Kpt. Kalina (Pavel Řezníček) policista, milující manžel a skvělý otec, se stane obětí autonehody. Z pozice ducha sleduje vyšetřování vlastního úmrtí. Dochází při něm k mnoha humorným a nečekaným situacím, protože ho vede více jeho rodina, než členové policejního sboru… Postupně se začínají objevovat drobné indicie, že všechno nemuselo být tak, jak se zdálo. Partnerská důvěra je narušena, stačí pár fotek, slov a Vanda (Soňa Norisová) začne mít podezření, že jí mohl být manžel nevěrný. Dva kluci, maminka Vanda a babička (Eva Holubová) rozjíždějí vyšetřování na vlastní pěst. Vanda se setkává s Kalinovou domnělou milenkou Irinou (Lívia Bielovič), která po ní chce, aby dotáhla to, co jí Vandy manžel kpt. Kalina slíbil a nedokončil. Nastává nečekaná eskapáda událostí s jasným účelem dobrat se pravdy, do které je Kalinovými zasvěcen ještě rodinný přítel nepraktický praktický lékař (Hynek Čermák). Klíčový materiál opouští Kalinův sejf prostřednictvím všetečné tchýně, aby byl se dostal do rukou nic netušícího doktora a zamotal hlavy policistům. Vandě se nakonec za pomocí synů podaří rozluštit zaheslovaný soubor v počítači svého muže, který jí dá nejen odpověď na všechny otázky vzniklé nedůvěry, ale zejména pomůže úspěšně vyřešit poslední případ kpt. Kaliny. (Falcon)

ostravak30

Film sice disponuje poměrně kvalitním obsazením na jedné straně - P. Řezníček, H. Čermák, E. Holubová, L. Vaculík, V. Postránecký, na druhé poněkud zvláštním, když E. Kočičková hraje učitelku a objeví se zde i Těžkej Pokondr. Docela se povedl scénář, ale řada nejspíš původně zamýšlených komediálních scén spíše působí úsměvně až trapně. Chvílemi je film i na komedii poněkud fraškoidní. Silná není ani závěrečná píseň. Celkově je film slabý. ()

Tominni

Těžko se píší recenze k takovým filmům, kde jste hlavně rádi, že to nakonec skončilo. Vyšetřování rodiny, duch zemřelého otce,  zvláštní policie, ach jo, to je pak těžký. Zvláště, když tomu tak moc chybí alespoň ten humor. Tak jednu hvězdičku alespoň za postavu doktora v podání Hynka Čermáka, ať to není vyloženě odpad. ()

Prubner

Pokus o detektivní komedii, přičemž na komedii je to málo vtipné (skoro vůbec) a na detektivku hrozně předvídatelné (rozuzlení zápletky jsem uhádl už při první scéně, heč). Spousta zbytečných nebo nevyužitých postav a motivů, řada režijně odbytých scén, trapné pokusy o humor, několik starých otřepaných anekdot (somálský Mikuláš). Z herců zaujme jen Čermák a Postránecký ve své (doufejme, že ne) poslední roli. ()

Lex Luthor

Jedna hvězda za to, že jsem to viděl v kině, kde se dá i ten sebevětší trash tak nějak skousnout. Nicméně, moc jsem se těšil, až bude konec. ()

natalanka

chcete se trošku zasmát, trošku pobavit, trošku si užít sněhu a zápletek, trošku duchařiny? Pak koukejte. Každý si tady užil komediální polohu. Lukáš Příkazský jak kouká na miminko v porodnici... to je moc hezký záběr. Eva Holubová, Vašek Postránecký, Lukáš Vaculík... já se alespoň tu hoďku a půl dobře bavila :-) :-) ()

blondboss

Taká obyčajná česká akože komédia bez duše a bez emócií, ktoré tu divák nenájde ani keby ako hľadal. Soňu Norisovú mám rád ako herečku, ale tuto mi akosi nesedela, a celkovo ten koncept snímku bol dosť prvoplánový a prakticky o ničom. Mám taký pocit, že úroveň súčasných českých komédií ide strmhlav dole. 30 % ()

Aniki

Ta jedna hvězda je za: „Tdd...něco...něco...Vánoce”. Jinak nevim, snad Bielovič nevypadala vyloženě špatně, Čermák je dobrej ve všem, to je jasný, ten nic nepokazí, no a to bude asi tak vše.....jo, ještě Kočičková a Azorek a Norisovej to pristalo! ()

