Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Celovečerní snímek Amundsen ukazuje nejen výpravy do neprozkoumaných ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i život a osobnost legendárního objevitele, včetně řady méně známých skutečností, jako byl jeho vztah s bratrem nebo milostné aféry. (Bontonfilm)

EastWicka

Nejde o klasický "životopis průkopníka" - na to je do filmu propašováno příliš mnoho diverzantských témat. A právě ta jsou nejzajímavější. Tedy, vedle úžasné výpravy, díky níž uvidíte i verneovský přelet severního pólu ve vzducholodi... Jak často jsou osobnosti, které dosáhnou prvenství v něčem pro lidstvo zásadním, vlastně sobečtí sociopati? A jaká je role těch, kdo jim dělají zázemí? PS: Cizinci zabloudivší do českých kin musí při projekci Amundsena kroutit hlavou, páč sál propuká v smích v naprosto nevhodných momentech, třeba, když se jedí psi, nebo když se dojde na pól... ;) ()

yakoob

Až s podivem sleduji ty příběhy lidí, kteří ve svém životě dokázali neskutečné věci, o kterých se dnes učíme na školách, ale v osobním životě byli lidmi, kteří často selhávali v jiných oblastech života. Trochu takový rozpor, jakože. Takto na mne alespoň působil tento film. Kdyby se film soustředil jenom na dobytí Jižního pólu, tak mám o Amundsenovi pocit, že to byl borec. Jak však nakoukneme do soukromí, tak to pak dostanu na postavu zcela jiný pohled. Takový ten facebook efekt. Ty nejhezčí fotky, události, cíle. Realita tatam. Ale spektákl krásný, to žádná. ()

NinonL

Slušný životopisný film o velkém objeviteli Severního a Jižního Pólu. Roald Amundsen se narodil jako nejmladší ze čtyř synů norského majitele lodi a kapitána. Od dětství se rozhodl, že pokoří dva otvory v glóbusu, který mu jeho otec koupil jako stínítko lampy. Otec mu řekl, že na těch místech dosud nikdy nikdo nebyl. Roald začal s malými cestami severskou krajinou a postupem času trasy zvětšoval a ztěžoval. Měl také několik zdatných konkurentů, se kterými závodili, kdo bude kde první. Ve filmu jsou krásné záběry antarktické i arktické krajiny a taky pár nádherných grónských hafanů. ()

petrsv

Není to špatný film, jen se tvůrci bohužel neubránili modernímu stylu. Uvítal bych víc informací o expedicích na úkor emočních scén, které mě u takových filmů fakt nezajímají. ()

Trevor

Obrovské sklamanie. Podstatne viac čase ako expedícii sa venuje zákulisiu, dojem pokazilo aj pomalé načítavanie filmu, ale som rád že som naňho nakoniec nešiel do kina. Možno by na veľkom plátne vo mne zanechal silnejší dojem, ale od filmu som čakal podstatne viac. ()

sofiapetra

Film o evidentně dosti komplikované osobnosti. Ale udělaný nekomplikovaně nudně a s přepálenou stopáží, kdyby ubrali půlhodinku, rozhodně by to pomohlo. Přesto bylo zajímavé se dozvědět, jak to vlastně s dobýváním severního i jižního pólu bylo. Trošku překvapilo tolik českých jmen v titulcích, ale už to nebyla rána z čistého nebe, neboť velké odhalení jsme už měli za sebou - ve druhé třetině filmu jsme konsternovaně zírali na typického Nora Vojtku Kotka, který si v tomto snímku střihnul svou zřejmě životní vteřinovou roli - na jedné společenské recepci postával se skleničkou v ruce poblíž Amundsena. ()

M.i.k.e

Amundsen nabízí spoustu společných znaků s předchozím tématicky podobným Sandbergovým kouskem - Kon Tiki.Nejen,že jde o dílo stejného režiséra,kde hraje hlavní roli stejný herec,ale zároveň jde o příběh člověka,který svému cíli podřídil úplně všechno a rozhodně by nevyhrál miss sympatie.Bohužel pro diváka ovšem Amundsen ani zdaleka nenabízí tak poutavou podívanou jako jeho starší bratříček.Přitom Amundsenovo "dobrodružství" bylo minimálně stejně poutavé a rozhodně by si zasloužilo i podobný film,který diváka strhne.Po technické stránce sice nejnovějšímu Sandbergovu kousku není moc co vytknout,ale bohužel mu ubližuje skákání v čase a fakt,že některé důležité momenty jsou pouze naznačeny a jsou upozaděny na úkor rozhovorů Amundsenova bratra s jeho snoubenkou a tím je tak rozbíjeno už tak pomalé tempo...60% ()

C0r0ner

Tak jsem čekal strhující dobývání Jižního pólu a to se spláchlo za patnáct minut. K tomu špičková úvodní scéna a přes hodinu a půl keců, nudy a bezobsažného děje. Už Kon-Tiki za moc nestálo a tohle je ještě o třídu horší zpracování příběhu o dalším norském hrdinovi. 35% ()

Cheeter

Amundsenův životopis dlouhý a ..... nudný. Opět se opakuje to, co u životopisů opakovaně kritizuji - ve dvou hodinách jen málokdo dokáže zábavnou formou obsáhnout celý život. Většinou je to pak o tom, že se snaží ukázat všechno, ale to, co můžeme vidět, je vlastně nic. A je to i tento případ. ()

zette

Myslim, ze se jedna o hezky zivotopisny film. Amundsen byl ale natolik zajimava postava, ktera toho tolik zazila, ze si myslim, ze mohlo vzniknout deset lepsich filmu nez tento. Ale dobry, potesi i ceska koprodukce v cele s Vojtou Kotkem. ()

BoXBe

Amundsen možná neměl rozpočet Titanicu, i tak ale celý film, u kterého i normální oko nepřehlédne nižší rozpočet, mrazilo z fantastické vášně po objevování ledových světů. Chápu, že lepší hodnocení by získal, kdyby mu společnost dělal Ironman nebo to mělo nějaké bizarní scény ze Soulu, ale nemělo. Byl to jednoduše klasický jednorozměrný životopisný film o pozoruhodném chlapovi, mimochodem výborně zahraném. Lituju, že jsem si pár těch nádherných záběrů ledů neužil v kině. ()

E=mc2

Konečne už viem prečo po ňom pomenovali vodku. Človek má chuť sa pri tomto príbehu niečoho teplého napiť. Príbeh sa mal viac sústrediť na jeho subjektívny svet, jeho motívy a hodnoty, hlavne v expozícii sa zbytočne veľa venovalo času bezvýznamný a nevýrazným charakterom ktoré na príbeh a jeho hlavnú postavu nemali zásadný dopad. Každopádne niekde okolo -75-80 °C teda percent samozrejme. Zamrzol mi smartfón. ()

sir-dave

Nebude to špatný film, jen kdyby nebyl tak nezáživný, skoro dokumentární, s plochou bílou krajinou, kde se nedá moc co vymyslet a s herci typově podobnými. Čekal jsem malinko více. ()

SeanLSD

Silný životopis, ktorému škodí réžijná suchopárnosť (podobne ako u staršieho Sandbergovho projektu KON-TIKI) a prospieva už tradičná severská ochota k objektivite. Namiesto glorifikácie legendy, ktorá by sa pri protagonistovi s takou vôľou a zásluhami dala očakávať, tu máme relatívne dosť kritické zobrazenie slávneho polárnika, ktorý v ceste za svojim snom neváhal obetovať všetko (a všetkých), vrátane seba. A uspel - v jednom aj druhom... ()

chelseaman22

Největším úspěchem Amundsena je asi to, že po něm nese název nejmenovaný alkohol. Z filmu si divák odnese maximálně to, že mít za sourozence neurotika Amundsena je za trest největší. Divák trpí pohledem na tuto pochybnou existenci, která jde přes mrtvoly jen proto, aby se na bárce dostala co nejblíže pólu. Vydržet celou metráž filmu je náročnější, než večer zabít a sníst psa, který vás přes den táhl na saních po ledových pláních. 38 % Celosvětový příjem k 13. 12. 2019: $3,096,389 ()

maxxxim

Škoda tých zopár "chudokrvných" scén, resp. výkonov, ktoré trošku udusili potenciál celej matérie. Snáď ďalší pokus bude o čosi kvalitnejší, na druhej strane však ani tento nie je určite stratou času. A btw Kotek sa postavil svojej úlohe čelom a ustál ju statočne. ()