Rambo: Poslední krev

• USA Rambo: Last Blood (více)

John Rambo se konečně vrátil domů. Usadil se na ranči v Arizoně a své běsy zabijácké minulosti se snaží vyhnat klidným životem kovboje v americkém zapadákově. Najde i pár lidí, které má rád a na kterých mu záleží. Má šanci dojít i smíření. A právě obyčejný pocit, že má konečně pro co žít, ho nelítostně vrátí tam, odkud se snaží utéct. Do světa zabíjení. Dcera jeho dávného přítele totiž nedbá na výstrahy a vydá se za hranice do Mexika, kde ji unese místní mafie. Únosy dívek pro nucenou prostituci provádí zločinci v Mexiku celkem běžně, v tomhle případě ale měli obrovskou smůlu. (Bontonfilm)

Dexter256

Last Blood není zas tak úplně špatná,ale není ani zase tak dobrá jak jsme asi všichni doufali. Myslím že se Stallone mohl se svojí kultovní rolí rozloučit o něco lépe. A už jen pro to že Slly na to pořád bezesporu má!! Pořád v něm jde RAMBO vidět,ale tak nějak tu ztrácí svoji tvář. Možná kdyby byl tvůrčí tým více kreativní a Slly se chopil i režie jako u PEKLA byli by jsme všichni o tu hvězdičku vice spokojeni. Někdy to proste není úplně dokonalé jak by jsme chtěli. :) Tak snad nás Johne ještě překvapíš jako Barney Ross!! ()

Jello Biafra

Comeback ikonickej akčnej postavy nemusí byť vždy zaručená trefa do čierneho. Presvedčili sme sa o tom v piatom diele série Die Hard, kde Bruce Willis pôsobil ako keby si do filmu len odskočil a povedal pár hlášiek a celý diel pôsobil ako hlúpa paródia. Piaty diel s dobrodružstvami vietnamského veterána síce dopadol o niečo lepšie, ale aj tak som mal za celý film pocit, že film zostal sotva na polovici svojej cesty. John Rambo sa vracia po 11 rokoch od posledného dielu a tentoraz je už usadený rančer, ktorý chová kone, občas si zastrieľa do terčov v svojom bunkri a vychováva osamotenú dievčinu. Tej sa podarí nájsť svojho skutočného otca kdesi v mexickom pohraničí, lenže práve tu ju unesie mafiánsky gang a urobí z nej prostitútku. Rambo balí svoj zbrojný arzenál a vydáva sa do boja. Tentoraz však prekvapivo Rambo nie je ten neohrozený profesionál ako v predchádzajúcich dieloch, ale občas tu pôsobí ako zmätený ujo a v jednej scéne dokonca padne do takej hlúpej pasce, že som si myslel že sledujem iný film. Hlavný problém filmu je ten, že ústredná dejová línia i zápletka sú krišťáľovo priehľadné a únos Rambovej "skoro-dcéry" je tu veľmi slabá zámienka k boju. Všetky slabé miesta filmu však na záver bohato vynahradí Rambov osamelý boj proti presile na ranči, kde prídu na rad nástražné míny Claymore i jeho improvizované pasti. A prestrelka v podzemí dostatočne nahradzuje to o čo sme boli počas filmu ochudobnení. Musím povedať, že keď tam začal tých hispánských slizákov jedného po druhom kynožiť, mal som zasa pocit, že sledujem starého dobrého Ramba so všetkým čo k nemu patrí. Ale cez to všetko sa jedná o najslabší diel série, ktorý sa s predchádzajúcim skvelým štvrtým dielom nemôže rovnať. ()

Hollohlaway

Jako nostalgický záchvěv to funguje jen napůl. Scénář dost plave a závěrečná dvacetiminutovka mi přišla zbytečně gore, byť je udělána celkem nápaditě. Ale chápu že s letitým Stalonem to asi o moc líp udělat nešlo. ()

