Pokračování úspěšného akčního thrilleru Equalizer. Denzel Washington se vrací jako bývalý člen speciální jednotky Robert McCall, který bojuje za práva a spravedlnost pro ty, kteří už ztratili veškerou naději. (Falcon)

Trailer 3

Xmilden

Jednička se od začátku jevila jako naprostá pecka a například proklepávací střety hlavního hrdiny s hlavním záporákem byly jednoduše boží. Bohužel to celé šlo ve druhé polovině dolů a konečné IKEA finále mě docela zklamalo. Přeci jen z Denzela udělalo až zbytečně moc velkého superhrdinu. Druhý film to má skoro přesně opačně. Zpočátku mě moc nebavil. Občasný vedlejšák kdy McCall někoho zmastí a napraví křivku, OK ale hlavní příběh se rozjíždí notně pozvolna. Celé to ovšem postupně graduje a nejlepší scéna se nachází zhruba kolem 90. minuty v superhrdinově bytě. Jenže finální zúčtování proti čtveřici záporáků, kdy nedostanou znovu ani čuchnout a Denzelovi neublíží, i jejich poměrně nudné skony, mě opět zklamaly. Equalizer by klidně mohla být dobrá a funkčí série o jednom rentiérovi, který rád dává věci do pořádku. Jenže hlavní hrdina prostě nemá konkurenci. Všechno umí. Všechny zmlátí. Vedlejší postavy potom působí hrozně moc jako joudové. Světlá vyjímka Csokas z prvního dílu. Denzel navíc herecky vládne naprosto suveréně. Opět z toho dokážu vydolovat 60%. Tentokráte o malinko slabší než minule. Fuqua má prostě talent na fajn akční průměry, ale na to aby z toho udělal akční pecku ještě nemá. ()

castor

V jedničce mstil mladičkou prostitutku, kterou do bezvědomí seřezali ruští pasáci. Bezpráví „oceňuje“ zakrvaveným obličejem i v pokračování, kterého se znovu zhostil vizuálně našlapaný Antoine Fuqua. A jelikož si Michael Mann dává dlouhou pauzu, buďme za něj rádi. Sousedský mstitel Denzel Washington si dál rád čte, dál filosofuje, mentoruje mladého študáka, naslouchá důchodci s velkým snem i mlčky coby řidič vnímá své klienty. A když zjistí něco nekalého, bere spravedlnost do vlastních rukou. Pak se ovšem zlí hošani dotknou jeho letité kamarádky (ne úplně špatná snaha zapojit hrdinovu minulost). Pomalu budovaná atmosféra, solidní dialogy a rozvážná (přesto nekompromisní) akce zdobí i pokračování. Vyprávění se stalo osobnější, celkově mě tak i druhý díl solidně vtáhl. Fuqua nikam nespěchá, v akci si je jistý, ač bych jednu svižnou akci třeba za kázání o podstatě mužství asi vyměnil. Finále s bouří a vylidněným městem je výtečně ozvučené, ale do kolen mě nedostalo. Tak či onak je chameleon Denzel znovu výborný, stárne s grácií a i v akčním žánru znovu prokazuje svou zkušenost s dramatickým hraním. Pokud vznikne trojka, rád za lístek zaplatím. ()

SOLOM.

Dvojka sice už tak dobrá jako jednička nebyla, ale pořád šlo o slušnou akční průměrnou podívanou. Denzel sekl s prací v obchoďáku a teď fušuje do taxikařiny. Místo štětky mladý gansta umělec a na scéně se objeví i jeho bývalí parťáci. Nu tentokrát tu nemáme tolik mrtvých ani zajímavých soubojů/přestřelek – takže to je asi tím největším mínusem na tomto pokračování. Bude-li někdy ještě trojka, tak prosím pořádně přitvrdit!50% ()

Spiker01

Z jedničky si všichni utahovali ve stylu, že je Denzel zabijákem z OBI a vlastně si z toho celého kromě Grace Moretz příliš nepamatuji, i z toho mála mi ale přijde, že je Equalizer 2 o dost jiný film. A díky stylu 96ti hodin i lepší, ačkoliv [Fuka ] točí stále na stejné brdo. Ano, příběh nestrhne, přesně víte, kdo je tu jen aby zemřel, zradil nebo měl být zachráněn, ale strašně mě bavilo, jak to celé odsýpá a za ty dvě hodiny téměř nepřišla nudná pasáž. Naopak akční sekvence perfektně vytěžují erkový rating a Washington, ač se stále oblíká jak neškodný stařík, možná i tím spíš dokazuje, že na to má a uvěřitelně masakruje či znemožňuje všechny, co mu stojí v cestě. Tu trojku si za pár let rád dám, pokud bude víc ve stylu dvojky než dílu prvního. PS : Je neuvěřitelné, jaký přísun rolí dostává Pedro Pascal, snad to bude pokračovat. ()

mzss1

(54%) Viděno v kině. Nejdřív bych chtěl napsat něco málo o prvním Equalizeru. První shlédnutí mě až tak nechytlo, ale po čase se z toho stala má srdcovka, kterou si pouštím opakovaně. Ze 70% jsem navýšil na 90% - 5*. Na toto pokračování jsem se nesmírně těšil. Samozřejmě jsem se držel radši při zemi, nedávný šestý MI mě docela zklamal a ve finále jsem i lehce zklamaný z tohoto snímku. U první Equalizera oceňuji silný příběh, který se netočil jen okolo postavy D.Washingtona, ale měl kvalitní, nezapomenutelnou akci, epické finále, skvělou hudbu, záporáky atd – zde je máme vlastně vše, ale tak o 70% v menším měřítku. A to je docela problém. Film nechci moc kritizovat, je to točeno tak neškodným způsobem, že nemůžu být nějak víc naštvaný. Denzel je skvělý jako vždy, jeho role McCalla je opět skvělá, ale to nevytrhne celý film. Akce je zde o dost méně a ani moc neoslní. Úvod ve vlaku je dost krátký, potěší, ale ani se v té rychlé vyvraždovačce nemohu orientovat. Druhá vyvraždovačka v hotelu je dost povedená. Nechybí ani slušná akce v autě, ale to je celé. Finále je krátké, pár zneškodní a podání hlavního záporáka, které bylo slušně krvavé, ale dost přehranné a násilně vhozené do soundtracku, který mapoval finále předchozího filmu. Celkově zabití Denzelovi bývalé kolegyně bylo smutné, ale debilně nasnímané ve dvou scénách, což nakonec smysl dává, ale i tak. Nějaké dějové posuny zde nečekejte, vše je tak jednoduché, přímočaré a Washington je tu zcela nesmrtelný. Čím víc píšu tento koment, tím víc jsem zklamanější, ani na nadprůměr to nemůžu zařadit. Na tohle se už nikdy nepodívám. Jako jednohubka je to fakt neškodné, ale nevěřím tomu, že to točil Fuqua. Jak to mám sakra tedy shrnout ? Pár slušných akčních scén se tu najde, ale nezaujaly mě moc. Příběh je slabý, Washington je ale skvělý, stejně jako jeho postava. Kamera je nasnímána dobře i v obyčejných záběrech, to jako jo. No, takže pouhopouhý průměr, víc NE. ()

• Devadesátá devátá kniha, kterou Robert McCall (Denzel Washington) čte, je „Between the World and Me“ od Ta-Nehisiho Coatese. Je napsána jako dopis dospívajícímu synovi a je o tom, co znamená být černochem v USA. V češtině v čase vzniku filmu ještě nevyšla. Závěrečná, stá kniha je „Hledání ztraceného času“ od Marcela Prousta. (sator)
  • V úvodní akční scéně ve vlaku, kde Robert McCall (Denzel Washington) vyřídí celou skupinu tureckých gangsterů, si jednoho z nich zahrál Andrei Arlovski, bývalý šampion v těžké váze organizace UFC. (coffeeblack)
  • Během natáčení byli zraněni dva členové ochranky. (Tomas_TM)

Související novinky

Denzel Washington vs. sériový vrah

Denzel Washington vs. sériový vrah

14.03.2019

Oscarový herec Denzel Washington (Training Day) se upsal novému krimi thrilleru Little Things od režiséra Johna Lee Hancocka (Zrození šampióna). Děj vypráví o unaveném venkovském šerifovi s temnou… (více)

Equalizer v kinech porazil Abbu

Equalizer v kinech porazil Abbu

23.07.2018

O víkendu se v amerických kinech utkala dvojice pokračování, Equalizer 2 vrátil do akce Denzela Washingtona (Let), zatímco Mamma Mia! Here We Go Again vsadila na Meryl Streep (Akta Pentagon: Skrytá… (více)

Wonder Woman a Pedro Pascal

Wonder Woman a Pedro Pascal

30.03.2018

Kariéra Pedra Pascala je rozhodně na vzestupu. Po Hře o trůny a Narcos se probojoval do druhých Kingsmanů, po nichž se objeví ve dvojce Equalizera, v akčňáku Triple Frontier od J. C. Chandora a v… (více)