Equalizer 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2018, 121 min

Rozpočet $62miliónovTržby USA $102,084,362Tržby Celosvetovo $190,392,916Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Režisér Antoine Fuqua a Denzel Washington nám neostali nič dlžný a pekne nadväzujú na prvý diel. Aj keď v rámci akcie to už je poskromnejšie, dejovo to Denzel ustojí a upúta, rýchle chmaty strhnú aj mentorský prístup. /75%/(8.11.2018)

Pamatuji si, že když jsem dokoukal první E, tak jsem měl pocit, že jsem dostal "Sám Doma" pro dospělé. Asi budu za blázna, ale při druhém E jsem si vzpoměl na hru Zaklínač 3. Má to totiž podobný rys v tom, že hlavní hrdina řeší X vedlejších věcí a to hlavní nejdříve plyne v pozadí, postupně vyplave na povrch a je zakončeno finálem. Jenže na rozdíl od hry tady jsem si to neužíval a naopak mě to místy už nudilo. Film tím natahuje zbytečně stopáž a divák nic nezískává. McCall pomáhá támhle. pak tady ale nebuduje to ani zápletku a u mě osobně ani emoce. No a když se dobereme k rozzuzlení a k finále, tak očekávání je tak velké, že mě nakonec mohlo uspokojit jen málo co. A tomu co mi bylo nabídnuto se to nepovedlo. Za místy až příliš ukecaný a natahovaný film dám 60 procent a přiznávám... Já jsem zklamán.(6.12.2018)

Skoro ukázkový příklad, jak má vypadat pokračování. Vezme se vše co fungovalo minule, více se dozvíme o hlavní postavě a nepřidává se nic, co by se nehodilo. Druhý Equalizer se stále drží v komornějším duchu a přestože je první akce hned na začátku, pořád se vše spíše řeší slovně nebo útěkem, než velkolepou akcí. Akce je zde jako minule hlavně o taktice, což ukáže povedený závěr, který je v akčním žánru překvapivě propracovaný a napínavý. Fanoušci prvního dílu nebudou rozhodně zklamaní a komu se první díl nelíbil, nenajde moc plusů ani tentokrát.(5.9.2018)

Obsahuje spoilery: "Udělali jste chybu, že jste zabili Susan... Takže vás jednoho-podruhém zabiju... A budu mne mrzet jen to, že to nemůžu udělat podruhé..." Denzel Washington znovu v akci. Příběh se tentokrát zaměří na Denzela, který bude mstít kamarádku. Film nám ukazuje, kdo vlastně je - muž, který chce jen pomáhát lidem. Postrádá to výrazného záporáka, kterého jednička měla. Finální akce za nepříznivého počasí ( skoro hurikán ), ale vůbec špatná nebyla. Trvá skoro 20 minut, ale je to originální. Je tam napětí. Celkově je dvojka mnohem klidnější než jednička. To znamená především to, že je tu méně akce. - 70%.(21.1.2019)

Ono by to nebylo tak špatné nebýt toho naprosto "nečekaného" a "velice originálního" rozhodnutí ohledně záporáka. To je prostě scénáristická lenost v praxi, postokurvapadesátý opsat tuhle změnu charakteru (tady ještě o to horší, že ta postava se jako klaďas chová i v momentech, kdy nemusí) a myslet, že jsme na to vyzráli - poďte, kucí, high-five, bomby, dvě tři packy, jsme pašáci.(19.1.2020)

• - V úvodní akční scéně ve vlaku, kde Robert McCall (Denzel Washington) vyřídí celou skupinu tureckých gangsterů, si jednoho z gangsterů zahraje Andrei Arlovski, bývalý šampion v těžké váze organizace UFC. (coffeeblack)

• - Jedná se o první sequel Antoina Fuqua na vlastní film. (Tomas_TM)

• - Během natáčení byli zraněni dva členové ochranky. (Tomas_TM)