Anděl Páně 2

Pohádka
Česko / Slovensko, 2016, 95 min

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná. Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských" zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění. (Falcon)

handy

Do kina na Anděl Páně 2 jsem se vydala poté, co jsem zhlédla všechna videa, rozhovory a upoutávky, až jsem se obávala, že to nejlepší z pohádky již bylo použito v PR propagaci. Naštěstí nebylo. Už kvůli scéně s Herodesem se těším, až to uvidím znovu. Petronel a Uriáš mi přijdou ve své souhře geniální a přesto je zachována jejich podstata: čert coby zlo se projeví nečekaně i vůči příteli, anděl coby dobro potlačí své zásluhy pro zachování radosti obdarované. Jedna věc mi ale v pohádce trošku nesedí - Mikuláš u nás nosí dětem dárky, v Anděl Páně 2 je od dětí dostává, vlastně koleduje jako Tři králové. Tohle jsem si uvědomila až s několikahodinovým zpožděním, do děje to nenásilně zapadá. Pohádka je inteligentně vtipná, se smyslem pro detail a se spoustou krásných sdělení - např. i vydřiduch Košťál nechce být sám, Párkaři se vyplatí rok čekat na pozornost Magdaleny, Anežku v úsilí pomoci mamince podpoří i boží poslové... Těší mě, že i dnes jsou u nás tvůrci, kteří dokážou natočit nadčasovou pohádku. ()

mfanta

60% - Oproti jiným hodnotícím si myslím, že dvojka je slabší než jednička. Je zde znovu spousta dobrých vtípků pro znalé i méně znalé a s chutí jsem se jim zasmál. Ale příběh je vyloženě slabší, z prstu vycucanější. Spousta gagů je zde jenom proto, aby tu byly a nemají žádný hlubší význam. Anděl i čert se přednostně chovají tak, aby nezkazili scénáristovi další vtípek. No a ten závěr byl paradoxně jednak dlouho dopředu čitelný a zároveň uvařený bez přípravy z čisté vody. Přesto jsme se s dcerou v kině dobře bavili. Inu, kasovní trhák je kasovní trhák ;-) ()

natalkas

Děkuji Bohu, (Jiřímu) že mi na Vánoce nadělil alespoň jednu vánoční pohádku, kde byl sníh... Já si klidně počkám dalších 11 let na další pokračování ✌😉 ()

adinnka

Tato krásná česká pohádka, je pohlazením po duši a nemohla jsem si nechat ujít její premiéru. Krásná hudba nás provází celou pohádkou a dvojice herců Dvořák-Trojan jsou bezkonkurenčně nejlepší, jak už nám ukázali v pohádce Anděl Páně. Režisér Strach nic nenechal náhodě a vše bylo důsledně promyšlené. Pohádka má určitě hlubší myšlenku, čilý děj i laskavost. Biblický humor mi nevadí a po shlédnutí celé pohádky mám pocit že ji musím vidět zas a znova. Je to pohádka která se vyplatí vidět opakovaně a proto nemůžu jinak než udělit nejvyšší počet hvězdiček. ()

Mirešák

Parodie na náboženství pokračuje, tentokrát ještě víc náboženství a míň pohádka. V jedničce mi pozemská dějová linka přišla málo zajímavá, tak jsem doufal, že ve dvojce to napraví (když nejsou původní pozemskou linkou nijak vázáni). Místo toho se tvůrci rozhodli pozemskou linku skoro vymazat, což mi pořád nepřijde optimální -- gagů je víc, takže zábava dobrá, zato příběh je víc o ničem a neobsahuje ani nějaké to překvapení -- najednou si uvědomuju, jak je jednička promyšlená. Škoda, pozemští představitelé tentokrát hráli taky dobře. Jestli se plánuje trojka, tak se přimlouvám opět za zajímavou pozemskou dějovou linku s chytrým řešením od ústřední dvojice, která nebude vyžadovat víc než dva zázraky. ()

VIRuZ

Chcal jsem z toho. Spíše pohádka pro dospělé a slouží jako idiotmetr. Pokud něco nepochopíš, tak jsi prostě č*rák no. Některé fórky, ale idioti nepochopí...to je fakt. Zařazuji tuto pohádku do svých top 10. Doporučuji!!! ()

Suukuk

Pohádka udržela moji dcerku v křesle kina od jejího začátku do konce, to už samo o sobě něco znamená, její vtip a atmosféra, která není tak ponurá jako u prvního dílu,(tím rozhodně nechci říct, že nebyl úžasnej) si získala i mě. Krásná pohádka, prokvetlá bezelstně podaným humorem a úžasnými hereckými výkony nejen hlavních hrdinů. ()

omadlik

Na pohádky mě až tolik neužije, ale tuhle jsem si dost vychutnal. A hlavně přispěla k fajnové Vánoční náladě, prostě tak jak andělská pohádka má. Bavil jsem se vtipem, bavil jsem se dějem, možná pro děti to mohlo být krapet srozumitelnější, ale ony si v tom to svoje najdou, asi tak jako jsem si našel to svoje já. A o tom pohádky přece jsou, no ne? Moc pěkné. ()

wcelaq

Byl jsem velice prekvapen,do kina jsem pozval rodinu pac otom mluvili tak si rikam ze jim udelam pekne vanoce.Sam jsem si predstavoval jak si pekne sednu a usnu pac jsme cekal dalsi nudnou radoby umelou vanocni pohadko-komedii.Sice znam Pana Trojana a vim ze umi zahrat snad vsechno s takovou gracii ktera je pulce cesky sceny v nedohlednu ale i tak.Kazdopadne me prekvapil,spanek se nekonal a musim rict ze nektery vtipy me vylozene rozesmali az jsem neveril naco koukam,Doporucuju vsem kteri si chcou odpocinout a zasmat se ()

TheWomenshow

Sice slabý příběh, co se dá skvěle předvídat, ale jinak příjemná, hláškama prošpikovaná pohádka.Bílá jako neherečka mě tam pěkně nas*ala a Kerekes leze i do pohádek?Děs.Takže 4 hvězdy. ()

Honey007

Jestli dneska někdo umí natočit opravdu dobrou pohádku, je to duo Strach-Epstein. I když ve druhém pokračování rezignovali na silný příběh a soustředili se především na drsný katechistický humor, volba to byla správná. Celému příběhu nadmíru svědčí stejné herecké obsazení jako v jedničce a zejména skvělá volba místa natáčení - zákoutí Českého Krumlova tomu dávají ten správný šmrnc. Slušných 80% za to, že jsem se několikrát opravdu od srdce hodně nasmála :) ()

katysramkova

Dala bych 4,5 hvězdičky, ale to nejde, a protože ostatní se kriticky drží na čtyřech, dám pět. Ano, ten film má své mouchy, ale podstatné pro mě je, s jakým pocitem jsem odcházela z kina. Po dlouhé řadě českých filmů s rozpačitými pocity mě tenhle pobavil, pozitivně naladil, zrelaxoval, mile pohladil a nabil do zbytku týdne energií. SPOILER ALERT --------------------------------------- PROSTOR PRO ZLEPŠENÍ: Nebeské vtípky na téma svatých v prvním dílu byly vtipné a osvěžující, v druhém připomínalo rčení "Opakovaný vtip není vtipem" a za mě působily trapně a rušivě. Chtělo by to lépe zamaskovat stáří herců (žluté zuby u jinak bílého anděla v super bílém nebi byly jak pěst na oko, Uriáš je sexy, ale mohl by do role zkusit krapet zhubnout, oteklý obličej alkoholika mu taky nepomáhá). Na začátku anděl kamsi spěchá, děj na to ale pak už nenavazuje. Prodat klíč od očistce byla trestuhodně nevyužitá dějová linie, neb v ten moment děti pochopily, že anděl udělal něco hooodně špatného, a s očima na vrch hlavy čekaly, co ho stihne za trest a ono nic - možno dořešit v trojce. Bolek Polívka byl správně odpornej, ale vypjatá scéna s odmítnutím neměla náboj (možná kvůli dětem?). Cameo občas moc nucené. Issová v kostele super, v nebi moc vlezle sladká. Málo sněžných scén v krajině (příště navléct herce do neoprenu, aby víc vydrželi ;) Nezvládnutý závěr special efektu rozestoupení vody, působil nepřirozeně. Celkově až na ten milostný motiv byl čert příliš kladný a přicmrdávající andělovi, mohl víc pokoušet ostatní postavy (tím oživit děj, vztah dobra a zla, propojit třeba se záporáky). --------------------------------------- CO BYLO SUPER: Hlavní dějové mikulášské téma, tak přirozené, až se člověk diví, že nepřišlo dřív (což se samozřejmě lehce řekne). Ivan Trojan a Jirka Dvořák jsou prostě super, samozřejmě nej je vztah dvou hlavních postav, navíc Uriášův záporný milostný úlet ho významně osvěžil. Prostředí na zemi, kostýmy, interiéry, exteriéry. Vtipy a lidské osudy u nebeské brány (brala bych víc), pokoušení od čerta. Pomáhání od svatých, s vtipným nadlehčením. Záporáci, maminka, ostatní postavy na zemi, "lidský" bůh. --------------------------------------- Za mě dvojka dějově i hereckým obsazením lepší než jednička. Nemá tedy nesmrtelné hlášky typu "Ani vidět, ani slyšet, ty zmatku pekelná.", ale celkově super a bude tedy těžké najít dostatek nosných motivů pro trojku, aby to nebylo zklamáním. Jo a režisér je fakt sympaťák, tak držím palce, ať se to podaří. ()

dundye

Konečně za dlouhou dobu povedená pohádka. Člověku nutí pořád ty americké sr...čky a ani se tomu nedivím ,protože poslední dobou české televize házely jednu pohádku za druhou, ale ani jedna nestála pořádně za nic. Tento titul však vše v dobré obrací. U této pohádky jsem se nepřestal smát ani na vteřinu. Humor tu opravdu nechyběl. Příběh byl také zajímavý, hlavní zápletka mohla být dotaženější, ale co nepokryje příběh, tak určitě vtipné komentáře a situace to plní na jedničku. ()

Rimina

No prostě NÁDHERA. To se nedá jinak popsat. Úžasní herci (naprosto všichni), kouzelná atmosféra, krásný,nápaditý děj. Navíc jako v prvním díle opět spoustu srandy, ale i dojemných chvil. Poprvé v životě jsem zažila, že diváci po skončení nějakého filmu tleskali. Luxusní film.Tleskám Vám, pane Strachu.Jste Mistr. ()

RenataD

Strachovi se daří a umí do pohádky dát humor i napětí. Byly asi zbytečné opakující se scény z jedničky. Zpívání Petronela, ale jinak hudba, zvuk, kamera - vše perfektní. Klidně bych šla na pohádku ještě jednou, protože ten zážitek stojí za to! ()

DarkSikorski

Skvělý film dosahující kvality prvního dílu. Byl jsem na něj v kině a většinu času jsem se chechtal jak malé děcko. 10/10!!! ()

Pabitel

Hmm, dávám 4 hvězdy, ale kdyby tam méněkrát zaznělo "ty zmetku" (v pohádce pro celou rodinu!) tak bych je dával s klidnějším svědomím. ()

Makovecz

Ajajjaj.. Jak to shrnout.... Jednička rozhodně vtipnější, lépe natočená, i dramaturgicky propracovanější. Ne že bych byl uplně zpruzenej, to ne. Chvílema jsem se i bavil. Ale přílišná dementnost "domácích" mikulášů, místy přiblblej scénář, hodně zbytečného násilí a na závěr paní B., to byla třešnička na dortu... ()

Keti

Do kina jsem nešla s až tak velkým očekáváním. A film je rozhodně předčil. Krásně laděná (nejen)vánoční pohádka, jedno dlouhé pohlazení. Výborná dvojice Jirka Dvořák a Ivan Trojan, pro mě opravdu vtipné hlášky (ne všechny budou asi pochopitelné pro publikum, které se neorientuje v katolickém prostředí), skvěle vymyšlený hlavní příběh. K nedostatkům patří pár zbytečných postav a dějových linek vedoucích nikam. Děj okolo párkaře Dyka byl zkratkovitý a nedopracovaný. Z tohoto důvodu dávám 4 hvězdičky, kdybych ale hodnotila emoce, které ve mě hrály ještě dlouho po odchodu z kina, dala bych 5. ()

karyon

Pro mne velké zklamání. Tvůrci nás zásobovali před uvedením do kin spoustou trailerů a ukázet, bohužel tím vystříleli veškeré vtipné scénky a glosy, které ve filmu jsou. Nic nového na diváka v kině v podstatě nečekalo, protože všechny fórky už divák znal z trailerů. Většina prohlašovala, že je dvojka lepší jak jednička. Dal bych ruku do ohně, že teda ani náhodou není! Dvojka by se dala popsat takto: Úvod - nuda až pasáž s Očistcem. Prostřední část (stať) - velmi povedená a vtipná. Závěr - velká, natahovaná a prodlužovaná nuda. Film mohl být o několik minut a zbytečných scén kratší a takový "svižnější". Příště méně lákadel před uvedením filmu do kin, ikdyž o to samozřejmě tvůrcům jde, dostat do kin co nejvíc lidí. Bohužel ten vtipný, "střelný prach", si tvůrci téměř všechen vystříleli před uvedením filmu a na diváka tak nečeká nic nového pod sluncem. Jinak ale velmi příjemná "vánoční" pohádka, kterou budeme vídávat každé Vánoce v Tv. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin