Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší? (CinemArt)

DK197

Na druhém díle této komedie jsem byla v kině, a jak jsem psala pod ní v komentáři, chlámalo se celé kino. Výkon pana Langmajera byl v tu chvíli naprosto legendární. A když si tyhle pocity porovnám s původním prvním dílem, tak sledovat podobné roli Polívkovou prostě taková sranda nebyla (a to i přesto, že normálně považuji za úžasnou horečku). Řekla bych, že to navíc bylo i scénářem, který pořádně dané téma nevyužil. Je to hrozná škoda. ()

J.CTORN

Je to docela fajn změna, jasný někomu by mohli vadit ty stereotypy o mužích, ale já to beru tak, jako ti muži právě ze staveb apod. Langmajera moc nemusím ale tady to zahrál velice chválihodně (fakt jsem si myslel že sleduju převtělenou Polívkovou). Film je taková fajn jednohubka, narvaná humorem a clkm i zamyšlením se nad zakomplexováním se od druhého pohlaví. 7/10 ()

Sa.sa

Slušný film s jasným dějem a kvalitním obsazením... Myslím si, že Polívková toho chlapa moc hrát nemusela protože tak trochu je... Jinak geny a vzhled po taťkovi se nezapře 🥰🥰😅😅 ()

Thalin

Vcelku průměrná komedie, u které se člověk občas zasměje, ale jinak je to plné stereotypů a hloupých buranských vtipů. Langmajerova postava je debil prvního řádu (chápu, že schválně, ale i tak...) a začne to být nějak snesitelné, až když se změní v babu. A následuje řada spíš trapných než vtipných momentů. Když už ale nic, tak Polívková se role chlapa v ženským těle zhostila docela dobře. ()

Hanka_M

Jeden z dalších omylů české kinematografie. Nepomůže ani dynamický střih, ani řemeslně ucházející hudba. Tyhle filmy ovšem bohužel nikdy nezemřou, protože kde nic není, ani smrt nebere... ()

Qwat

Ach jo. Další česká zaměnitelná komedie, navíc s okopírovaným scénářem. Některé ženy se u toho asi zasmějí, jak to ti chlapi nezvládají, ale to je tak všechno. Ty kinosály otřásající se smíchem mě nějak minuly. ()

hanalex

Nevyhnula jsem se četbě kritik na tento film, šla jsem do kina bez očekávání. Ovšem královsky jsem se bavila. Film měl pobavit a to učinil. Jako kdysi Slunce, seno... Plné kino se smálo jako jeden muž, super atmosféra. Každá doba potřebuje něco, co uvolní napětí, upustí "páru". To se realizačnímu týmu podařilo. Anička Polívková tzv. "udělala postavu". Jako kdysi Helenka Růžičková. Ostatní super - Hádek příznačně šumloval, Langmajer by zahrál i rajče, Pauhofová zdobila. Dobrá práce kostymérů i kadeřnic - prostě ženské oko zálibně spočinulo. Za mne dobré, ráda se na film podívám kdykoli mi dojde humor. ()

Hirogen

Velmi pěkná komedie s vynikajícím hereckým výkonem Anny Polívkové. Oceňuji, že lze natočit komedii, která JE vtipná. Ne, že si autoři myslí, že to vtipným udělají, pokud budou používat vulgarity (které tam nejsou), jak to dělá např. Kotek. Tady to má hlavu, patu, hlavně to neskončí vysloveně "americkým hepyendem"... víc neprozradím. ()

femar

Právě jsem se vrátila z kina a ještě teď se směju. Smíchem bouřilo celé kino. Při odchodu ze sálu jsem slyšela ze všech stran samou chválu. Anička Polívková byla nepřekonatelná. Místy přesně vystihla i nezaměnitelné pohyby těla Jiřího Langmajera. Námět byl zpracován na výbornou. Lépe to snad ani nešlo. Díky tvůrcům za film, na který se dá dívat opakovaně. ()

duch9

Anně Polívkové se podařilo propojit filmové plátno s pantomimou a cirkusem, hlavně díky ní film hodnotím pozitivně. Jinak mraky trapných vtipů a sem tam něco úsměvného, děj klasický, známe ho na 100 způsobů a tak dokážeme uhodnout, jak to asi skončí. Z kina odcházíte odpočatí, nebylo a není nad čím přemýšlet (jen proč nedostala skvělá Ester Kočičková větší prostor?). ()

andydufrsn

Nakonec to nebyl až takovej prů..r jako jsem se obával. Párkrát jsem se i zasmál. Nejhorší na filmu byly okamžiky krátce po proměně. Ty tahoun filmu, tedy Anna Polívková, nezvládl, její kreace v téhle pasáži vypadaly jako velice trapné napodobování Jima Carreyho šmrnclého Jackem Sparrrowem, ale pak už zase začala normálně hrát a šlo to. O „ději“ se radši nezmiňuji! ()

RRRoX

Po spoustě slabých českých výtvorech jedna, která stojí za shlédnutí i v kině. Přestože některé scény byly prostě až moc nereálné a v zásadě mohli si i vybrat i jiný časopis (i když zřejmě PP..), celé to bylo více vtipné a prostě nakonec i poučné. Výkon Anny Polívkové by si zasloužil nějakou cenu, skvělý herecký výkon ale odvedli i další. ()

bilder

Čekala jsem kravinu a kravinu jsem taky dostala. Musím ale přiznat, že jsem se místy docela dobře bavila. Pokud si chcete vyčistit hlavu, jděte na to. Jen nepřemýšlejte o logice a přehrávání některých scén, prostě si jen odpočívejte. ()

Gechitka

Film se nám moc líbil. Herci hráli perfektně, komedie jak má být. Nasmálo se celé kino. Mladší i starší generace. Za mě 5*. ()