Equalizer 2

• Austrálie

• Nizozemsko

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2018, 121 min

Přesně to, co čekáte od druhého dílu filmu, který staví téměř výhradně na hlavním hrdinovi a cool okázalé režii s prvky na efekt. Equalizer 2 paradoxně působí jakože všeho je více. Více vedlejších postav, více Washingtona promlouvajícího do duše, lepší poznání hlavního hrdiny, resp. jeho historie. Fuqua pořád umí cool momenty i solidní akci, ale hlavní záporak se nepovedl, klasický dějový twist included. Akce byla lepší ve volume 1, jelikož se od jedničky ani neočekávalo více, nebylo tedy potřeba experimentovat s příběhem a nastatovat kaši. Větrný závěr je zajímavě natočený, ale s prachbídným napětím. Zlatý supermakret v původním filmu. A bohužel je i dost tristní fakt, že nejlepší bitku v celém filmu má Melissa Leo (tedy žena) ve vedlejší roli.(23.8.2018)

Zřídka kdy se podaří natočit pokračování stejně dobré jako první díl. V tomto případě se to bohužel nepodařilo. Washington je sice výborný a závěr v bouři nebyl vůbec špatný, ale ve srovnání s jedničkou je to bez nápadu. Kam se poděl holohlavý skladník z Baumaxu, co likvidoval elektrickým kladivem ruskou mafii? Dvojka tak zapadne mezi lehce nadprůměrné thrillery a to především díky slabému scénáři.(19.8.2018)

Trochu sem čekal,že už to tak pekelný jako jednička nebude.Slabší záporáci,jak v tý hlavní ose příběhu,tak i v těch minipříbězích,to nebyli soupeři hodný Denzela.Hudba už taky nebyla tak drtící,a finále mě k sedadlu nepřikovalo.Ale samozřejmě to jako thriller a samostatnej film funguje slušně.protože Fuqua je prostě už zkušenej borec.Zaplať****,že ho máme.80%.(15.8.2018)

„ZABILI JSTE MI KAMARÁDKU A JÁ VÁS VŠECHNY ZABIJU. ŠTVE MĚ, ŽE TO MŮŽU UDĚLAT JEN JEDNOU…“ /// Robert McCall je pohodovej taxikář, řešící problémy jinejch... Poklidný tempo může někoho srát. Vobčas akcička, ve který Danzel i Fugua excelejou, ale všechno je přizpůsobený vyprávění a obrazu, kterej má s přicházejícím vichrem znázorňovat pocity (nasrání) hlavního hrdiny. Nenudí, ale všichni, kteří čekaj vodsejpající biják, asi budou brblat. Padouch (padouši) sice dělaj nehezký věci, ale brutalitou zmlsanej divák už prostě chce víc. Kromě příběhu a vizuálu tomu prostě něco chybí. Jako dobrý, ale „jen“ taková jednohubka. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Rád zabíjím lidi, ale chtěl bych bejt v kolektivu oblíbenej. 2.) Nevím, jestli se mám svěřit svýmu taxikáři. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(2.9.2018)

Jako je to dobrý film. Celou dobu to bylo napínavé, dobře zahrané, Denzel ještě nepaří do starého železa, dobře natočené s parádní hudbou. Když ale srovnám s nedávným MI6, tak tomu chybí nějaká ta třešnička. Ale netuším co si tu řešíte za komplexy, v červených by to mělo být. ... ČSFD projekce Anděl(15.8.2018)

• - Jedná se o první sequel Antoina Fuqua na vlastní film. (Tomas_TM)

• - Pro Denzela Washingtona se jedná o vůbec první sequel, ve kterém si v životě zahrál. (Tomas_TM)

• - Zbraně, které se objevily ve filmu, byly puška M-110, M-4, MAC-10 a pistole Glock 19. (K98)