Paříž 1900. Básník Christian (Ewan McGregor) vzpomíná, jak se stal členem divadelní společnosti, která právě zkouší novou hru. Jenže aby ji mohli v Moulin Rouge uvádět, potřebují přesvědčit majitele podniku (Jim Broadbent), na kterého platí jediná věc – krásná kurtizána Satine (Nicole Kidmanová). Rozhodnou se proto, že Christiana představí Satine. Ten večer se má ale Satine sejít s bohatým vévodou (Richard Roxburgh). Dojde k záměně a Satine vyzná lásku Christianovi v domnění, že je vévoda. Christian jí poví pravdu a vzápětí se objeví pravý vévoda. Satine situaci vyřeší po svém. Nabídne vévodovi samu sebe výměnou za to, že bude investorem nově vznikající hry. Vévoda souhlasí. Dojde láska Satine a Christiana naplnění? A co žárlivý vévoda? (AČFK)

Quen11

Absolútna filmová mágia s nádhernou Nicole Kidman, sympaťákom McGregorom, úžasnou hudbou a pekelne rýchlym strihom ktorý nám nedá ani na chvíľu vydýchnuť. Pozoruhodné dielo. ()

MikyAff

V poslední době pěti hvězdama šetřím jen pro ty, co si je zaslouží. V tomhle případě je s klidem dám. Muzikály mi nijak zvlášť nevadí, zdá se mi, že když je dobře udělaný, písně vše jen zpestřují. Tady je to zpestření, až to září. V rytmu známých melodií jsem se nechala unášet raz dva a teď nemůžu některé pustit z hlavy. Ke všemu když jsou tak dobře nazpívané skvělými herci, který předvedli neuvěřitelné výkony. Emoce dokázali přes plátno převést tak skvěle, že jsem si sama připadala zamilovaná. Najde se tam sice pár slabounkých míst, ale zbytek je zastíní. ()

hroubek

Jeden z nejlepších a nejzásadnějších muzikálů, který vznikl v tomto tisíciletí. Osobně stále nechápu, jak se to Bazi Luhrmannovi podařilo natočit, ale vím jistě, že jsem za to hodně vděčný. Moulin Rouge je film, který je originální, impozantní, vizuálně dokonalý, skvěle natočený a má v sobě tolik hravosti, nápadů, výborné hudby a hlavně lásky. Luhrmann je zde jako režisér velmi sebevědomí a jistý, že je radost sledovat, co se v každé scéně děje. Ať už jde o propracovaná taneční čísla, hudební vystoupení nebo herecké výkony. Film má obrovskou energie, která doslova sálá skoro z každé scény a dokáže nás vždy dostat do toho správného rozpoložení. Luhrmann natočil jedinečné dílo, ale bez výborných herců by se mu to nepodařilo. Nicole Kidman je zde nadpozemsky krásná a přitažlivá a struhuje na sebe pozornost a oči všech diváků. Její výkon je perfektní a nelze se do ní nezamilovat. Ewan McGregor hraje velmi přirozeně a líbilo se mi jak svou postavu nesmělého spisovatele pojal. Jim Broadbent má vděčnou roli a užívá si jí v každé scéně. Richard Roxburhg hraje svého Vévodu opravdu slizce a lehce přehrává, aby zdůraznil jeho žárlivost a slabošství. Film má mnoho působivých scén, mě osobně nejvíce sedly ty, kde se zpívá písnička od Eltona Johna Your Song, která je fantasticky provedená. A pak samozřejmě scéna na hřbetu slona, kde se zazpívá písnička Elephant Love Medley (píseň, jenž je složená z několika písní od The Beatles, Davida Bowieho, Kiss, Eltona Johna až k Whitney Houston). V těchto  momentech a mnohých dalších se ukazuje propracovanost a hravost písní a celého filmu. Osobně jsem z filmu hodně nadšený, ale mám drobné výhrady k druhé třetině filmu, která mi přišla pomalejší a trochu zdržovala děj. Moulin Rouge je výborný muzikál, zásadní dílo a krásný film o lásce. ()

OHI

Pokud nevěříte tomu, že se dá skloubit kýč s uměním, Moulin Rouge! vás přesvědčí o opaku.Skvělá režie, výprava, herecké výkony... ()

Beatle

Hned po prvním shlédnutí jsem si nebyla docela jistá, co si mám myslet. Bylo tam na mě moc barev a zmatku, ale pak Ewan McGregor zazpíval píseň „Your Song“ a tím mě srazil na kolena. V tu chvíli jsem se do toho krásného, romantického příběhu položila naplno a užívala si každičkou minutu. Normálně si nějak zvlášť na romantické filmy nepotrpím, ale tenhle snímek mě kompletně dostal. ()

Aven

Jednoduše fantastický a k dokonalosti vybroušený film, který je minimálně o úroveň lepší než Oscarem ověnčené Chicago. Úžasný herecký výkon Ewana McGregora, který byl ve své roli maximálně uvěřitelný a svým zpěvem by strčil do kapsy polovinu rádoby pěveckých celebrit. Navíc vizuálně úchvatné se spoustou scén, které se nezapomínají. Vrcholem filmu pro mě bylo tango zpíváné argentincem Carlosem. Spojení hlasů McGregora právě s argentincovým je dokonalé a pro mě je píseň "Roxanne", doprovázená tanečníky jedním z nejlepšího, co jsem kdy ve filmu viděl. ()

lumiros

Výborný, ale opravdu výborný muzikál. Tak jak nesnáším upnuté obleky a naleštěné polobotky, na tohle bych se nechal ukecat klidně i do divadla. ()

Brandon

Muzikál není zrovna šálek mého oblíbeného čaje. Ani pompézní a nablýskaný Moulin Rouge to nezměnil. Není divu, vždyť příběh nedokáže ničím nepřekvapit, stejně jako hudba, která je slátaninou nových věcí a předělaných starých pecek a choreografie je místy příšerně klaunovská až trapná. Na druhou stranu musím ocenit parádní střih a skvělé pěvecké výkony Nicol Kidman a Ewana McGregora. Vytáhnou to na 3 hvězdy, ale ani o píď výš. ()

Krysa SPK

"The greatest thing you'll ever learn is just to love, and be loved in return." Nejkrásnější romantický film všech dob ! ()

sahe

Velmi dobře zpracované... Nicol je tam nádherná, role si myslím, že jí sedla výtečně... A muzika tento film dotváří taky velmi dobře...kostýmy jsou propracované a efektní. ()

Mihail123

Dokonalý film. Či už to je začiatočný kankán ala Nirvana, záverečné Show must go on, herecký výkon ústrednej dvojice (krásna Nicole Kidman). Úchylne farebné. Geniálne. Nezabudnuteľné. Neprekonateľné? ()

SkyHawk

Úžasný snímek. Lépe se to říci nedá. Nemohu najít jedinou výtku. Skvělé a originální zpracování, hra s prostředím, jež dokonale odráží to, co se děje uvnitř hlavních hrdinů. Výborná řežije. Herecké výkony Nicole Kidman a Ewana McGregora vznášejí film ještě výše. Propracovaná výprava i scénář. Opravdu film, který vás nadchne a pohltí svou krásou i kvalitou. ()

drake31

SPECTACULAR, SPECTACULAR O mojom probléme s nedocenením niektorých filmov som sa už párkrát zmienil, a tu je ďalší. Po dlhšej dobe som pustil Moulin Rouge, a konečne som tento film dokázal patrične oceniť a doceniť všetko čo obsahuje, všetko čo ponúka. Pompézne, gýčové, očarujúce prostredie plné rozmanitých farieb tvorilo absolútny zážitok pre potešenie oka. Príbeh o láske, ktorý je preplnený emóciami ma vždy trafí do toho najzraniteľnejšieho bodu. Avšak, to najlepšie, a to čo na tomto filme milujem najviac je hudba. Výborné skladby prespievané do ešte lepšej podoby, či už je to Your Song alebo kompilácia Elephant Love Madley. Moulin Rouge je film, ktorý ukotvil moju lásku k muzikálom a prináša široký úsmev na moju tvár po každom zhliadnutí. Edit: 30.05.2018. ()

yeniczek

Asi můj první filmový muzikál a hned s takhle dokonalou choreografií... 10/10 a také zůstal nepřekonán... Mráz přebíhající po zádech konstantně celou stopáž filmu. ()

VanTom

Ze zběsilého, pestrobarevného, hlasitého absinthového šílenství se postupně vyvine jeden z nejúžasnějších milostných příběhů filmového plátna. Audiovizuální forma povyšuje archetypální tragickou story o svobodě, kráse, pravdě a především lásce na originální zážitek, s neskutečně sympatickým ústředním párem a nádherně zaranžovanými a dokonale použitými klasickými pop-rockovými songy. ()

vyfuk

Filmu jsem se doslova bál. Ne že by byl strašidelný, ale v televizi jsem viděl malý útržek a připadalo mi to jako jen jedna velký bláznovina. Nakonec jsem příběh zhlédl i tak. Jako sledovat Titanic po francouzsku. Perfektní kompozice hudby, která vás drží na pohovce u obrazovky a nepustí. Kidman a McGregor byla okouzlující dvojice, na kterou by jste se mohli koukat celý den. Film za zhlédnutí rozhodně stál. Vše perfektní, vše úžasné. Děkuji za krásný a romantický podvečer. ()

Baz Luhrmann chystá velkofilm o Johance z Arku

Baz Luhrmann chystá velkofilm o Johance z Arku

20.09.2024

Australský režisér Baz Luhrmann, který nedávno oslavil pěkné dvaašedesáté narozeniny, si vyhlédl svůj další projekt. Autor vizuálně opulentních snímků jako Velký Gatsby či Moulin Rouge! si před… (více)

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Scarlett krade nejen srdce

Scarlett krade nejen srdce

07.09.2007

Každý ví, že nejlepšími přáteli krásných blondýnek jsou diamanty. Zpívala o tom kdysi Marylin Monroe a nedávno na houpačce vysoko nad parketem Moulin Rouge i Nicole Kidman. Teď si něco podobného bude… (více)