Jeff Goldblum žije nezajímavý život, dokud ho na letišti nepožádá vyděšená Michelle Pfeifferová o pomoc. Prosbě vyhoví, ale sám se ocitne v ohrožení života... Ed Okin snídá jako vždy se svou ženou Ellen a stejně jako již mnoho nocí i tuto nemohl spát. Po cestě do práce se s tímto problémem svěřuje kolegovi Herbovi, který mu v žertu doporučí výlet do Las Vegas, jelikož tam nikdo v noci nespí. Ed se v práci cítí unaven a za stolem klimbá, tudíž se v poledne rozhodne odjet domů, aby se trochu prospal. Před domem uvidí cizí auto, a tak jde raději přes dvůr k otevřenému oknu, kde uslyší vzdychání. Zdrcen nasedne do vozu, vrátí se zpět do zaměstnání a večer dělá, že o ničem neví. Když jeho manželka Ellen usne, rozjede se na letiště, dojede až do letištní garáže a přemýšlí co dál. Rozhodne se vrátit domů, nastartuje, ale do toho přiběhne mladá vyděšená žena Diana se žádostí o pomoc...
Ed ji nechá nastoupit a rychle z garáže odjede. Diana ho požádá, aby ji zavezl do přístavu a poté do bytu k bratrovi. Potom už dojde Edovi trpělivost a chce vědět, co se děje a proč přepadení a zabití jejího známého v garáži nechce ohlásit policii. Diana se mu svěří, že pašovala do země smaragdy, které patřily příteli, ale nároky na ně si dělá i jeho teta...
Ed se rozhodne, že jí bude pomáhat dál. Nakonec se jim podaří dostat se k Jackovi, jehož chtěla Diana požádat o pomoc už od začátku. Jack vyslechne, co se stalo, a poradí jí, aby smaragdy prodala zpět majitelce. Diana s Edem společně vymyslí rafinovaný plán... (TV Prima)

Terva

Ed Okin snídá jako vždy se ženou Ellen a stejně jako již mnoho nocí předtím, ani tuto nemohl spát..... Scénář : Ron Koslow. Kamera : Robert Paynter. Hudba : Ira Newborn. Hrají : Jeff Goldblum jako Ed Okin a Stacey Pickren jako Ellen Okin. ()

UncleG

Žánrově: nepojmenovatelná hybridní prasoryba, zoufale hledající svou identitu mezi komedií na jedné straně thrillerem na straně druhé. Jenže se, chudinka, nachází přesně v jakési mrtvé zóně uprostřed cesty, takže to ve finále není až tak úplně vtipné a už vůbec napínavé. Kdo chce vidět nevyhraněný cirkus, lehce mdlou Pfeifferovou, opravdu, opravdu vykuleného Goldbluma (kterému ty jeho bulvy tentokrát málem vypadly z hlavy), spousty chlápků s bouchačkama, příšernou módu osmdesátých let, jednu hodně zvrzanou přestřelku a ukázkový exemplář ultradebilního závěru … tak proč ne. Welcome to eighties. ()

BoredSeal

Velmi zvláštní film, takový nedopečený, asi to má být krimi o vychcané osobě ničící lidem životy, která se střetne s nesobeckým absolutně zenovým týpkem, ale občas se v něm objeví vtipy - nebo to má být lehká romantická komedie, ale někdo jí kazí zbytečnou destrukcí a násilím jak z hongkongského akčního béčka. Rozesmála mě pořádně asi jen scéna, kde se zenový Goldblum střelcovi mířícímu zbraní zcela mimózně nastíní svůj útrpný život a chlápek si z toho vystřelí mozek, což by mohl být efekt tohoto filmu na většinu diváků. Není to zdařilý film, ale díky zvláštní atmosféře, mladé Pfeifferové a tradičně jinému Goldblumovi jsem netrpěl tolik. ()

tomtomtoma

Tento kriminální thriller zdobí především rozverná hravost, která provází hlavního hrdinu jeho královskou poutí za romantikou dobrodružství, za záhadným tajemstvím a za všudypřítomným nebezpečenstvím. Člověk zvenčí dokáže rozvířit zatuchlé vody nelegálních, či pololegálních organizací a dočasně, či zcela paralyzovat jejich činnost. Stačí k tomu štěstí, náhoda, neznalost a mocný spojenec v pozadí. Film přináší napětí, humor, smrt, lásku, dvě hlavní postavy a hromadu slavných osobností filmařského světa v nekončící řadě důležitých roliček. Střípky začínají dávat svůj smysl a ukazují jedinou možnou cestu ze zavedeného pořádku dosavadního života. Hlavní postavou je Ed Okin (zajímavý Jeff Goldblum), který se chce zbavit především svého problému s nespavostí. Osud mu dává jednu ránu za druhou, staví ho čelem k nabitým hlavním střelných zbraní, slovnímu vyhrožování i do náruče půvabné ženy. Edovým spoluhráčem je tajuplná kráska Diana (šarmantní Michelle Pfeiffer). Ta touží především po vyřešení nenadálého problému, který zcela neočekávaně nastal při běžném předání pašovaného zboží. A nejupřímnějším spojencem se stane muž s poruchou spánku. Z dalších rolí: nejnebezpečnější a nejvytrvalejší protivník ústřední dvojice s návazností na starou perskou vládnoucí rodinu Shaheen Parvici (Irene Papas), mocný pomocník hlavních hrdinů v pozadí Jack Caper (Richard Farnsworth), záhadný a nebezpečný Francouz Melville (Roger Vadim), Melvillův neodbytný a svědomitý zaměstnanec Colin Morris (David Bowie), Dianina kamarádka a herečka malých rolí Christie (Kathryn Harrold), její bohatý přítel z filmařských kruhů Bud Herman (Paul Mazursky), Edova nevěrná manželka Ellen (Stacey Pickren), Edův kolega z práce Herb (Dan Aykroyd), všehoschopní íránští agenti tajné služby SAVAK (Michael Zand, Hadi Sadjadi, Beruce Gramian a sám režisér John Landis), Jackův svalnatý zaměstnanec Larry (Jake Steinfeld), Dianin bratr a převtělení Krále Charlie (Bruce McGill), jeho spolubydlící Don (Jon Stephen Fink), mocný Peršan Hamid (Houshang Touzie), jeho věrná pravá ruka Williams (Carl Perkins), Jackova vypočítavá manželka Joan (Vera Miles), či jeden z federálních agentů (Clu Gulager). Film si hraje a baví. Nepatří to mezi jedinečné výtvory, ale ani jeho sledování není ztrátou času. Nakonec i zdánlivý outsider dokáže slavit své velkolepé vítězství, které mu umožní od základu změnit svoji životní pouť a kráčet po nové královské cestě za dobrodružstvím sladkých rtů tajemství, lásky a finanční nezávislosti. ()

Juto

Dej je minimálny, ale film boduje čiastočne kvôli vysokému zmyslu pre zábavu a čiastočne kvôli spôsobu, akým režisér Landis využíva miesta v LA. 6/10 ()

otík

Příjemný filmeček s velmi slušným obsazením, bohužel občas neví, jestli má být komedií nebo thrillerem. Což je škoda, protože Mišce a Jeffovi to moc sluší. Ve své podstatě ve filmu o nic moc nejde, jen Goldblumův hrdina je zapleten nešťastnou náhodou do honičky po Pfeifferové, která má drahé kameny a honí ji skupina iráčanů. Jeden z mála filmů, kde uvidíme Michelle Pfeiffer skoro zcela tak, jak ji Pán Bůh stvořil. Hudba: Ira Newborn. ()

Scratt

Příjemné překvapení, u něhož jsem se docela dobře bavil. Film do nadprůměru vytahuje zejména Jeff Goldblum trpící nespavostí díky čemuž působí jako takový roztomilý trouba. Škoda snad jen té závěrečné, ne zcela povedené přestřelky, která trochu kazí celkový dojem. I tak se ale nestydím přiklonit k vyššímu hodnocení. 70% ()

JohnSmith

No tak tohle byla píčovina od začátku do konce. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak to bylo tak strašně debilní, že to fakt nešlo. ()

Antek

Review filmů s Michelle Pfeiffer #6: Zvláštní bizár. Film z ranku těch, kteří si zřejmě velmi užívali ti zasvěcení, zatímco na diváky zbyla podivná pachuť v ústech. Nějak se nedokážu ubránit dojmu, že v tom filmu zůstala ukrytá nějaká výpověď o světě, ve kterém se Jonathan Landis pohyboval, ale vlastně netuším, jestli tam něco takového skutečně ukryto je. Začíná to ale více než dobře. Jeff Goldblum trpí insomnií (k čemuž se výborně hodí jeho neustále vykulené oči, jejichž únava je hypnotizující), je tak uvězněný ve světě bdělosti, aniž by tento svět alespoň trochu držel ve svých rukou. Jenomže zásadní problém spočívá v tom, že jeho postava neuchopí svůj osud do rukou ani v okamžiku, kdy by tak učinit měla. Jak správně řekl Jack Nicholson, když mu tu roli nabídli: „Ten chlap nic za celý film neudělá.“ Hlavnímu hrdinovi tak všechno spadne do klína bez větší námahy, zatímco kolem něj se střílí, nadává a diskutuje (a celý tehdejší Hollywood se producíruje po place v nekonečné řadě cameo roliček). Tvůrčí záměr? Těžko říct. Ale já jsem pro Jonathana Landise nikdy slabost neměl, spíše jsem jeho úspěch nikdy nepochopil (i ten Americký vlkodlak je pro mě nepochopitelný, na tom filmu jsou geniální pouze efekty, na kterých Landis podíl neměl), takže to za tvůrčí záměr považovat nemůžu. Pokud to měl být film o „probuzení z letargie“, tak je tam toho zoufale málo. Spíše je to film, ve kterém se ženy bezdůvodně odhalují, padají k nohám chlapům, kteří pro ně nic neudělají, a štěstí je ztělesněno pouze penězi. Taková „male fantasy“, která patří pouze do doby, kdy něco takového mohlo vzniknout. A jsem rád za to, že už to tam zůstane. ()

klima777

Vím, že je to parodie; jenže tak zoufale čpí "zlatými osmdesátými", že ji nezachrání ani Jeff Goldblum. Ne. Prostě ne. ()

zigíš

Zajímavý hybrid krimi a komedie, nebo thrilleru s hodně nadsazenými scénami. Vše v Landis eighties stylu. Ospalý úvod konvenuje s nespavostí trpícím Goldblumem, takže to lze pochopit. Jakmile se mladinká Pfeiferka svleče, probudí se nejen Jeff ale i divák a jízda nočním L.A. nabere na tempu. Plus ta úžasná camea Croňouše a Bowieho (!) jo bavil jsem se, příjemná věc. ()

ArdathBay

Jeff "Moucha" Goldblum trpí insomnií a tak se jede Do noci projet. Tím sledujeme nejen jeho eskapády. Into the Night překvapí decentním humorem, který je velmi příjemný. Koutky se mi nejednou pozvedly. Landis se také objeví v jedné roli (a také rozesměje). Jedním slovem nádherná Pfeiffer (jak také jinak) se nám cudně odhalí a opravdu JE na co se koukat. Na dnešní uspěchanou dobu by snímek potřeboval mírně zkrátit, ale na zlaté osmdesátky je ideální i pro rande v kině. Romantika se kupodivu (ne)koná. ()

SjamK

Slabší tři za Jeffa Goldbluma a pár opravdu vtipných momentů, ve kterých leží těžiště celého filmu. Zbytek tvoří neslaná nemastná vata, dobrá akorát tak k nudě. Škoda, stačilo trošku víc promyšlenosti a Do noci by se možná i přehouplo nad průměr. Takle ale ne... ()

dopita

Takovej řekl bych klasickej průměrnej film z osmdesátých let. Z dnešního pohledu má film pomalý tempo vyprávění, ale já mám pro filmy z osmdesátých let slabost, takže i přes mírnou nudu nemůžu dát míň než tři hvězdičky. ()

Perry-

Neuvěřitelná nuda, pochybní záporáci a debilní přestřelka na konci filmu .. jediné co to trochu zachraňuje je hlavní dvojice. Bohužel to nestačí na zlepšení dojmu z filmu... 30% ()