Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

topi

Mě se film podle předlohy Stephena Kinga velice líbil. Dokázal krásně zachytit atmosféru a celkové vyznění knižní předlohy. Malinký Cage byl hodně démonický a šel z něj opravdu strach. Výborný hudební podkres vytvořil Elliot Goldenthal. ()

Gorehound

80' s pecka, scénaristicky pod krídlami tvorcu Kinga, ktorá zo súboju s novým spracovaním vychádza ako víťaz. Originál je akosi zomknutejší, viac hutnejší a viac horor. Gage je lepšia voľba ako Ellie, ku koncu je ukazovaný menej, ale o to je lepšie podaný, desivejší a viac nemilosrdný. I gore je trošičku vydarenejšie a zimomriavkovitejšie, mám na mysli predovšetkým Juddovu vraždu. A Judd sám o sebe je autentickejší, definitívne. Nehovoriac o hudbe, ktorá je v novom PS nejako nevýraznejšia. Aj Zelda má menej priestoru, no je strašidelnejšia. Flashbackov mohli dať do nového filmu, tak ako tu, oveľa viac, vhodne dokresľujú dej a hlavnú premisu naznačia lepšie ako jedna kniha a internet. Nemôžem sa zbaviť feelingu porovnávať, "remake"(skôr naozaj nové spracovanie pôvodného námetu) je dobrý doplnok ku Kingovmu výtvoru, ale "orignál" mi osobne príde ešte minimálne o hviezdičku lepší. ()

salalala

Řbitov zviřátek jsem četl (ale detaily už si nepamatuju) a musím říct, že patří k mým nejoblíbenějším Kingovkám. I když scénář jeho filmové podoby psal sám autor předlohy, všechno je hrozně moc rychlé a překotné a motivace postav se občas ocitá na vodě. Mary Lambert mu moc nepomohla, protože atmosféra funguje jen v první polovině snímku. Ta druhá se bohužel změní v jakýsi mix zombie hororu a slasheru a kvalita dost upadne. Dost nevyrovnaný je i výběr herců. Na jedné straně tu jsou výborní Fred Gwynne a malý Miko Hughes, na té druhé ale stojí toporný Dale Midkiff, jenž nedokáže vyjádřit žádné emoce a jeho výkon je naprosto bezkrevný, což pochopitelně celkovou kvalitu hodně snižuje. Po zhlédnutí se vlastně není co divit, že mnoho diváků nechce Kinga číst. Film totiž je jen horor, kdežto kniha se zabývá i mnoha úvahami o lásce, životě, smrti atd., což do filmu úplně dostat nejde. Ocenit je nutno i velmi povedenou kameru, která jediná se nebojí experimentovat. Pro člověka netknutého předlohou je tu hodně logických lapsů a nevysvětlených věcí, což je škoda, protože pak film vypadá jako guláš. Dojem trochu vylepšuje úderný závěrečný song a minirolička samotného Kinga. Ve výsledku tak Pet Sematary není úplně špatná adaptace, která je ovšem poplatná své době (zejména lacinými efekty a celkovým béčkovým laděním) a z dnešního pohledu více funguje v první polovině, kdy ještě rozehrává zápletku a buduje docela solidní atmosféru. 60 % ()

AlistairMir

Jako vášnivej čtenář mohu, pro někoho bohužel, potvrdit, že drtivá soubojů kniha vs film dopadá lépe pro knihu. A jelikož od Kinga mám nejraději Řbitov zvířátek, tak jsem se filmu řadu let vyhýbal. Nakonec ale zvítězila zvědavost a já se rozhodl, že filmu dám šanci, aby si mě získal. Bohužel to nešlo...V knize se postavy chovají tak, že s nima člověk soucítí a když přijdou o syna, bylo mi smutno. Ve filmu jsem protočil oči a říkal si, co je to za tupce, že toho kluka nehlídaj pět metrů od silnice, kde jezdí 100 kamionů za minutu rychlostí 150 km/h. Opravdu blbost postavy nejhlavnější ,dr. Creeda, nezná mezí a člověk mu nemůže fandit i kdyby 100x chtěl. Nejděsivější část filmu byl flashback kde paní Creedová vzpomíná na svou sestru. To mělo atmosféru a ségra byla vážně creepy. Zato navrátivší se ze záhrobí, mě netankovali vůbec a když malej Cage trucovitě prohlásil - To není fér !! - absolutně jsem s ním souhlasil. Doufal jsem, že budu mile překvapen, bohužel Řbitov zvířátek mi přišel spíš jako hororová komedie než jako mrazivej horor a to je konkrétně u tohoto díla dost špatně. Přitom by na to Lambert měl, s tou ségrou to byla fakt super scéna... ()

kajas

Béčková blbinka se špatně hrajícími herci (dojem asi ještě víc kazí český dabing). Námět je ale zajímavý (Kingovu předlohu si možná někdy přečtu) a párkrát jsem se lekla. Skoro 3*. ()

kinderman

Nejprve jsem přečetl román, který tematizuje zoufalství a neschopnost vyrovnat se se zármutkem způsobeným smrtí někoho blízkého, pak jsem viděl filmovou verzi z roku 2019 a teď konečně i tuhle původní adaptaci. Remake má ďábelštějšího kocoura Churche a schopnější herecké představitele manželů Creedových, tato verze disponuje vskutku znepokojivým výkonem malého Mika Hughese a jeho precizní prací se skalpelem. ()

BitlDjus

Skvělé překvapení ! Kingova předloha je výborné dílo a říkal jsem, jaký asi bude film, nevěřil jsem, že to bude tak skvostný horor. Film se řídí hodně podle knihy, svojí temnou a mrazivou stránkou dokáže určitě nahnat silný pocit hrůzy a konečná jatka jsou přímo vymazlená. Filmem se nám naskytne Zelda (už i v knize zmíněná, zesnulá sestra Rachel) na kterou není opravdu hezký pohled, a se kterou je také ve filmu jedna z nejvíce strašidelných scének. Jsem opravdu spokojený. Skvělý horor, který si zaslouží čestné místo vedle Kingovi předlohy. ()

(mOnkey)

Hej hou, tak jdou! Musím zaklepat na dřevo, protože zatím se mi špatné adaptace Kingových knih vyhýbají. A ani Řbitov zviřátek nepotvrdil tendenci, že filmová přepracování dílo hyzdí (jako ksicht toho plesnivýho Pascowa). Určitě tomu tak často bývá, ale tentokrát tomu tak není a velký podíl na tom má i scénář od samotného Kinga. Vůbec mi nevadí, že vyhodili některé zdlouhavé pasáže, že něco udělali jinak. Poslední dvacetiminutovka je maximálně strhující a "epilog", i když možná zbytečně doslovný, hodně odvážný a mrazivý. ()

Martin741

Cital som aj Kingovu knihu aj pozrel som si film Pet Sematary a stale aj s odstupom niekolko rokov si myslim, ze kniha bola lepsia. Ano, horor ma vydovanu kvalitnu strasidelnu atmosferu, ktora miestami dost desi /stary indiansky cintorin, hm/. Rezia Mary Lambert nebola zrovna pravou ukazkou filmarskej zrucnosti, ale pani sa snazila. Herci sa spravali dost dementne. Ale zase v porovnani dnesnymi horormi /hlavne pokracovania SAW/ ide fakt o nadpriemerny horor. 76 % ()

Jonash87

Klasický béčkový horor, jehož zápletku odhadnete daleko dopředu. Ale ono to snad ani áčkově zpracovat nešlo, film se drží předlohy vcelku přesně, a pokud jste ji četli (moje první Kingovka - cca 11 let zpět), tak nějak jste tušili, jakého se dočkáte výsledku. Bohužel u spousty románů se atmosféra ve filmové podobě stejně dobře vykreslit nepodaří, někde selhávají herecké výkony, někdy samotné zpracování (slabší produkce, nezdatná režie) - zde to je alespoň z části kombinace všeho, přesto si (nenároční) fanoušci hororů přijdou na své. V rámci žánru jsme pořád v průměru. 50 % ()

M.i.k.e

nikdy jsem Kingovým hororům nepřišel úplně na chuť a ani Hřbitov to nikterak nevylepšil.V tomhle případě to každopádně nebude neschopností autora,jako spíš klasickým osmdesátkovým zpracováním,které už v dnešní době nemá moc čím oslovit.I tak se ale těším na současnou verzi a doufám,že to bude podobné jako u It...40% ()

cariada

Vzpomínka na dospívání ,kdy jsem si tohle půjčoval na vhs. Pěkný horor jo nevyplácí se pohřbívat ani zvířata natož lidi na indiánském pohřebišti ,které přivádí mrtvé zpátky ,ale už nejsou takový jako dřív.. |Jenže lidi jsou nepoučitelný. Nejlepší hláška je od toho kluka ,když mu táta píchne injekci a on povídá to je podraz. ()

Mefistofelle

Knihy Stephena Kinga mám ráda. A taky vím, že adaptovat je do filmové podoby není zrovna lehké, vzhledem k tomu, že King pracuje s výborně promyšlenou psychologií postav, která do filmu moc dobře promítnout nejde. Kingovky jsou zkrátka pořádná výzva. V tomto případě se však zadařilo a filmové zpracování jednoho z jeho nejznámějších hororů dopadlo víc než dobře. Vzhledem k tomu, že scénáře se chopil sám autor předlohy, film je její takřka přesnou adaptací, což je u mě rozhodně plus, protože nemám ráda, když se filmy od předlohy příliš liší. Jedinou slabinou jsou místy dost prkenní herci. !SPOILER!: Vraždící ani ne tříletý klučina na mě z nějakého důvodu působil opravdu děsivě. ()

Nach

1. ohodnocený film: Podle mého jedna z nejlepších adaptací románů Stephena Kinga. Horor, který je v některých bodech i lepší, než jeho knižní verze. I dnes, když se na něj podívám, dokáže ve mně vyvolat hrůzu větší, než většina jiných žánrových snímků. Herci jsou zde průměrní, až na malého Gage, který si za svou, skutečně těžkou roli měl odnést snad i Oscara. Co se efektů týče, jde o dobrý průměr, který rozhodně neurazí. Celkově však se jedná o špičkový horor, který má vše, co správný horor má mít. Nekoukejte na něj jako na dílo z roku 1989. Koukejte na něj jako na snímek, který dokáže kdykoli a kdekoli vyvolat strach. Tak to mám alespoň já. 85% ()

cubajz

podle Kingovi předlohy vzniklo hororové béčko jako řemen - ostatně ani kniha sama podle mě nepatří mezi mistrovi nejlepší. Ale i tak šlo z námětu vytřískat trošku víc, hlavně co se řemeslné stránky filmu týče.. ()

nithiel

Atmosférou se film vůbec nedá srovnat s knihou, podle mě hlavně kvůli ubohým hereckým výkonům hlavních představitelů, ale jinak celkem zdařilý horůrek, když jsem se na něj díval, byla venku příšerná bouřka, takže mě mrazilo v zádech o to víc a možná to i přidalo jednu hvězdičku. ()

Trainspotter

"SOMETIMES, DEATH IS BETTER." --- Based upon a novel by Stephen King and screenplay by Stephen King. --- Srdcovka, Kingův román, který v jisté rovině může být chápán jako příběh (kýčovité) otcovské lásky, která nezná hranic, života a smrti a o tom, že Indiáni byli až moc chytří a proto není radno stavět mohylu nad svým synáčkem na jejich mystické půdě. Jistě mnoho lidí může namítnout, že děj je předvídatelný atd., ale na to já kašlu protože Řbitov zvířátek se stal první knihou, kterou jsem přečetl během jediného dne, celých čtyřista-koliksi stran(!). Vlastně se stal vůbec první knihou, kterou jsem kdy přečetl celou a stal se taky rozbuškou, která zažehla mou čtenářskou vášeň. A tenhle film mi to všechno připomněl, protože se díky scénáři držel pěkně své předlohy a kamera to docela pěkně nasnímala, i když chvílemi působila levným televizním dojmem. Sice režie mohla víc zapracovat na hercích a jejich výkonech, ale i tak jsem se pořádně bál a Gage (v jistých chvílích ta podobnost s panenkou Chucky je až mrazivá) byl jako zombie-dítě na vražedné stezce dokonalý. "NO FAIR! NO FAIR! NO FAIR!". Moje důvody znáte, dávám pět a nechci nic slyšet! PS.: Rovněž potěšila cameo Stephena Kinga a hlavně přítomnost The Ramones. HEY HO, LET'S GO 'CAUSE I DON'T WANNA BE BURRIED ON PET SEMATARY. ()

Wormboy

Podla mna to nebolo az take priserne...knihu som sice cital uz pred dlhsou dobou (co je zrejme pre sledovanie filmu aj lepsie),ale pocas sledovania filmu sa pre mna nevynorili ziadne mimoriadne problematicke miesta...niekedy som mal dokonca pocit,ze sa snad zacnem aj bat, haha. ()

pufina

Zombie-styl není nic pro mě, ta atmosféra je skvělá, ale už mě nikdo nedonutí se na to znovu podívat. Dvakrát stačilo. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek