejte na tohle. A prosímvás, nenechte se odradit tím, že je to animované. Fakt nenávidím tenhle názor, že to, co je animované, je špatné... :D Into the Spider-verse je vizuálně totálně pecková věc, a když k tomu přidáte i skvělý děj, sympatické postavy a velice fajn myšlenky a hloubku, máte jeden z nejlepších superhrdinských filmů. Dechberoucí vizuál, skvělý příběh a zajímavé postavy s výbornou dynamikou. Skvělý komiksový film. Hodnocení: 80% ()

bigjames

Tak tohle se opravdu hodně povedlo. Vizuální stránka filmu je nádherná a moderní animace prolínající se nevídaně stylovým způsobem s komiksovými prvky je pastvou pro oči. Žánrový mix Pavoučí týmovky a originu Milese Moralese funguje dobře a příběh je pro tento typ filmu dostačující. Postavy jsou skvěle napsané, takže jsem se velmi rychle naladil na jejich notu a hezky mě to do filmu vtáhlo. Velmi se mi líbila Hailee Steinfeld jako Gwen Stacy, Peni Parker v podání Kimiko Glenn a samozřejmě Peter Porker! Další obsazení je obecně vzato samozřejmě top (stačí zmínit jen jména jako N. Cage, M. Ali, Z. Kravitz, L. Schreiber a K. Hahn!). Shameik Moore v hlavní roli také úplně v pohodě a stopáž je za mě ideální. A velice mě pobavily narážky - ať už na DC a netopýří jeskyni nebo na pád Gwen či vtip o pavoučím obleku. Sledování tohoto nabušeného animáku jsem si opravdu užil. ()

cimrman2.

Živý komiks je prostě cool! Byla to radost pohledět co kluci za kompama vytvořili. Animace je na velmi dobré úrovni. Máme zde pár komediálních prvků příběh není vůbec špatný i když trochu předinenzovaný. Super je povinné cameo Stana Leeho. 3* volím z důvodu že mi to dohromady prostě tolik nesedlo. ()

Lina

Lehce parodický a stoprocentně komiksový sraz Spider-Manů v různých podobách. Předpisově hrdinští jsou přitom vlastně všichni a není nad pořádný souboj s padouchem. Nechybí dokonce ani ta klasická základní část o hledání vlastních schopností. Tady už originalitu děje trochu nahrazuje ta výtvarná, ovšem akce je ztvárněná moc pěkně, sem tam dokonce okořeněná juniorům přístupným vtipem. Takže může být, opravdu výborná věc. ()

Agraynel

Narozdíl od Spider-man: Bez domova tu nemáme 3x Petera Parkera, ale "spider-many/ky" přímo z jiných graficky vytvořených světů (anime, kartoon, animovaný...) což je za mě up. Soundtrack v kombinaci se super animací s prvkama komiksových panelů je to, co tenhle film jednoznačně vydvihuje nahoru. Co se mi naopak nelíbilo, byla enormní rychlost děje, nedotažený příběhy postav (přeci jen je jich tam moc a o každý víme cca 3 věty...), ubohá úroveň vtipů, kterejm se prostě nešlo smát jak byly většinově spíš trapný a konečně drasticky špatně vytvořenej final fight (kam se jako sakra poděli všichni enemáci wtf?!?). Nemůžu dát víc jak ještě navíc hraniční 3 hvězdy, jelikož si z toho víc, než chvilkovej úžas z animace prostě neodnesu. ()

Rudy77

Nie som žiadny veľký komixový faňúsik, ale občas sa v tomto svete objavý niečo, čo aj mňa chytí za srdce(Sin City, Watchman...) A tento Spiderman je moc dobrý. Svieži, vtipný, plný nápadov a hravého vizuálu…chcel som dať štyri, ale čo tomu mám vlastne vytknúť? ()

sebulba1981

Nejlepší Spiderman a jeden z nejlepších filmů na motivy komiksu vůbec.Animace je vskutku dech beroucí. Myslím, že jsem nic podobného zatím neviděl. ()

panki9922

Čo viac si môže človek od komiksového filmu priať ? Úžasné tempo, vtipné momenty a postavy Vám ani zďaleka nie sú ukradnuté pretože si ich veľmi rýchlo obľúbite a začnete im fandiť. Navyše je scenár napísaný veľmi chytro a k tomu si pridajte veľmi chýtľavú hudbu a veľmi originálne spracovaný vizuál filmu. O plnohodnotný zážitok je postarané. Za mňa najlepší spider-man aký kedy bol a to som po poslednom výtvore Marvelu prestával veriť v tohto červeno-modrého hrdinu. Bravo ! Videné v Prahe - Cinestar Anděl 16.12.2018 ()

stihac10

Nejlepší Spider-Man? Nejspíš. Nejzábavnější? Dost možná. Nejkomiksovější? Jednoznačně! Úchvatná stylizace, skvělá hudba, zábavný a dojemný scénář, výborné postavy! Neskutečná jízda! 10/10!!! ()

Kohutik

Noo, tak toto ma dostalo do kolien. Keď som sa zhruba pred rokom dočítal, že sa chystá animovaný Spidey a ešte k tomu v čiernej verzii bol som skeptický a rozmýšľal som načo je dobré to robiť. Ani do kina som sa na t o vobec nechystal. Chcel som to odignorovať, ale nie kvôli tomu, že by tam bol čierny mladík, ale kvôli tomu, že mi to pripadalo ako nepodstatný film, ktorý ani nemusel vzniknúť. Ako veľmi som sa mýlil!!! Našťastie. V kine som nebol od leta a pred Vianocami zvyknem chodiť takmer každý rok. A keďže sa na nás v preďalekej galaxii tento rok vyprdli, tak som plánoval zájsť do podmorského sveta za Aquáčom. No brat ma prehovoril na pavúčika. Takže, výborne! Gratulujem tým, ktorí na tomto animáku pracovali. Nádhera. Asi najviac komiksový animák z komiksových animákov aké som videl. Úplne nový štýl kreslenia, presne takto si predstavujme komiks v pohybe. Bravóó! A aj príbeh bavil. Škoda len nevyužitého potenciálu postavičky Peter Porker. Bolo by to husté, keby dostal viac priestoru. ()

Lukys

Hezký prostředníček generickému Marvelu. Odvážný kus světové kinematografie, který posouvá hranice vizuálu zase okus dál a prokazuje komiksům velkou úctu, kdy z jejich stránek vytváří umělecká díla. Všechno ostatní dělá snímek ve všech směrech dobře, ať už to jsou skvěle a s citem napsané postavy nebo chytlavá zápletka. Komiksárna všech komiksáren. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

Sony oznámilo dalšího pavoučího hrdinu

26.04.2022

Vzhledem k úspěchu obou Venomů a celé spidermanovské trilogie asi není divu, že to studio Sony se svými pokusy o další a další nové komiksárny nijak brzy rozhodně nevzdá. A to ani po zavrávorání… (více)