Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

Kohutik

Opäť na výbornú a ešte o čosi lepšie. Možno to nemá úplne geniálny príbeh, ale to som ani neočakával. Zábava- áno, Poučenie - áno, Kulisy- áno, Extreriéry- áno, áno, áno. Faktor Český Krumlov spôsobil, že oproti prvej časti zvyšujem počet hviezdičiek na 5. Naozaj vymazlené zábery, česť filmárskej práci a už sa teším na ďalšie Vianoce a druhé pozretie. ()

Scaevola

V zásadě druhé vkročení do stejné vlny: Stále pokojné a konejšivé, přívětivě pohádkové pro celou rodinu - ač se o pohádku vůbec nejedná -, a taškařící přebujelými hláškami a nuceností moralizující zápletky. Sympatický přesun do jiného staletí a důvěrně známého Českého Krumlova je však zlomen těžkopádným scénářem, jenž nemá v poslední půlhodině co vyprávět, a vypomáhá si proto podivně dospělou výstavbou děje na půvabech mladičké rusovlasé matky, přičemž divákovi v paměti zbyde jen opakující se vize nebes. ()

Ladunkaaa

Nádherná vánoční pohádka z krásného prostředí Českého Krumlova, které vévodí jednoduchý a dojemný příběh, protkaný komickými situacemi. Jednou za čas se zrodí film s velkým "F" a tohle pro mě tato pohádka je. ()

bonovox

Ešte lepšie pokračovanie v aké sme všetci dúfali. Plejáda slávnych hercov je vo vedľajších úlohách ešte väčšia ale hlavne príbeh je opäť dôvtipný a dostatočne zábavný. ()

DaNvYto

Jednička lepší, ale za Ledečský hrad, kde jsem v jeho okolí prožíval pravidelně nádherné chvíle a dobrodružství u prarodičů na Horní Ledči dávám hvězdu navíc. Hrad s pohádkovou příjezdovou cestou a výhledem na Sázavu i město široko daleko. Trochu zapomenutý, přesto nádherný. Smál jsem se jak v něm běhají kolem dokola pro ty co znají, až nesmyslně :D ()

Kozlowski8

Anděl Petronel a čert Uriáš jsou vysláni na Zem, aby přinesli zpět jablko, které utrhli ze stromu Poznání... Oproti jedničce po všech stránkách rapidní skok nahoru. Hezký příběh samotný, okořeněný vtipnými dialogy, krásné exteriéry Českého Krumlova, hezká hudba Ondřeje Brzobohatého (oproti prvnímu filmu velký posun). Do celkově jiné atmosféry a pojetí filmu s větší nadsázkou (hlavně vtipnější nadsázkou) lépe zapadli i Trojan s Dvořákem, kteří zde nepůsobili nepatřičně až idiotsky, jako v jedničce. Povedená pohádka, i když asi ne úplně pro děti - spíš pro puberťáky a dospělé. 75%. ()

Lukys

Pro boj proti dnešním nevkusným pohádkám zvedám své hodnocení, protože vedle těch je tato naprosto nahláškovaná pecka doslova uměním, které v těchto končinách bohužel ovládá málokdo. ()

Rian_witcher

Výborná česká vtipná pohádka, kterou kazí jen zbytečné bezúčelné "štěky" různých hvězd, hvězdiček a rádoby hvězdiček. A že jich tam je... Bohužel... ()

Hamar

Jsem rád, že po včerejším pohádkovém "průseru" jménem "Kouzelník Žito" prožila u mě dnes česká pohádka velkou satisfakci a že můžu s klidem napsat - Filmová radost, která může s klidem konkurovat nejlepším klasickým českým pohádkovým flákům. Ústřední dvojice plus Anička Čtvrtníčková v hlavních rolích podávají parádní herecké výkony. Kouzelné jsou i exteriéry Českého Krumlova. Biblické odkazy zábavné, stejně tak i nesčetné, nejen, herecké osobnosti v cameo rolích. Vica je tu tak trochu navíc, ale nějak jsem se s tím naučil žít. Jirka Strach uspěl opět za jedničku s hvězdičkou! ()

kokofek

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky! No já vím, je to otřepané rčení! Ale jelikož jsem se ten den přejedla a můj mozek stejně nevnímal,tak by bylo škoda sledovat něco hodnotnějšího.Amen. ()

Salvator

Nestává se často, že filmové pokračování je lepší než pilotní snímek. A už vůbec se tak neděje v tuzemské kinematografii. Výjimka ale potvrzuje pravidlo. ()

podoustev

Pro mě lepší než jednička, má to větší švih a Dvořák s Trojanem hrajou snad taky líp než v prvním díle (jestli to ještě jde). Zároveň se to Strachovi podařilo ukočírovat tak akorát, aby to nesklouzlo do pitoreskní trapnosti (jako u všech ostatních současnejch pokusů o pohádky). Vica mi tam nevadí, poněvadž je pro mě osobně nejkrásnější tuzemskou (a Slovenskou) herečkou. Ale souhlasim s tim, že ona moc hrát neumí. Ona hraje jen těma laníma očima, což tady naštěstí stačilo. Jen prosím tu Bílou příště fakt ne... ještě že přišla až na konci, kdyby mě tahle patetická záplava pseudo něžnosti převalila už při začátku, musela bych se nejdřív zotavit a pak to teprv dokoukat. ()

SuzieS

neskutečně to tam kazí ta hudba. Vůbec nepodkresluje děj, vlastně je jen všude tam, kde by jinak bylo ticho. Navíc celkově zvuk je dost špatný, mnoha monologům jde špatně rozumět. Příběh mě taky zas tak neunesl. Charaktery určitých postav ale byly milé :) ()

Tuty

Jako filmová pohádka působí dvojka daleko věrohodněji, kromě prakticky výkvětu nejlepšího českého herectví tu konečně přibyla hudba. Na snadno zapamatovatelné písničky ovšem rovnou zapomeňte, o žádné nevím, spíš jsou přítomny hudební motivy, které človek bere jako samozřejmost ať už v televizní, tak o to více ve filmové tvorbě. Zapomél jste snad, pane Strachu, na pohádku Lotrando a Zubejda, ve které jste sám hrál hlavní postavu? K uplné spokojenosti mi kromě titulní písně asi chybí království, nějaká ta princezna a o něco více kouzel. Zejména o čertech a pekle jsme se za dva filmy nic nedozvěděli. Co třeba ve trojce? ()

Skylwalker42

Nestává se mi často, abych se v týdnu zahleděl se zájmem na ČESKÝ film. Kór na pohádku, které stojí po revoluci až na pár výjimek za 💩. Ivan Trojan je v současnosti přeceňováný herec. Ale zde společně s Jiřím Dvořákem vytvářejí vtipné duo. A Strach prostě umí točit. Nevadilo mi ani to cameo Lucky Bílé. A mladý Brzobohatý umí skládat pro velký orchestr. Neměl bych problém s třetin dílem. ()

oli9

Anděl páně 2 zvedá opět prapor českých pohádek. Opět se jako jediná pohádka poslední doby může pyšnit kvalitním dějem, skvělými herci a vtipem. Skvělý Trojan a Dvořák přesně zapadají do filmu. Možná je to i tím, že znám náboženství takže všechny vtipy chápu mi to přijde jako poslední skvělá pohádka z české dílny ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

VktrCZ

Rozhodné lepší než první díl. O dost lepší příběh, který má opravdu energii a je zábava to sledovat. Zasazení v době Mikuláše je skvělý nápad a vytváří to zajímavé situace, s tím příchází i sorta sice ohraných, ale přesto skvélých postav, ať už nepřátelská parta koledníků, či Vojtěch Dyk aka "Kupte Si Párky!" Skvělým bonusem je Kerekes neboli typka v červených šatech u kulečníku v Muži v naději. Skvělá nadprůměrná česká pohádka se skvělým obsazením, příběhem a stylizací. O proti jedničke velký posun. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin