Komentáře uživatelů k filmu (44)

 • jaklee
  *****

  Spike Lee je veľmi osobitý režisér a jeho rukopis sa dá spoznať v tomto filme už od prvého záberu. „He got game“ je riadne drsná a zároveň krásna veľmi štylizovaná alegória o nasledovaní pravdy a z každej strany tu zaznieva silný biblický podtón, veľa metafor a symboliky. Nie je to film o basketballe ale o vzťahu otca a syna.(20.4.2008)

 • kleopatra
  ***

  Na první pohled to vypadá, že Spike Lee natočil film o basketbalu, ale tenhle sport je tady spíš jen takové křoví v pozadí vztahu otce a syna. Otce, který zabil (jak jinak než nedopatřením) matku a má teď na pár dní příležitost dělat na svobodě inventuru, a syna, který má kromě odpovědnosti za sestru ještě starosti se svou hvězdnou karierou. Kdybych dopředu nevěděla, že se dívám na film Spikea Lee, tak bych nevěřila. Sarkasmus, chlad a kritiku nahradilo rodinné melodrama plné vznešených rad a doporučení. Ale i tak slušné 3*.(8.7.2005)

 • T2

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $21,567,853Tržby Celosvetovo $21,610,853(25.6.2009)

 • Faye
  ***

  Na každém americkém dvorku je koš na basketbal (teda alespoň na každém filmovém americkém dvorku).Zatímco Jake (Denzel Washington) si do koše hází ve vězení, o jeho syna Jesuse se perou snad všechny univerzity v USA, NBA atd. Takže otec (vrah) dostane propustku z vězení a úkol přesvědčit syna, aby „si zvolil“ podle přání guvernéra. A navíc, pokud bude ve svém přesvědčování úspěšný má i příslib snížení trestu. Amerika je opravdu země neomezených možností a basket zřejmě všemocná hra .a já ani neznám pravidla!!!(26.6.2005)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $21,567,853(19.12.2006)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Neumím vyskočit metr nad koš a zasmečovat míč do obroučky. Ani můj syn to nebude umět, protože já na něj nedokáži být tak přísný, jak zákony NBA vyžadují. Proto z něj vyroste spíše sport milující mudrlant než přeplacený černoch. A já mu budu vždy pomáhat ve splnění jeho snů. Ne jako jeden, který teď přes mříže dobře nevidí na synův život a má dost času dumat nad tím, jestli se mu někdy někde do hry nevloudila chybička. Zábavné to sice není, ale ono není od věci občas si popřemýšlet o životních prioritách.(13.9.2012)

 • xxmartinxx
  ****

  Zbytečně melodramatické, to je škoda, přesto se podařilo natočit vkusné rodinné drama se sportem naštěstí jen v pozadí. Je to sice jednoduchý film, ale to nevadí. Lee má možná na víc, ale na druhou stranu - emoce fungují. 70%(14.9.2011)

 • Kaka
  ****

  Jestli Oliver Stone komplexně definoval zákulisní praktiky amerického fotbalu ve vší svojí parádě i tragédii (Any Given Sunday), tak Spike Leemu se to podařio o rok dříve v podobné filmové senzaci pro změnu s basketem, samozřejmě výhradně z pohledu afro-amerického, ale jinak by to divák u něj snad ani nečekal. Není čistě sportovní film, není to stoprocentní rodinné melodrama, ale naředěné a odladěné tak akorát od všeho něco. Se spoustou myšlenek a situací, které se s želenou přesností opakují stále a stále dokola i v životě reálném. Senzační Denzel Washington, bohyně krásy Rosario Dawson a Ray Allen ve výborně padnoucí roli, kterou už nikdy v životě nedokázal zopakovat.(26.8.2019)

 • Snorlax
  ***

  Nepochybně zručně natočeno, nenudila jsem se ani chvíli, dobře zahráno, ale dramatická sonda do vztahu otce a syna je natolik černobílá, jakoby z oka vypadla těm nejvybroušenějším melodramatům. A závěr je už skutečně pompézně patetický, tudíž absolutně nesnesitelný.(21.4.2019)

 • Real Tom Hardy
  ***

  "THE ONLY COLOR THAT MATTERS IS GREEN." --------- Film, ktorý sneakerheadi milujú a sneakers komunita totálne žerie.(18.9.2017)

 • Chrustyn
  ***

  Spike Lee tentokrát nesoudí, jako spíše moralizuje, ve zbytečně dlouhém, ale přesto poutavém dramatu o otci, který z vězení dostane dočasnou "propustku", aby mohl přesvědčit nadaného, dospívajícího syna o jeho budoucnosti.(14.9.2013)

 • Bauer
  ****

  Jestli je nějaký sport, který žeru a uznavám ho, tak je to jednoznačně basketball. Jestli je nějaký herec, kterého uznávám, tak je to právě Denzel Washington. A v tomto filmu mám hned obě věci najednou. Ovšem tento film není jen o basketballu. Je to především o vztahu mezi otcem a synem a na pozadí toho všeho je basketball. Je vidět, že Spike Lee si padl do oka s Washingtonem, poněvadž o pár let později se sešli znovu u filmu Spojenec. Washington v tomto filmu podavává výborný výkon. Ale ten jeho syn Ryan Allen mně velice potěšil. Doposud jsem ho neznal a jeho výkon byl parádní. Potěšilo mně, že se ve filmu objevil jeden Alley Opp a poslední one-on-one mezi synem a otcem neměl chybu. Hudba od Public Enemy byla rovněž skvělá. Jen se mi nelíbila ta instrumentální hudba, především na začátku a pči závěrečné scéně. Ale i tak o velmi povedené drama!(2.12.2007)

 • Herr_Flick
  *****

  Pro zajímavost: Ray Allen - NBA Champion, Olympic gold medalist, 10x NBA All-Star, NBA's all-time leader in regular season three-point field goals made.(17.7.2011)

 • Rakosnicek77
  ****

  Washington, Jovovich, dvojice velmi dobrých herců, kteří se podíleli na vytvoření tohoto vydařeného snímku. Jsem fanda sportovních filmů, možná bych řekl, že ještě blíž jsou mi filmy, kde má hlavní slovo míč. Tedy i basketbal :-) Sice je to pouze film, žádný reálný podklad nebo námět, přesto jde ale o velice silný příběh. Příběh otce a syna, hledání a odpuštění. A to celé je ještě dokresleno obrazem verbovacích praktik agentů a všech těch okolo, kteří pro osobní zisk zahodí třeba dlouholeté přátelství, lásku i hrdost. Celkově jsem čekal o malinko víc, přesto jsem nadprůměrně spokojen!(4.1.2016)

 • Had6
  ****

  Basketbal je v Americe opravdu sportem, který svou popularitou zasahuje do všech sfér. Pokud pominu hlavní zápletku, kterou zde je možné zkrácení trestu pro vězně (tak moc zase ten basket světem asi nehýbe), tak jsem viděl film, který se dá opravdu označit za zdařilý. Dobří hráči to mají opravdu těžké. Zvolit rychlé peníze a slávu v NBA, nebo jít nejdřív studovat na univerzitu. To není v 18 lehká volba. .... I LOVE THIS GAME(26.6.2005)

 • Dannysek4U
  ****

  Jo jo, to byl jeste Ray Allen pan nekdo(28.1.2007)

 • Icefist
  ***

  Trochu zklamání. Jako ex-basketbalista jsem byl dost natěšenej, ale potom u filmu jsem se párkrát přistihl, že se nudim. Nicméně i tak jako sportovní nadšenec nemůžu dát míň než 70 %. Oblíbená část- objíždění potenciálních škol(22.3.2010)

 • neoBlast
  *****

  Ač vypadá Nejlepší hráč na první pohled jako klasický sportovní film, tak má mnohem blíže třeba k dramatické 25. hodině než ke klasickým "sporťákům". Spike Lee je velmi osobitý režisér a všechno kde je vidět jeho výrazný rukopis mě naprosto zaráží do sedadla. Skvělá kompozice záběrů a vynikající akční scény ze hry - asi nejlepší co jsem kdy viděl (i když vzpomenu na Světla páteční noci... hmmm). Plus zajímavý soundtrack, který není postavený pouze na rapu Public Enemy, ale obsahuje i vynikající instrumentálku od, již v té době zesnulého, Aarona Coplanda. 90 %(19.4.2009)

 • chef
  ***

  Vodítkom k tomuto filmu bola pre mňa titulná skladba od Public Enemy: "He got game", ku ktorej som sa dostal omnoho neskôr po tom ako vyšiel samotný fim. Táto Spikova alternatíva rodinnej drámy ma však moc neuchvátila. 65%(30.1.2008)

 • Cracker
  *****

  Najlepší hráč = Spike Lee, pretože Spike je geniálny vo svojich drámach a komédiách. Najlepšie je na tom že keď si film pozriete, aj vy budete chcieť byť čierny. Takto si Spike dokáže získať ľudí, tým že nám ukáže čo im môžme závidieť...(15.4.2010)

 • divak84
  **

  dobrej film s velkým potenciálem, ale Spike Lee prostě tlačí na pilu. Tenhle film by si zasloužil remake pod jiným vedením. Jesus je tam vykreslenej jako tupej arogantní magor, kterej prostě jenom umí hrát basket a starat se o sestru. Denzel se uprostřed filmu uplně vytratí z radaru, aby z něj pak Spike udělal největšího chudáka na zeměkouli. Drama o basketu ale bez basketu, drama o vztazích ale bez větš hloubky...(20.10.2010)

<< předchozí 1 2 3