Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

Magika82

Krev jsem cedila já, a to skrze dobrovolně překousnutý jazyk... Žertuji? Ne tak docela... Moderní kamerové přístroje o nichž se mohlo Rambovi v roce 1982 pouze toužebně zdát. Možnosti trikové a animační technologie dle libosti (a rozpočtu). Režisérů jako máku. Scénáristů (včetně těch "tlačenkových" a "rychlokvaškových") jako jetele. Produkčních společností (včetně těch s jednou kanceláří) jako listů na Lípě... Jenže, když chce někdo návrat ke kvalitám vlastních snímků z let Osmdesátých, měl by již z pozice zkušeného herce žádat kvalitní scénář, propracovanou dějovou linii, zaměstnat Šedou kůru mozkovou tak, až by (obrazně) svítila jako Vánoční strom... Prostoduché jako Přepadení v Pacifiku, neschopné vtáhnout diváka do děje, natož nalézt sympatie a vyvolat emoce vůči kterékoli postavě. Sylvester Stallone vsadil pouze na reputaci svého jména, a sám na ni hodil tímto snímkem prach. A na hvězdě na chodníku slávy nesoucí jeho jméno se patrně nyní nachází prasklina... Jestliže se rozhodl navázat na předchozí snímky Ramba a zvednout laťku, pak se nezdařilo... 20% pouze za sympatie k jeho osobě. ()

aLPaC

Bohužel naprosto nedůstojné rozloučení s legendární postavou Ramba! Kdyby tu nehrál Stallone, neštěkl by po filmu ani pes. Příběh naprosto triviální, Rambo bez dlouhých vlasů asi trošku zhloupl, protože některá jeho rozhodnutí vzhledem k jeho životopisu byli vážně trapné. Na druhou stranu jsem určitě rád za drsnější pojetí, i když inspirace "Sám doma" je naprosto zřetelná :D. Též absence současné trapné politické korektnosti potěší. Byl vůbec ve filmu černošský herec? ()

mira007

John Rambo, který farmaří a neteř jeho hospodyně se ztratí v Mexiku při pátrání po svém otci , se stane obětí obchodníků s bílým masem. A pak na ně nastoupí John a finální boj přenese k sobě domů. Jako někdo, kdo vyrůstal na akčňákách mám respekt k této filmové postavě a už v roce 2008 u Ramba Do pekla a zpět jsem se bál co přijde, ale tenkrát Stallone trefil jackpot - skvělé moderní akční scény, téma utlačovaných menšin Barmy, které přenesl i do seriózních debat v politice. Jenže Poslední krev je skoro až ostuda. Z akčního filmu ( až na deset minut zapomeňte na nějakou akci hodné žánru ) se stal jen Rape and revenge - čili po znásilnění nastává sadistická odplata jak ve směšném hororovém béčku ( vyrvání klíční kosti, vyříznutí srdce a samozřejmě střelba do rozkroku znásilňovačů ). Závěr filmu mi přišel jako kříženec Sám doma x Predátor x Krteček a kalhotky. Provedení příběhu neskutečně hloupé a laciné .... v titulkách je to samý Bulhar a v Mexiku se to ani netočilo. ()

bobstock

Sly nám s jeho vlastní nechutí pádí do důchodu a stejně tak vypadá i blboučký scénář s !extrémně! předvídatelným dějem. Hezoučká Yvette Monreal zakusí hrůzný osud a jako rozbuška odpálí hněv samotného dědy Ramba. Ovšem jak se patří k slušnosti a věku hrdiny nebudem ho honit po útesech, srázech a skocích po vrtulnících. Hezky si to uděláme Sám doma: John Rambo. Kdo bahní čistě po okázale krvavé osvětě a masakru užije si těch 15 minut, ti ostatní, kteří čekali smysluplné využití 100 minut místo žehlení, budou s remcáním zklamáni. Koukám, že se chystá další kousek s novou krví, akorát můžem jen hádat jestli už nechá Silvester vraždění mladší generaci. Kdybych mohl hádat, někde bude mít zapomenutého syna, který nemá co na práci po návratu z Iráku a tak si bolestivé zážitky a depky obohacuje za vysloužilé peníze z renty pícháním alkoholu přímo do žíly. PS: Může mi někdo vysvětlit, jak se v klidu mexikánskej kartel v třiceti po zuby ozbrojených maníků dostane na ranč do Arizony?? Pane Trump? :) 50% ()

Zombi

Pravděpodobně poslední Rambo a já jsem zklamanej, nevyšlo to tak jak jsem si přál. Zamrzí několikrát viděnej, tuctovej příběh o únosu a pomstě, ale dal by se akceptovat, kdyby závěrečné zúčtování bylo delší a lépe natočené. Akce je slušně krvavá, OK, ale nacpat do ní hnusnou píšničku, která totálně zabije atmosféru a navíc to sestříhat jako klip, likvidace na jednom místě, střih, likvidace na dalším místě, střih, a tak pořád do kola, to je prostě debilní nápad. Stallone na to pořád má, tenhle stařík by mohl krájet parchanty ještě za deset let, ale v takovémhle filmu to nemá cenu. Přes všechny výtky je to koukatelné a ty slabší 3 hvězdy odpovídající. ()

Mikino00

Nemůžu se zbavit dojmu, že se scénáristé předháněli ve vymýšlení efektivních scén na závěrečné zúčtování, které jako jediné stojí za pozornost, a pak si uvědomili, že potřebují taky nějaké ten důvod k finálním jatkám. Tak tam šoupli první hloupost přitaženou za vlasy, jistě po Slyově důkladné poradě s konzervativními republikány. A ve výsledku to působí až trapně, nicméně svůj účel to plní. ()

Sochorisko

Kolikpak ti je, Dědo? Jsou tu dva úhly pohledu.. První: Je škoda, že si Silvestr zničil celou dokonalou serii právě tímto snímkem, nebýt toho závěru tak to není ani béčkový akčňák.. Vždyť co.. unesená "dcera" , záchranná mise a trochu té krve? Navíc se zapojením nechutnosti drog? Nevím, asi ne... Druhý: Tak to je bomba!! téměř 75 letý děda hraje ve filmu, rve se ve filmu, zápasí s drogama, teče z něj krev... Myslím jakože jak to pořád tito herci dělají? Nechápu.. Kvůli penězům už fakt asi ne. Asi se mu očividně nechce do důchodu.. Dobrá práce dědo! Úvod sice rozvleklý ale ten SVŮJ finish jsi si pořádně užil!! Nevím, asi jo... ()

ac3r

V 73 letech naprosto důstojné zakončení jedné akční legendy. Na konci je krásně vykuchal:-) Kdo na tom nevyrustal těžko pochopí, takže si ty dvě hvězdičky narvete víte kam. ()

Alien220

"No, fuck you dead man! I want you to feel my rage, my hate, when I reach into your chest and rip out your heart! Like you did mine." Poslední Rambo musel dozrát, aby to bylo na 5. hvězdu. Těsně po zhlédnutí jsem to viděl na 3.5, ale s uplynulými hodinami mi film v hlavě dozrával. Musel jsem mít odstup, abych jej plně docenil. První scény doprovázené již legendární melodií divákovi představili Johna ve zcela jiném světle, než byli doposud zvyklý. Klid přišel až po několika minutách, kdy si Rambo v penzi ulehne ve svém podzemním bunkru plného nejrůznějších zbraní, kterým věnuje kamera náležitou pozornost. Od té chvíle je Vám jasné, o co zde půjde. Děj se ani nesnaží přicházet s něčím překvapivým. Prostě je vám jasné, že tenhle chlápek nenajde pokoj ani v důchodu. Když se dozvíte, že jeho skoro-dcera chce jet do Mexika, již tušíte, že to pro ni a pár desítek Mexičanů dobře nedopadne. Překvapením pro mě byla scéna, kdy si Rambo nechá takhle nelichotivě nařezat, ale zpětně to vnímáte jinak. Dokonce si scény ceníte. Když Gabriela opustí scénu, cítíte tu atmosféru. Možná nejintenzivněji ze všech filmů (vyjma prvního, samozřejmě). Je to skvěle vystavěné a vygradované. Vnímáte tu bolest i nepředstavitelnou zlobu. Když se Rambo pouští do modernizace svého ranče, leze vám vzteky mráz po zádech, dusí se to ve vás. Rychlá zastávka zpátky v Mexiku vás toho vzteku ale nezbaví. To musí přijet nějakých 40 grázlů v plné polní a během 20 minut jste zcela klidní, abyste si se slzou v očích a dechberoucí hudbou vychutnali na podobný film vyjímečně hluboký epilog tohohle nepřítele osudu. Last Blood je určitě nejčernější příběh celé série. Smutkem rozhodně nešetří. Na plátně se divákovi představí neuvěřitelně brutální závěr, který by záviděl ten nejlepší aztécký kněz a po kterém se vetřelec s predátorem chytí za ruce a smutně odejdou do filmového důchodu, neboť jistý důchodce z Arizony se nasral. ()

Untentrauer

WOW.....Naprosto důstojný pokračování prvního a druhého dílu. Svou brutalitou tento snímek překonává cokoliv co lze spatřit. Čekal jsem cokoliv, ale tohle opravdu ne. Je to návrat ke kořenům, klasika osmdesátek natočená v 21.století. Žádný sračky, zbytečný kecy apod....Rambo si jde prostě svou cestou tak, jak jsme si zvykli. Pro fanoušky série, je tohle opravdu super milé překvapení... ()

Emo-haunter

Některé komentáře už to tady zaznamenaly, ve své podstatě mám z určitých aspektů podobné dojmy. Možná, že už pátý díl Ramba ani nemusel být. Ono totiž při sledování najednou zjistíte, že vám film Johna Ramba ani moc nepřipomíná a koukáte na nějakou seňorita akci. No akci... Ta je tu až skoro ke konci, jinak se tu rozebírá protagonistova psychologie, která nepřináší nic nového, vše jsme zjistili už v předchozích dílech. Film, který těží tak maximálně ze sentimentu, a bohužel přinese další ránu pro našeho hrdinu - teprv potom se karta začne obracet a vidíme zde znovu našeho Ramba. Boj na farmě byl fajn a promyšlený, mohl ovšem trvat o dost déle, stejně tak jako usmrcení jednoho z hlavních padouchů, kteří jako jediní nedostali moc psychologického prostoru a vy jste je tak ani nemohli začít pořádně nenávidět, neměli potřebné charisma. Závěr byl pěkný se vzpomínkami na předchozí díly. Více jak tři hvězdičky ovšem dát nemohu. 6,5/10 ()

Klajnik

Ekvivalent filmů s Vinem Dieselem. Je to dobré jaksi omylem, protože je to nechtěně vtipné - tzn. směšné. Má to nechtěný parodický rozměr. Můžete tvrdit, že akčňáky s Vinem Dieselem jsem takřka parodické účelově, ale nic nenasvědčuje tomu, že by měl Diesel dost sebereflexe na to, aby si udržel nadhled a dělal to jen z prdele. Kvůli svému přemrštěnému ego se nechává zobrazovat dle svého pateticky maskulinního ideálu muže. Pátý Rambo sice nevyobrazuje ideál pravého muže podle Vina Diesela (ani podle Stallona), ale zlomeného muže, kterým starý John je. Je to mašina na zabíjení, která poslední dobou nedokáže ani nikoho zachránit. Pere se se svými vnitřními démony, které se často z nitra jeho plytké duše promítají do prostoru a Rambo tak mívá flashbacky na válku. Trochu jako ten veterán z Happy Tree Friends. Chvílema jsem myslel, že přepne na válečný stav a pak povraždí lidi, které považuje za svou rodinu. Těmi je nějaká bába, kterou nechal žít na své arizonské farmě s její vnučkou, kterou pomohl vychovat. Ta však bojuje s vlastními démony. Její otec ji opustil poté, co matka zemřela a přestěhoval se do Mexika (Nechápu tedy proč... Arizona byla fajn, Mexiko ale vypadalo jak Chánov). Rambova adoptivní dcera se chce svého biologického otce zeptat, proč ji opustil a vystopuje ho tak přes bývalou kámošku (taková mexická cigna), která se taky přestěhovala do Mexika. Rambo i její babička se jí to snaží rozmluvit. To vydrží den. Pak jí to zakážou, když chce vyrazit, načež typka odpoví, že teda nepojede do Mexika, ale za kámoškou. Rambo ani babička neřeknou slovo proti a typka tak jednoduše odjede do Mexika. V Mexiku to vypadá, jakože vás tam každou chvíli někdo zabije nebo okrade o ledvinu. Z bývalé kámošky jde divnej vibe (ptá se jestli je stále panna a slintá po jejím zlatém náhrdelníku), ale stejně se nechá odvést k bytu svého biologického otce. Ten jí řekne, že ji nikdy nechtěl a ať už se nevrací. Kámoška ji však podrží - vezme ji na kalbu, ale přišla na jiné myšlenky. Typka jde a u baru na ni začne rozjíždět nějaký muž. Pak jí hodí něco do pití. Později se ukáže, že byla prodána svou "kámoškou" nějakému gangsterovi, který unáší mladé holky a poskytuje je chlapům k šukání. Nucená prostituce. Prakticky jsou zavřený v jedný chodbě, kam pustí chlapy, kteří si nějakou už chytnou. Rambo se ji vydá hledat a mexická cigna kápne božskou hned, co před ní Rambo zapíchne svuj obrovskej nůž. Pátrání ho dovede k sídlu gangsterů, kteří si ho však všimnou první. Rovnou ho odzbrojí a pak seřežou jak psa. Poté jejich vůdce prohlásí, že jeho holky pro něj nemají žádnou hodnotu, ale teď to spočítá té, kterou Rambo hledá, a jeho nechá žít, aby si to do konce života dával za vinu. Rambo tedy situaci naprosto nezvládl. Typka je uznásilňovaná jedním pohlavárem a předávkována heroinem, načež se vše sune finále, kde re Rambo mění na botoxové monstrum lovící Mexičany v tunelech, které posledních 40 let kopal pod svým polem. Můžete holt chlapa dostat z války, ale už nikdy nevyženete válku z chlapa! Tato sekvence připomíná Pátek Třináctého nebo tak něco. S postupem je válečné běsnění, na které se po celé dekády tak těšil, ubývá nepřátel a vše se nezvratně sune k vyvrcholení jeho pomsty. Záporák je jak krysa vyhnán z podzemního komplexu do stodoly a čtyřmi šípy do ramen a stehen přišpendlen ke zdi. Rambo se ho s žraločí prázdnotou pomalu blíží a sadisticky mu řekne: "Takový je to pocit" než mu zabodne nůž do jeho hrudi, vyřízne do ní díru, vytrhne mu srdce a ještě mu ho ukáže. Scénář je očividně natolik špatný, až to uráží divákovi inteligenci. Vizuálně je to levný a ošklivý, velmi umělý. Na pátého Ramba nikdo nechtěl dát překvapivě peníze. Sice je to odfláklá levná mrdka, ale zasmál jsem se jako už u filmu dlouho ne. Kdybych však byl Arizonský trumpovec, co by po nocích s puškou dělal u hranic domobranu, asi bych si pátého Ramba oblíbil neironicky. () (méně) (více)

Thehellion

Objektivně je to na tři hvězdy, ale srdcovka je prostě srdcovka..škoda že to Sly zase nerožíroval sám..rozhodně zdaleka nedosahuje kvalit čtyřky, ale přesto je to super..:-) ()

Oliveris

Klišé až to bolelo, ale sakra, je to predsa posledný Rambo. Pod tri to nebolo. :) Nostalgický zostrih na konci mi vtlačil slzu do oka. ()

Wancohoff

Ale ano. Ako jednohubka fajn, no pribeh 100x omlety, a keby tam nehral Stalone ako Rambo, ale Jožko z pukanca, bolo by to jedno. A prave preto nedavam stvrtu hviezdu. Velke plus je gore, bez ktoreho by to bolo za 2 hviezdy. 60% ()

jerenymo

4* spíše z nostalgie. Jinak si netřeba nalhávat, že děj a scénář nebyli nijak moc propracovaný. Je to škoda, přeci jen si myslím, že by si Rambo zasloužil mnohem lepší odchod do filmového důchodu. I za cenu že by se nejednalo o krvák. A chybělo mi více hudebního podkresu z původních soundtracků. ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)