Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny. (Falcon)

Delmondo

Od Jana Pachla bych čekal něco profesionálního a ne od prvních minut neumětelský paskvil, který neví jestli je krimi nebo komedie nebo spíš parodie. Opravdu hodně slabý počin jindy solidního režiséra. ()

Igy007

Duchařské komedie jsou skvělé téma s obrovským potenciálem. Tady se ale někdo snažil nosit vodu do potoka na cedníku. Škoda. Mám moc ráda Norisovou, tady ale, stejně jako ostatní postavy, neměla co uhrát. A vybodněte se už na tu Holubovou, nemůžu jí více ani vidět. ()

charles3

Do poslední chvíle jsem doufal, že Pachl by blbý scénář nenatočil... Mělo mě varovat, že už předtím napsala Poledňáková podivnosti jako Zkrocení zlého muže, Dva lidi v zoo, Jak se točí krokodýli nebo Líbáš jako... Ale tohle nezvládl ani jeden z autorů, ani herci... Docela mi to připomnělo pejska s kočičkou, když dělali dort. Příběh prapodivně osciluje mezi rodinnou komedií, variací na bondovky, duchařským příběhem, detektivkou a vánoční "pohádkou pro dospělé", přičemž ani jedna z variant dostatečně nefunguje. 14 % a dalšího námětu od Poledňákové už se dopředu regulérně bojím... ()

Sashmen13

Prý to vůbec nebylo jako kniha, hodnocení deleguji. Za mě tomu dost chyběl core, ta detektivni část možná tomu mávala z vlaku. Některé vtipy, meh, až jsem fakt netušil co tím myslí (třeba somálský Mikuláš, wtf? ja teda čekal, že připluje na rychlé lodi a ukradne je, no, nevím proč to třeba nebyl Uganda Mikuláš, ale i tak trochu hezké, že si dělaji srandu z nedostatku jídla v Africe). Zápletka jasná od první chvíle co uvidíme "dobreho kamaráda", takže tak. ()

Fracek

Takový ten nenápadný film, který je buď hodně dobrý a nebo nestojí za nic. Moc jsem si přál, aby to už skončilo a nemusel se dívat na Vaculíka, co si zapomněl vyndat žvejku ... jedna hvězda za děti, věrný to inventář M.P. ()

Monditrade odpad!

Tak takovou hovadinu jsem už dlouho neviděl.. tak trapný ...jen trapný a trapný... takový Kameňák ... škoda že tam hrajou docela dobří herci... film kde jsem se ani jednou nezasmál... ba naopak jsem se styděl za ty herce... že jim nevadí, že ze sebe dělají takové debili... ruský mafoši ???? nebo Jedličkův ústav?? Policie? nebo groteska... viděno na 3x jako serial před spaním, že se to možná trochu změní.. ne fakt nikdy více.. ECH Kokotina roku.. ()

FuLister

No nevím, nevím. Takový podivný mix takový tý český severský krimi jako je Cirkus Bukowski a Rapl (i vzhledem k obsazení a režii) s naprosto trapnou komedií, kdy vtipy jsou podivně cucaný z prstu a vůbec vtipný nejsou. Opravdu hodně zvláštní podívaná a ani poměrně dobří herci to prostě nějak nemůžou zachránit. Bída. ()

Cesty timem odpad!

Poslední dobou mám podezření, že tvůrci s filmy tzv. "Trollí". Hlavně ti, kdo již svými naprosto dokonalými a úspěšnými filmy, tedy svou vysoko nastavenou laťku s jistotou nemohou přeskočit. Tak se snaží "Trollit" se svými novými filmy a získat co nejnižší hodnocení od všech. Při vší úctě k paní Poledňákové a dalším starším tvůrcům... omlouvám se, ale opravdu mi to tak připadá. Další pokusy o Trollení: třeba Vorlíček se Saxanou 2, Troška s Babovřískami atd, atd. ()

iwee23

Tak tomu říkám pěkná sračka, úroveň českého filmu se nezadržitelně blíží dnu. Asi jsem si měla pořádně přečíst titulky, vědět, že to je na motivy Poledňákové, tak to po zkušenosti s jejími posledními filmy rovnou vzdám. Trapnost a nelogičnost filmu nezachrání ani několik mých oblíbených herců. ()

TheKleofa

S ohledem na komentáře níže jsem k filmu přistupovala s řádnou dávkou skepse, ale překvapivě jsem musela shledat, že to nebylo ani zdaleka tak špatné, jak jsem předpokládala. Jakkoli je scénář velmi slabý a výkon Norisové taktéž, především technicky se jedná o poměrně dobře (a na české televizní poměry až přímo nadstandardně) zvládnutý film. ()

Mistr119

Nakonec dávám 2* za dojemnost, ale měl jsem sto chutí dát méně. Poledňáková už dávno nedělá typ svých rodinných klasických komedií... Vždyť v některých scénách film vůbec není pro děti!! Místy fóry vyzní do trapna...jen teda příběh teda oukej.. :/ No když už rodiče řeknou, že film nic moc, tak asi fakt nic moc. :/ ()

quokam

Úvod sliboval ducharskou krimi komedii, no sliboval více než dal. Na druhou stranu osobně jsem se nenudil a můj vkus nebyl nikterak uražen. 5/10. ()

Sa.sa

Zdejší hodnocení zase neodpovídá filmu, ale to je bohužel realita... Jinak slušný film se zajímavým námětem i dějem... Rád jsem se podíval a povavil... Jinak Karlovy Vary jsou opravdu nádherné🥰🥰🥰 ()

draxxi

Je to cely, vcetne hudby (s vyjimkou dvou pisni), takovy jako delsi televizni bakalari... Ale co, ja mel Bakalare rad... Pohodova jednohubka. 17/12/2023 61% ()

sfxod

Parádní oddechovka, kino se bavilo společně se mnou. Velmi profesionálně natočený film. Myslím že je to návrat k poetice první filmů Marie Poledňákové. Konečne po dlouhé době povedená česká komedie....za mě palec nahoru ()