V pokračování úspěšného akčního thrilleru z roku 2014 přinutí legendárního Johna Wicka (Keanu Reeves) k návratu ze zabijáckého důchodu jeho bývalý spolupracovník, který se pomocí intrik snaží převzít kontrolu nad tajemným mezinárodním sdružením nájemných zabijáků. Krevní přísaha Johna zavazuje, aby mu pomohl, a tak se vypraví do Říma, kde se utká s několika nejnebezpečnějšími zabijáky na světě. (Freeman Ent.)

HellFireFery

Kdyby to měla být realita, tak je Keanu Reeves asi 200x mrtvý. Na druhou stranu se na to fakt dobře kouká, protože akční scény jsou stále na špičkové úrovni. Navíc Reevesovi tuto roli věřím a beru ho jako mistra akčních filmů v novém tisicíletí, což bych ještě před pár lety absolutně netvrdil. Během filmu jsem několikrát přemýšlel, že jestli bude trojka (a bude!), tak co tam jako má být? Další porce rvaček a přestřelek? Nebude se už jen vařit z vody pro pár zlaťáků? Závěr filmu mě však utvrdil v tom, že ve trojce si jistě dočkáme něčeho mnohem většího, a že John Wick už nebude mít proti sobě jen dalšího záporáka s jeho kumpány, ale rovnou celou mafii z každého koutku světa a to zní sakra nadupaně. Takže ano, těším se! ()

blondboss

John Wick sa vracia v oživenejšom formáte. Pravdu povediac, aj som zabudol, že prvú časť som videl, takže aj z toho je jasné, že ma to nejako nezaujalo, kdežto tu som aspoň videl náznak nejakých tých zapamätateľných akčných scén, ktoré sa Stahelski snažil vypiplať a minimálne pri záverečnej zrkadlovej sekvencii to vyšlo vcelku originálne. V globále som teda viac spokojný ako pri jednotke, avšak stále je to len ťažko akčný výplach, ktorý si pozriete len v prípade, že naozaj si chcete totálne "zmuchlovať" mozog od každodenných stresov. 60 % ()

Dejf4

Splněná očekávání. Luxusní vymazlená akční jízda. Souboje krásně přehledné, výborné rozšíření univerza a plno parádních detailů. Od začátku do konce jsem měl na tváři blažený výraz. 8/10 ()

vodkasesemte odpad!

Constantin (oblek) meet Street Kings (auto). No to je pýčovina. Neo by se na ty akčnáky měl už vysrat. Celou dobu tam belhá jako starej dědek – kolik mu ve skutečnosti je? A jako někdo, kdo na svět přišel se zbraní v ruce, kdo si hrál s devítkou už u mámy v břiše, mi ty jeho pohyby/drily přijdou poněkud křečovitý. Jsem rád, že nezavíral při střelbě jedno oko. Zkouknul jsem to za 15 minut, ani se nějak nezdržoval dialogy – ovšem ten konec byl zajímavej. A co měl znamenat ten čokl v posteli, co za ním pak celou dobu běhal? Zustali spolu jen oni dva napospas celýmu světu. Trochu mi pak nesedí ta jeho charakteristika na začátku filmu, člověk silné vule a plný odhodlání, jeden by řekl že skoro až křestan. Přitom se zvířaty se dnes peleší jen zdegenerovaní kripli. Asi si to nechám vysvětlit od někoho z vás na databázi, určitě mi spousta narativ unikla. Jo a transexuálek Ruby Rose, kvuli němu jsem si to vlastně stáhnul, tady byla čamantní (jako vždycky). Všimli jste si té sceny, kde nám ukazuje délku prstu – už o jejím frndě vubec nepochybuju. Nakonec pěkná demonizace společnosti, kde vybraní supervojáci, tzv armáda antikrista v podobě agentu Smithu, sledují Nea na každém kroku. Keanu se zase jednou octnul v Matrixu, ale tentokrát má na pomoc nejvěrnějšího přítele člověka – dogu. Asi jsem to, co psal verbal kurzívou (moc jsem tomu nerozuměl), protože já jsem si stopáž zkracoval jiným filmem. „A myslim si, že ta ženská s kočárkem byla zabiják. A to dítě v kočárku dostalo taky smsku. A ten kočárek po Wickovi půjde taky.“ Ha ha ha ha, vám dementum to nedochází, že ne? Nemá co… Jaktože vám todle uniká, když už si dokážete všimnout, jak je ten film špatný? Když v tom světě žijeme? - He killed my nephew, my brother and a dozen of my men over his car and puppy - John Wick is a man of focus, commitment and sheer fucking will - I can assure you, that the stories you hear about this man, if nothing else, has been watered down (v předešlém komentáři/filmu) - Boogeyman (baba jaga) - Can a man like you know peace? - Podle mě duležitá vložka, protože zatracení, morálně zvrácení, tzv wicked, nikdy nenaleznou pokoje - A marker is no small thing. For a man to grant a marker to another, is to bind a SOUL to a blood oath - Existuje místo, kam pes nemuže? - No blood on Continental grounds and every marker must be honored (two rules that cannot be broken) - Now, while my judgment comes in the form of excommunicado, High Table, demand a more severe outcome if their traditions are refused - Rules. Without them we would live with the animals (jeho případ) - I have no choice - You dishonor the marker, you die. You kill the holder of the marker, you die. You run, you die (nakonec zaplatíte tak nebo tak – spolčili jste se s dáblem) - There are 12 seats at the High Table (mafia, Chinese, Russian… G12) - Are you here for the Pope? No. All right, then - Happy hunt - Enjoy your stay - Is the Sommelier in? I have never known him not to be - Utočná puška, brokovnice, pistole… bude to na jednu ženskou stačit? - Flared magwell for easier reloads - How about the lining? Tactical - Beneli M4 (big, bold, Italian classic) - The finest cutlery. All freshly stoned (desert) - Silicon carbide discs. Ceramic matrices. Accompanying laminates - Cutting-edge body armor. We just sew it between the fabric and the lining - Enjoy your PEW - Bcs I lived my life my way. And I will die my way (svévolnice) - Do you fear damnation? I always thought I could escape it - Fortis Fortuna Adiuvat (proč je ze všeho tak vyklepanej) - Proč používají předpotopní počítače a potrubní poštu, včetně toho telefonu a rozbitého displeje, nebylo to ve filmu vysvětleno (třeba se to dozvíme v pokračování)¨ - You stabbed the DEVIL in the back and forced him back into the life that he had just left - You incinerated the prists temple (Shiva v pozadí) - No hes free of the marker, what do you think he will do (to je na mě)? - He had a glimpse of the other side and he embraced it - You are not very good at retiring - I am all-seeing and all-knowing (choice) - Theres a STORM coming (Fallout). Not just for me. For all of us. For everyone under the Table - Sevem million dollars gets you seven rounds (Kimber) - Thats million dollars per round - To je strašný ho pozorovat, vždyt je to chodící mrtvola, měl by si napálit kulku do hlavy sám - Your descent into Hell begins here - You dont want me owing you - Reflections of the soul - Within this exhibition, the interplay of light and the nature of self-images, coalesce to provide an experience, which will highlight the fragility of our perception of space and our place within it. We hope through this exhibit we can provide new insights into your understanding of the world and just possibly lead you to deeper REFLECTION into the nature of self - Marker is complete. You should have just run away (nemělo to bejt obráceně) - You think you are Old Testament (WTF)? - I think you are addicted to it. To the vengeance. No wife, no life, no home… - Vengeance is all you have - Ten transexuálek to drží líp - In the eyes of this institution, Mr Wick has breached no legalities - This kingdom is mine and mine alone (satans speach) - Then enjoy your kingdom, Winston, while you still can - Duck fat. Makes all the difference - If you would be so inclined - Excommunicado (spiritual, political, military) - Co to je za sochu, jak na ni serou holubi? () (méně) (více)

bigjames

Napijeme se spolu u baru jako dva gentlemani, vyjdeme ven a budeme se bít na život a na smrt! Už první John Wick obsahoval velice povedené akční sekvence, druhý díl však posouvá pomyslnou laťku ještě o něco výš. Zejména celá část příběhu odehrávající se v Římě je velice povedená. Chapter 2 nabízí s lehkou dávkou nostalgie hrdinu ze starých časů, který sám zlikviduje desítky protivníků. To ale není všechno. Zároveň se nebojí jisté invence, která se mi líbila například během přestřelek přes vodní kašnu, během chůze v davu lidí či v Reflections of the Soul. Ve filmu bohužel najdeme několik klasických klišé, jako například při Johnově rozhovoru s Giannou či v metru („Považuj to profesionální zdvořilost“). To je ale jediná výtka, jinak je snímek pojatý opravdu dobře. Trochu mi to začíná připomínat sérii s Jasonem Bournem, i když samozřejmě v docela jiném stylu. Baba Jaga! ()

koza3

Na druhý díl to celkem obstálo, ale nebudeme si nalhávat, že to nebyla vykrádačka prvního dílu. Chybělo jen objednání večeře pro šest. Opět se nekoná silný záporák. Ten rus na začátku, který by mohl mít ty pravé koule dojde s Wickem smíru a nám zůstává nějaký italský cucák, který žárlí na svou mafiánskou ségru. Boss je navíc doprovázen dvěma třema menšími bossy. Jedna hluchá, druhý to umí, ale Wick ne nesmrtelné řešeto, takže spláče nad výdělkem. Bavil jsem se o chlup míň než u jedničky, ale byla to pořád psina s hromadou headshotů. A to jedno umělecké vyměnění zásobníku, to musel Reeves cvičit aspoň týden. Škoda že tam nebyl nějaký easter egg když se Neo potkal s Morpheusem :-) ()

Gottfried

Nemozem si pomoct, ale cele to bolo vlastne priemerne UFC/Wrestling divadlo s charaktermi plochymi ako Mila Yovovich a jedine co to aspon malicko zachranuje je kamera a 20% akcnych scen.. keby sa to aspon netvarilo tak vazne ako Alzbeta II.. ()

Elessar.

Druhý John Wick sekunduje tomu prvému, ale stále sa dvojkovo drží pozadu, avšak udržiaval si štruktúru svojho predchodcu, no súbojové sekvencie boli často naťahované do úmornosti a človek čakal, kedy ho konečne záporáci zmlátia. Príjemná bola zmena prostredia John Wick na výlete v Ríme. Každopádne, ja osobne ho radím, k tomu lepšiemu. Tak som zvedavá na trojku. Choreografie, súboje a vizuály, proste pastva pre oči. ()

jack_scott

Ještě lepší než jednička - jen chyběl soundtrack od Marilyna Mansona. Hodně drsné, temné, ale i poměrně originální! technicky velmi dobré. Laurence Fishburne velmi potěšil. Začátek byl slabší, ještě, že se to rozjelo. 85%. ()

BlondJames

Tak dvojka byla určitě lepší, protože to nevypadalo pouze jako počítačová hra pro chlapce, ale bylo tam i více boje a více zvratů.Také se mi líbila ta přehlídka(byť malinkatá)zbraní, protože když už jde o takové střílečky, tak bych se rozhodně ráda pokochala i zbraněma(když tvůrci filmu krom střílení nic jiného moc nenabídnou), než nějaký bum bum bum brásk a ještě k tomu až tak moc přesných střel, přijde mi to trochu úsměvné a asi proto mě jednička nenadchla tolik jako ostatní.Musím říct, že i v prestřelkách gangů je víc napětí, než tady,ale u dvojky musím uznat, že má v nabídce takovou tu laťku, kde si každý divák přijde na své.Mě osobně potešila role Ruby Rose, která je moje láska,i když zde jí opravdu udělali příšerný účes.Každopádně asi nebudu fanoušek Johna Wicka, protože mně tohle nic moc neříká,mám ráda, když se do filmu můžu ponořit celá a vše si parádně vychutnat, tadyto mi přijde jen jako počítačová hra kde i Keanu Reeves hraje tak na půl svých možností..Jo a nebyla bych to já, kdybych neocenila jeho čtyřnohého parťáka typu bull, přece jen jsem fanouškem těchto plemen.Protože jedenáct let se mnou byla ta moje po mém boku, a tímto jí aspoň vzdávám hold, protože stejně si mé recenze nikdo nečte, a tak jsem aspoň to napsala pro ní ♥ No uvidím, co nám přinese trojka Johnatana Wicka ..třeba nakonec dám i čtyři hvězdy, když už se mi to tak hezky stupňuje po té jedné .. :) ()

wowylgu313

Druhý díl vzal absolutně všechno dokonalé co fungovalo v jedničce a ještě to prostě jednoduše zdvojnásobil. ;-) Vlastně by ta první recenze byla jak přes kopírák. Jen s tím že je tu víc akce, víc fascinujících záběrů a víc efektů. Jakoby jsme z puberty přešli do dospělosti. Příběh tu je vlastně furt to nejjednodušší co můžete dostat ... Pro fanoušky už vlastně značky Wick je toto silná droga. Nejde ani popsat zda se hlavní protagonista nějak zlepšil, protože on je dokonalý všude a vždycky. Tomuto dílu dávám vlastně úplně stejné hodnocení jako předchozímu...a to 85-90% ;-) ()

walkingdead

Série John Wick je vyloženě na vypnutí mozku, protože by se jinak člověk musel ptát, proč ho vlastně nikdo z jeho soupeřů nezabil, protože k tomu měli tak 1000 příležitostí. Navíc ve světě, kde cca 2/3 lidí jsou buď gangsteři, nájemní vrazi, nebo lidé, kteří gangsterům a nájemným vrahům poskytují různý servis. Pak bych trošku zkritizoval to, že Wick coby vůbec nejlepší ze všech assassinů na většinu svých protivníků potřebuje 2 a více výstřelů, na druhou stranu to zase kompenzuje tím, že umí zabíjet obyčejnou tužkou. Ale dobře, celkově je to zábava, i přes dlouhou stopáž to rychle utíká a akční scény působí hodně efektně, tak že jsou ty vánoce, tak tam ty 4 dám. ● Kill count: 126. ()

John Wick je miliardář

John Wick je miliardář

22.05.2023

Třetí John Wick si našel padoucha

Třetí John Wick si našel padoucha

19.01.2018

John Wick 2 loni vydělal dvakrát tolik co jednička (88 milionů vs. 171 milionů), takže se logicky dočkáme třetího dílu. Studio Lionsgate už ho stihlo oznámit na 17. května 2019 a stoprocentně ho… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

John Wick se vrátí

John Wick se vrátí

30.05.2017

Dvojka Johna Wicka vydělala dvakrát víc než jednička (88 milionů vs. 166 milionů), takže není divu, že se plánuje trojka. Režisér Chad Stahelski stále neví, jestli znovu usedne za kameru, protože… (více)