Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

B!shop

Tak trochu jinej komiksovej film, coz ovsem neznamena, ze by byl spatnej. Ang Lee se vydal jinou cestou a spis vsadil na proklesleni postav coz se mu do jiste miry povedlo. Skoda, ze prvni akce pride az po cca hodince, protoze do te doby to obcas misty nudi. Neni to kuli hereckym vykonum, ty jsou dobre (i kdyz Bana misty prehrava), ani kuli hudbe, ktera je (jak je u Leeho filmu zvykem) na hodne dobre urovni, ale de o to, ze se vlastne skoro nic nedeje a vlastne jedine dve dulezite sceny jsou vysvetleni jak to bylo s Hulkovo rodici a jak se v nem Hulk v dospelosti "aktivoval". Rozhodne by to chtelo trosku zkratit. Kdyz pride na radu akce, tak ta je hodne povedena, Hulk skutecne "hraje", jen mi ten jeho oblicej prisel misty takovej srandovni. Celkove triky jsou hodne dobry. Bohuzel Lee se nevyhl nekolika malo klise, najde se tu i par nechtene smesnych scen, nejake nudne pasaze a spousta nelogicnosti (hlavne do oci bije, ze si Hulk pri premene neroztrha spodky (coz je sice vysvetleno ve filmu o filmu tim stylem, ze se mu jen prodlouzi nohy, ale to mi pride hodne smesny, aby se celej zvetsil a zadek a pero ne) z dalsich nelogicnosti to je napriklad, ze ze zmutovanejch psu caka zelena krev, vrtulniky co se rozsekaj o zem nevybuchnou, stihacka vyleti az do kosmu a takle bych moh jeste chvily pokracovat). Taky bych rek, ze filmu uskodilo, ze Hulk vlastne nema poradne soupere (komiks neznam, takze tezko rict, jesli byla vubec nejaka moznost dat mu za nepritele nejakeho jineho komiksoveho hrdinu), protoze precejen vojaci zadnej poradnej souper nejsou. Ke konci se to sice rozjede trosku s jeho fotrikem (toho sileneho vedce Nick Nolte zahral opravdu suprove), ale ta bitka je moc kratka. Dal bych chtel zminit ruzne kamerove vychytavky. Na jednu stranu to prolinani oken je hodne dobrej napad a to rozvrzeni do vice oken taky, protoze film vypada vic komiksove a je zajimave videt nektere sceny z vic uhlu, ale na druhou stranu, misty to trosku rusi a pusobi to zmatene. Celkove si ale myslim, ze si Ang Lee s pro neho nezvyklym tematem poradil velice dobre, a ja se celkem dobre bavil. ()

emma53

Věřím, že jako komiks to museli kluci baštit, ale já jako holka jsem se soustředila víc na tu linii mezi tou dvojkou, kde samozřejmě měla prim Jennifer a její hlas a zjev byl příjemným osvěžením. A ty občasné ty skákačky ze skály na skálu šly v pohodě přežít, hraní s tankama jak s malýma hračičkama taky. Asi se mně nejvíc líbilo to setkání s Bětuškou na ulici skoro na konci, kdy se zmenšuje a zmenšuje a.....ách, to bylo přece i dojemný. Ale bacha, nebude se vám líbit, až bude Hulk naštvaný. Ale zelená přece uklidňuje, tak jakej strach, pánové a dámy? Viděno v rámci Season Challenger Tour. ()

movie

Ze začátku nuda k ukousání, zbytek absolutní bomba! I přesto vyzívám Anga Leeho aby natočil další Ledovou bouří :) ()

Flipnic

Další z komixových hrdinů, který se podle mne příliš nepovedl. Hulk jednak na plátně není prostě takový simpaťák jako jiní komixoví hrdinové. Celý děj mi přišel dosti naivní, akční scény nezáživné (kromě souboje se psy), herecké podání hlavních postav dost ploché ... Prostě nic moc, příliš mě to nebavilo. Věřím, že z tohoto komixu se dalo vytáhnout mnohem víc. ()

Lateef

Koncipované jako psychologická studie osobnosti hlavního hrdiny. Je to nudné a zdlouhavé. Tedy kromě akčních pasáží. Venčení krvelačných pudlů, pouštní vybíjená s tanky nebo letecký den plný bojových helikoptér a řízených střel celkový dojem hodně vylepšili. Ang Lee je možná zručným režisérem, ale mně jeho zelený těžkotonážník nijak výrazně neučaroval. Líbilo se mi čestné cameo Louise Ferrigna (sekuriťák v uniformě vycházející z budovy, nelze přehlédnout!), který ztvárnil Hulka v původním seriálu (1978). 137 miliónů dolarů(rozpočet)/245,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Jossie

Tak tohle je opravdu nádhera, zapomeňte na Supermana, pusťte z hlavy Spidermana, to jsou pohádky pro děti. Bruce Banner je ten pravý komiksový hrdina, člověk, donucený být někým, kým být nechce a s hrůzou zjišťujícím, že se mu to líbí, podaný skvěle Ericem Banou. Betty Jennifer Connelyové je dívka , která soupeří sama se sebou v pocitech lásky a odpovědnosti k lidstvu (hraje také výborně, jen ke konci její postava chvílema ztrácí ten správný výraz ). Nick Nolte je naprosto pomatený a šílený vědec, jdoucí klidně přes mrtvoly za svým cílem a Lucasův Talbot je jeden z nejnechutnějších padouchů, jaké jsem viděla. Film je velmi napínavý, triky jsou sice trošku slabší, ale pořád dost dobré a ústřední hudební motiv mi ještě dlouho bude znít v hlavě. Určitě lepší 4*. ()

EdaS

Huh! Čekal jsem hodně divný film, ale tohle je fakt do filmáče na ČT2! Nejsem schopen zatím říct víc, než že mi tam trošku chybělo víc emocí, protože intelektuální "zábavy" tam bylo až až. Až si to přeberu a shlédnu ještě jednou, snad budu schopen říct víc... Právě za odvahu přijít s něčím novým, nevyzkoušeným, a brilantní řemeslo dávám 4*. ()

xxmartinxx

Nedotažené, neucelené, ale docela snesitelné. Hlavně velmi rozporuplné. Očividně to mělo být víc než mlátička - mělo to být lidské a oduševnělé. To se moc nepovedlo. ()

Shit

V tomhle filmu je az moc hluchych mist a ani ty akce nejsou zrovna moc zabavny. Po vetsinu filmu jsem se nudil. mozna bych dal vyssi hodnoceni kdyby se zkratila stopaz nejmin o pul hodiny ()

Dadel

Nechoďte na Hulka! Pro mě zklamání roku a Ang Lee si to u mě pěkně pohnojil. -scény bez Hulka jsou velice nezajímavé a nudné. Eric Bana? To že má být hvězda budoucnosti? Šak bol úplně blbý. Jeho projev mi až připomínal výkon Zdeňka Raušera z Divokých včel. Pokud při natáčení lovil bobříka nevýraznosti, tak se mu to povedlo na výbornou. -scény s Hulkem jsou proti tomu velice směšné. Při pohledu na to funící zelené hovado jsem párkrát nedokázal zadržet smích a obávám se že to tvůrci neměli v úmyslu. :-/ Dávám dvě hvězdy jen za technické zpracování. ()

M.a.t.t.

