Hřbitov domácích zvířátek

• Česko Hřbitov domácích zvířat (více)

Se snem o lepším životě se mladý lékař Louis Creed se svou rodinou – manželkou Rachel, dcerou Ellie a tříletým synkem Gagem – přestěhují do nového domova ve venkovské městečku Ludlow ve státě Maine, znepokojivě blízko rušné dálnice. Když Rachel přijde při nehodě o milovaného kocoura, zoufalý Louis neochotně poslechne radu svého přátelského souseda, aby kocoura pohřbil na starém mikmackém hřbitově – tajemném pohřebišti s oživující mocí. Navzdory hrozným výsledkům a neustálým varováním od nedávno zesnulých se Louis zasažený tragédií musí na indiánský hřbitov vrátit a doufá, že tentokrát to bude jiné. Ale mohou se mrtví opravdu vrátit z hrobu? (Filmbox)

JASON_X

Další film podle další knížky softhorrorového krále Kinga, kterou jsem nečetl. Nevím tedy jak kniha, ale film začíná jako pořádný vopruz. Rodinka s dětmi se stěhuje na venkov. To navnadí. Ano, to byla ironie. Protivná, nesympatická, popravdě vyloženě hnusná ženská s naprosto příšerně odporným sestřihem plus její afektovaně přehrávající a uječená "princezna" je duo děsivější všech horrorových monster. K tomu přízrak umrlce strašidelný asi jako Roden v Kytici a já už se to chystal proklikávat. Až někdy v padesáté minutě se začne blýskat na trochu lepší, horrorovější časy, zabité batole se totiž v amerických filmech příliš nenosí. Ani z mrtvých vstalé batole. A vraždící batole. (Jo sorry za spoiler...) Ale stejně je to furt v podstatě otravná středoproudová špílbergovština, batole nebatole. Pro děti to není, pro dospělé ale taky ne. Dejme tomu pro mládež. Největší (a jediné) pozitivum, které mi film přinesl je to, že jsem konečně pochopil text Pet Sematary od Ramones, dodnes jsem netušil, že je to filmový song, a to jsem Ramones sjížděl coby týnejdžr už někdy koncem osmdesátek. ()

Morholt

Kingovu předlohu jsem nečetl, takže jsem si mohl dovolit ten luxus neporovnávat. Viděl jsem tudíž celkem slušný duchařský horor, na kterém je bohužel vidět zoufalý nedostatek financí a vše je zahaleno do laciného televizního balení. přesto se našlo pár věcí, které dokázaly na chvilku zmrazit krev a kdyby zodpovědná osoba trošku dokázala pracovat s atmosférou, mohlo to celé být ještě o kapánek lepší. Konkrétně tady si myslím, že přišla chvíle pro remake. 55% ()

Suzie05

Film byl super, ale to herecké obsazení bylo hrozné. Uječená Ellie, děsně nesympatická Rachel (které jsem od první chvíle přála drastickou smrt) a polopsychopatický Louis s pohledem sériového vraha (který vypadal, že nedokáže projevit špetku citu). A to pohřebiště jsem si taky představovala o něco ponurejší a strašidelnější. ()

corpsy

Naozaj zimomriavkové dielko, hlavne ak si uvedomíte, kto vlastne zvyšok rodiny ohrozuje. Vkusný, s vynikajúcim záverom. Pre fandov žánru povinnosť. ()

Ajinka126

Stephen King je opravdový nositel svého jména. Je to mistr Horor. Ale ne vše by se mělo točit. Zvlášť když je Vám z toho spíš špatně, něž že byste pociťovali strach. To mě dost mrzí. Jedna věc je něco číst a nechat svoji hlavu cenzurovat vše, jak vy potřebujete a druhá je sdílet tuto představu s panem Lambertem. ()

Astaroth12

Knižnú predllohu som nevidel,ale aj tak to je dobré,lebo už by ma to asi tak nebavilo,keby som vedel čo sa tam stane.Do asi polky filmu nas príbeh zoznamuje zo skutočnostami ohladne cintorína zvierat a keď zomrie ten chlapec až odtadial to má tú správnu hutnú atmosferu,lebo len to že mu zomrie syn a jeho svokor ho napadne na pohrebe je dost drsné a vtom si neuvedomí čo može sposobit tým,že syna zakope na tom indianskom mieste,zaujímalo by ma keby to vedel či to aj tak urobí.Filmu ešte silnejší dojem dotvarajú masky,no hlavne ten duch ktorý sa mu ziavoval bol dost realny.Ponurí,drsný a vo finále dosť strašidelny. ()

fcreading

"Ja sa k tebe vrátim." "Chcem ti pomôcť Louisi, pretože ty si chcel pomôcť mne." Režisérka Mary Lambertová, známa svojou epizodou k Tales from the Crypt (Season 1, Episode 6 Collection Complete) sa predviedla s Pet Sematary dosť kvalitne, atmosféra na nás dýcha z každej strany až po cintorín, napätie funguje a vzťahy rodiny trošku odlišne, pretože sa Midkiff raz tvári veselo, raz smutne a raz akokeby ani nechcel hrať. U ostatných zúčastnených to je normálne, hudba je výborná až desivá (myslím tú pesničku od Ramones), objaví sa tu aj sám Stephen King v roli farára ale len na chvíľu 80 percent. ()

Z0oMb3E

Sheena is punkrocker, Sheena iiis punkrocker... To je asi jediná vec (ak samozrejme nerátam záverečné titule), ktorá mi utkvela v pamäti. Námet, ktorý sa možno dobre číta, ale veľmi ťažko filmuje. Ak je čitateľ limitovaný len svojou fantáziou nieje problém si preňho predstaviť, ako trojročné dieťa behá, skáče, šermuje či reže ľudí od kraja. No akonáhle je to očakávané od skutočného 3 ročného živého decka nastáva tu problém ako natočiť scény tak, aby nevyzerali ako bábkohercov epileptický záchvat. Oldschoolový horor, ktorý mi dal presne to, čo som od neho očakával, 80% plúženie a akcia v posledných 20% filmu. Nechcem vyzdvihovať ani tak mladého Mika Hughesa, kedže si pravdepodobne ani nebol vedomý čo sa deje, ale trpezlivosť režisérky Mary Lambertovej, ktorú nepochybne musela mať. Pre fanúšikov filmov podobného typu možno zaujímavý snímok. Pre mňa len: I don't want to be buried in a pet sematary , I don't want to live my life again! ()

Vxxx

(Na tu dobu) perfektně zfilmovaná Kingovka. Mile mě překvapilo až do jakých detailů se film držel knihy. Někdy až slovo od slova. Opravdu příjemná podívaná a ten prďola si býval zasloužil Oscara za nejlepšího dětského herce. Takové rozpětí emočních grimas nemají dnes ti nejlepší herci. Moc jsem si to užila. 5* ()

Sandiego

Solidní adaptace Kingova románu, která má dost hutnou atmosféru a některé scény kromě zvedání žaludku probouzí v divákovi u Kinga tak častý pocit bolesti. Povedené jsou vložky, hlavně děsivé retrospektivy (spinální meningitida!), ale ten "dobrý" průvodce ze záhrobí docela rušil, stejně jako herecké výkony a různá klišé, ale i tak se z knihou udělalo asi maximum, na papíře si akorát více pohrává s postavami, ale na to by film musel mít o dost delší stopáž. ()

aluna

Řbitov zviřátek kdysi koloval intrem včetně mýho nočního stolku, a ač mi příběh racionálně připadal jako konina, byl tak úžasně napsanej, myšlenkový pochody pana doktora, jenž se z čistý lásky nechová moc uvědoměle, byly do mrtě vysvětleny a mrazivá úzkostná atmosféra s vraždícím dítětem byla tak geniální, že se stal hororem, na kterej nikdy nezapomenu. Adaptace knížek není hračka, tahle rozhodně není špatná, ale papír je papír. Protože, jak se říká: papír to unese. Film nemusí. ()

MikO_NR_1909

Začalo sa to celkom slušne. Po zaujímavom úvode a uvedení rodiny (starcom) do tajomného miesta ale časom začala kvôli nezmysleným režisérskym fintám vädnúť pointa. Je veľká škoda, že to bolo babrácky prevedené v druhej polovici filmu. Ale zase tých 50-55/100 môžem dať. ()

PKD

Líbí se mi, jak zde většina ´´lidí´´ uchcává do textilu či uměliny z té bubulekací chujoviny z 2019, která je užitečná asi jako hemeroidy. Jak jsem totiž už dávno z diskuse k v.2019 zjistil, jsem v podstatě v menšině (což mě se přiznám dosti překvapilo, páč osobně neznám nikoho, kdo to četl a nedal tomu minimálně 4), co se týče vyzdvihování této jediné relevantní verze, která jest až na obsazení ústředního páru (byť mi oba herci nedělají rozhodně žádné šťávy) v podstatě bezchybná a jako jedna z mála zfilmovaných Kingovek, vskutku strašidlácky hororrová a sálá z toho Král až 2.4metru z obrazovky. Ostatně, sama předloha je jedna z the best opravdu Hororových Kingů. Žánr, na který se autor už před 20 lety zvysoka vysr...a dnes mu už panáčkovi nevoní a dívá se na něj skrze prsty. Snob. Dostane národní cenu a myslí si hned, že je Pan spisovatel, haha. A scéna s malým Cagem, který se blíží k matce se skalpelem v ruce se slovy ,,Něco jsem ti přinesl, mami´´ je studií čistého filmového psychohororu o které si neumětelové typu Flanagan a spol. mohou jen nechat zdát. P.s. hudba spolu s geniálním hl. motivem od autora brilantního score k Alien 3. Ost je samoz. i na solo poslech na 100% a to bez debat. Kulervoucí bonus navíc, který sem připsal sám autor předlohy/scénáře jest závěrečná scéna, která (jak znalci vědí) je prodloužením useklého závěru knihy. Bravo. P.p.s. ta půda onoho indiánského pohřebiště je tak zkyslá a zkažená, že zasahuje až do katastru jednoho lesa, pod kterým je ´´zakopaná´´ loď Tommyknockerů, která je totiž samotnou příčinou, takže za zmrtvýchvstalá žvížátka a někdy i lidi, můžou (jak jinak) ufoni.;-) To aby neznalcům došel význam pohřbívání na starých indiánských pohřebištích. ()

Lulu13

Knižnú predlohu som prečítala len nedávno a musím povedať, že ani zďaleka nenaplnila moje očakávania. Práve preto som už nečakala veľa ani od filmu, ale zostala som milo prekvapená. Niektoré scény ma dostali do napätia, akého sa knihe nepodarilo, čo sa nevidí často, obzvlášť nie keď sa jedná o predlohy Stephena Kinga. Pet Sematary patrí rozhodne medzi jedno z najlepšie sfilmovaných Kingovych diel a nehanbila by som sa tvrdiť, že možno knižnú predlohu aj prekonal. K mojej úplnej spokojnosti mi avšak niečo chýbalo a jednu * strhávam za niektoré zbytočne (k horšiemu) pozmenené scény. ()

Makky

Určite je rozdiel, kedy divák tento film vidí. Dokážem si predstaviť, že kebyže Pet Sematary vidím ako malý fagan, zožieral by som sa strachom. Bohužiaľ nemal som tú možnosť. Momentálne ide iba o (pod)priemerný horor na pol druhú nad ránom do telky. Tým nechcem znevažovať Kingov príbeh, kniha musí mať určite vynikajúcu atmosféru. V tomto filmovom spracovaní však strach naháňala hádam len postava Zeldy, ktorá bola skutočne veľmi nepríjemná. ()

blackrain

Pěkně vystavěný horor. Atmosféra je ze začátku taková nijaká, ale to se dá v klidu překousnoust, protože potom pořádně zhoustne a vygraduje. Nemohla jsem se dočkat až se na scéně objeví malý ďábelský Gage. Nemohla jsem ho potom dlouhou dobu dostat z hlavy. Ten prcek byl dokonalý. The Ramones mě potěšili a samozřejmě i sám King v mini roličce. ()

kaylin

Mám rád tenhle snímek a myslím si, že je to opravdu jeden z nejlepších hororů, které byly podle Kinga natočené. Druhá polovina filmu „Hřbitov domácích zvířátek“ už vás nenechá vydechnout a vy jen čekáte na rozuzlení a na to, až se v závěrečných titulcích ozve skvělá píseň od Ramones, která k tomuto filmu neodmyslitelně patří. Však také byla nahrána na základě Kingovy knihy. K filmům se většinou moc nevracím, ale „Hřbitov domácích zvířátek“ je jeden z těch, které už jsem viděl několikrát, a pokaždé rád a s husí kůží po těle. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek