Kriminalista Viktor Mojžíš se dostane do konfliktu s majitelem psa Jindřichem Oseckým, jenž nečekaně napadne jeho šestiletou dceru Lindu. Použije služební zbraň a psa zastřelí. Incident ale vyvrcholí fyzickým střetem obou mužů a neúmyslným postřelením majitele psa Jindřicha Oseckého. Viktor je následně propuštěn ze služby a odsouzen nepodmíněně na několik let. Když vyjde z vězení, ocitá se na úplném dně. Manželka se s ním rozvedla a chce uhradit výživné na dceru, která jej vlastně nezná a Oseckému, který skončil na invalidním vozíku, musí platit odškodné. Naštěstí mu alespoň jeho kolega Taraba z kriminálky dohodí práci u známého v detektivní agentuře. V téže době na německé dálnici uprchne svým pasákům Klára Osecká, která byla několik let nezvěstná. Policejní tým vedený právě Tarabou informuje její rodiče, manžele Osecké, o vážném fyzickém i psychickém stavu jejich dcery, která byla hospitalizována v nemocnici. Vyslýchá zároveň Lukáše Kulhánka, který řídil auto, z něhož se Kláře podařilo utéct a Kulhánek tuší, že se kolem něj stahuje smyčka. Musí tak za každou cenu umlčet Kláru, aby proti němu nemohla svědčit a ohrozit tak nejen jeho samotného, ale celou skupinu, která se na obchodu s bílým masem podílí. Osudy Jindřicha Oseckého a Viktora Mojžíše se v těchto souvislostech znovu po letech nečekaně protnou. (Česká televize)

sorrow

Už jsem to tu psal několikrát (Vodník, Živé terče,…) a musím opět, první díl slibný, druhý tragický. Naši scénáristé umí vystavět příběh, ale důstojný konec snad nedokáže napsat nikdo. Nemohl by si ten hrob dokopat sám? Jo, to je dobrý nápad, nebyl. Jasně, mám chlapa, kterého chci sprovodit ze světa v želízkách v autě a je super nápad mu želízka sundat a dát mu do rukou krumpáč, no, jak to asi mohlo dopadnout… A pak si ještě neodpustíme klasická klišé, aby si před námi klekl (jakoby, stojícího muže nebylo možné zastřelit) a polít ho benzínem (jakoby, to nešlo udělat až po jeho zastřelení). No padouchové udělali zase maximum, aby nakonec vše dobře dopadlo. Nejde moc věřit tomu, že ti tři troubové by byli schopni provádět nějakou organizovanou trestnou činnost. Opět nešlo přehlédnout plno karambolů od scénáristy, jediná svědkyně je puštěna domů, nikdo ji nehlídá, to napadne policii až na konci série a stejně si ji nechají unést, Osecká žádá o policejní ochranu, ta je přislíbena, ale nikdo u nich doma policistu za celý příběh neviděl, policisty napadne až na konci druhého dílu zjistit, kde ty dvě ztracené holky měly naposledy zapnutý mobil a hle, bylo to právě před bordelem kam je unesli a případ je vyřešen, nemělo se to udělat hned na začátku? – dělat z policistů naprosté hlupáky, to už je v českých krimi trend, padouchové se pokusí Kláru několikrát zabít, ale vždy tomu zabrání nějaká náhoda (zapomenutá peněženka, předávkování prášky a příjezd záchranky, poznané auto před nemocnicí), nějak moc náhod, navíc takové téma bych viděl někde v devadesátkách a nikoli v současnosti. Měla by stará Osecká skutečně žaludek, aby svého manžela ponížila tím, že mu nasadí parohy zrovna s týpkem, který z něho udělal invalidu? Jak to vlastně dopadlo s Marešem, na to už asi nezbyl čas? A co měl znamenat ten pohřeb na konci s účastí Oseckých? 40 % za první díl, druhý díl nestojí ani za řeč. ()

PamelaJJK

Prvním dílem vysoce nastavenou laťku druhý díl nejen nepřekonal, ale ani nepodlezl... On se k ní totiž ani na sto honů nepřiblížil... Škoda. Nakročeno to mělo perfektně. Řekl bych, že buď to chtělo roztáhnout na více dílů a zodpovědět plno vyřčených i nevyřčených otázek a dát tak tomu řád a logiku (to asi nedovoloval rozpočet) a nebo druhým dílem nerozehrávat další linie a nenastolovat další otázky, které stejně zůstaly nezodpovězené a spíš jít plynule k závěru, ke kterému se nakonec tvůrci dopracovali neuvěřitelnými zkratkami, čímž celý potenciál promrhali a Stockholmský syndrom tak neuvěřitelným způsobem pohřbili. Bohužel. Jinak obsazení perfektní a hudba taktéž. Za to jsou ty tři hvězdy. ()

solisoli

Detektívny bakalársky príbeh s nezáživným dejom a slabými hereckými výkonmi. To kopanie hrobu bola len čerešnička na torte. Kde sú tie časy, keď boli ,, Hriešny ľudia mesta pražského,, oproti týchto tu recitujúcich hercov. O scenári a réžii škoda písať. ()

Aniki

Ano, ano, po prvnim dile jsem si i ja rikal fajn, nevypada to zle, jenze prisel dil druhy a velmi pitomy zaver k tomu. Tedy zaverecne resumé: nic moc, tedy spíš nic než moc. ()

TheKLF

Super, bomba !!!!!!! Po zhlédnutí 2části musím jednu hvězdu ubrat. Je tam dost chyb a nevyjasněných momentů. Moc uspěchané. ()

Hamar

Zatím velice dobré! Snad se to nepokazí druhým dílem. Naši tvůrci, totiž, ta rozuzlení moc neumí. Každopádně za první díl 5 hvězd! Mé obavy se částečně naplnily. Za druhý díl dávám slabou trojku! Celkově tedy za čtyři hvězdy! ()

fafejt001

Myslím , že jo . Tam kde hraje David , je to většinou dost dobré. A taky, že joo! A dvojka bude určitě stát za to. Tak už , aby to bylo. ,,DVOJKA ,, mne zklamala. Pomalý sled událostí , pár nelogických věcí , rychlý závěr , tomu ubralo u mne * . Myslel jsem , že to bude nějak dobře šlapat , leč nepodařilo se . No snaha byla . Tak tedy spíše ** . ()

montelie

Moc rád bych dal víc, už za kameramana, který se v Ostravě prostě vyřádil, ale bohužel vše shořelo na scénáři. Dialogy i chování a hlavně motivace "gangsterů", to vše zcela mimo mísu. Kdyby jim nějakým zázrakem prokázali původní trestný čin, hrozí jim maximálně tři roky. No a při zakrývání tohoto si zadělají na dvě doživotí následující po sobě. Prostě výborně natočená, až na mafiány skvěle zahraná, slátanina nejhrubšího zrna. ()

Franki69

První díl to rozehrál pěkně. Zápletka s únosy dívek do Amsterodamu, nepohodlná svědkyně, propojení dvou mužů, které v expozici prvního dílu spojil incident se střelbou a útočícím psem, aby je osud v Ostravě po osmi letech svedl opět na společnou cestu…Potud všechno ok, sice s drobnými prohřešky proti logice (např. propuštění evidentně vyšinuté Kláry do domácí péče z nemocnice, odpírání policejní ostrahy) ovšem v dynamice prvního dílu ještě odpustitelnými. Za to ten druhý díl…Rozvleklý, s vršícími se scénáristickými hrubkami, se zapracováním zbytečné milostné linky až k naprosto rozplizlému a trapnému vyvrcholení, v jehož závěru se už tvůrci ani nenamáhali, po hodině napínání divákovy pozornosti, osvětlit, co se s některými postavami v posledních dnech dělo a co že se to vlastně stalo? Takže, je tu další česká krimi, která dobře začala, aby v závěru vyzněla naprosto hluše a zůstala po ní trapná pachuť české televizní trapnosti. Nehodnotím díly separátně, šlo o jeden příběh. Takže celkem, za 30%...za ty dvě hodinky klidně stihnete napínavou partii Scrabble. ()

hony23

Pokud se bude takto dál prezentovat ČT, budu spokojeným koncesionářem. Toto kriminální drama nepostrádalo napětí ani originální zápletku, byť těch náhod v ději bylo trochu moc a závěrečné rozuzlení bylo dost přitažené za vlasy. David Svehlík i Martin Finger byli skvělí, jakýto kontrast s hereckými taky výkony "taky herců" v nekonečných seriálech na Nově a Primě. ()

oli9

Určitě to patří k tomu lepšímu z českých kriminálek. První díl nasadil tempo sakra vysoko, atmoférou, postavama. Druhý díl působil ze začátku nadějně , ale konec ten mně zklamal. Už dopředu tak nějak tušíte kdo skončí pod hlínou a naopak... být konec jiný tak troufnu hodnocení zvednout. Takhle to bylo prostě bez překvapění. Škoda, zajimavý nápad a slušné herecké výkony ()

mikiboro

První díl super, první polovina druhého taky ještě ušla, děj slušně gradoval. Spatlaný závěr bohužel celou snahu naprosto pohřbil a poslal to úplně do prdele. ()

rigby

Velmi vydařený pokus o světový film. Další počin České televize, který opravdu stojí za to vidět. I když se tu objevuje pár nedotažených věcí, které zůstávají nedořečeny či vůbec zapomenuty, tak se scénář velmi povedl. Více než dvě hodiny neustálého napětí, kdy si divák jistě najde svého hrdinu, se kterým může prožívat příběh. Možná by jen více prospěl vhled do hlavní postavy, která vlastně celý film je někde v koutě, ale kolem které se to celé točí. ()

0kozel

Těžko uvěřit, že druhou část natočili stejní tvůrci. Po prvním díle, který se mi hodně líbil, přišel druhý, který byl pouhým stínem prvního. Všechno napětí a pečlivě budovaná atmosféra byly najednou pryč a směšný konec tomu nasadil korunu. Po druhém dílu musím jít s hodnocením dolů a to jsem ještě hodný. ()