Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Sokkk_y

Tady není co komentovat. Je to nejlepší western i parodie na něj. Nádherné výkony Karla FIaly a Miloše Kopeckého. Jsou zde použity hezké písně (některé i nesmrtelné) v podání výborných zpěváků či zpěvaček. Snímek jsem viděl mnohokrát, ale ještě mě ani trošku neomrzel a doufám, že neomrzí. Myslím, že Limonádový Joe je zlatým filmem v české kinematografii 60. - 70. let. ()

senor

Vynikající western 'po česku' se skvělým obsazením a muzikálovými čísly. Zajímalo by mě nakolik měl Lipský nastudovaný žánr. Kam se na tuhle parodii hrabou Blazing Saddles. ()

Honzíno

Genilání záležitost. Nesmrtelná a nepřekonatelná. Uzákonil bych o této komedii hovořit opravdu jen v největších superlativech. ()

haushinkaa

Nejelegantnější, nejstylovější, nejvtipnější, (moje) nejoblíbenější česká komedie. Nejlepší. Chlípný hnusníku. ()

RonaMidu

...Arizóóna,Arizóóna,to je pravých mužů zóóna.....klobouček a nevinný pohled Winnifred,to mne vždycky napadne jako první,když vidím jakýkoliv obrázek Arizony nebo se o ní někdo jen zmíní :-) a pokaždé se u Joea znovu bavím .... padouch nebo hrdina,my jsme jedna rodina ()

Mrkvič

Klasika ceněná i v zahraničí. Nádherná stylizace a skvělý humor. Do toho ještě herci, kteří do žánru výborně zapadli. Největším překvapením asi Karel Fiala, který s kamenou tváří pronáší úžasné hlášky, nebo naopak s lehce ironickým výrazem hláškuje jako největší westernový drsňák. ()

kinghome

Doteď nechápu jak mě mohl takhle pobavit film, který je z roku 1964 a ještě k tomu z Československa.Ale přiznávám, že jsem se bavil a vážně mě to bavilo. 95 minut je dostačujících a nikde se nic nenatahuje. Fiala a Kopecký jsou ve svých rolích bezchybný a jejich výkony jsou ozdobou. Tahle parodie je vážně klasika, kterou by měl každý znát. ()

Mirokukii

Mánie okolo náčelníka Apačů byla na vzestupu, a do toho všeho veselí přicválal na svém bělošouvi on, Limonádový Joe. Pistolník jenž může učinit ženy jinými-lepšími. Prosazovatel báječné šťávy, o jejichž blahodárných učíncích nemá v úvodu ponětí ani on sám. Učinkující v nadmíru zábavném westernu, se spoustou chytlavých melodií. Atmosféra bliští z káždé scény, plné zábavného humoru. Spoustu skvělých bitek, několik přestřelek a na konec i ohavné bolestivé mučeníčko-potěšeníčko. Skvělý herci, v báječných rolích, předvádí mistrovské výkony. Jedna z největších klasik Československého filmu. ()

Sabiana

Vážně vydařená parodie na divoký život ve westernu. Karel Fiala je vtipný už když vleze na scénu a dialogy jak jemu, tak i ostatním, výborně sedly. Zkrátka výborný film s výbornými herci, výborným scénářem a výbornou hudbou. Konečně western, u kterého se můžete řezat smíchy bez pocitu studut. Takže KONEC KOČKOVÁNÍ, CHLAPCI! :D ()

lennyd

V městečku Stetson City bují zločin, a kovbojové si podávají dveře od saloonu, kde vystupuje známá Tornádo Lou. Ve chvíli kdy se zde strhne rvačka mezi zastánci alkoholového opojení a pana Goodmana a jeho dcery, kteří se snaží od pití alkoholu kovboje odradit, vstoupí kovboj v bílém oděvu. Limonádový Joe se pana Goodmana a jeho dcery zastane, a ještě přesvědčí ostatní, že jedině Kola Loka je tím pravým nápojem pro hrdiny. TO se ale nelíbí majiteli saloonu Badmanovi a jeho bratru Horáci ... Co tak napsat o filmu, který všichni viděli mnohokráte, a jehož scény takřka zlidověly (a když ne scény, tak alespoň hlášky - Já se vrátím, a se mnou přijde zákon, nebo Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství). Oldřichu Lipskému se podařil majstrštyk - jak jinak lze nazvat western, vzniknuvší v tak newesternové zemi jako bylo Československo. Díky úžasnému hereckému obsazení (Karel FIala, Miloš Kopecký, a td, atd, atd), kamerovým hrátkám s barevnými filtry a výborným songům se podařilo stvořit nezapomenutelné dílo česk(oslovensk)é kinematografie... ()

pytlik...

Kdepak Limonádového Joea, nejhorší věcí na světě je znepřátelit si kořalečníka, neboť není strašlivější zbraně než dobře naostřená vývrtka. Nejlepší z nejlepšího je asi konec, kdy se na nálezu zlata, ropy a výhře 5 miliard názorně ukáže, že poctivá práce se skutečně vyplácí. ()

noriaki

Oldřich Lipský se mi jinde trefil do vkusu víc, a má i přístupnější filmy, takže Limonádový Joe bledne ve stínu Tajemného hradu v Karpatech nebo Marečka. Jenže jeho laťka je tak vysoko, že pět hvězdiček je z toho s velkou rezervou. Jinou podobně hravou, trefnou, schématickou a přitom charakterově rozmlženou parodii aby člověk pohledal. Dokonce mi nevadily ani neustálé hudební scény. Koneckonců část písní se postupem let stala klasikou. ()

Saku

Vubec nechapu jak mohl tenhle film vzniknout a jak potom mohl projit. Oldrich Lipsky predbehl dobu a natocil film ktery nema obdoby, nejen v ceske kinematografii. Vizualni stranka je uzasna, pomysleme, co by diky dnesnim technologiim predvedl kameraman Vladimir Novotny, kdyz uz pred 40 lety predvedl takove novatorstvi. Nejde mi na rozum, ze se tenhle klenot ke me dostal az ted (29 let), ale na druhou stranu muzu byt mozna rad...driv bych se asi TOLIK nenasmal! ()

Krysa SPK

Neprostá dokonalost sama a jeden z nejlepších filmů všech dob. Nikdo a nikdy již nedokázal natočit lepší parodii než pan Lipský dle scénáře Jiřího Brdečky. Bravo, pánové ! ()

swe

Geniální počin a klenot československé kinematografie. Neskutečně vtipná a originální parodie na westerny s nezapomenutelnými hláškami, písničkami a herci. Hlinomaz je největší drsňák všech dob a Kopecký nejslizčí, nejfikanější a nejzlejší lotr, kterého kdy země nesla! Alkohol podávaný v malých dávkách, neškodí v jakémkoliv množství!.....Tak to chce supercloumáka! ()

sskrblik

"Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství". Dokonalá parodie na hollywoodské westerny... ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi