Hlavní hrdina Pepa (Michal Suchánek) od útlého věku čeká na to, až začne ten opravdový a šťastný život. Ve školce nebyl oblíbeným dítětem paní učitelky, ve škole s ním nikdo moc nekamarádil. Na gymnáziu patřil mezi vyložené outsidery. Dlouho mu trvalo, než se osamostatnil, našel si práci, ženu, založil rodinu. V současnosti pracuje jako obyčejný úředník, který žije se svou ženou Zdenou (Petra Špalková) a dospívající dcerkou Zdeničkou (Natálie Grossová). Každý týden chodí s manželkou hrát karty ke svému dobrému kamarádovi Tondovi (Filip Blažek) a jeho ženě Jarmile (Alice Bendová). Zdá se, že Pepovi nic nechybí a vede obyčejný, ale šťastný život jako celá řada jiných lidí. Možná ale, že to není život, o kterém snil. A možná, že ho čeká život úplně jiný. Přijde opravdu ten správný zvrat v jeho životě, když k němu do kanceláře nastoupí nová kolegyně mladá a krásná Pavlína (Alena Doláková)? Nebo když potká svou vysněnou krásku (recepční - Anička Stopnická), kterou občas sleduje dalekohledem a díky které dokáže uniknout alespoň na chvíli z nudné a stereotypní reality jeho běžného života? Paralelně s životem Pepy se nám otevírá i život již zmíněné recepční Ireny, která v soužití se svým přítelem Emanem (Martin Pechlát) není úplně šťastná, avšak stále se snaží otěhotnět. (Bohemia MP)

Stíba

Produkčně takový mdlý film ale příběhem to něco do sebe má. Suchánkovo neherectví pak rovněž celkem snesitelné a do konstituce filmu jakž takž zapadající. ()

dainio

To hodnocení je fakt trapas největšího kalibru. Nechápu to, nerozumím tomu. Na druhou stranu je to právě i častý nešvar na zdejší databázi, že se "hejtujou" filmy, aniž by uživatelé byly objektivní a nenechali se svést nějakými recenzemi apod. Typická česká "pepovina". Pokud je to možné, tak kritizovat a být nespokojený. Babovřesky a další shitky prosím, ale tohle? Vždyť je to po delší době vydařená dramedy. Nebál bych se i říct, že svým vzezřením zapadá do úspěšných filmů ze 70. a 80.let. Je fajn natočená, nenudí. Navíc Michal Suchánek ten film neskutečně táhne. Jak v roli vypravěče, tak i v celé stopáži. Je přirozený, autentický. Cítíte s ním a fandíte mu. Ono vůbec celé obsazení je kvalitní a vhodné. Zkrátka příjemné překvapení z českého rybníčku. Ján Novák se vymaňuje z filmových výkalů. Pepa je prostě dobrej. ()

Mara97

Jako extrém bych to nenazval, někteří lidi takoví jsou - ačkoliv se to dá respektovat, rozhodně to potom ale není na točení filmu. Jinak by to dopadlo stejně jako v tomto případě, kdy se jedná o neskutečnou nudu, hlavní hrdina prostě nemá co nabídnout, efekt je stejný, jako bych se díval do zdi. A to se může obvykle skvělý Suchánek snažit sebevíc, nic s tím neudělá. První část dětství v socialismu ještě má nějakou úroveň, přeci takových dětí je více, ale v dospělosti se to většinou nějak otočí k lepšímu. Komedie 0 %, ani náznak smíchu, v kolonce žánru bych spíše nechal jen drama. ()

FOCKE_WULF

Pepa od mala trpí nízkým sebevědomím, takže i když si do baru vezme svou oblíbenou pletenou vestu, tak stejně vypadá, jako by ho vysral zubr. Pepa není alfa-samec, spíš omega a svým luzrovstvím ani neumí dojmout nějakou ženu, která by ho "zachránila", je jen použit Špalkovou jako otec pro její kukačče. Když už to nakonec vypadá, že zaskóruje na hotelu Kladno na Kladně, tak [spoiler] nezaskóruje. ()

barabura

Loser od začátku do konce a ještě dál... Bez zbytečnejch keců, pomlk a patosu, přímo na dřeň. Jak jsem v tom viděla 90 % lidí, co znám... A jak jsem v tom viděla sebe... ()

PedroPo

Velké ambice a hodně a hodně rozpačitý výsledek. To je za mě ve zkratce Pepa. Film, který bohužel honí víc zajíců najednou, aby ve finále nechytil žádného a musel se spokojit s okusováním kořínků, které najde na louce. A je to škoda. Protože po řemeslné stránce není filmu co vytknout. Protože je to částečně dobovka, všechno sedí. Jo, kouká se na to pěkně, ale to je tak asi všechno. Což je fakt škoda (už podruhé). Třeba Suchánka považuju za kvalitního herce (vzpomene na Rudého kapitána). A když začal číst ten voice over, říkal jsem si - jo, je tam takový ten sarkastický hajzlík a třeba se to rozvine. Bohužel (potřetí), nerozvinulo. Někdy v momentě, když potkal svou manželku, spadl řetěz nejen voice overu, ale i celému filmu. A bylo vymalováno. Ten film bohužel neví, o čem chce vyprávět. A nebo to ví, ale nedaří se mu to. Jak si pak vysvětlit třeba následující: hlavní hrdina chodí v noci na střechu paneláku šmírovat lidi kolem. Vybere si dvojici manželů, kteří se snaží o dítě a "žije" s nimi jejich život. Ale přišlo mi, že tato dějová linka je tam jen kvůli tomu, aby pak na samém konci filmu mohl udělat fór, kdy se poprvé setká s tou ženou osobně a řekne: Jé, to jste vy? Což ona samozřejmě vůbec nechápe. A o závěrečném "otcovském" twistu a karmickém dovětku už se radši zmiňovat vůbec nebudu. Nebo o tom, že je fakt těžký si s hlavním hrdinou vybudovat nějaký pocit sounáležitosti, když je to prostě takový obyčejný...trouba. Toho filmu je škoda, ale není to úplná sračka. A o hvězdičku navíc dávám za prsa té mladé zrzky. PS - na film jsem si zajel do Čáslavi, kde mají Kino Miloše Formana. A druhý den ráno jsem se dozvěděl, že Miloš Forman zemřel. Ironie, která by ho myslím pobavila. ()

rublik05 odpad!

Role věčných smolařů šly Suchánkovi vždy zahrát perfektně, ale tento film je opravdu velký přešlap. Trapný, nic neříkající děj, který má minimum vtipů nebo alespoň humorných prvků. Nemá divákovi absolutně co nabídnout. Teda kromě uštěkané manželky a samotného Pepy, kteří jako jediní trochu ujdou, je film naprosto o ničem. Jen další rádoby komedie ze série zbytečných filmů české kinematografie. 0/10. ()

radeckator

Velice slabý film, zjevně inspirovaný Americkou krásou. Bohužel tady na rozdíl od americké klasiky je hlavní hrdina tak nesympatický zoufalec, že jsem mu ani nijak zvlášť nefandil a nepřál. Nefungovalo v tom takřka nic. ()

kukkik odpad!

Toho, co jsem čekal, jsem se dočkal. Podprůměrná česká slátanina. Suchánek opět hraje rádoby nonšalantním stylem jemu vlastním, který tady už ale až přespříliš bije do očí stylem, kdy to doopravdy vypadá, že v tom filmu vyloženě nechce hrát a scény odbíhá točit během přestávky na kafe při práci někde v kartotéce. Taková nechuť do role u hlavního protagonisty by sama o sobě film zadupala, i kdyby byl děj, ostatní charaktery a herecké výkony všech okolo bravurní. Což tedy samozřejmě nejsou - totiž nezapomínejme, kinematografie které země Pepu vyplivla. 0/5 ()

Inozuka

Dost shit film o průměrnosti a snaze tak nějak proplout za každé situace. Námět je na tomhle filmu asi to nejzajímavější, provedení hrozné, zápletky průhledné .... Suchánek není kdovíjaký herec, takoví ti cool borci nad věcí mu jdou, ale tam asi moc nehraje, a tak nějak do rolí projektuje sám sebe ... Tady neměl nejmenší šanci utáhnout hlavní postavu a asi by se mu to nepodařilo ani s lepším scénářem. Výsledkem je "vyhláškovaná" komedie, která bohužel není vtipná, s pár docela dobře okoukanými momenty ze života - psychopat Pechlát, vypočítavá mrcha Špalková .... Dost málo na to, pustit si to ještě jednou. ()

Hashirama

Tahle sladkobolná pohádka ukazuje, kam se ubírá život, který se člověk bojí žít nebo ho žít nechce, a jen čeká, jestli něco přijde samo od sebe. Takové téma má bezesporu potenciál na hutné drama s inspirativním přesahem, kterého ale Pepa nedosahuje. Jen tenhle námět ořezává na holé základy, alibisticky bombarduje hlavního hrdinu menšími i většími životními ranami a zápornými charaktery, které mají diváka přesvědčit, že Pepa je v tom nevinně, i když každého spíš napadne, že je to poněkud kokot a s kapkou sebereflexe by jeho život mohl vypadat úplně jinak. Film pak vyústí s ještě větší dávkou alibismu, rozhřešení se tak nedostane ani Pepovi, ani divákovi. Člověk pak přemýšlí, jestli chtěl scénárista opravdu sdělit tak fádní a v zásadě kreténskou myšlenku, že je jedno, jak promarníte svůj život, protože vždycky dostanete další šanci, a jaký život má asi on sám...Každopádně se v tom může leckdo shlédnout a zamyslet se nad sebou, film tak alespoň podněcuje nějakou reakci, a hlavně jsem byl jako alergik na tuzemskou fekál tvorbu úplně unešen tím, že v českém filmu funguje něco jako voice over, zrychlená retrospektiva a panoramatické záběry z dronů. To musel být rozpočet! A Anna Stropnická je docela cute. ()

vikino1

Ale jo mě se to líbilo. Teda až na posledních 10 minut. Suchoš s jeho vyzáží prostě nemůže hrát normálního člověka a mě tahle sonda do jeho looserského života líbila. Mám prostě černej humor rád. Navíc jsem se dozvěděl, že když vyšňupu krabici kakaa tak budu mít plíce jak pravej tuberák. A to prostě chceš :-) ()

Maximilianus

Film o tragickom živote natočený tiež celkom tragicky. Bez vtipu, iba s malou dávkou nadhľadu a so zbytočným hlavným hrdinom. 4,9/10. ()

netWoor

Rychlý průvodce životem jednoho (běžného) loosera mě přes počáteční pochybnosti i docela bavil, teda až na ten prdlej konec. ()

Talina

No to vám byla ale kravina ...Nudný film o nudném člověku s nudným životem. Pořád čekáte, až se něco stane a ono se pořád nic nestane. Totální ztráta času ()

IvonaK

Zajímavý film který ukazuje že život některých lidí není bohužel vždy bezproblémový a každý se k určitým nešvarům postaví, tak jak cítí. Ale je dobře že Pepovi dal život druhou šanci začít opět od toho nejčerstvějšího začátku. ()