Epizody(6)

Děj II. série se odehrává ve 2.polovině 16. století (1558 - 1603). Lord Edmund Černá zmije je oblíbencem anglické královny Alžběty a rozehrává zde za pomoci svých přátel (Baldrick a Lord Percy) partii lsti a vtíravosti, jejímž smyslem je získat si přízeň královny a tím i moc a bohatství. Ale vždy se to někde zvrtne... (Fary)

hero_bk

Oproti první sérii o poznání slabší, ať si každý říká, co chce... Už mi to prostě ani nepřišlo moc vtipný... ()

Fiara

první serie bavila, ale tohle se nedá srovnat, skvělé vtipky a kupodivu i na kostýmech si tvůrci daly záležet...jen tak dál ()

sunfreedom

Neříkej mi tetičko. Tetička znamená příbuzenstvo a mít příbuzné znamená sex! Rozhodně lepší než první série, ale člověk cítí, že se to teprve rozjíždí směrem k dalšímu pokračování. Díly Pivo a Brambora asi nejlepší. ()

Ferenzo

Paradoxem je,že u většiny seriálu s přibývajícími sériemi dílů kvalitu těchto jde dolů. U Black Adder je tomu naopak. Tvůrci se poučují ze svých chyb a dělají seriál lepší. Neuvěřitelná zábava a to i dnes, v roce 2011. 85%. ()

GordonCZ

Touto sérií pro mě začíná ta "pravá" Černá zmije, příběh o člověku (resp. dynastii, jestli se to dá takto říct), který sice stojí v povzdálí, ale díky svému vytříbenému umění intrik fakticky kontroluje průběh dění. Samozřejmě pouze a jen ve svůj prospěch. Jako správný had se dokáže protáhnout skrze každé úskalí a nebojí se proto využít jakýchkoliv prostředků. To vše proloženo brilantním černým humorem, díky kterému vlastně hlavnímu hrdinovi v podání Rowana Atkinsona držíte palce, a to i přes všechnu jeho slizkost a sobeckost. Možná i právě proto, že svými vlastnostmi tak vyniká nad ostatní lidi své doby, obzvlášť pak v kontrastu s Lordem Percym a sluhou Baldrickem, jehož inteligenční kapacitu charakterizoval výborně právě Blackadder trefným výrokem: "Baldrick, the Renaissance was just something that happened to other people, right?" ()

Machtann

Po vcelku rozpačité první sezóně přichází Blackadder v novém kabátě (s proměnou ostatních charakterů) a rozvíjí své komediální schopnosti na maximum. Nepřestávající série gegů a scének, která určitě pobaví především všechny jazykofily. ()

Stejšn

Krom toho že je to vtipné a má to zajímavou výpravu je nejpozoruhodnějším faktem to, jak moc to tu Rowanu Atkinsonovi sekne. Vypadá skvěle, na hony vzdálen pitomcovi jménem Mr. Bean. ()

anyonecek

Vychytralí Edmund a jeho přítel Percy spolu se sluhou Baldrickem a krásnou, ale praštěnou princeznou. Úžasné nezapomenutelné epizody, kde se postupně vyvíjel i příběh. Konec mi přišel trochu blbý, ale to nic nezmění na plném počtu bodů. ()

maoc

Oproti jedničce o moc lepší, přístupnější masám, přesto pořád ještě dostatečně ouchylné, aby pobavilo i mne. Sevřenější formát a čitelnější děj i postavy. Dobré. ()

Pajela

Nehodnotím pouze tuto řadu, nýbrž celý seriál. A jedním slovem: LUXUS. :-) Ráda jsem se utvrdila v tom, že Rowan je pan herec a nemusí jen tajtrlíkovat se svým vypelichaným kamarádem Teddym :-) ()

Plague.

Druhá série se vymanila z onoho "pokusu", kterým byla série první, tvůrci se zaměřili na vtipnost a cynickost hlavní postavy, což se jim náramně povedlo. Ta tam je trapnost, vtipu přibylo opravdu hodně, ale přeci jen an můj vkus ho zase tolik není. Vyzdvihnul bych určitě roli Královny. ()

W.Goldfinch

Černá zmije je podle mě jeden z nejlepších britských seriálů a druhá série je úžasná. Rowan Atkinson je tu skoro ještě lepší než v legendárním Mr. Beanovi. Samé skvělé vtipy a nějaké jsou opravdu geniální. „Křeslo? Ty máš v domě křesla!? Zlobivý chlapec"!!! ()

koza3

Zajímavý posun v ději o pár století. Černá zmije se objevuje po boku milované Alžběty I. jako drzý, slizký Lord, který by rád pár chechtáků a pohodlný život. Chyběl mi tady šílený král z první série, Bětka mi tak úplně jako pipina nesedla. Vtipy se to tady jen hemží až je nebudete občas stíhat, pokud neznáte britské reálie a jejich typický černý humor. Těžko říct, zda předčila svého předchůdce. Je to vtipné a to je důležité :-) ()

hany83

Rowan se oproti první řadě skvěle proměnil z nablblého prince v renesančního šlechtice s břitkým smyslem pro humor. Jedničku s hvězdičkou dávám (nejen) Mirandě Richardson, její Alžběta mě neskutečně pobavila. A Baldrick, to je zlatíčko:) (i s jeho tuříny:)) ()