Arctic: Ledové peklo

• Island Arctic (více)

Muž havaruje s letadlem uprostřed nedozírné ledové pustiny. Každý den dodržuje rutinní úkony a doufá, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a muž pochopí, že má jen dvě možnosti: zůstat v havarovaném vraku a připravovat se na jistou smrt, nebo se vydat na stovky dlouhou pouť s nejistým koncem… (Bohemia MP)

HorrFi

Podle mě životní role Madse Mikkelsena.. tenhle herec mě začíná čim dál tim víc zajímat, protože hraje fakt dobře a tady doslova utáhnul celej film.. za mě jeden z nejlepších survivalů, třeba scéna s medvědem byla perfektní.. nebejt tý úplně závěrečný scény tak dam pět.. potěší přiměřená stopáž.. ()

Radiq

Mads Mikkelsen je borec a teď, když jsem viděl tohle, tak ještě větší. Uvěřil jsem mu totiž úplně vše. Jak kdyby to opravdu zažíval a ne jen hrál. Ze začátku to zvládal s ledovým klidem, to se musí uznat. Pak ale začlo přituhovat a dál nebudu prozrazovat. Převyprávěl jsem to pak synovi místo pohádky přes spaním a teď to chce slyšet furt. No, to je ale mimo. Líbilo se mi, že ve filmu nevidíme žádné trapné flashbacky, jak je to dnes moderní, a vlastně ani nevidíme to, jak se tam dostal a jak dlouho tam už je. Prostě vtrhneme rovnou do děje a boje o přežití a že je na co koukat. I když někomu to možná přijde zdlouhavé, mě to připoutalo jak bezpečnostní pás, upoutalo jak policajti k radiátoru, udrželo jak moč, chytlo jak revma a nepustilo mě jak mama v patnácti na zábavu, když jsem ji nasral. Zima střídá zimu a zoufalství se podává k snídani, obědu i večeři. Poctivá filmařina. ()

sir-dave

Aby se z těch one-man-show survivalu staly pecky, musí zaujmout na více polích. Charismatické herce, dokonalé prostředí, atmosféru, spád, efektivní konec a nenudit. Ledová pustina toho moc co nabídnout nemá, konec na můj vkus možná trochu nedotažený, délkou krátký a přesto táhnoucí. Pokud by si u toho někdo zdřímnul, vzbudil se při pádu vrtulníku a v závěru, tak v podstatě o moc až tak nepřijde. Vše zachraňoval výborný Mikkelsen. S odřenýma ušima tři hvězdy. ()

Lachtaan

Minimalistická survival žánrovka s jak jinak než excelujícím Madsem Mikkelsenem a jeho snahou přemoci nehostinnou pustinu Islandu. Většina kousků, které začnou in medias res, poté retrospektivně vysvětlují příčiny děje. U Arctic oceňuju, že se oním pádem letadla nezaobírá a rovnou servíruje ničím novým neobohacený boj o přežití. ()

David.Darco

Na Arctic je sympatické ako sa v maličkostiach, ale svojím spôsobom aj v samom závere (čiže myšlienkou) chce odlišovať od ostatných filmov svojho subžánru. Nejde o radikálne odlišnosti, a možno práve to je to čo je mi na ňom sympatické. Na kontrast však môže takáto "divácka bezpečnosť" niekomu prekážať. Za mňa to je jednoznačne DOBRÝ A PODARENÝ film s rozumnou stopážou, perfektným Mikkelsenom, ktorý je jeden z mála tých, ktorí majú dar akejsi fotogenickosti a najmä talent v podobe hrania mimikou tváre. Niečo ako európsky Tom Hardy. Čo opäť môže niekomu vadiť je fakt že to celé ťahá Mikkelsen, avšak o čom vlastne tento film je však ? :) Zaslúžených 80% ()

chelseaman22

Takových filmů tu bylo. Nebýt v hlavní roli Mads Mikkelsen, tak film nemá, co nabídnout. I přes krátkou metráž se film ve svém průběhu stává nesnesitelným, jelikož je zřejmé, že producenti by nenalákali do kin diváky na tragický konec. 40 % Celosvětový příjem k 29. 4. 2019: $3,700,000 ()

maxxxim

Veľmi uveriteľný snímok bez prešľapov, ktorému chýbal možno širší priestor v trvaní cca 0,5 hodiny na "doznenie rezonancie" niektorých scén, ktorý by viac podčiarkol zúfalstvo hlavného hrdinu, jeho nepoddajnosť osudu, samotu, vôľu prežiť a v neposlednom rade krásu čistej prírody so všetkými jej nástrahami, ktoré ponúka a možno aj výraznejší soundtrack ako tomu bolo v scénach samoty filmu The revenant. Inak 100 % za mňa. ()

Cedr

Velké zklamání. Nic proti "realistickému" minimálnu, ale čekal bych to atmosféričtější, napínavější a zábavnější. Nejhorší je, že film všechny správné ingredience jen tomu prostě něco chybí. ()

jedna_vrana

Že sa na toto nechal Mads nahovoriť! Príbeh, kde ide o holý život, ako mnohé iné z tohoto žánru. Ale. Nenudíte sa, napínate všetky svaly a dýchate zosynchronizovaní s H. Overgårdom. Film založený na hereckom koncerte pre jediného sólistu. Samozrejme, filmu dodáva atmosféru krajina i hudba, ľadový medveď, ktorý sa správa jediný predvídateľne. Po filme som si musela naštudovať, z akého dôvodu má Overgård nastavený pripomienkovač na hodinkách, lebo som na to nevedela prísť sama... ()

Johnny.ARN

Presne ten film, pri ktorom môžete žehliť, upratovať a raz za 5 minút kuknúť na obrazovku. Stále budete presne vedieť, čo sa dialo, deje a bude diať. A to, že nezachytíte jemné nuansy pocitov hlavnej postavy vás vôbec nemusí trápiť. Na strane druhej, ked to budete sledovať plnohodnotne, dostanete mrazivú drámu plnú snehu a ľudského odhodlania. Madsovi sa dejú veci až príliš nalinajkovane, niekedy koná neuvážene, ale zahral to ako pán. Keď z toho raz amíci spravia remake, bude to číry odpad, ale toto je na pohodové, aj keď slabšie 3 z 5 ( špecialna CSFD projekcia, Cinemax Bory ) ()

Tosi

Mikkelsen toho moc nenakecal, zato dřel jako kůň. A konečně vylezl z těch hollywoodskejch sraček, aby ukázal, že ještě umí hrát. ()

Mrkvič

Netradiční a přesto povedené vyprávění o ztroskotání v ledové pustině. Přišli jsme o začátek a vidíme hlavního hrdinu ve stavu, který si vybudoval za několik týdnů přežívání. Návrat k civilizaci je mlčenlivý, mrazivý a stojí spousty sil. Mikkelsen svým výrazem vysvětlí 95 procent dění na plátně. No a závěr je podobně nevysvětlující jako byl začátek. Dost příjemná a lehce objevná jednohubka. ()

Honzíno

Na Madse bych se vydrzel divat, i kdyby hodinu a pul sil na stroji nebo pletl jehlicema. V jednoduchosti je sila a v dnesni presycene a preplacane stredove filmografii si takova syrova, stdrima a ucelena dilka musime hyckat. ()

noriaki

Zhruba takový zážitek, jen ukecanější, jsem čekal od bohužel zoufale průměrného seriálového Terroru. Arctic jako by kopíroval děj nepodařené adaptace, jen je v každém ohledu lepší než originál. I tady se hrdina odhodlá k zoufalé cestě za záchranou, i tady se potýká s nepřemožitelným nepřítelem a i tady hrají důležitou roli mezilidské vztahy. Hutná atmosféra a pocit řezavé zimy jsou ovšem novinkou. Mads Mikkelsen zahrál člověka na pokraji sil o třídu lépe, než to dokázala celá posádka lodí Terror a Erebus dohromady. Joe Penna ho podpořil slušnou režií a i proto si oba vystačili prakticky bez děje a bez dialogů. Konec šel ovšem natočit mnohem lépe. ()

_DAVE_

Tohle bylo minimalistické možná až moc. Mikkelsen opravdu hodinu mlčky tlačil sáně. Pro vykreslení zoufalé situace ok, ale ten film prostě začne brzy nudit. ()

Yoshimitsu

V ledovém pekle jsem čekal hlavně na pořádný boj o přežití v mrazivých podmínkách. Ten mi tam chyběl nejvíc. Zde jenom zíráte, jak tahá za sebou ženskou ve spacáku a škoda, že se medvídek zalekl. Dávám 40% ()

Pavlínka9

Neočekávejte nějaké "akční" drama...je to tak krásně tiché a kruté,jako prostředí, které tam hlavní postava opravdu zažívá..Ne každý zvládne toto ticho, klidné okolí a věčnou nejistotu...ale já jsem s tím ok a s tím jsem do toho šla. Mads je pro mě "chlap", tak jsem si říkala - zvládne toho opravdu hodně..Bavilo mě to, ukázalo mi to, že se máme jako prasata v žitě, že mít disciplínu a odhodlání dělá v životě hodně a jsem ráda, že tento film vznikl....Momenty rozhodování si ani nedokážu představit v realitě... ()

elanius

(42/2019) / Čakal som o dosť viac, očakávania boli veľké aj pre Madsa Mikkelsena. Výsledkom je ale len priemerný survival. Najviac zamrzí absencia výraznejších dramatických momentov, v podstate všetko smerovalo k jasnému koncu. (6/10) ()