Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

Yoshimitsu

Knížku od krále jsem samozřejmě přečetl a je to totožná kopie s filmem. Mrazení v zádech na mě přišlo posledních 50 - 70 stran před koncem knihy tady to je zhruba 20 minut filmové stopáže. Stísněna atmosféra se tomu nemůže zapřít, ale vracet už se k tomu nebudu. Dávám 40% ()

Petr23

Po předchozí zkušeností se zfilmovanou ,,Carrie", jsem od tohohle filmu moc nečekal. Ale jsem mile překvapen, už tím že jsem se dočetl že scénář napsal sám King-a je to vidět. Až na drobné nesrovnalosti jsem naprosto spokojen. Postavy byly podle vybrány naprosto dokonale, až na Loisovu manželku Rachel, která mi jediná ve filmu vadila. Co se tíče hororového prvku jsem též na vísost potěšen-naprosto užásně jsem se lekal když Church odevšud skákal a nasledně syčel. Dále se mi líbil konec, přesně takhle si představuji zfilmovanou knížku, určitě doporučuji přídných zájemcům aby si tento horor určitě nenechali ujít. ()

Blue.Poison

Kniha je dle mého názoru brilantním dílem a film se předlohy drží velmi přesně, takže nemůžu hodnotit jinak než ****. Většina věcí od Kinga je nezfilmovatelná, ale tohle se skutečně povedlo. ()

pravdovravny

Legenda 90 tych rokov! Pri tomto filme som kadil bobky, keď som bol ešte malý.:D King bol naozaj kráľom v žánri horor.Na moje prekvapenie je tu dosť dobrý scenár, atmosféra je mrazivá keď uvidíte jeho syna .... ()

VanTom

Snaha o psychologickou propracovanost zůstává na půli cesty, když zanáší nikam nevedoucí odbočky (trauma z umírání nemocné sestry), k uzívání pomalu konstruuje napětí, ale především se tluče s béčkovým "zombie" hororem - finále se tak sice zahřívá do tempa, ovšem trapný vraždící chlapeček mi připadal spíš jako ironická panenka Chucky, než děsivá rodičovská noční můra. Škoda, úvodní zneklidňující náznaky nevyhnutelné tragédie (bezohledně projíždějící náklaďáky) i podpovrchového zla natěšily na preciznější vytěžení slibného Kingova námětu. ()

Sany33

Film podla predlohy od Stephena Kinga by mala byť pecka. Na druhej strane sa filmovému plátnu nikdy nepodarí to, čo sa podarí ľudskej mysli, keď má dobrú predstavivosť. Osobne to neviem porovnať lebo som knihu nečítal ale stáva sa mi to dosť často. Knihy jednoducho vždy budú mať pre mňa väčšiu váhu ako film. Čo sa tohoto konkrétneho týka, bola tam hra dosť na city, King má veľmi rád detské postavy vo svojich príbehoch a inak tomu nebolo ani tu. Malo to akú-takú atmosféru ale že by sa dala krájať to sa povedať nedá. K tomu všetkému ten prehrotený koniec. Priemerný horor s priemerným hodnotením. 50% ()

lykan9

Stará klasika, ve které exceluje Miko Hughes. Hrát takovým způsobem ve 3 letech je opravdu talent. Mimo to byl opravdu děsivý a jeho výkon povýšil celý film o několik příček. Kromě Mika však bylo všechno ostatní vyloženě průměrné a vlastně nijak děsivé. V době, kdy Hřbitov zvířátek vznikl, možná děsivý byl, ale zub času se na něm již podepsal a na dnešní dobu je to málo. Knihu mám raději. ()

Guzo

Předlohu jsem četl asi před rokem, proto jsem některé detaily už pozapomněl a je tomu tak dobře. Sice film splnil přesně to, co jsem od něho očekával, ale to bude asi tím, že jsem opravdu čekal jen tv film, který mě ničím nezaujme. Nejvíc mě překvapilo, že byl sám Stephen King uveden někoikrát v titulkách, ale celkové vyznění filmu se od knížky hrozně odlišuje. Nerad bych tu nějak spoileroval, ale knížka mi přišla strašidelná, ovšem hlavně se tam řešili některé filosofické otázky (jak už to tak v těch "kingovkách" bývá), tady režisér jí snad ani nečetl, jenom si prohlédl scénář.. Nakonec ze všeho nejlepší byla písnička při závěrečných titulkách. ()

Gerret

Kniha teda byla mnohem lepší. Film na mě vůbec nezapůsobil tak jak měl. Změn bylo oproti předloze až až, některé mi nevadily, ale většina jich byla k horšímu. Je to velká škoda, film šel zpracovat určitě mnohem lépe. Závěrečné scény na mě zapůsobily spíše směšně než hororově, je to sice přes 20 let starý film, ale stejně... Hodnocení 40%. ()

Jello Biafra

Bez výhrad jeden z najviac nedocenených hororov 80. rokov. Pritom filmu nechýba veľmi hustá atmosféra, ktorá je pre Kingove knihy natoľko typická. Hlavným dôvodom je práve to, že samotný King u tohto filmu písal scenár a vykonal oproti knihe niektoré zmeny. Podstata však zostáva a rovnako tak uveriteľne vykreslené charaktery a veľké množstvo strašidelných scén. ()

Šakalík

Pamatuju si, že když jsem tenhle film viděl poprvé zhruba před patnácti lety, docela se mi zamlouval. Jenomže nyní s odstupem těch několika let mě už to teda moc nebralo. Ostatně kdybych měl hodnotit pouze prvních sedmdesát minut, asi by filmaři splakali na výdělkem, protože je to nudné až hrůza a ta otravně šťastná rodinka je jako vystřižená ze špatné reklamy na ovesné vločky. Osobně jsem teda ani příliš neocenil toho ducha, který se pořád pletl do děje, pač mi to přišlo takové už na sílu dělané. Jenomže ta závěrečná půlhodinka je opravdu velmi zdařilá a především ty pasáže, kdy se do záběru dostane ten malý klučina – no to je vončo (i když je v několika záběrech poznat, že občas to je jen figurína). Je velká škoda, že těchhle pasáží nebylo ve filmu víc. Jinak logické uvažování hlavního hrdiny není věru na valné úrovni, protože ať mu radí kdo chce co chce, dělá stejné blbosti pořád dokola. No ale kdo chce kam... ()

Circumscriptor

Aj keď mám Stephena Kinga ako spisovateľa celkom rád, tak Pet Sematary patrí skôr medzi jeho podpriemerné diela, hoci malo obrovský potenciál. Od filmovej adaptácie som toho veľa nečakal, ale koniec koncov sa jedná o pomerne dobre urobené béčko snažiace sa o verný opis knihy. Tento film však v sebe má niečo príšerné a strašné - tak odporné, hnusné, emocionálne vydieračské a nechutné dávkovanie atmosféry, ktoré sa hrá s citmi diváka sa len tak často nevidí. Pet Sematary je naozaj len pre veľmi silné žalúdky a emocionálne stabilných divákov; ľudí opačného charakteru to dokáže pomerne slušne rozhodiť. Nuž, a nakoniec by som to všetko chcel zhrnúť s malým dodatkom - vzhľadom na to, že snímok je podľa nie až tak dobrej knižnej predlohy, je vcelku natočený pomerne obstojne, ale ak by sa však jednalo o moju vysnívanú verziu tohto filmu, tak by som sa snažil o nakrútenie ešte väčšieho a viac naporcovaného emocionálneho thrilleru, ktorý by končil jednoducho tým, že by Louis Creed svojho syna nepochoval a radšej by ho pekne zaniesol naspäť do vlhkého hrobu. Síce by to nebolo tak veľkolepo krvavé a efektné, ale som si bytostne istý, že by to filmu drasticky navýšilo kvalitu. ()

Han22

Já ty Kingovky prostě žeru a i když bych se asi dnes smál tomu, že mě má vyděsit zombie kočička nebo dítě, ono to funguje a funguje to velice dobře. EDIT: Tak zombie kočička mě při jedné lekačce zvládla vyděsit i dnes. Jinak Pet Sematary je jako každá Kingovka především prvotřídní drama. Drama o smrti ve všech jejich podobách a neschpností se s ní vyrovnat. Hlavnímu hrdinu se tak na konci nejde divit. Jinak ale z hlediska hororu je film rovněž špička, ačkoliv se nese v poklidném duchu a finále je spíše k smíchu, samotný hřbitov má afmosféru a spousta flashbacků nebo lekaček (duch, zohyzděná sestra, oběšení) dává filmu pořádné grády. Horor roku 1989. ()

see_sawandrew

Průměrná adaptace průměrné Kingovy novely. Nadprůměrné hodnocení dávám proto, že tento film mě jako jeden z mála dokázal vyděsit. Paradoxem je, že pouze v retrospektivních vložkách. Díky, Zeldo. 75% ()

BlackTom

Veľmi súce béčko. Postavy sú tu sympatické (Jud, Pascow), ale aj fádne (Louis) a tiež vrcholne odpudivé (Louisova žena, Gage). Atmosféra je skvele budovaná, sem-tam to síce zabije nejaká smiešna scéna, no dá sa to prežiť. Na to, akú sračku som od toho očakával, je to veľmi dobré. Knižná predloha patrí medzi moje najobľúbenejšie (a najdesivejšie), takže som ani nemohol čakať, že ju nejako prekoná. Krvavosť a odpudivosť odpracovaná na jedničku, koniec mohol byť urobený aj lepšie. Chválim! ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek