Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

emo

Dosť neoriginálne spracovanie Kingovej knihy, ktoré však má celkom slušnú atmosféru a v pár scénach vám privodí husiu kožu... ()

fars

Zrovinka dnes jsem docetl knihu Rbitov zviratek, a rekl jsem si ze by bylo fajn si vecer pustit i film. Scenar napsal sam King, tak by to mohlo byt fajn. Ona kniha mozna nepatri mezi jeho nejvetsi pecky, ale porad jde o velmi slusnou zalezitost. Jenze... zatimco v knize bylo venovano spoustu casu prokreslenim charakteru a psychiky jednotlivych postav, ve filmu se tomu zase nevenovali vubec. Ano, ve spouste veci je film predloze skutecne verny - hrbitov i mikmacke pohrebiste vypadali fakt dobre, postava Juda Crandala vypadala presne tak jak jsem si ji predstavoval, no a v neposledni rade musim pochvalit ztvarneni ducha Pacowa, ten se opravdu povedl. Chvili jsem vahal mezi 2 - 3 *, dat mu 3, bylo by to prave diky Pascowovi. Bohuzel, jak uz jsem rekl, ve fimu neni venovany temer zadny prostor k prokresleni charakteristik postav, takze jednani a chovani hlavniho hrdiny proste vypada obcas divne, a kdyz nakonec udela to co udela, tak mu jeho silenstvi vubec neuverite. Nemluve o tom ze herec co hral hlavniho hrdinu byl dost prkenny a casto proste jen odrikaval text. Spoustu docela dulezitych scen je zde uplne vynechano. Vlastne to vypada jako by se z knihy vytahly jen zajimave pasaze, a proste se naflakali za sebe. Vubec bych se nezlobil kdyby byla stopaz treba o 40 minut delsi, a udelali by to poradne. Film ma neco malo pres hodinu a pul, ale ja mel po skonceni pocit ze trval snad jen tri ctvrte hodiny. Podle knihy Rbitov zviratek by sel natocit opravdu mrazivy horor, tahle adaptace zustala tak napul cesty. Skoda. 50%. Update: Napoprve jsem byl moc prisny (tesne po docteni knihy). Po nejake dobe hodnoceni zvyseno na tri. ()

Jermann

(LFŠ 2013) Většinou nemám ve zvyku se pozastavovat nad zbytečnými detaily, ale tohle prostě bije do očí .. Když bydlíš s děckama a kocourem v baráku u rušné silnice, pořiď si plot! ()

animaxis

Před nějakou dobou jsem přečetl knihu, takže to možná trochu ovlivnilo moje hodnocení. Už v první scéně mě zaujala hudba, která byla dobrá v celém filmu a dodávala sem takový menší pocit strachu. Z hlavních postav jsem si v knize výrazně jinak představoval pouze Rachel a Juda, což je pěkně malý počet. Děj filmu mi chvílemi ubíhal dost rychle, ale to je asi důsledek toho, že jsem četl knihu. Řbitov zvířátek tu vypadal fajn, ale to indiánské pohřebiště se ve filmu opravdu povedlo! Jinak je děj jako takový docela věrný knize a to je určitě jen tím, že scénář psal sám King, Co se týče ostatních filmů podle románů Stephena Kinga, tak jsou bud'to natočeny úplně špatně (Pavučina snů), nebo jsou natočeny dobře, ale knihy se drží jen pramálo (Osvícení). I když je pravda, že čestnou vyjímkou je Mlha, která je sice hlavně na konci dost pozměněná, ale zbytek filmu se oproti knize zase tolik neliší. Proto je Řbitov zvířátek možná takové nejpřesnější zpracování. Herci ve jsou dobří a nejlepšími z nich podle mě jsou Dale Midkiff a Brad Greenquist.. Film ve mě přesto nezanechal nijak výrazně dobrý pocit, tak nakonec dávám jen tři hvězdičky. ()

FAITH.BABE

Asi jako u většiny starších filmů, které jsem viděla už jako malá, mám i na tenhle jistě lehce zkreslený pohled. Bezmezně tenhle snímek miluju. Každopádně, tak jako tak, se této filmové adaptaci knihy od Kinga neodepře mimořádně mrazivá atmosféra, která vás napíná jako strunu od začátku do konce. Skvělá hudba nevtíravě podtrhuje děsivé scény. Mrazení v zádech a pár slušných lekaček zaručeno. Vše vypadá tak opravdově a to je pro mě to nejdůležitější. Kdo se umí do filmu řádně zažrat, a chce se bát, určitě ho tenhle film nezklame. Knihu mám rozečtenou a trošku se peru s drobnými rozdíly v ději a chybějícími postavami (jasně, jako u každé filmové adaptace knihy) film narozdíl od knihy, vás nenechá se ani chvilku nudit. Přeci jen Kingovo zdlouhavé detailní popisování každé drobnosti, není pro všechny dvakrát záživné. ()

Qualdezar

Horor dle knižní předlohy Stephana Kinga, autor knihy psal i scénář k filmu. Knižní předlohu jsem nečetl. Příběh mi nepřišel nijak převratný (schéma je celkem jednoduché) ale ani nijak stupidní. Zpracování trochu béčkové a již staršího data. Z herců mě nikdo výrazně neoslnil. Bál jsem se jen jednou a závěr filmu mi přišel trochu trapný, podobně jako dítě se skalpelem. (50%, nepřesvědčivé 3/5) ()

kosta73

Z pohledu rodiče je to místy skutečná kruťárna, je vidět, že to točila ženská, chlap by to takhle nikdy nenatočil. Genialita knižní předlohy je zde vyvážena luxusním béčkovým lookem, Fredem Gwynneem, bílýma očima kocoura Churcha atd... Jako působivý horor to rozhodně funguje. ()

Nivenx

Hřbitov domácích zvířátek je další vydařenou adaptací knihy Stephena Kinga. Příběh výborný, herci také, efekty docela fajn a atmosféra taková dusná a temná. Zkrátka výborný horor. 75% ()

Courtemanche

Nikdy jsem neviděl lepší horor. Propracovaný, pečlivě natočený, všechno jak má být a ne že za každou cenu po pěti minutách krev, protože divák zapomněl promazat svůj ánus. Knihu řeším jen málokdy. Jasně, obvykle je lepší, ale kdyby pro mě byla kniha důležitější než film, tak budu číst. 5/5 ()

SeanLSD

Stephen King v predhovore k rozšírenej verzií svojej knihy Svedectvo (The Stand) z r. 1990 vysvetľoval, prečo vydal znovu príbeh vydaný už v roku 1978, kedy ho nie ešte ako slávny spisovateľ musel osekať o 400 strán a prečo nejde iba o „rozmar autora, ktorého knihy boli dosť úspešné, aby si ho mohol dovoliť“, takýmito slovami : „Mohli by ste sa spýtať: „Ak je tam celý príbeh, prečo sa trápiť ? Nie je to predsa len rozmar ?“ Dúfam, že nie, ak áno, tak som väčšinu svojho života premrhal. Myslím, že v naozaj dobrých príbehoch je celok ďaleko hodnotnejší než súhrn jeho častí. Keby tomu tak nebolo, bola by toto celkom prijateľná verzia „Janka a Marienky“: Janko a Marienka boli dve deti, ktoré mali dobrého otecka a dobrú mamičku. Dobrá mamička umrela a otecko si vzal mrchu. Mrcha sa chcela detí zbaviť, aby sama mohla utrácať viac peňazí. Prinútila svojho slabošského zblbého manželíčka, aby ich vzal do lesa a tam ich zabil. Otecko sa nad nimi na poslednú chvíľu zľutoval a nechal ich ísť, aby mohli v lese umrieť hladom, namiesto toho, aby ich rýchlo a milosrdne podrezal. atď. Neviem, ako vy, ale ja myslím, že táto verzia je horšia. Príbeh tam je, nie ale elegantný. Vyzerá ako cadillac bez chrómovaných dielov a s lakom zoškrabaným až na plech. Nejaký dej to má, ale rozumejte, nie je to ono “ V tvorbe scenára k CINTORÍNU DOMÁCICH ZVIERAT, vznikajúcom v tej istej dobe, sa však zachoval presne tak – a ponechal iba kostru svojho vlastného príbehu, bez všetkých tých skvelých detailov, ktoré robia jeho knihy takými presvedčivými. Aj keď uznáme fakt, ktorého si bol nesporne vedomý, že písanie scenára a románu je niečo celkom iné, a hlavná tiaha na vytváraní atmosféry a bohatosti výsledného filmu majú ležať na režisérovi, ako človek, ktorý bol pri natáčaní prítomný ( okrem iného v miniúlohe kňaza ), musel vidieť, k čomu to celé smeruje, a navyše sa zdá evidentným, že je ďaleko lepší spisovateľ, než scenárista.. V kombinácií s podľa mňa ( s čestnou výnimkou Gagea ) nevhodne vybranými a neveľmi zdatnými hereckými predstaviteľmi, a 80-tkovou doslovnou priamočiarosťou v režijnom vedení, nie je tento filmový prepis žiadna sláva. Zjednodušenie a okresanie deja iba na to skutočne dejové, ako aj motivácií a priebehu, vytvára historku, ktorá nedáva zmysel, ako presne popisuje komentár uživateľa monolog. Z výnimočnej knihy, ktorá je charakteristická nielen morbiditou, tragikou a existenciálnosťou, ale aj dráždivosťou nedorečeného tajomna a majstrovským psychologickým prekreslením postáv, s dokonale zmysluplným a pochopiteľným konaním, sa tak stáva trochu komický zombie-príbeh o žiaľom pomätenom doktorovi, ktorému to veľmi neveríte. Ostatne, v tom istom už citovanom predhovore píše sám Majster osobne : „Nevyhnutne sa ma často aj pýtajú, či z toho niekedy bude film. Odpoveď teda znie: pravdepodobne áno. Bude dobrý ? Neviem. Nech už dobré či zlé filmy takmer vždy nejako zvláštne zmenšujú priestor pre fantáziu.“ ()

HorrFi

Tyhle old school horory maj prostě svý kouzlo a co se týče atmosféry tak si myslim, že je Hřbitov domácích zvířatek těžkej nadprůměr a určitě je to jako celek jeden z těch lepších hororů z 80. let.. žádný návaly strachu jsem nepociťoval, ale při nektěrých scénách mi běhal mráz po zádech.. ()

filmmovier

Mám rád knihy Stephena Kinga a Řbitov zviřátek je dle mého názoru tou nejlepší kingovkou vůbec (nečetl jsem všechny). Přelouskal jsem jí za pár dní a jsem z ní ještě teď totálně nadšený. Když jsem se dozvěděl i o existenci filmu, stáhnul jsem ho a ještě ten den se na něj podíval... A i z adaptace tohoto hororu jsem nadšen a nemůžu jinak, než ten film chválit. Je to vcelku dost věrný popis knihy a i když jsem znal konec a věděl, co jak bude, byl jsem napjatý a nic mi nechybělo (až na toho wendiga, ale co nadělám). Příběh bude napínavý i po padesátém zhlédnutí, atmosféra byla mrazivá, napětí se dalo krájet. Herecké výkony v čele s Tashou Yarovou z Enterprise byly velice slušné a finále bylo natočeno přesně tak, jak jsem chtěl. A nejvíce se mi líbily ty retrospektivy... Gage je super kluk... A pozor, musím zmínit i výbornou, neméně mrazivou hudbu Elliota Goldenthala, která atmosféru filmu naprosto skvěle dotváří. Z tohotu filmu jsem nadšený a rozhodně doporučuju všem fandům tohotu žánru, protože já jsem z Pet Sematary naprosto nadšený v obou jeho podobách. JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMOVÝCH HORORŮ, KTERÉ JSEM KDY VIDĚL. Ať King píše dál a škoda, že ne všechny adaptace jeho knih občas nedopadnou tak, jako tahle. Teď řeším těžkou otázku - vidět dvojku, nebo ne? Asi ne. 100%. ()

Khumbac

Velmi prijemne nam zde graduje atmosfera, i kdyz zrejme vsichni, knizni predlohu dozajista zmame. Pane Kingu skláním se vam za ty uzasne napady a za obohaceni nasich myslí. ()

cocrHeLL

Včerejší návštěva kina, kdy jsem přes hodinu a půl trpěl remake, mě donutilo k opětovnému shlédnutí tohoto kultu, kterému, narozdíl od o 30 let mladší nepovedené kopie, žeru každou minutu. Nádherně ztvárněná předloha s výrazným citem pro rostoucí plíživou atmosféru mě opět bavila stejně, ne-li více, jako při prvním promítání. Opět jsem si spravil náladu. ()

Motinski

Film ktorý strašne rýchlo zostarol. Hororová atmosféra? Možno pár krát v druhej polovici. Inak je to viac vtipné než strašidelné. Ako adaptácia knihy celkom presné ale prečo chýba zrovna jedno z najdôležitejších vysvetlení o indianskom cintoríne a o tom kto ho preklial a prečo sa tam ľudia vracajú pochovavat mŕtvoly? Takto to vyzerá že tam chodia bez dôvodu iba preto lebo scenár nemá logiku. Herci pôsobia ako komparzisti (okrem Freda Gwynneho, ten dosť vyčnieval) a niektore ich dramatické momenty sú na smiech. Celkovo sa film dosť vlečie, ale aby som len nekrivdil, koniec sa ako tak vydaril. Pet Sematary by obstálo viac keby ho vidím ako dieťa. Pre dospelé publikum nemá dostatočnú kvalitu. A už vôbec nie keď ste čítali knihu kde sú pocity postáv opísané oveľa viac do hĺbky. ()

Homer Simpson

Herecké výkony má sice nová verze z roku 2019 lepší, ale zde je daleko lepší atmosféra a film se drží více předlohy. Ve srovnání za mě jasná volba. ()

Bobik9

Stephena Kinga mám rád a tento film se ze začátku tvářil na to lepší, co vyprodukoval. Mělo to atmosféru, vcelku zajímavý a chytlavý děj, ale z toho se postupem času stávala čím dál tím větší břečka. Mrtvá a oživlá kočka mě ještě tolik nerozhodila, ale sražené malé dítě kamionem bylo na mě trochu moc. Na druhou stranu je to docela odvaha něco takového dát do filmu. Herci byli nanicovatí a nezajímaví. Hodně se rozmýšlím, jestli má druhý díl vůbec cenu. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek