Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

MyrnaAlec

Komedie pro katolíky. Jednoduchá zápletka by nevadila, pokud by ji nenásledoval i děj o ničem, postavený jen na těch dvou. A ten agitační konec s Lucií Bílou pějící o Ježíškovi, to bylo fakt moc.Body za krásnou lokaci v Krumlově a dobrou kameru. ()

sans.sourire

Anděl páně 2. celkem jsem se obával, jak se sequel vyrovná povedenému prvnímu dílu. Nakonec jsem byl přemile překvapen a došel k závěru, že tento sequel shledávám jako lepší než díl předchozí. U sledování této pohádky jsem cítil snad všechny emoce. Krása. Byl jsem velice spokojen. Příběh byl silný, zpracování též, herci podali úžasný výkon. Přijde mi, že tato pohádka není ani tak pro děti, ale spíše pro starší diváky a myslím, že i oni ji shledají jako moc povedenou. ()

unrocker

Bez chyby... skvělá atmosféra mikulášske noci, která graduje napaditym scénářem a je opravdu na co koukat Dvořák a Trojan opět hlaskuji a zpívají a prostě dělají to výborně! ()

JosefTomas

40% za příběh, 20% za duo Trojan/Dvořák, 10% za skvělý casting, 15% za výborné prostředí, 10% za výbornou režii a 5% za to, že tu konečně vzniklo něco, co dosahuje kvality. Strach vytvořil mistrovské dílo, které (na rozdíl od těch ostatních p*čovin, které se tu točí) má hlavu, patu, ponaučení a zábavu, jakou si dítě i rodič může přát. ()

mac000

Rodinná hromadná návštěva kina na vánoce 2016. Obsazení skvělými herci, kteří si své role (a dialogy v nich) užívají, je snad ještě lepší než v "jedničce" ()

tsatsiki

Když jsem viděl, že Jiří Strach chce točit pokračování filmu Anděl páně, tak jsem o kvalitu neměl strach. Jiří, všechny své filmy, točí precizně a na tomto filmu je to velmi dobře vidět.Říkal jsem si, jak tvůrci rozehrají jednoduchou zápletku, Jablko poznání se zakutálí do světa lidí, a poradili si s tím výborně. Marek Epstein napsal skvělý scénář, plný hlášek, které ve většině případů zní z úst Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana. Ti Vás prostě musí bavit. A Jiří Bartoška je další z herců, kteří filmu dodávají šťávu, stejně jako Trojan s Dvořákem. Jinak oceňuji výkony všech herců, protože všichni podali velmi dobré výkony. A kromě kvalitní hudby, kterou pro film složil Ondra Brzobohatý, musím ocenit kameru. Záběry byly natočené velmi dobře a je vidět, že si s nimi dal kameraman práci. Film, kromě vtipných momentů, má v sobě také spoustu poučení, a je pro mě návratem k původním českým pohádkám. Pro mě je druhý díl Anděla páně jasně lepší než první díl a nemám, co bych mu vytknul. Snad jen, že Lucie Bílá, Viktor Antonio, Matěj Hádek a Josef Abrhám měli ve filmu jen po dvou obrazech. Snad další pohádky pana Stracha budou stejně dobré a nevrátí se do kvalit Věnečku, ale minimálně, kdyby neudrželi kvalit Anděla páně 2, budou držet kvalitu Šťastného smolaře, ten byl taky výborný, a těmito pohádkami Jiří Strach ukazuje, že patří k nejlepším režisérům, které u nás máme. A zvládne natočit cokoliv. ()

sharka.68

Včera jsem se v kině dojímala, smála i brečela. Díky, Jirko Strachu, za oba Anděly Páně !!! Bylo v tom všechno koření pro správný pohádkový příběh a vonělo úchvatně. PS: a toho Dyka jsem Vám Jirko odpustila...párkař, co je lakomej a nakonec by se rozdal, ten se mi moc nelíbil. ()

Nonna

Včera jsem se navnadila u mé milované jedničky a dnes vyrazila, plna chvějivého očekávání a zároveň obav, s dcerou na dvojku. Po revoluci jsem ještě nezažila vyprodané kino (v našem případě Svitavské). A mé těšení bylo vyslyšeno nadmíru. Jak pravil sám režisér v rozhovoru na Radiožurnálu - druhý díl se dá udělat špatně velmi snadno - tak to se mu, zaplať Pán Bůh, :-) nepodařilo. Smáli jsme se. Všichni v kině. A už teď vím, že budu muset znovu, protože spousta slov mi přes smích publika unikla. Ráda budu, tak jak v jedničce, znovu objevovat a pátrat v jemných nuancích a vtipných náznacích. Pohádka, a je otázka, zda je to vlastně pohádka, mě pohladila. Je skvělé vědět, že ještě v Čechách nevymřel inteligentní humor a výborní herci, že ještě někdo umí napsat geniální scénář a druhý natočit skvělý příběh. Děkuji. A když bude do milionu diváku chybět, půjdem s dcerou třeba 10x. A jinak. Bolek Polívka čím starší, tím zralejší a uvěřitelnější, v tomto případě krásně temný. Falešná mikulášská partička byla silně naturalistická - nezapomenu na jízdu Mikulášskou parní mašinkou ondyno v Litomyšli, kdy střízlivé byly snad jen děti a jejich nešťastné matky a svatý Mikuláš se válel po zemi společně s ožralými čerty při každé výhybce). No a Anděl s Čertem - nejlepší a nejjiskrnější herecká dvojice vzniknuvší v porevoluční kinematografii. ()

Knightey

Ale jo, jednou na Vanoce proste tak posedet, kouknout a zasmat se. Na tohle to je urceny a tohle ten film/pohadka splnuje. ()

Claire.TJ

Ne, ne a ne, lepší než jednička to není. Jo, vnese to do srdíčka takovýto hezký vánoční teplo a přiměje vás to zase na pár let lidem nadávat do matlů, ale víc než filmařsky a příběhově dokonalá jednička je to prostě takovej českej Deadpool - akční a vizuálně pěkná hláškovaná zabalená do pohádky a Krumlova. Je toho tam víc - zápletek, akce, "obrazů", "svatých" (Horáčkovo cameo bude kultovka jestli bude prezident), hlášek, ale celý to působí jako když se vyderivovaly komediální prvky jedničky, znásobily se a vhustily do stopáže. No a nakonec, ale to asi budu vzhledem k panujícímu hudebnímu nevkusu asi s názorem ojedinělá, Ondra G Brzobohatej se snaží seč může a zkomponoval slušnej filmovej podkres, ale stačí pár sekund jedničky a nebeský hudby Bokovy - a víte, kdo je tu pán. (Po svatý Lucii prznící Michnu a digitálně čištěným Goťákovi bych hodila rajčetem, měla-li bych ho po ruce a nechtěla platit škodu za plátno, ale to už jsem asi fakt zlá.) "Suma sumárum" (fakt moc doufám, že tohle byla narážka na Ďáblovku a Bránu, tomu jsme se fakt smáli), Strach je Strach a bylo to skvělý, ale narozdíl od jedničky to nebylo geniální. ()

Yambo

Příběhově mi to přijde stejně kvalitní jako jednička. I když nějak ve dvou třetinách už nahánění po městečku tak nějak ztrácí dech a vůbec by nevadilo trochu zkrácení a to i o úplně zbytečný a skoro vadící milostný trojúhelník. Což by se dalo nahradit naopak naprosto nerozvinutým progresem k "párkovému" dobrému konci, který se objeví uměle a čekáte ho jen proto, že se prostě viditelně blíží konec filmu. Nebe a biblické vtípky fungují, ale tak nějak jako by každou scénu psal někdo jiný. Kupříkladu scéna kolem nebeské kuchyně na začátku je nudná a vtípky prvoplánovité. Vzápětí však přijde zkoušení kolem očistce a u toho se člověk válí smíchy. Záporáci jsou těžce nesympatyčtí a to včetně Lišky (vzpomeňme naopak na jeho "aničku kozí nožičku"), v nebi funguje Issová, Bartoška, či třeba i Abrhám. Vedle toho Osvaldová, Bílá působí neuměle jak z "trošku" jiného původu. Horáčkova přítomnost je z WTF úrovně. Kerenes je nahraditelná, možná i lépe. Ale trpí také tím, že jí scénář přisuzuje nelogické chování. Čtvrtníčková dle mého herecky nedorostlá. Dyk nevýrazný. Polívka nečekaně výborný. ()

Madhuri

První díl Anděla Páně patří mezi mé nejoblíbenější české filmy, a prakticky už si vánoce bez něj nedokážu představit- proto jsem k druhému dílu přistupovala dost pesimisticky. Pak jsem se ale koukla sem, a nevěřila svým očím, 84%?! Tak to asi na tom něco bude, řekla jsem si...Bylo! Stejnými hlavními postavami a stejným nebeským prostředím veškerá podobnost s prvním dílem končí. To ale rozhodně není špatně. Tolik výborných narážek a vtipných gagů se v českých pohádkách jen tak nevidí. Tohle je spíš než pro děti opravdu pro dospělé jelikož polovinu vtipů nemůžou děti pochopit, zato vy se budete královsky bavit. Scéna se Sochou Jana Nepomůckého je pak absolutně hilarious. S příběhem už je to hroší, osobně se mi víc příběhově líbil díl první, který měl i o něco pěknější, pohádkovější atmosféru. Film totiž rozplétá hodně příběhových linií a před koncem se je snaží nějak a rychlo svázat což jde celkem vidět, zvlášť u jakéhosi potrestání zla. Každopádně těch 99 minut pěkně odsýpá a královsky se bavíte. Zmetci pekelní. ()

Hora1000

Čert a Anděl jsou super. Děj a křesťanská nalejvárna už tolik ne. Bohdalka, Lucie Bílá a taky mraky v nebi, které jsou tvořeny uboze plochými texturami to je to pravé peklo. Slabší než první díl, ale díky hlavní dvojce pořád zábavné. ()

Te_Sa

Málokdy se podaří udělat další díl alespoň tak dobrý, jako byl ten předchozí. Tady se to povedlo. Děkuji! Jiří Strach opět zaválel. ()

psychohippo

„Kdybych mluvil jazyky lidskými i andělskými, ale lásku bych neměl, jsem jenom dunící kov a znějící zvon. Kdybych měl dar proroctví, rozuměl všem tajemstvím a obsáhl všecko poznání, ano kdybych měl tak velikou víru, že bych hory přenášel, ale lásku bych neměl, nic nejsem. A kdybych rozdal všecko, co mám, ano kdybych vydal sám sebe k upálení, ale lásku bych neměl, nic mi to neprospěje. Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne.“ (1Kor 13, 1–8) Tohle byl ten hlavní příběh Anděla Páně 2. Ten příběh, který mnohým recenzentům chyběl. A to je mi líto. Je mi jich líto. Že jim to nebylo dopřáno. Na druhé straně je fér přiznat si, že "Pravda a Láska" jsou pojmu v našem politickém i kulturním kontextu zprzněné, mnohdy svými "rodiči". Je pak lehké nastavit vnímání pouze na vtip, křesťanskou sebeironii a hlavně na dokonalost "buddy movie" linie. Matla se Zmetkem pekelným dávali hlášky srovnatelné s tou nejlepší klasikou české filmové školy, katolické "švejkování" bylo prosyceno tolerancí a připomnělo mi jak dávnou tradici židovských vtipů, tak nepřekonatelnou knihu¨Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti. Ve dnešním světě ohroženém všemožnými fanatiky bez humoru tenhle přístup vnímám jako ozdravující. Mimochodem, potěšilo mne propojení novozákonního příběhu o nedokonalosti vyvážitelné láskou se starozákonní tradicí (např. přechod přes řeku). Nicméně souhlasím s kritiky, kteří ve filmu viděli příliš mnoho z "klasického" klišé českých filmových pohádek, včetně patosu, tklivé hudby alespoň cameo roliček VIP. Ano, bylo to tam. Klišé a stereotypy jsou totiž do jisté míry nezbytnou součástí všech rituálů. Většina z nás má přeci na Vánoce obligátní stromek, peče zhruba to stejné cukroví co loni a přes všechna předsevzetí to s ním dopadne na Silvestra tak podobně jako jiné roky. Anděl Páně 2 si přece na nic víc nehraje. Je přiznanou vánoční (ehm, Mikulášskou) pohádkou, je příběhem, který prostě musí končit nadějí. Je to pohádka, jejíž základní motiv, stejně jako Listy Korintským, máme všichni kdesi v sobě mít, kdesi v sobě cítit. A za to dík, pane režisére. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin