Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Lilith03

Brilantní pokračování už tak krásné pohádky. Jedničce se to rozhodně nemá šanci rovnat, ale na pět hvězdiček to dosáhne. Překvapilo mě, že mi zde nevadila Vica, kterou celkem dost nemám ráda. Dost mě bavil pan Polívka a samozřejmě ikonické duo anděla a čerta. ()

obedovapauza

Good Omens na český způsob 2. Po 11 letech se k nám postavy čerta Uriáše a anděla Petronela opět vrací. Tentokrát se tahle vypečená dvojka škádlila až moc blízko stromu Poznání, až se jim nakonec povedlo shodit jablko, které v sobě skrývá veškeré věděním, na Zem. Bůh to samozřejmě zjistí a jelikož nechce riskovat další karambol s krycím jménem Evička, znamená to pro anděla s ďáblem další výlet mezi lidi. Tentokrát najít jablíčko a zabránit, aby si z něj nějaký člověk neukousl byť jen kousek. Shodou okolností na Zemi zrovna slaví svatého Mikuláše, takže tentokrát se čertík s andílkem obejdou bez převleku, aby mezi lidmi zapadli. Někdo si jich ale přeci jenom všimne, a to sebranka zlodějíčků, která naši hlavní dvojici bere jako konkurenci v jejich revíru a to si samozřejmě nenechá jen tak líbit. Mimo nemilosti s bandity se tihle dva ještě seznámí s děvčetem, které není zrovna z bohaté rodinky, ale za to má ono jablíčko, které chlapci potřebují. Holčina jim ho ale nehodlá dát jen tak, takže chlapce získat jablko Poznání bude stát zase plno práce. Pokud se vám původní Anděl páně líbil, dvojka si vás jistě taktéž získá. Minimálně opět skvělým obsazením herců, které známe již z prvního dílu a stejně tak i pár dalších v podobě nových postav. Pan Jiří Strach si s novým příběhem opět hezky vyhrál a já se jen nemůžu dočkat, co vymyslí příště. (by Kristýna) ()

PTuranyi

Príjemná a originálna rozprávka presne podľa šablóny Anjel Pána. Autori opäť napísali príbeh súboja dobra so zlom a zasadili ho do nebeského rámca. Akurát polepšeného hraběte s chudobnou slúžkou nahradili krásnou chudobnou krajčírkou a jej dcérou, ktorých však netrápi podlý správca a klíčnice, ale lakomý majiteľ krajčírstva. Hlášky narážajúce na svätých sú opäť osviežujúcim príspevkom. Dokreslené parohy svätému Jozefovi sú príklad za všetky. :D Produkcia je štandardná. Hereckú dvojicu Ivan Trojan a Jiří Dvořák, ktorý svoje postavy už majú nacvičené z predchádzajúceho filmu, rozširuje hlavne výborná Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková a Bolek Polívka. V slovenskom znení film vyznel dokonca lepšie ako v češtine. ()

fricek12

Málokdy se povede přijít s druhým dílem a nesklidit ostudu. O to těžší u českých pohádek. Bál jsem se stereotypní pasti, ale byl jsem mile překvapen a nebojím se říct, že jsem se bavil víc než před 11 lety. Pěkně zpracované a s kapkou humoru. Myslím si, že nikoho neurazí a kdo si zamiloval první díl, oblíbí si druhý ještě víc. Kdyby šlo dát půl hvězdičky, tak za mě 3 a půl. ()

lapatata

Výprava je teda ohromná, herci taky. Co pokulhává, tak to je příběh. Není to sice úplný průšvih, ale zápletka mohla být lepší. Český Krumlov ovšem nikdy neposloužil lépe. Ta vánoční atmosféra!!! Nakonec se to velice povedlo. ()

shinlove

Jak hodnotit a ocenit dvojku, když se mi líbila ještě více než jednička, které jsem dal 5 hvězdiček? Nevím :/ :) Já jsem prostě nadšený! Za prvé z hlediska toho, že si nepamatuji, kdy naposledy jsem byl v totálně nacpaném sále v kině! Za druhé, že kino bylo narvané lidmi od cca 5 do 80 let. Za třetí, že pohádka to byla přesně taková, jakou jsem ji čekal - skvělá! Tolik vtipu, krásných lokací, a především hereckého dua a režisérského umu, to se v našich končinách moc nenosí a já jen doufám, že na další úžasnou pohádku nebudeme muset čekat zase desetiletí... 5* ()

Tumbik

Bezkonkurenčně nejlepší pohádka posledních let. Druhé díly bývají prokleté, to ano. Ovšem toto je velmi velká výjimka z pravidla... Celý film je mistrně zvládnut, hvězdně obsazen a navíc všechny postavy předvádějí bezkonkurenční herecké výkony, ať už máme na mysli vynikající herce jako je třeba Trojan, Dvořák či Bartoška, aneboi vynikající výkon šikovné mladé herečky Anny Čtvrtníčkové. Musím také vyzdvihnout geniální nápad a skvěle propracovaný scénář pana Epsteina a pana Stracha, vymysleli výbornou zápletku příběhu. Celý film je proložen výbornými biblickými vtipy a skvělým vzájemným pošťuchováním Petronela a Uriáše. Scény z nádherného Českého Krumlova jsou jednoduše vynikající. Klaním se panu Strachovi, protože to je ještě jeden z velmi mála vynikajících českých režisérů. Děkuji za tuto pohádku, už se těším až ji na vánoce znovu uvidím v televizi :). Dovolím si říci, že dvojka předčila první díl, což se skoro nikdy nestává, ale tady se to sakra povedlo! Návštěva kina se opravdu vyplatila!! A taky doufám, že se za pár let objeví další skvělá pohádka s titulem Anděl Páně 3, jen to neuspěchat... na druhý díl jsme si museli počkat dlouhých jedenáct let, ale to čekání se opravdu vyplatilo. Smekám svůj pomyslný klobouček režisérovi, scénáristům, hercům, maskérům, kostýmním výtvarníkům a mnoha dalším lidem, kteří se ať už více či méně podíleli na výrobě této pohádky. Děkuji za jejich vydařené úsilí, děkuji za vynikající pohádku... protože vše bylo provedeno dokonale... Názorný příklad toho, jak má vypadat správná pohádka... Pane Strachu, jste extratřída! :) ()

JB001

Do kina jsem šel především proto, že Mirka Spáčilová filmu dala 85%. Většinou jí stačí 85% na 4 až 5 filmů. Nicméně šel jsem s obavou, abych nebyl zklamán, ale ta pohádka je lepší než jsem čekal i když je to film spíš pro dospělé než pro děti. A ne každý dospělý porozumí všem vtipům. Je třeba mít jednak dějepisné znalosti a taky vědět něco o tom, co se píše v Bibli. Mimochodem o očistci není v Písmu ani slovo. Ať tak či onak výborně jsem se bavil ()

reccal

Navštíveno včera, kino téměř plné. Kupodivu ani haranti po prvních pár vtípcích přestali šustit brambůrkama. Luxusní pohádka plná tak nevtíravého sarkastického humoru, až si fakt říkáte, jestli jste se neocitli pár desetiletí nazpátek, když z filmu nezní vole, p.del a podobně. Samozřejmě perlí ústřední dvojice, malinko mi neseděla Kerekes, nevím, umí ta ženská vůbec hrát? A o supertalentované slečně Čtvrtníčkové si též myslím svoje. Jinak ale super zážitek, který snad kazí jen zbytečná romance, která stejně nikam nevede. Taky by chtěly rozvést boční linky... majitel krejčovství, trojice podvodníčků.... ale kam se hrabou moderní pohádky posledních let. ()

Luke_1

Strach, vy ste borec! Film plný skvělých hlášek, gagů a dalších těchto věcí. Nesmírně jsem se bavil, jen proč nedávám 5, je to kvůli hudbě, která mě absolutně neoslovila. A nechápu co všichni na Pozděchudém vidí, jen české koledy jím předělané. 4/5 ()

kaliakra

Oni to na kompletku predabovali do slovenčiny! Dokonca aj mnohých slovenských hercov narozprávali iní slovenskí herci! V pôvodnom znení to môže byť milá rozprávka, ale to, čo pustili do slovenských kín, je fialový hnus! ()

filipm

Ani druhý díl nezklamal. Pěkný příběh, dobré herecké výkony a vtipné dialogy. Jen poslední čtvrtina filmu je už slabší (často se opakující stejné vtipy, zápletka příběhu je trochu umělá). ()

MyPupa

Velice povedený příběh. K tomu ideální do předvánočního období. Jiří Strach opět předvedl svůj talent. ()

Bohulib

Po loňské Strachově pohádce Svatojánský věneček jsem měl trochu obavy, ale naštěstí se nepotvrdily. Režisér i scénárista Marek Epstein potvrdili, že svoje řemeslo ovládají pořád velmi dobře. Katolických vtípků bylo dokonce víc než v jedničce, některé trochu zanikly ve smíchu v kině, tak už se těšíme na DVD, které si pustíme doma v klidu a budeme si moci děj vracet. Velmi legrační moment byl, když při scéně, kdy Maria uspává Ježíška a je s nimi i Josef, zahlásilo dítě za námi: "To je jeho dědeček." Co se týče děje, asi by se mi víc líbilo, kdyby Košťála neodnesl čert, ale přinutil ho polepšit se. I hudba v jedničce byla podle mě lepší a závěrečnou scénu, kdy se všichni shromáždí "na výsostech", bych taky oželel, ale jinak jsem byl velmi spokojen. ()

Nessak

Skoro jako americká pixarovka - aneb pobaví se děti a pobaví se rodiče. Vtipů víc jak v Kameňáku, ale naštěstí bez Trošky, takže čert není přiteplené hovado, ale báječně mu to s Trojanem šlape. Chtěl jsem sundat hvězdu za zbytečný štěk zombie Bohdalové, vetřelé pějící Lucie Bílé. Ale tahle pohádka mě baví a bude bavit jako S čerty nejsou žerty. Rovnou do Top 5 ()

AdaProfa

Je to bohužel o něco horší jak první díl. Zaostává za ním, jak zde bylo už několikrát zmíněno, především svým dějem. Příběh dvojky je prostý, místy zbytečně zdlouhavý a ke konci i trochu nudný. I pointa je tady o dost slabší. Nicméně film táhne spíše jak k pohádce ke komedii a vtipy a komické situace, kterých zde bylo požehnaně, fungují na jedničku a výborně jsem se u nich bavil. Co se týče herců, tak Trojan s Dvořákem opět nezklamali a oba předvedli velmi působivé herecké výkony. Ke krásné Kerekes nemám výhrad a Polívka jako záporák se dal snést. Především však oceňuji nádherné prostředí (městečko, příroda), kostýmy, hudbu a nápad zasadit ústřední dvojici v jejich pravých podobách do dne svátku sv. Mikuláše, z čehož plynula řada těchto komických situací. Celkově 90 %. ()

bigmatko

obsah a dej rozpravky je pohodový a a správne vianočný. napriek trom hviezdám však OBROVSKÁ KRITIKA --- PREČO JE TAM SLOVENSKÝ DABING!!!!!!!!!!!!!! je to neskutočne rušivé priam otravné a kazí to celý dojem z filmu. akože keď kvôli trom slovenským hercom ktorý vo filme povedia tri vety je potrebné nadabovať celý film tak potom už ozaj je možné všetko. naozaj som to nepochopil. Počuť Trojana a Polívku v slovenskom dabingu je naozaj velmi velmi zlé. Filmu to iba uškodilo. Pre malé deti je to asi dobré, im to nevadí. Ale dospelý divák si film kvôli dabingu vôbec nevychutná a bude mu to vadiť. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin