Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Domitri

čekal jsem, že to bude špatný.. nakonec to docela překvapilo, pár věcí bylo vtipných, a docela to i bavilo, ale že by to byla nějaká ultra-úžasná věc se taky říct nedá.. takovej průměrák ()

Alex.H

Po dlouhé době jsem se rozhodl jít do kina na pohádku. Jaký omyl. Bohužel jsem nepochopil, že ty kladné komentáře sem dává hlavně cílovka těchto pohádek, mezi kterou nepatřím. Za mě film postrádal lepší scénář -> tedy i lepší příběh. Kde jsou jen ty časy kvalitních, nápaditých českých pohádek :/ -> 55% ()

vitapavlik

To je taková kravina až je to i trochu vtipné, takže nevím jaké mám dát hodnocení, každopádně film nemohu doporučit :/ ()

sarianna

Tak 1. stárnu a senilním, protože jinak si nelze vysvětlit, jak je možné, že dávám 5 hvězdiček pohádce, kterým já teda zrovna neholduju, 2. řekněme si upřímně, tahle pohádka není žádné převratné veledílo, příběh je jednoduchý a tak trochu i předvídatelný, 3. ......Mohla bych tady vyjmenovávat všechny racionální důvody, proč si tenhle film nezaslouží plný počet, jenže on si ho zaslouží. Myslím, že Jirkovi Strachovi se povedla výjimečná věc - skrze plátno na člověka dýchne taková těžko popsatelná vřelost, něha, jakési zvláštní pozitivno. Prostě takový maják naděje uprostřed tohoto prohnilého světa. A hlavně se mu podařilo způsobit, že starý cynik jako já, takhle naprosto nechutně nesmyslně a sentimentálně žvaní. Zkrátka dobrá práce. ()

the_weaver

Zdĺhavá a trochu prihlúpla rozprávka, na ktorej sú najzábavnejšie mimovoľné nadávky. Ježiši Kriste!↵  Exemplárnym prípadom je trebárs čakanie na stretnutie s Anežkou vyplnené naťahovaným a nudným orientačným behom čerta s anjelom v snehu. Vydarené postavy sú žiaľ len dve, Bolkov slizký mistr Košťál a najmä Dvořákov veľmi dobrý čert Uriáš.↵  I preto som sa tešil ako malé decko, že ako zlatý klinec by mohla byť scéna v pekle, kde si čert vychutná mikulášsku mafiu, a ono nič z toho.↵  V ostatnom sa stotožňujem s recenziou na Týden.cz. ()

slovacke

Film, který po premiéře zaslouženě zaplnil česká kina. Vskutku rodinný, drží poetiku, napětí i vtip - a to i přes vlastně velmi jednoduchý příběh a přes tu a tam trochu "vyvatovaný" scénář. Jsem rád, že po maximálně průměrném Šťastném smolaři a podivně neusazeném Svatojánském věnečku můj oblíbený režisér opět předvedl precizní práci s hercem, smysl pro detail a (nejen) výtvarný vkus. Sehranost Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana je obdivuhodná a nepřehlédnutelná. Potěší i další herecké výkony. Celkově moc příjemný start do letošních Vánoc. Díky. ()

Stinger78

No já jen doufám, že film bude mít ten milion diváků a Strach půjde do trojky, protože já chci ještě :-) Dvojka je nabouchaná vtipy, kterým asi děti moc neporozumí, zvlášť v nebi, ale užijí si část na Zemi. Krásný a milý film, který je už teď předurčen ke každoročnímu vysílání o vánočním čase. Jen co ten Horáček, WTF??? ()

Timonthy

Napřed jsem viděl tento díl s mojí školou v kině a moc se nám líbil. Pak na doporučení jsem si přehrál první, ale ten už tak dobrý nebyl. Na otázku co se mi líbilo nejvíc jsem odpověděl, jak se tlačili do těch dveří. ()

Amazonas

Věcí, co mi na tomhle nedodělku vadily, bylo víc než kladů, bohužel. Tak třeba hláška na hlášce hned v první pětiminutovce, který ani už člověk nemá kapacitu zpracovat a vstřebat. První, druhá, třetí... ok, budiž, díky kadenci si teda nepamatuju jedinou. Uvízla mi akorát "A ta potopa světa bylo co?", která byla už ale vytlačená násilím a tahle narážka se dala zpracovat nenucenějc, jako ostatně i spoustu hlášek a situací následovných. Konečně do nebe přizvali chudáka svatýho Josefa a zesměšněj ho parožím. Jako dobře... Úlitba dospělákům, ale těch tam bylo i tak víc než dost a děcka to prostě stíhat nebudou. Bohdalka v nebi a Dvořák pitvořící na ní bezhlasné "hovno"... Jako proč? Za co? Tohle zase děti vstřebaj hned, protože nejsou blbý a sprosťáren znaj dost už od školky, narozdíl od biblickejch reálií. Nemyslím si, že by to do pohádky patřilo. Vysoký rozpočet = vysoký počet úplně zbytečnejch herců/neherců. Trefa, narážim na Bílou. O to víc mě zaráželo, že holka hrající Anežku byla tak strašně mizerná, není ani hezká, ani roztomilá a o hraní se v souvislosti s ní nedá mluvit vůbec. Její omdlení na špagátě bylo fakt epický... Příběh byl nesouvislej, rozháranej, nikterak budovanej. Netvrdím, že mi chvílemi na tváři nepohrával úsměv, přece jen ústřední dvojice je super. Mám pocit, že tentokrát Petronel škemral o svatou pomoc víc, vůbec nebyl samostatnej. Spoustu situačních vtipů se opakovalo z prvního dílu, jako kdyby scénáristi nevymysleli nic jinýho a řekli si "jo, dobrý, tomu se přece už jednou smáli". Hlavní záporák nikterak vykreslenej. Celkově postavy neměly žádnou hloubku, a neznat Uriáše z Petronelem už 11 let, zdáli by se mi divní i ti dva. Potrestání falešnýho čerta a anděla světskou mocí bylo tak jakoby mimochodem, první, co mě napadlo bylo, kdo potrestá falešnýho Mikuláše? Toho jako zabil sv.Jan Nepomucký a pokud ho hrobníci nesebrali, válí se u tý zdi dodnes, nebo jak? Co tam pro pána Bartošku dělal celou dobu Dyk? Reklamu na Babiškovy uzeniny? Jak se dostal k Magdaléně? Proč? Vždyť jedinej náznak zalíbení je v první scéně a pak hodinu a půl nic. Ani se mi nelíbilo, jak se courali stejnou dekorací tam a zpátky. Názory, že nic z výše popsaného přece nevadí, že hlavně, že se dětem líbilo, si nechte. To že je něco pro děti neznamená, že v tu chvíli se tomu dá všechno odpustit a může to bejt nekvalitní slátanina. Možná vím, co mi na tom vadilo nejvíc. Nebyla to totiž pohádka. Nazvala bych to vánočním příběhem a jako televizní inscenaci bych to víceméně brala. Jako film na plátně ale ne. Upřímně doufám, že trojka nebude. ()

Mistr119

Sice mi uniklo, proč se celou pohádkou nesl zrovna motiv Chtíc, aby spal a zpočátku jsem měl moment, že má pohádka nepřekvapivou strukturu zkopírovanou z prvního dílu (scéna v nebi, Petronel něco provedl, Bůh ho poslal s Uriášem na Zem a dal mu limit na vyřešení, Petronel si myslí, že už to vyřešil,...), ale pak mě naprosto osobně zasáhl motiv, kdy se čert s andělem pokoušeli svést lidskou bytost a moudrá slova matky Marie o "JÁ miluju" a sobectví v lásce. :) Pak mi to trošku zkazila ještě estráda Lucie Bílé na závěr, kde svým zpěvem utíkala podkladu, který tak musel být zkracován a to, že zacpala pusu Petronelovi, aby nezpíval - neumožnění potenciálu vyjádřit se a zazpívat si, tzn. vyjádřit radost je blok ne úplně hodný tak vysoké bytosti jako je archanděl. Ale za biblické vtípky a celkový obsah dávám 4 hvězdy!! :) :) :) ()

skok01

Skvělé, vynikající filmové dílko. Pohádka (rodinný film) má výborný děj a skvělé dialogy (nápadité, originální, vtipné). Děj má spád. Pohádka (rodinný film) je neobyčejně vtipná. Jakožto věřící člověk se necítím nijak ztrapněn, či zesměšněn. Dílko rozhodně nepatří k těm, které stačí vidět 1x a pak už více ne, naopak si myslím, že se dá na něj dívat i opakovaně a nebudete nikterak zklamaní. Celkově hodnotím velmi vysoce, na výbornou, řečeno školní hantýrkou jednička s hvězdičkou čili pro nás plných 5*. Doporučuji k vidění. ()

Bejk518

V poslední době vychází jedna pohádka za druhou, které bohužel vykrádají sami sebe, či již osvědčené kusy. Anděl páně je snad jediná pohádka, která by mohla přežít naši generaci. Vtipné, milé, vkusné a zábavné! ()

james11

Jako sorry, ale tohle lepší než první díl určitě nebylo. Je mi jasné, že udělat slušný příběh, aby se to moc neopakovala, není vůbec jednoduché, ale v tomhle případě se spousta věcí opakovala a příběh mohl být o dost lepší. ()

agentkenny

Špatná pohádka to jistě není, ale je jednoduše jen pro děti. Kino jsem nevybíral já, takže bych na to normálně nešel. Párkrát jsem se zasmál, a jediný, co mě zklamalo bylo to, že nikdo neokusil to podělaný jablko. Myslím, že by bylo mnohem zajímavější, kdyby se tak stalo. Vždyť už jeho účinky popisoval sám anděl, potom, co spadlo. ()

Nellie Lovett

Neuvěřitelně nadhodnocený film. To se všichni svezli na vlně nostalgie z prvního Anděla páně? Přitom příběh je daleko slabší, děj spočívá hlavně v utíkání, vtip spočívá hlavně v pitvoření se, dvojsmyslných náznacích a vykrádání toho, co fungovalo v prvním díle. Dohromady mě pobavily asi tak dvě scény (strašení dění skutečným čertem a andělem, čertova četba u brány). Do toho nebeská camea pro různé hvězdičky českého showbyznysu. Přitom přesun děje do jiného období a klikaté uličky Českého Krumlova vypadaly tak slibně. Výsledek je však jen a jen rozpačitý. ()

Elwyn

Je to přesně to, co od toho čekáte. Milá pohádka, která potěší starší, mladší i ty nejmladší, a přitom to kupovidu není kýč. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin