Pátrání

• USA Searching (více)

poet

Za tu nostalgiu s Win XP dvíham na 5 :).... Mal som trochu obavy keď som si prečítal že sa film bude točiť okolo Pc wekbamery a mobilu ale ono to funguje. Človeka až zamrazí ako veľmi su moderne technologie implatované do našich životov a tak ako mi starnene ony sú čoraz dokonalejšie a čoraz viac vecí o nas samých vedia. Toto je presne film pre tuto generáciu statusov, intagramov, vlogov a rôznych hračiek ktoré kradnú náš čas :)....... Na mne to zanechalo pomerne silný dojem a to napriek tejto "nezvyčajnej" forme rozprávania príbehu. Zrejme jedno s prekvapení roku. ()

Flopik

Vynikajúci film s vynikajúcim príbehom. Film je originálny , spracovanie dnešnej modernej doby. Tak isto chcem pochváliť aj zvraty ktoré film ponúka. Postavy skvelé John Cho je výborný. Dráma ma troška sklamala mohlo to vyždímať viacej emócii.Koniec chválim som rád že to takto dopadlo.Rozhodoval som sa medzi 4 a 5* , ale milerád prihodím tú jednu hviezdu a poklona tvorcom za to spracovanie. ()

Blueeyes

Strhující formou podaná, ale trochu průměrná detektivka. Mně se to pojetí líbilo, bylo fascinující sledovat různé typy komunikací, proklikávání, vyhledávání a reportáží. Byla jsem napnutá jako struna. John Cho jako otec mi kápl do noty. Jediné, co mi ale nesedlo a doslova zatahalo za oči, byl závěr, ten dějový zvrat je za mě v pohodě. Ale prosím vás, nechat se nachytat na tak školáckou chybu? Tady by sedlo ten zločin a jeho tutlání krapet víc promyslet :-) ()

Janko_Vlyrd

Solídna dráma (a thriller) + IT v jednom balíku, avšak tentokrát vyrozprávaná tým "najmodernejším" spôsobom, aký tu v dnešnej dobe máme - cez sociálne siete, pracovnú plochu, smartphóny, televíziu... a podarilo sa to na jednotku (podobný pocit som mal pri Hardcore Henry)! Hlavnej postave, pátrajúcej po jeho stratenej dcére, veríte každý klik na myške, či ťuk na klávesnici. Nechýbajú dôležité, kľúčové vlastnosti žánru ako nepredvídateľnosť deja a solídna psychológia postáv, ktoré snímku stavajú do maximálneho hodnotenia. Nechýba ani pocta k Windowsu XP a pod. Objektívne ťažko hodnotiť, pretože sa nejedná o "klasický" film, na ktorý sme všetci zvyknutí. Na druhej strane, ak sa má hodnotiť ako experiment, ktorý sa vydaril a pokiaľ pri opätovných zhliadnutiach bude jeho komplexnosť stúpať, nebudem sa brániť udeliť päťku. Zatiaľ ale zostávam na skromných štyroch. ()

husokachna

U Searching je základ nezačít přehnaně přemýšlet a přistupovat k němu jako ke spotřebnímu zboží pro krátkou potěchu. Jako kriminálka bez větších ambicí pak obstojí úplně parádně, napětí vytvoří, dokáže vtáhnout, pobaví, odsýpá a to je tak všechno. Chvílema se ukáže nepatrný přesah v podobě zobrazení společnosti "doby internetové", kdy je v nepříjemně mrazivá (viz. byla to má nejlepší kamarádka), žádnou sociální kritiku ale nečekejte. Když to budu brát jako poctivý trochubéčko, je to super. Ale nic víc, nic míň, nečekejte žánrové orgie, inovace, nic takovýho. John Cho je fajn a konec mě trochu zklamal, ale OK, dejme tomu, já vám to kluci filmařský uznám. A vy diváci, prosím vás, hlavně u toho nepřemýšlejte víc než je záhodno! Slabý čtyři a je pouze spravedlivé, že hodnocení s postupem času klesá. ()

Illy

Tomuhle jsem se dlouho vyhýbal protože jako sorry, čumět na obrazovku na které se odehrává děj filmu na eeeee... obrazovce? Tak jsem narazil na nějakou recenzi, pak zase dlouho nic, pak na to jednou omylem kliknul... A už to nešlo vypnout. Výborný. ()

zdenur

Výborné a napínavé drama plné nečekaných zvratů. Až tak, že jsem čekal do konce závěrečných titulků, jestli se ještě něco neprovalí. Jen škoda závěru v roklince, ten mohl být víc promyšlený - na to jak byla paní vyšetřovatelka pečlivá.. ()

Fifer

Perfektně to šlape. Technicky skvěle zvládnuté. Zbytečná snaha o překvapivé zvraty film trochu sráží na kolena. ()

zahadum

Napriek tomu,že sme stále " len " na monitore alebo displeji, je to veľmi vzrušujúca a napínavá dráma o pátraní otca po svojej dcére. Nie je to originálne spracovanie a samotný záver nepatrí k nejak extra ale napriek tomu stojí to za to. ()

Bozvav

Skvěle udělaný snímek, napětí graduje, je aktuálně udělaný, rozuzlení fakt překvapivé. Jen ten konec děsně fádní. Na stranu druhou, být v kůži toho otce, tak chvála bohu za takový konec. Za mne 90%. ()

Cermbo

Velmi originální a působivý styl, skvělé tempo, napínavý příběh, atmosférická hudba a výborné zvraty. Tomuto snímku odehrávající se celých 100 minut jen na displeji absolutně není co vytknout a všichni od herců až po režiséra odvedli výbornou práci! Naše česká tvorba by se mohla inspirovat, protože například tuzemský seriál Pustina (2016) s podobnou zápletkou a žánrem se může oproti Searching jít zahrabat hluboko pod zem. ()

petokucho

Na tento film som sa po precitani par viet z popisu velmi tesil. Sluboval poctivu kvalitnu krimi dramu, ktore sa v ponuke kin az tak casto nevyskytuju. Top filmy z tohto zanru co mi v poslednych rokoch utkveli v pamäti su Prisoners a Tajomstvo ich oci. A tento snimok nesklamal t.j. naplnil vysoke ocakavania. V podstate vyborny putavy stvorhviezdickovy film, avsak viacere prvky (spracovanie, scenar, tematika internetoveho sveta a socialnych sieti...) ho u mna zasluzene posuvaju na 5 hviezd. ()

Rockerman

Ale jo je to dívatelné. V minulosti tu byl nějaký horor, který se odehrával výhradně na monitoru, ale myslím, že se mi to nelíbilo. Searching má také slabší chvilky, ale hezký zvrat v ději to vyvažuje a posílá do vyšších pater. Možná děsivější než krimi zápletka jsou ty neomezené možnosti internetu a nahlížení do našeho soukromí. Tady by ta půlhvězda pasovala, jak pěst na oko. ()

Sydonai

Způsob podání je velmi atraktivní, leč po půl hodině už celkem protivný. Děj má celkem povedený spád ale i předvídatelný děj a pokud dáváte pozor, máte celkem velkou šanci konec uhádnout i bez toho aniž byste ho nutně museli vidět. 65% ()

BOURQUE

Chytrý a moderný film, ktorý je založený na klasických základoch. Veľmi si cením, že tvorcovia si dali dôraz na to, aby celý film vypadal tak, že sa to de facto odohráva v „TV/mobil“ a „PC“ (zatiaľ jeden z najvydarenejších pokusov, čo som videl). Napínavo vedený príbeh a hlavne v „modernom prostredí“, zachytávajúce jak kladné, tak aj záporné vlastnosti dnešných „digitálnych zvykov“ (mladých) ľudí. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

MikeeTheory

Forma vítězí nad obsahem? No, tady tomu tak úplně není. Searching totiž překvapilo hned v několika ohledech. Tvůrci nás skvěle proklikali celým příběhem bez logických chyb až do konce a skrz počítačový monitor přenesli všechny důležité emoce. To vše navíc s tou správnou gradací, potřebným napětím a momenty, které až děsivě připomínají tvrdou realitu. ()

P.J.2

Kdo by čekal že drama, odehrávající se z 95 procenty na obrazovce monitoru může být až tak strhující? John CHo neskutečně překvapil a celý film je pro mne luxusní zážitek. ()

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster