New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

James87

Na remake filmu mého herce číslo jedna musím přiznat, že Sly se této role zhostil parádně a myslím, že to nijak nepokazil. Rád se podívám na obě zpracování. Ovšem přednost má Fufu:) ()

xaver

Americký remake dnes již klasické komedie, kterou svého času proslavil Louis de Funes. Dokud jsem neviděl americký snímek, myslel jsem si, že tuto roli nedokáže zahrát nikdo lépe než Funes. Mýlil jsem se. Sylvester Stallone se mu po každé stránce vyrovná. Jeho póza decentního gangstera, který umírajícímu otci slíbil, že opustí dráhu gangstera je možná vtipnější, než cholerické projevy Funesa. Děj filmu zasazený do USA 20-tych let minulého století a skvělé herecké výkony poskytují zábavu, která se hned tak nevidí. Někomu se to bude zdát mnoho, ale neváhám dát 5. ()

iXtr3m3

Priznám sa, že si už takmer vôbec nepamätám o čom film bol, pamätám si len úškrn, ktorý som mal vždy na tvári, keď sa tam objavil Sylvester a snažil sa ako sa dalo. :) ()

DocBrown

Docela zabavna komedie, coz se u Stallona moc nevidi. Skoro tak dobre, jako original (jeden ze slabsich Funesovych filmu). ()

wosho

Nejlepší komedie SS, dobře jsem se u ní bavil. Neznám sice originál, ale znám Stůj, nebo maminka vystřelí a to mě stačí. ()

Burdock

Já tenhle film miluju.. už dlouho, se přiznám :) Aj českej dabing, aji anglickej originál. Vymazlená situační komedie. ()

dopita

Tato americká verze se mi líbí o něco víc než originální francouzská. Jednak pro prostředí ve kterém se odehrává, amerika v době prohibice mě k tomu sedne výrazně víc, než soudobá Francie, a taky proto, že Stalloneův vcelku klidnej projev se mi líbí víc, než cholerickej Louis de Funes. Nenáročná oddechovka, která baví a neuráží. ()

noby

Velice milá smršť vtipů a role, ve které si Slye Stalloneů zamilujete. Pokud tedy nebudete trpět pocitem, že je to zrůdný emerický remake skvělého poctivého Funése, což sice je, ale bez Funésova hereckého amoku to má taky něco do sebe. ()

Ilhan

Tak to byla teda motanice, to se jen tak nevidí. Francouzký originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Nic to však nemění na tom, že jsem se po chladnějším rozjezdu skvěle bavil, protože co poté přijde je bezkonkurenční, tolik zápletek, záměr a zvratů na hodinu a třičtvrtě víc než dost a navíc skvělé hlášky a skvělí herci. 70 % ()

Tessie

Tahle úchvatná komedie v modrých číslech? Nééé. Vždyť je to gigadobré. Nechápu to, lidi. Stallonovi nemohla slušet ta role víc. Vyserte se už na toho trapáka Funese! ()

Paity

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Slyem. A to vše navzdory tomu, že to není akční film, ale komedie. Dokonce když to srovnám s původní francouzskou předlohou v hlavní roli s králem komiků Luisem de Funesem, tak vyhrává Sly. A proč ptáte se? Protože on jako mafiánský kápo je pro případného nápadníka své dcery přece jen větší překážkou než grimasami hýřící, cholerický, ale malinkatý Funes. ()

AdamesWWE

[8/10] Film plný rôznych vtipných momentov a príbeh odohrávajúci sa v jednom dni, vo skvelo staromódne zobrazenom dome, to je Oskar. Film, kde v hlavnej úlohe zažiari Sylvester Stallone, vynikajúci herecký výkon a jedna z jeho najzaujímavejších postáv celkovo. Všetci ostatní herci sú takisto výborní, vtipní a majú zaujímavé postavy, či už Stallonovi ochrankári, jeho dve dcéry alebo jeho manželka a všetci ostatní. V podstate každí kto je na placi, vytvorí nejakú vtipnú situáciu. Po vydarenom úvode so Stallonovým otcom a po príchode jeho účtovníka sa film naozaj veľmi dobre rozbehne. Príbeh zaujme od samotného začiatku, pričom je to skvelá zámienka na humorné scény, vzniká tu množstvo vtipných situácií, výborných hlášok a aj veľa úsmevných scén. Miera trápnosti je na nule, takže s humorom som veľmi spokojný a celý film má veľmi príjemnú, rodinnú atmosféru a vynikajúcu hudbu od Elmera Bernsteina. OSKAR je veľmi dobrá, príjemná a mimoriadne zábavná rodinná komédia, kde vládne humor a príjemná atmosféra, ktoré vytvárajú skvelý filmový zážitok. Druhá najlepšia komédia so Stallonom a jedna z najlepších rodinných komédií vôbec. ()

Sancty

Hocikedy. A radšej s parádnym českým dabingom ako s pôvodným. Komédie so zámenami mi nie sú dvakrát po chuti ale tejto neviem odolať. ()

Radim

Stalloneho nejlepší herecký výkon, respektive v tomto filmu HRAJE. Svižná gangsterská komedie, u které jsem se opravdu bavil. ()

Arach.No

Hodně lidem se tenhle film nelíbil, ale pro mě je to jedna z nejlepších gangsterských komediíí, jaké jsem kdy viděl. Při většině scén jsem se smál tak moc jako už dlouho ne.Sylverster Stallone ukazuje že dokáže výborně hrát i v komedii.Jeho Snaps navždy bude jedním z mých nejoblíbenějších gangsterů.Podlě mě mnohem vtipnější než originál.Funes nesahá Stallonemu ani po kolena.Celkově tak 4,5 z 5. ()

Wishkah

Tohle by se možná mělo brát ani ne jako film, ale spíš divadelní inscenace. Co se mě týče, tak nechápu tak nízké hodnocení. Komedie je svěží, přepracování původního námětu do Ameriky v době prohibice sedí a herecké obsazení je zajímavé a film si jednoznačně užívá, ve scénáři je pár opravduskvělých hlášek...co chtít víc. Největší hvězdou filmu ale je, nejen jménem ale i výkonem, Sylvester Stallone. Role mu dokonale sedla. Navíc má skvělé nahravače v osobách Chazze Palminteriho a Petera Riegerta. Pro mě se jedná o jednu z mých nejoblíbenějších komedií a se vší úctou k panu De Funes musím říct, že ji stavím výš, než původní verzi. ()

Prochy38

Sly možná není Funes, ale ze všech komedií, o které se pokoušel, je tato o dvě tři třídy lepší než jakákoliv jiná. Film je výborný v české verzi, kdy Slye dabuje P. Rýmský. Snímek postaven na výkonu hlavní postavy a jeho hláškách. Sly to zvládl bravůrně a u mě jasných 5* a 90%. ()

Foxhound#1

Na francouzský originál to nemá, nicméně tahle americká variace v gangsterském stylu 30. let s papá Stallonem má svoje kouzlo a parodoxně možná proto ho hodnotím stejně jako francouzský originál, divné že? :) ()