Z Marvelovských hrdinov podľa mňa Hulk nikdy nemal na veľkom plátne príliš veľký potenciál a celovečerný film ma v tom len utvrdil. Ang Lee tento námet rozhodne poňal svojsky a natočil komornú drámu...za približne 150 miliónov. Tomu podlieha aj casting, ktorý snáď až na prehrávajúceho Josha Lucasa svoju rolu plní, obstojná no možno až zbytočne etnicky pôsobiaca hudba, poteší aj komiksové ladenie obrazu a ďalšie na daný žáner inovatívne vychytávky, ktoré sa však tiež začnú po čase stereotypne striedať. Lenže nevyvážený a slabo vygradovaný scenár až pričasto zachádzajúci do rodinnej drámy teší už menej. Aj vďaka tomu ide o diametrálne odlišnú a jemne bizarnú komiksovú adaptáciu, ktorá v niektorých momentoch predlohu ani nepripomína a akcia nespĺňa špičkové parametre. A že film až na posledné minúty prakticky postráda hlavného záporáka je už doslova podpásovka. Na komiksovú adaptáciu prepsychologizované, na uveriteľný psychologický film zase nereálne komiksové. Asi nie zle myslené, ale v Leeho podaní veľmi ťažko stráviteľné. ()

gudaulin

V konfrontaci se záplavou televizní a filmové produkce je nutné vážit každou minutu a jeden kamarád razí teorii, že pokud ho film nezaujme do pěti minut, nestojí za zhlédnutí. Porušil jsem toto pravidlo a dal Hulkovi celých pětatřicet minut, ale mnoho mi za to nenabídl. Prostě mě ničím nezaujal, možná kromě půvabu mladé Connellyové a to je trochu málo. Příliš pomalý rozjezd a na komiksový příběh nadměrně psychologizující dialogy pro mně nebyly to pravé. Nemohu hodnotit celý film, ale z toho co jsem viděl, bych Hulkovi víc než 40 % za celkový dojem nedal... ()

choze odpad!

Spolu s GHOST RIDEREM největší vekorozpočtová komiksová sračka vůbec. První dvě třetiny jsou s výjimkou souboje se zmutovaným pudlem (WTF?) jen užvaněnou patetickou nudou a až bitka s tanky a helikoptérami na konci na chvíli připomene, jak to CELÉ mělo vypadat. A triky mi přišly hrozné a ani hraní si s rozděleným obrazem na mě nefungovalo. ()

Segrestor

Jako komedie to bylo docela fajn, ovšem civět na to jako na akční sci-fi, to bych nepřál ani lembasovému králi Civalovi. Ha ha, zasmál se Hulk a srazil se do trenýrek. ()

Dudek

Hulk je jeden z těch filmů, od kterých se dost očekává, ale nic se nedostane a je to poměrně škoda, protože nápad, jakým Hulk je si zaslouží jistě mnohem větší zapracování na scénáři, režiji a počítačových efektech. ()

Gilmour93

Vystresovaný Rákosníček, co to přehnal se steroidy, je zde! Plný filozofování, přerostlých pudlů, zajímavých, ale rušivě působících komiksových okýnek a hlavně bez ústředního padoucha. Takže zatímco Batman má svého Jokera, Superman Lexe a Koko Tchoře, Bruce Banner se tak může maximálně obávat toho, že mu nevydrží švy na fialových spoďárech.. Ang Lee je prý multižánrový režisér s velkým srdcem - v tomto případě si však nesčetněkrát prošlo vypravěčskou arytmií. ()

Psema

Nemám nic proti rodinným dramatům, ale kombinovat je s comicsem? Děkuji, nechci. Uznávám, že Leeova verze má něco do sebe a jakmile se rozjedou akční scény, má Hulk vysokou míru zábavnosti, jenže první hodina je skoro nudnější než skandinávská kinematografie a Nick Nolte představuje přímo ikonickou postavu na zabití. Aneb nikdy nenechte herce, aby ze sebe tahal moudra, když vypadá jako bezdomovec žebrající o sprchu. Když už psychologii, tak v podobě X-Menů. 5/10 ()

Brouk

Moc dobrá tři, jsem vcelku smpaticky nakloněn komiksům, nutno podotknout, že ač jsem předlohu nečetl a neviděl na papíře, nemohu se zbavit dojmu, že Ang Lee, dokázal v rámci možností vykřesat maximum. Lze už jen na závěr konstatovat, že měl i mimořádně šťastnou a citlivou ruku při castingu ()

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)