Cibulka_C

Jakoby ten fakt, že místo Václava Postráneckého měl hrát Oldřich Kaiser mě pěkně namíchl, ale zjistila jsem to až po zhlédnutí filmu, takže jsem se na to koukala tak, jak bych se na to prostě koukala bez tohodle zjištění. 👍🏻 Snímek je totálně divnej, nijak mě neoslovil, ale komedie je to vcelku dobrá, co se týče českého standardu. 🙂 Bylo mi asi patnáct, když jsem se na to koukala a až teď zpětně si uvědomuju, že to prostě odpovídá alepoň náznakem tvorbě Marie Poledňákové. Lukáš Vaculík úžasnej, moc pěkně mu nabarvili ty vlasy, to bylo moc fajn. 🙈Václav Postránecký - po tom zjištění mám chuť ho možná tak odignorovat, ale jeho role mě docela bavila. 😀 Zápletka jakási autonehoda a zbytek sledovaný z pozice ducha té autonehody, tohle vymyslí jenom Česko, ale mně se to líbí!! Takže all in all, tohle je totální kravina, ale kouknout můžete neříkam nic. 🙌🏻 ()

jungewolf

Není to tak špatný, celkem slušná oddechovka : 3 - 3,5 *. Natáčelo se mj. v Karlových Varech, Černošicích, v Nemocnici Na Pleši, v kostele sv.Anny ve městě Boží Dar a v Chebu na předvánoč.trzích na nám.Jiřího z Poděbrad. Jako kostelní sbor tam zpíval Karlovarský pěvecký sbor. Titulní píseň Ten,kdo tě miloval zpívají M.Hrůza a Anna K. ()

PenelopaW

Se smutkem musím konstatovat, že ty nejlepší scény, které mne do kina nalákali, použili tvůrci v traileru. Což s ohledem na jeho délku vypovídá o tom, že zbytek filmu za mnoho nestál. Těšila jsem se na Řezníčka, na jeho suché hlášky, které mne okouzlily v Cirkusu Bukowski, na samotnou zápletku toho, že se ve filmu pohybuje jako duch... a on tam téměř vůbec nebyl. Skoro mi přišlo, že hlavním hrdinou je zde MUDr. Holoubek v podobě úžasně ohavně vlasatého "Rapla" Hynka Čermáka. Což by nebylo na škodu, kdyby to nebylo... v podstatě o ničem. Vtipy byly dost suché, některé zbytečně ještě rozvedené a vysvětlené, až ztratily i tu malou špetku humoru, kterou disponovaly. Scéna s odposlechem učitelky zbytečná... potenciál tam kupa věcí měla, ale filmaři jako by je nějak divně uchopily a výsledek byl plochý. Za mne docela velké zklamání, obzvlášť pokud vezmu v potaz cenu lístku do kina. Slovy mého muže: Škoda, mohlo to bej dobrý. ()

rigby

Naprosto zmatený film, jestli se vůbec tohle dá nazvat filmem a není to pro toto slovo urážka. Vůbec jsem nepochopil, co to mělo být. Jako krimi rozhodně nefunguje, jako komedie možná, ale hodně vyčpělá. Situace, které na sebe nenavazují a nejsou vůbec zábavné ani nemají žádný jiný smysl. Postavy, o kterých je škoda vůbec mluvit. Tak nakonec vánoční film? To už vůbec ne. Opravdu tu nelze najít jediný záchytný bod, jediné plus. ()

montelie odpad!

Štěstí, že jsem to stáhl a na ušetřeném vstupném jsem získal zpět aspoň část z mých daní, za které byl tento skvost pořízen. Je to takový průser, že mne film uráží samotnou svou existencí. Trapné a ubohé, čisté zlo !!! ()

fafejt001

Pachlův Rapl - výbornýýý , Gangster Ka - oba díly velmi dobré , ALE tohle se nějak nepovedlo , včetně předlohy . FAAAKT SLABÉÉÉ . ()

Dawe2

Příšerná hudba. Pavel Řezníček jako duch dostal dost málo prostoru. Jedna z posledních rolí Václava Postráneckého, skvělý profesionál. Hynek Čermák v jiné roli než obvykle také umí. Vaculík pobavil. Párkrát jsem se zasmál, pár úsměvných okamžiků. Detektivní zápletka a scénář bída, o to asi primárně nešlo. Ale šlo by z toho vytěžit mnohem víc a nedalo by to moc práce. Trochu parodie, děti by to ale mohlo bavit. Proč ne. 30% je hodně málo, jdu o kus výš. ()

kokofek

A teď si představte,že jsem měla zrovna virózu a nebylo mi tedy moc dobře.Tohle mi fakt k uzdravení nepomohlo. ()

Kozlowski8

Jan Pachl své scénáristické i režisérské řemeslo nesporně umí dobře, což v minulosti dokázal. Tady to ale v žádném případě nepotvrdil - právě naopak. Film je děsným, nevyváženým paskvílem a míchanicí žánrů, nálad a atmosfér. V této motanici se ztratili i herci, z nichž někteří hrají jako v parodii, jiní jako v potřeštěné komedii a v následujícím obraze přijde těžce dramatická scéna. Je velice složité si film užít, byť námět a příběh asi určitý potenciál má a herecké obsazení samo o sobě taky potěší. Scénář a režie však tato případná pozitiva zcela vymazaly. 25%. ()