Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Pavlunka

Anděl Páně 1 se mi líbil, byla to tak trošku jiná pohádka a zaujala. Ale tohle? Pohádka má být pro děti a ať se na nikdo nezlobí, ale spousta dětí vůbec netuší kdo je Adam a Eva, jablko poznání nebo dokonce Očistec. Ten příběh se slabý. A ta Lucie Bílá to už byl jen hřebíček do rakve. ()

Mamlas odpad!

Neuvěřitelné, kolik ksichtů se vecpalo a hrálo v téhle nudné a blbé pánbíčkářské kravině natočené převážně před modrým plátnem. Extra paní Bílá. Totálně zbytečná ještě víc než ostatní. Levný kravoidní odpad. ()

petrik11

No mňa to nepresvedčilo. Každé "pokračovanie" úspešného filmu je krok k nižšej latke kvality. Ani toto nebola výnimka. Čo prinesie trojka, štvorka, päťka, šestka.... ()

ostravak30

Ani nevím kde začít. Předně potěší hvězdné obsazení, které je fajn, ale na druhé straně je škoda, že velcí herci si zahrají jen na pár vteřin a někteří dokonce ani nepřispějí žádným dialogem. Chválím opět nenudný děj a vtipný scénář, ale zároveň musím dodat, a tím se už dostávám k hereckým výkonům, že bez Ivana Trojana a Jiřího Dvořáka by to zkrátka nebylo ono. Díky Bože za ně. Hrají přesvědčivě, do svých rolí se opřeli a opravdu baví. Je to snadné, když zvláště Ivana Trojana si nepamatuju v roli, ve které by hrál špatně. Pak je tady samozřejmě nesmírně kvalitní a vhodná hudba. Druhý díl potěší uši i duši a rozhodně se povedl. Trochu jsem se bál, protože pokračování úspěšných filmů jsou vždycky trochu na hraně, ale tady to dopadlo skvěle. Tleskám. Neboť po ubohých pohádkových pokusech, které nám každý rok ČT předkládá je to teda řádná pastva pro oči, shlédnout pohádku vtipnou, milou a hlavně povedenou. Malilinkatou kaňkou pak je, že se sice jedná o pohádku, ale nutno říct, že dialogy jsou párkrát spíše pro větší děti či rovnou dospělé. Malé děti asi po shlédnutí pohádky budou mít na rodiče pár otázek. Každopádně je fajn, že se v kinech objevil český film, který baví děti i dospělé a pokud se někteří umělci stále diví, proč má Anděl Páně 2 obrovskou sledovanost v kině, zatímco na jiné české filmy se nechodí, pak by měli okamžitě skončit s uměním, neboť nejenže nic nepochopili, ale neznají ani český národ a jeho, zaplať Pán Bůh, stále vytříbený vkus. ()

knihovna

Dvě a to ještě slabé. Tohle se nepovedlo, chybí tomu kouzlo pohádky a je tam tuna naprostých nelogičností. Škoda Jirka Strach to umí daleko lépe, ale tady byl s odpuštěním blbý už scénář. Vtipy nevtipné, děj jalový, čert vlastně totální nýmand, když utíká před kdejakým šamšulou. Bolek ( krejčí ) zase nic tak hrozného, aby ho rovnou odnesli do pekla neudělal. Scéna s Herodesem sice vtipná, ale budila spíše dojem, že má ( Herodes ) celý očistec na salámu a odříkává cosi, co chce vrchnost ( Petronel ) slyšet. Nad vodou to drží snad pouze dobré lokace a ustřední dvojice, která si spolu dobře sedne, jen nemá co hrát. ()

brzozin

To všeobecné nadšení tady moc nechápu. Anděl Páně jednička působila před lety jako zjevení. A v záplavě uřvaných troškovin přetékajících kýčem a stupidním dějem byla balzámem na duši každého, kdo má rád klasické české pohádky zasazené do skromného a útulného prostředí českého venkova. O co více byla jednička pohlazením na duši, o to více je tahle zpotvořená slátanina velkým zklamáním. Tam, kde v jedničce dokázal Strach jemně a decentně naznačit duchovní rovinu vánoc spojením nebeského příběhu s příběhem pozemským, tam ve dvojce tápe v křeči. Celá první část působí naprosto rozpačitě s cílem ukázat, že i v nebi se něco děje. Ono se tam ale nic neděje a celé to působí jako nechutná vata, kdy Petronel s Uriášem jen zmateně pobíhají po nebi a představují divákům jednotlivé svaté patrony. V podobném duchu to pak bohužel probíhá i na zemi. A když se Uriáš s Peronelem začnou předhánět v tom, kdo svede chudou švadlenu, mel jsem sto chutí to vypnout. Nakonec z toho byla taková šestáková taškařice, kde se neustále někdo s někým honí, huláká na sebe, sem tam někomu něco spadne na hlavu, což má být asi legrační. Uriáš je oproti dvojce větší pletichář a podvraťák, Peronel zase nakvašenější a nerudnější a kromě toho, že si ti dva neustále nadávají, toho moc nepředvedou. Především ale totálně zabíjejí ducha vánoc, který by se měl nést v rovině pokoje, klidu, míru a vzájemné lásky. Pro mě to bylo přetrpěných 99 minut a velké zklamání. Ovšem o co větší hovadina dvojka je, o to větší má všude reklamu, což mě zase tak nepřekvapuje. ()

MirkaP

Rozhodně lepší než jednička. Přesto nebo proto, že téma není tolik pohádkové, ale příjemně spojené s reálnem? Bavila jsem se od začátku až do konce. ()

SAINTS

Film sa bori s tempom a so scenarom ale cielovu skupinu tento film asi poteši.Atmosfera sasneženeho Ceskeho Krumlova divaka poteši a podobne aj herecke vykony. ()

johnny01

Spoilery. ... Ačkoliv uznávám, že jednička stanovila laťku hodně vysoko, přece slova režiséra, že čekal na "nosný" příběh působí ve srovnání s podprůměrností filmu až směšně. Dvojka začíná, jakoby žádná jednička nebyla (to se anděl a čert nepoučili?), přitom se z ní dost věcí opakuje (jak začátek, tak například představa, že po nalezení prvního jablka se vrátí zpět na nebe, a i závěr je dost podobný). Příběh je slabý a málo obsažný, ve srovnání s jedničkou nefunguje ani pomoc svatých. Zato je to místy dost brutální. Nepovedl se ani výběr herců - Bolek Polívka se prostě do role vydřiducha Košťála nehodí, ač se snaží, Viktor Preiss také nebyl vhodný herec, navíc byl příliš mladý na tuto roli, a i párkař vypadá dost mladě oproti Magdaleně. Škoda pak je, že příliš nefunguje ani škádlení mezi andělem a čertem - místo toho je z toho souboj soků v lásce - tato výtka směřuje především k okamžiku, kdy čert zamkne anděla v krejčovské dílně. To prostě zcela vybočuje i z drsněji natočené dvojky. Kde je to jemné škádlení z jedničky? Navíc ani ta milostná linie příběhu tam nesedí, navíc skoro přebíjí hledání jablka, které je tam skoro jaksi "navíc". Závěr pak je prapodivný - když čert opouští Magdalenu (aniž by se s ní vyspal?), anděl mu pak vše odpouští... A místo aby z anděla byla také mlhovina, tak místo toho zachrání čerta?! Proč se tam objevili Lucie Bílá a Michal Horáček raději nezjišťovat. Ani hudebně se to jedničce zdaleka nevyrovná. Je to škoda, protože soustředit se víc na Anežku, ponechat jemné škádlení a lépe vybrat herce, mohla to být pěkná pohádka, prostředí i kamera jsou skvělé. ()

MartinTerran

Dobrý pokračování, které je srovnatelné s jedničkou. Zdálo se mi to ještě více vtipné než jednička. Herecké duo perlí a hašteří se jako obvykle. Dějová zápletka se povedla, byla nápaditá a zábavná. Hodnocení: 83/100. ()

freedom3112

Pohádka pro inteligentní diváky tzn. pro Čechy !!! Kašlem na Santu, na létající soby a na přeslazený patos amerických formátů !!!! ( tohle berte s nadhledem, jo ?) Srdcehladící dialogy, neskutečné herectví našich krajanů, vtipné hlášky, hodňoučký Bůh. Pryč s HOLLYWOODEM !!!! Češi taky umí . Bravo !!! ()

Pitryx

Vizuál stejný jako v prvním filmu, slovních gagů méně, hezké hudby také méně. Přesto se na to dívat dalo. ()

miki68cz

Nejpříjemnější překvapení roku 2017 a jsem rád, že jsem si jej schoval na Vánoce. Pro mne o stupeň milejší, chytřejší, veselejší než jednička. Pohádku bych omezil od deseti let, protože menší děti podle mne nemůžou pochopit. Hluboce lidská, vtipná pohádka, skvělé herecké výkony, pěkné jednoduché triky, které neobtěžují, skvělá kamera, kralují Trojan a Dvořák, ostatní oba skvěle doplňují jednička za výběr herců. Tento film vám vřele doporučuji, bavte se ()

boombang

Lepší než jednička. Nebeská linie osciluje mezi lacinými vtípky a odvážnými, sofistikovanými fóry (parohy, kohout...). Pozemská linie celkem fajn (Vica ultrasexy a Bolek jako záporák cool). V ústřední dvojici je opět o trochu lepší Dvořák než Trojan - a Barťák zase boží. Skoro všechny ostatní účinkující bych ale nahradil jinými. Slabší čtyři hvězdy - ale oproti jiným nedávným pohádkám je tohle opravdu film. ()

Sasulka3

Z prvniho dilu jsem byla nadsena a musim priznat, ze dvojka nezklamala.....Opet skvely pribeh, ktery je skvele odehran hlavnimi hrdiny a zbytek tomu dava smrnc. Doufam, ze budou dalsi dily a budou stejne tak skvele :) ()

PlayEasy

Na žalostnou úroveň současné české kinematografie jde snad o tuzemský film desetiletí. Méně temná, ovšem ještě kouzelnější (kulisy Krumlova!) a snad i zábavnější pohádka než starší bratříček, která člověku o Vánocích po náročném roce doopravdy bodne. 75% ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin