Zima 2017/2018 sa niesla na Markíze okrem iného i v príjemnom duchu nového seriálu Detektív Dušo. Priznám sa, že hoci nemám slovenské seriály príliš v láske (a Alexander Bárta mi príde strašne nesympatický), vždy som si k novej časti sadal celkom rád. Jasné, občas to išlo brutálne cez čiaru a reálni policajti sa museli chytať za hlavu a dať si paralen (policajný šéf je podriadeným požiadaný o podpísanie sledovačky učiteľky, ktorej sa anonym vyhráža zabitím, no keďže ho s tým týpek osloví na ulici pred autom, kedy je už šéf na ceste domov, mávne rukou s hláškou, že to počká do zajtra – wtf?). Ale malo to aj plno svetlých, vydarených a dobrých nápadov a momentov, kedy ste si hovorili, že scenáristom možno asistoval niekto z fachu (návod na to, ako sa k niekomu vlámať do domu/bytu bez toho, aby ste z toho mali vyložene zle). Kladne hodnotím zaujímavé postavy a dobré herecké výkony, čo je šokujúce, pretože spomínaných hercov ozaj nemám bohvieako v láske. Vyšlo i duo popletených policajtov „Pat a Mat“- na papieri to musela byť dobre nudná hovadina, ale ich hereckí predstavitelia (dokonca vrátane Bártu, ktorý bol tentokrát fajn a na rolu sa hodil a pasoval do nej) to nakoniec dokázali predať divákovi tak, aby neboli za totálnych imbecilov, ale aby šlo o vcelku zábavné, znesiteľné (a nie iritujúce) komické postavičky. Zaujala ma príjemná feel good atmosféra, pekná výprava zaspatého mestečka a v neposlednom rade dôraz kladený na jedlo. Zo vštekých tých krkovičiek, pečených králikov s hubovým prívarkom a sviečkových sa vám dozaista budú zbiehať slinky. V pohode by som si dal nášup pardon druhú sériu.(18.3.2018)

Tak bol som zvedavý, kriminálky ja rád (i keď ide o slovenský počin). Ale ostal som mierne sklamaný. Ani by mi tak nevadilo, že čo epizóda, to prípad, ale scenáristi mohli dať niečo do pozadia, niečo čo by sa tak tiahlo celým seriálom. A nemuselo by to byť ani moc dôležité, ale aspoň aby tam niečo bolo. To je môj prvý, nazvime to problém. Potom, samozrejme rovnako ako v 1890, tu máme duo popletených vtipných policajtov. Bohužiaľ, tí z 1890 v podaní Ondríka a Nahálku boli o dosť zábavnejší a viac mi utkveli v pamäti. Čo viac dodať? Ak náhodou bude druhá séria, určite aj na ňu hodím očkom. A na záver: nevidel som síce všetky diely, asi dva mi ušli, ale zatiaľ považujem za najlepší diel šiesty, s titulom Futbalista.(2.4.2018)

• mira007

Slovenský krimi "komediální" seriál má solidní plus v příjemném barevném maloměstském vizuálu, solidním hereckém výkonu Alexandra Bárty a královně krásy tohoto seriálu Natálii Puklušové. Bohužel zbytek je bída, případy podprůměrné, bez jakéhokoliv vtipu a absolutně tragicky odvyprávěné - nezáživné, bezemoční pro diváka opravdu hodně vysilující dokoukat byť jednu epizodu. Dvě slaboučké hvězdy.(24.12.2018)

• D1705

Toto stiahli nie?(15.6.2018)

• anderson

Od slovenskej (a českej) seriálovej tvorby súdny človek žiadne zázraky neočakáva. Ja osobne som už rezignoval aj na niečo, čo nazývam "komerčný štandard". Preto ma premiéra pilotnej časti prekvapivo vôbec neurážala. Bohužiaľ nebol to ani žiadny zázrak. Nulová dramaturgia (ktorá netuší ako skombinovať komediálno - kriminálny žáner), bezradná réžia (amatérske vedenie slovenských prepytujem hercov, defacto "celevrít"), relatívne fungujúci scenár trpiaci neschopnosťou vložiť postavám do úst uveriteľné a civilné dialógy... A mohol by som pokračovať až do nekonečna. V Markíze evidentne podľahli dojmu, že stvoria slovenského Monka, no bohužiaľ - ako to už u stupídnych nápadov realizovaných amatérmi býva - dopadlo to nemastne - neslano a kam to bude smerovať, to si už vôbec netrúfam odhadnúť. Jedna hviezdička za Nogu (ktorý asi ako jediný nezabudol hrať) a druhá za pomerne schopné no absolútne nevyužité(!) exteriéry. Inak ťažká bieda. (12.1.2018)(28.3.2018)

• - Niektoré časti seriálu sa natáčali v meste Skalica. (PinkButterfl)