Equalizer 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2018, 121 min

Trochu sem čekal,že už to tak pekelný jako jednička nebude.Slabší záporáci,jak v tý hlavní ose příběhu,tak i v těch minipříbězích,to nebyli soupeři hodný Denzela.Hudba už taky nebyla tak drtící,a finále mě k sedadlu nepřikovalo.Ale samozřejmě to jako thriller a samostatnej film funguje slušně.protože Fuqua je prostě už zkušenej borec.Zaplať****,že ho máme.80%.(15.8.2018)

Skoro ukázkový příklad, jak má vypadat pokračování. Vezme se vše co fungovalo minule, více se dozvíme o hlavní postavě a nepřidává se nic, co by se nehodilo. Druhý Equalizer se stále drží v komornějším duchu a přestože je první akce hned na začátku, pořád se vše spíše řeší slovně nebo útěkem, než velkolepou akcí. Akce je zde jako minule hlavně o taktice, což ukáže povedený závěr, který je v akčním žánru překvapivě propracovaný a napínavý. Fanoušci prvního dílu nebudou rozhodně zklamaní a komu se první díl nelíbil, nenajde moc plusů ani tentokrát.(5.9.2018)

Obsahuje spoilery: "Udělali jste chybu, že jste zabili Susan... Takže vás jednoho-podruhém zabiju... A budu mne mrzet jen to, že to nemůžu udělat podruhé..." Denzel Washington znovu v akci. Příběh se tentokrát zaměří na Denzela, který bude mstít kamarádku. Film nám ukazuje, kdo vlastně je - muž, který chce jen pomáhát lidem. Postrádá to výrazného záporáka, kterého jednička měla. Finální akce za nepříznivého počasí ( skoro hurikán ), ale vůbec špatná nebyla. Trvá skoro 20 minut, ale je to originální. Je tam napětí. Celkově je dvojka mnohem klidnější než jednička. To znamená především to, že je tu méně akce. - 70%.(21.1.2019)

Bavilo mě to ještě víc jak jednička. Dvojka je osobnější (a využívá některých naznačených motivů z prvního dílu), má uvěřitelného, ale přesto nebezpečného záporáka, místy je i příjemně civilní a film využívá to nejlepší z hereckého projevu Denzela Washingtona. Bavila mě jak detektivně-špionská první polovina, tak akčnější půlka druhá, kde se napětí skoro pořád dalo opravdu krájet a parádně nasnímané a lahůdkově ozvučené finální zúčtování je chutná třešnička. Nemám výhrad, už dlouho jsem neviděl tak chytlavý akční thriller a Robert McCall tu ukázal, jaký má v sobě potenciál. Dal bych si ho klidně i napotřetí.(9.12.2018)

První Equalizer, byl jako staré samurajské filmy, samuraj - ronin, zlomený životem a plný bolesti, raději předstírá smrt a uklidí se do ústraní, než aby svoji přítomnosti, ohrožoval zbytek lidí na kterých mu záleží. Zatímco dvojka je sebepoznání a uvědomění, že když bude pomáhat lidem, tak bude užitečnější, než když neni vidět. Ano, i ve dvojce se dost jedou tyhle, poetické věci a Denzel čte hodně haiku a poezie, ale tohle filmu prospívá. Já (divák) si udělá lepší přehled, o tom jaký Robert McCall, byl a je. Ve film je dost mini příběhů, tak jako v jedničce, ale tady je na ně kladen větší důraz a mají svůj vlastní příběh a vyústění, celkově se jedná o velice silné mini příběhy, které by výborně fungovaly i bez toho hlavního. Hlavní příběh se točí okolo smrti, jednoho agenta a následně se to nabaluje aby to pak skončilo v bouři, v klidné bouři. Je super, že Denzel tady nepředvádí žádné akční veletoče, ty přenechá Pascalovi - který opět překvapuje, velká část akce se skládá ze chvatů, úderů a vynalézavosti jakou McCall projevuje a to hlavně ke konci. Akce je tu víc a má velice dobré tempo, které si drží od začátku až dokonce. Čím více lidem McCall pomůže, (chci trojku) tím víc je ohrozí a tohle se mu může v budoucnu vymstít.(18.8.2018)