Equalizer 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2018, 121 min

Zbytočne rozťahané ako podprda Lolo Ferrari, patetické ako nemecká imigračná politika a vláčne ako ďalších 99% pokračovaní 99% úspešných (polo)originálov. Dalo sa čakať, že dejovo to bude subsaharská pustina s priezračným vývojom. Všetko mohla uhrať na rozumnú remízu aspoň vypiplaná akcia (veď práve to chlapi čakajú od každej akčnej zbíjačky), ale ostalo iba pri záchvevoch s rozpačitým, aj keď dobre natočeným, finálnym zúčtovaním.(11.11.2018)

Abych pravdu řekl, čekal jsem asi o něco více. Teď když nad tím přemýšlm, nejsem zklamaný z McCalla, ale spíše z jeho protivníků, kteří byli prostě naprosto tuctový. A s tuctovostí přišli samozřejmně i tuctové zbraně (až na jednu kuši) a se zbraněmi samozřejně i tuctová akce. Po Baumaxu a mafii je to z mého pohledu krok zpět. Přesto je film opravdu povedený, Fuqua ukazuje, že se z něj stal opravdový profesionál. Ale chce to i nové nápady...Nápady. Za mě 75%(28.7.2018)

Není to sice tak dobrý jako jednička, ale pořád je to velice slušnej thriller, takovej trochu oldschoolovej, což je plus. Jedná se klasicky o formu odplaty, kterou je potřeba dotáhnout do konce. A musím říct, že mně vůbec nevadí, že D. Washington je zase o kousek starší, naopak vypadá a hraje dobře, o tom žádná. Ani mně nevadí, že je celkově takovej nepřemožitelnej, tady to prostě divák čeká a spokojeně si to užívá až do konce. Teda aspoň já jsem to tak měl. Prostě pohodička.(24.8.2018)

"The Equalizer 2 prináša asi úplne všetko, čo som od filmu očakával. Denzel Washington je pán a opäť dokáže ukážkovo zlikvidovať všetkých padouchov, akcia je veľmi dobrá a film rozhodne má svoje pasáže, na ktoré nezabudnem. Dokonca aj v rámci komédie. Najmä keď si spomeniem na 5 hviezdičiek. Záverečné scénky v hurikáne sú dobre spracované a film má aj dobre spracované napätie. Človek síce čaká ako to dopadne, no aj tak to chce minimálne vidieť. Kde sa však neubránim niektorým problémom tak to bude v prípade padoucha filmu. Nebudem spoilovať o koho pôjde, hoci si myslím, že je to celkom jasné. Jeho motívy sú síce celkom pochopiteľné, no potom si povedzme úprimne, že dokopy za celý film neurobí poriadne nič. Jeho kumpáni toho spravia viac. S ním absolútne nie. Jeho číny sú nudné, neužije si dokopy skoro žiadnu akciu a ten súboj jeden na jedného na konci to nezachráni. Je to proste nudná postava. A ako som už aj naznačil, film je trošku priehľadný a predvídateľný. Vieme odhadnúť čo sa stane, vieme prísť na to kam sa posunieme aj ako to celé vlastne dopadne. Páči sa mi však ešte že Denzel Washington si to ide vyriešiť osobne, lebo mu zabili človeka, na ktorom mu záležalo. A páčia sa mi aj to ako počúva príbehy ľudí v aute, keď ich vezie svojim Lyftom. Funguje to dobre a baví ma to. Myslím si, že film za pozornosť stojí. Čeknite si ho sami a uvidíte. Hodnotenie: B+(17.8.2018)

Trochu mi unikla celkova pointa, lebo ostalo par veci nevysvetlenych. Kym som nedostal jasnu odpoved o co vlastne pojde, tak mi to prislo fakt pomale a nevyrazne. Akonahle sa dej preklopi do druhej polky, tak to zacne mat grady. Zaver mohli trochu viac vysperkovat, aj ked napad s hurikanom bol tiez super. Klasicky dobry Washington v ulohe, ktora mu ide najviac. To musi bavit. Skoda len toho nezaujimaveho zaciatku.(1.11.2018)

• - Když se Robert McCall (Denzel Washington) pere v autě s pasažérem, tak v čase 1:09:35 těsně mine černý Nissan Altima (pátá generace 2013–2018). V následujícím záběru v 1:09:39 jej opět předjíždí a v čase 1:09:44 se totožné auto mihne ve spolujezdcově okénku. (DBlitz)

• - Bill Pullman, Melissa Leo a Denzel Washington jsou jediní herci, kteří hráli i v prvním dílu filmu Equalizer (2014). (Tomas_TM)

• - Pro Denzela Washingtona se jedná o vůbec první sequel, ve kterém si v životě zahrál. (Tomas_TM)