Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Všivák

Vedle Žhavých výstřelů a Bláznivých střel, nejlepší světová parodie. Na hercích je vidět, že se u natáčení museli královsky bavit a přenesli to i na diváky. ()

pursulus

Rozlišovat, Vomáčka.¬         Povedená filmová parodie na westerny, "Limonádový Joe" Jiřího Brdečky, se už nepochybně zapsala na trvalo jak do dějin českého filmu, tak do myslí a srdcí už několika generací. Šťastné souznění námětu s českou povahou, výběr herců a ne naposled pologeniální šlágry za doprovodu otřískaného barového pianina vytvořilo "auru osvěcující" staré i mladé.¬                 Pro tato šťastná souznění se ztrácí viditelné slabiny snímku: jednoduchoučkost a prvoplánovost příběhu vyúsťujícího do rodinného úspěšného kolalokového podniku, a slepenec dějový pospojený zmíněnými šlágry, několika kameňáky a ksichty pana Hlinomaze, které na pozornější podívání nejsou zdaleka tak povedené, jak se bez bližšího ohledání zdá.¬                 Rozlišujme v pravdě geniální, nebo alespoň vynikající počin, od povedeného, podařeného díla, jež žije díky souhře náhod. Nevidíš-li rozdíl, a jsi-li Čech, budiž ti odpuštěno; Slovákům, Tatarům a Židům však v tomto případě odpustiti nelze... ()

lucascus

Spolu s filmem "Pytlákova schovanka" ze čtyřicátých let je "Limonádový Joe" nejzdařilejší českou parodií. Zatímco Schovanka parodovala sladkobolné kýčovité filmy ze třicátých let, Limonádník paroduje americké westerny, a to velice skvěle. Myslím, že mnohé úspěšné westerny i předčil. Kombinace vtipu (Kopecký), krásy (Schoberová), gentlemanství (Fiala), neřesti (Fialová) a úžasných písniček (Gott a Simonová) dosáhl Lipský vrcholu československé filmové tvorby. ()

chubaka

Tato komedie je geniální po všech stránkách, od K. Fialy, přes výborný scénář, skvělého režiséra, až po kakaovou skvrnu brilantního M. Kopeckého. Je jeden z filmů, na který se člověk může dívat pořád a nikdy ho neomrzí. ()

H.Gordon

Podle mě jeden z nejlepších weternů, co kdy byl natočen. Já celkově westerny nemám moc ráda, proto se mi líbí, že je ve filmu více žánrů, jako je právě komedie a hudební. Také mě velmi těší, že to nemá úspěch pouze u nás v české republice, ale i jinde. ()

Prekarkar

Dneska na ČT2, viděno už poněkolikáté, stále skvělé, se stejnými hláškami, ale stále se jakoby objevují nové a nové, ano, skvělé. Tady musím zhodnotit vše jako celek. Snad všechno se zde povedlo!!! ()

zdenny

Sorry, tak takový patriot zase nejsem. Když jsem byl malý, líbilo se mi to. Ani nevím proč. Jenže to bylo teď nedávno v televizi... A co mě na tom má jako bavit? Ten příšerný žlutohnědý filtr, z kterého bolí oči jak svině? Nebo teplouš co neustále mele něco o nějaké zkurvené limonádě? Nebo snad to debilní country?¨Co stojí za zmínku, tak to jsou scény s MIlošem Kopeckým, jinak prostě zero. Letos v létě jsem se o tomto "díle" bavil s mým otcem (ročník 51) a ten mi řekl, že to je dobrý film, protože byla i taková dobová atmosféra, kdy western (byť český a parodii) pustili komunisti do kin. Ano, můj otec má na to tyto vzpomínky, já to chápu. Ale nikdo nemůže chtít po mně, aby se mi ta šílenost líbila. Jenže co taky čekat od Lipského. Nikdy jsem jej nějak zvlášť nemiloval. ()

lykan9

Limonádový Joe je skvělou kultovní koninou, která je tak trapná až je nesmírně vtipná. Jelikož to byl od tvůrců záměr, tak musím uznat, že odvedli perfektní práci. Vím, že když někdo slyší název tohoto filmu, tak první, kdo je napadne, tak tím je Karel Fiala nebo Karel Gott, ale pro mě tím nejlepším je výkon Miloše Kopeckého. Jeho hereckým a komediálním výkonem jsem fascinován a podle mě je role Hogo Fogo tím nejlepším, co jsem z jeho tvorby viděl, a to je skvělý ve všem, v čem kdy hrál. ()

Koryntos

,, Ne, teď ne!“ ,,Chápu. Zde, na hřbitově!“ ,, Ále, hřbitov, nehřbitov, ale tatíčkův obchod se položí každým momentem!“ Skvělý film, který čím jsem starší, dokážu více docenit, když jsem byla malá, brala jsem ho opravdu smrtelně vážně. Nejvíce si cením Miloše Kopeckého v roli Hogo Foga, jemu opravdu role padouchů sedí, jako poklice na hrnec. Dále musím zmínit Květu Fialovou, jako Tornádo Lou, je opravdu Femme fatale, jedna báseň. ()

J-o-k-e-r

Slavná česká veselohra! S touto westernovou parodií jsem určitě spokojený. Zlidovělé hlášky i písničky, herecký koncert M . Kopeckého a krásně "počeštěný" Divoký západ, plný chrabrých pistolníků, přestřelek, saloonů, sličných žen i hledaných banditů. "Kdo chce přesnou mušku míti, musí kolaloku píti." ()

Gerret

Tento film mě teda moc neoslovil, nejen že mi kazila zážitek nějáká divně barevná verze, jednou do modra jindy do červena a plno jiných barev (v galerii jsou tu černobílé obrázky takže fakt nevím co jsem to měl za verzi), lepší by byla fakt jen černobílá, ale ani ta komediální stránka mě moc nebrala, zasmál jsem se jen na pár místech. Ten konec byl takový divný a celý děj mi místama přišel nudný a hudba se mi taky nelíbila. Takže proto dávám hodnocení 60%. ()

vyfuk

Jedná se asi o první českou parodii. To naznačuje, že to obří sláva nebyla. Ale je to taková poetická blbost, která nikomu neublíží. Bavil jsem se, to jo, ale nebylo to jako Čtyři vraždy stačí, drahoušku! Ale bylo krásné to vidět. ()

Autogram

Protialkoholický film ako paródia westernu so skvelými hercami. Kamera a celkové prevedenie je veľmi nápadité, film je čiernobiely, ale každá scéna je prifarbená svojou vlastnou farbou a tak dobre zapamätateľná, zvlášť žltá na „popravisku“. Príbeh má spád a nečakané zvraty, niekedy úplne nečakané, ako napríklad hľadať kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru. –––– Kdo chce přesnou mušku míti, musí Kolaloku píti. –––– Padouch zůstane padouchem, pijan pianinem. ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi