New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

otík

Povedená komedie točící se kolem nekonečného koloběhu omylů, ztrát a nálezů. Toto remake staré dobré klasiky s de Funésem staví na kontrastu drsné postavy mafiánského šéfa Sylvestra Stalloneho a jeho slibu začít žít čestně. Vtipu je dostatek, herci hrají dobře, hudba, kulisy i oblečení navozuje 30. léta. Jedna z mála komedií se Stallonem, která přesahuje průměr ()

Courtemanche

Nejlepší Stallone-herec. Nemusí mít vždycky vše tu nejvyšší kvalitu, stačí když od scénáře přes uklízečku vše do sebe zapadá a věci budou fungovat samo. Dobrá komedie. 4/5 ()

dr.fish

Oskar je spíš úsměvný, než velká řachanda. Nepostrádá vtipné momenty, ale člověk si o to víc uvědomuje promrhaný potenciál té hry. Stallone na svou rozmanitou roli herecky nestačí. Ostatní jsou úplně v pohodě, ale právě handicap hlavního tahouna shazuje film do průměru. Obyčejná česká televizní inscenace téhle hry z konce osmdesátek by tomu s klidem natrhla zadek. 60% ()

Aargh

Velice zábavná a zamotaná situační komedie. Pochvalu si zaslouží hlavně Stallone, Tim Curry, ale především scénáristé. ()

lennyd

Angelo "Snaps" Provolone slibí svému otci na smrtelné posteli (otci na smrtelné posteli, nikoliv Angelo na smrtelné posteli), že zanechá svého "řemesla" (mafiána) a začne se živit poctivě. Po smrti otce se rozhodne svůj slib splnit, když mu jeho účetní přichází oznámit, že by potřeboval zvýšit plat - aby se mohl oženit se svou dcerou. Než to stihne Angelo pochopit, je na scéně skutečná i fiktivní dcera, neurotická manželka, duo krejčích, učitel spisovného jazyka, bankéři či newyorští detektivové, ale hlavně taška s penězi, taška s diamanty a taška se spodním prádlem odcházející uklizečky. Než den skončí, je Snaps pevně rozhodnut, že z "poctivého" života by se stoprocentně zbláznil ... Sice filmy, kdy po půl hodině není jasné kdo je vlastně kdo, moc nemusím, ale Oskar se povedl (a tím myslím i skutečného Oskara, který se možná také objeví). Stallonemu role polepšeného mafiána padla dokonale, a ostatní na scéně dokonale zastínil (jak by ne, když z obrazovky vlastně neslezl). Rozhodně si hodlám vyčíhnout předlohu, která by měla být ještě zábavnější ... ()

Fleetguard

Angelo Provolone je Gangster, který na smrtelné posteli svého otce slíbí, že začne žít životem počestného občana a tak se také stane. Bohužel spleť nečekaných okolností, podlého účetního a neposlušné dcery, mu jeho slib hodně zkomplikují. Za „remake“ francouzské komedie s (L. de Funésem) se S. Stallone určitě stydět nemusí! ()

swe

Tak Oskar oscara určitě nedostane a Sly taky zrovna není prototypem italského gangstera (i když zahrál celkem dobře), nicméně film baví a to je hlavní… Vylož na stůl všechny zbraně co máš u sebe…......... připadám si, jako bych odzbrojoval Německo ()

Danny F.

Nijak výtečný film ve kterém se Sly ukázal jako úplný měkota co se žánru týče. Být to tvrdý akčňák, dopadlo by to nejspíš jinak. Kdybych tvrdil že jsem se při sledování nebavil, lhal bych. 50% ()

lykan9

Mám rád konverzační komedie a možná proto, že jsem neviděl originál s Funesem a nemohu srovnávat, tak o verzi se Slyem mohu tvrdit, že se jedná o velmi povedenou komedii, kterou si mile rád jednou za čas pustím znovu. Třeba jednou, až uvidím původní verzi, o které jsem slyšel jenom pozitiva, hodnocení snížím, ale nyní se u mě jedná rozhodně o nadprůměr s výborným hereckým obsazením. ()

Ichabod

Pohodová komedie, která humorem a výpravou fantasticky zapadne i mezi filmy o padesát let starší. Stallone je klasicky sympatický, Ornella Mutti vypadá krásně a potěší mladičká Marisa Tomei. Zápletka je staromódní a roztomile hloupá. ()

J-o-k-e-r

Remake kdy Sly hraje roli, kterou kdysi ztvárnil Funes. Nemožné či bláznivé? Kdepak! Oproti uřvanému originálu jsem se tady nesmírně bavil, od začátku do konce se pořád něco děje! Skvělé postavy, gagy a všemu vévodí výborný Stallone! ()

manonfire

Stallone pojal svou roli rozumně odlišně než Funes a je třeba podotknout, že si vedl zatraceně dobře. Byl vtipný a roztomilý jako ostatně celý film. Oscar je mnohem svěžejší, než komedie ze třicátých let. Drží se totiž přísně jejich mustru, tedy naprosto nevinného humoru a limonádově neagresivní dramatičnosti, avšak navíc s jemnou sebeparodičností, bez které by o 60 let později vzniknout ani nemohl. Kdo si po tomto stále stojí za tím, že Sly není velmi dobrý komik, tak tomu nerozumí. A není zde sám, prakticky všichni herci pochopili, oč tomuto filmu jde. Je to veskrze příjemná, mile ztřeštěná, laskavá operetka v neobvykle malebném vizuálním hávu. 80% ()

IMPAIRED

Tenhle film je bomba. Smál jsem se celou dobu, ani jedna část mě nenudila, je to dotáhlé k dokonalosti, a způsob jakým je film zahrán je perfektní. Funez je komik, ale jestli si někdo myslí že jeho film byl vtipnější, může si rovnou pustit nedělní chvilku poezie. Vážně jsem se tlemil jak blázen, doporučuju každýmu. ()

spikey1

Stallone se také chtěl svézt na vlně komedií s Arnoldem a vybral si mnohem lépe než jeho kamarád guvernátor, rozhodl se pro látku která připomíná Kmotra a hlavně tím že Stallone tu kmotra hraje, je to milé a vtipné a i když to nesahá na vrchol, líbí se mi to. ()

Pecival

Možná dílem nostalgie, ale já tento komediální kousek považuju za naprostou pecku. Stallone (velmi slušně nadabovaný) prostě nemá chybu. ()

ranp

Přes spoustu zdejších pozitivních hodnocení musím říct, že mi tenhle film přišel jako úplná blbost. Ani jsem to nedokoukal. A fakt není moc filmů, který jsem musel v jejich průběhu vzdát. ()