blackkocour

Rocky, teda Rambo Stallone jde na poslední tažení.. jde zatnout tipec překupníkům s bílým masem, a pořádně jim dá přes prdel. Rambo Rambovič patří asi k těm největším kultuvním statusům. Už od dob zatuchlých osmdesátek, byl Rambo každým klučičím a chlapeckým vzorem. Ten nebojácný a silny jinoch, ktery těm šikmookým kurvám dal pořádně co proto. Postupem času, kdy se natáčeli pořád nové díly, tak jeho kvalita spíš klesala prudce dolů. Už ta hrozná čtyřka, která mi spíš přišla jako dost špatnej vtip, jsem si nemohl více přát, aby se starej Sylvester vrátil i na po pátým.. A ten den právě přišel. Bohužel, na každým se ukáže obličej času, a nepostihne to ani našeho Johna Ramba. Dědek, který si párkrát zajezdí s hřebetným ořem na předalekém sluncem vyprahlém ranči, kde po večerech trávící v turnaji Člověče, nezlob se nebo bingem, si jednou za čas udělá radost tím, že udělá zábavné centrum pro místní mexické mafiány, ve stylu Pily a Sám doma. Takový život si sice dokáže představit každej, ale mě to jen připadá, že ani dědka to už moc nebaví. Rambo si všiml, že není na letních prázdninách, a že má za prdelí tucet nemytích a slipy zaposraných mexikánců, a musí je všechny do paty skolit. Musí se znepřátelit s místním bordelem, kde unesli asi jeho vnučku, i když on jí bere spíš jako dcerku.. Pokud se se Stallona stane druhý a třetí Vandamme nebo Seagal, tak mu naposledy dám průměrný počet, a už nikdy mě znovu neuvidí víc jak s odpadem. Jsem nasranej a zklamanej. Starej a zamračenej veterán, který má chladnokrevnou chuť se někomu pomstít, mě bavil maximálně jen na konci. Takové jatka se jen tak nevidí! Záporaci, kteří si střihli roli ve španělské telenovele Esmeralda nebo Tisíc a jedna moč. Jejich tlučhuby a allahakbar sestřih, bych taky nenechal čistej. Akce, na kterou všichni čekáme už od začátku, započne až v posledních 15 minutách, a ten zbytek je jen hloupá procházka v domově důchodců. Rambův kumbál vypadá sice pro efekt zajimavej, ale dost nevyváženej. Pasti, které jsou v krytu nastražené, nejsou dost střebané. To by musel mít přesně vypočítané, kolik zbyde po těch úvodních zýváků, a kolik jich na konci zbyde. No už to tu rozpytvávám dosti dlouho. Suma sumárům, jde o skvělé akční céčko se Seagalem, teda Stallonem. Tohle už je nedostatkové zboží, které asi nikdo moc neocení. Konečná, vystupovat! ()

Styxos

uf, no ty bláho. Takhle rozpačitý dojmy z filmu jsem neměl už hodně dlouho. A to i navzdory tomu, že recenze byly hodně velkým varováním. Ale když už člověk viděl všechny díly Ramba a točil to chlápek super gibsonovky Moje letní prázdniny, tak proč to nezkusit, že jo? Možná proto, aby si člověk nekazil dojmy ze super trilogie a čtvtýho přídavku, kde už jednou Rambo řekl Adios. Ale vezměme to popořádku. Poslední krev se snaží stavět na takový tý melancholii a tragický minulosti hlavního hrdiny, jako První krev a Do pekla a zpět. Jenže tady na to prostě není dostatek prostoru. Scénárista tak intenzivně dupe do pedálu, že během chvíle nastane fáze Mexiko a holka, která spadne do maléru se až po krk topí v bahně. O hlavním hrdinovi nemluvě - tady nastalo největší wtf filmu - starej vojenskej harcovník jen tak naběhne mezi bandu obchodníků s bílým masem a skoční to tak, že dostane do držky. Tady jsem nevěděl, jestli brečet nebo se smát... asi čekal, že si s ním dají portský a pak mu jeho neteř vrátí zpátky. Chápu, je to důležitý pro druhou fázi filmu, ale stejně je to jedno velký WTF. Každopádně pak to vypukne. Obrovský jatka.Rambo se vrátí domů, z baráku si udělá prakticky vraždící pevnost plnou nástrah, čím se nejspíš snaží trumfnout Bonda se Skyfall. Jo, je to řezba obrovská. Rambo byl vždycky velká řežba, kde se střílelo, sekalo a všechno bouchalo... ale taky to mělo srdce. A to tady chybí. Rambo shodil dlouhý vlasy, ale s ním i emoce, který tentokrát Stallone nedokázal prodat tak jako vždycky. Obrovská škoda. Když už návratová rozlučka, tak pořádná. Tohle ale fakt nevyšlo... a možná už by Ramba měli nechat spát. Ten důchod v houpacím křesle si tenhle voják už zaslouží. Třeba při tom uštupuje košík ponožek. Ten závěr na to vypadal. ()

spikey1

mě je z toho hrozně smutno. Kdy si starý pán dá trochu klid a nebude se snažit dcerám zajistit doživotní rentu tím že bude ždímat přeždímaný odkaz svých nejkrásnějších rolí. Představte si, kdyby to nevypadalo takhle, ale jako Extraction. Líbali bychom Slyovi doživotně prdku. ()

obivan568

Sly s Arniem budou už navždy největší legendy filmu a pokud je tohle fakt poslední Rambo, jsem spokojen. Jen mě mrzí, že závěr nebyl delší, chtěl bych se s Johnem, který mě provázel už od dětsví, loučit trošku dýl. Při zavěrečných titulkách jsem měl slzy na krajíčku. Bez prdele. ()

kenkaku

Smíšené pocity jsou v pořádku. Film se totiž v první řadě snaží být co nejvíc normální a uvěřitelný. Díky tomu je první 1/3 neskutečně užvaněná a nudná. My přece víme, že bude průser, tak proč ty tanečky? Na druhou stranu konec je až podezřele dynamický. Kdyby kousek z té zběsilosti závěru se předalo na začátek... to by byla věc. Co mě osobně dost hnulo žlučí byla scéna "nakráčím mezi ně...". Jako čekal, že se stane co? Film není vyloženě průšvih (lepší než přestřelená úchylárna s tunou digitálního bordelu jako Hobbs and Shaw) ()

upson

První díl s Johnem Rambem byl téměř komorním dramatem. Ten (zatím?) poslední se mu snaží v moderním pojetí světa zdaleka nejvíce přiblížit a jde mu to zatraceně dobře. Výborný přístup ke vnímání faktu, že ani svět filmu nemusí být přehlcený sladkými konci. Rovněž i pohled na to, že ne všichni musí ve světě filmu dojít satisfakce, a to bez bolestí a ztrát. Fantastico!!!!!! ()

Maynard.

Pozitivní na tomhle filmu je to, že to má necelou hoďku a půl, což je v dnešní době naprosto směšná stopáž. Ale jen díky tomu sem to vydržel celý dokoukat bez usnutí. Jasný, sem vůl, že bych si vůbec dovolil vytuhnout u takovýhle klasiky, ale beru to už trošku jinak. Rambo mě provázel prakticky celým mládím, takže je to vlastně můj oblíbenej hrdina. Ale už ten doposud poslední mě tak trošku zklamal. Nicméně stejně musím smeknout před Slyem, kterej v tědlech letech prostě dokáže zaujout širokou diváckou tuhlenctu :o). Dějově naprosto o ničem, ale tak to by se odpustilo, ale spíš mi vadia ta závěrečná bitka, která je nějak divně sestříhaná a na mě zbytečně moc brutální... ()

Soweek

Poslední Rambo je řekl bych až céčkový gore fest. Zasazení děje je naprosto jiné než u prvních 4 dílů, vzhledem k věku hrdiny ale pochopitelné. Přeci jen by to působilo hodně úsměvně, kdyby se 70ti letý Rambo plazil džunglí nebo Afgánistánem. V rámci žánru ale nedělá nic špatně, takže pokud máte náladu na osmdesátkový akčňák ve stylu Komanda nebo Aljašky v plamenech, tak určitě neprohloupíte. ()

sedm.1

Já začnu trochu mimo film samotný, ale musím si položit jednu zásadní otázku, a to proč jak Sly, tak Arnie, už nenechají své nejikoničtější postavy se slunit na naprostém vrcholu, ale stále se k nim vracejí, přestože ví, že to jak jim, tak především těm slavným hrdinům spíš ublíží a zároveň to i krapet znehodnotí jejich předchozí kultovní dobrodružství? Kvůli penězům, či návratu na výsluní to asi nebude, to nemají ani jeden zapotřebí. Nejspíš to je tedy asi právě kvůli divákům, fanouškům oněch hrdinů, problém ovšem je, že právě ti, co po dalších takovýchto pokračováních tak touží a volají po nich, tak na ně pak paradoxně zároveň ale i nejvíce nadávají a kritizují je. A tak Arnie letos krapet víc pošramotil reputaci svému Terminatorovi, no a Sly bohužel ne úplně nejzdařileji dal sbohem svému Rambovi. Teď už ale konkrétně k pátému pokračování vietnamského veterána, který už snad opravdu naposledy nahodil nekompromisní tvář a poslal na onen svět dalších pár desítek lumpů, gaunerů a jim podobných živlů. Co musím každopádně hned v úvodu zmínit je, že přestože má výše zmíněná slova vyznívají vůči Poslední krvi dost kriticky, můj výsledný dojem z pátého Ramba není vůbec špatný, naopak, těch pozitivních věcí je tam určitě více, než těch negativních, kam bych mohl zařadit snad jen dost utahanou první polovinu filmu a naopak až příliš uspěchané likvidační finále na farmě, zbytek je ale sekec, mazec, který mě bavil se vším všudy. Nejvíce mě samozřejmě oslovila ta celková syrovost, nekompromisnost a brutálnost, která strká naprostou většinu současné hororové produkce do kapsy, Rambo je zde nasranaj snad ještě více než kdy jindy, a to co dělá s těmi všemi mexickými pasáky, to musí nejednoho řezníka přivádět do extáze, Sly je tu řeže, kuchá, párá, hlavy, končetiny, vnitřnosti lítají na všechny strany, no prostě gore orgie jako kráva, až se divák ani nestačí divit, kam až jsou tvůrci opět schopni zajít. Nadchla mě ale i podobně nelítostná atmosféra a potěšilo i pár nečekaných momentů. Postavy a jejich herečtí představitelé pak působí více než přesvědčivě, a konkrétně ke Stallonovi, přestože je na něm jeho pokročilý věk už sakra znát, myslím, že se s tím ve výsledku popral více než důstojně, což navíc podpořil i nostalgický závěr, který jistě vžene nejednomu diváku i nějakou tu slzičku do oka. Abych to hodnocení ale dal tedy nějak už do kopy, Rambo Poslední krev je tedy sice velmi slušná řezničina, se spoustou krvavé a efektní akce, s více než drsným Slyem a parádní nekompromisní atmosférou, nicméně i tak si stále stojím za tím, že jako rozloučení se s jednou z nejzásadnějších, nejvýraznějších a nejoblíbenějších akčních postav všech dob to nezafungovalo úplně tak, jak by si to zasloužilo a asi ani tak, jak bych si přál já sám. ()

herr_carter

Podle dovětku v názvu "last" usuzuji, že šlachovitý dědek tuhle sérii uzavírá, ale povedeně - hodně mi ty efekty připomínali Expendables a já se bavil. Pořád platí,že tomuhle pořízkovi by se člověk nepostavil asi ani v jeho skoro 80 letech...........moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Wally

Neříkám, že ten film je bez chyby, ale je to prostě srdcovka a klasika na které jsem vyrostl a John Rambo je jedna z pár filmových postav na kterou jsem si jako děcko hrál, když jsem si mazal tváře bahnem a plazil se trávou :-) Jde o důstojné a krásné zakončení...vzal bych více té řezničiny, ale Sly to teď tak točí a já jsem i tak spokojený. Medailonkový sestřih na konci je lahůdka pro fanoušky! Díky bylo to super! ()

iXtr3m3

Preboha, pozrite sa na "letopočet" Slyovho narodenia. A napriek tomu je stále drsnejší než plejáda dnešných LGBTeen hrdinov. Treba sa na to pozrieť trošku z iného pohľadu. V Creedovi už tiež nie je tým Rockym ako kedysi a je to progres. Je to starec, ktorý síce na jednej strane ešte dokáže nakopať viac zadkov ako dnešná FBmládež, ale je to starec. Očakávať od neho zázraky je mimo. Jeho filmy už hrajú aj na nostalgickú strunu, takže kto na ňom vyrastal, vidí to trochu iným "okom" ako tí, ktorí sa dostali len k jeho poslednej prípadne maximálne predposlednej časti. Som okrem iného aj Marvel aj DC Fan a tam valíte superlatíva vždy a všetko ostatné ide jednoducho bokom. Nebuďte len mainstream a Disney positive. Rambo je stará škola, takže klišé k tomu patrí. Keď zomrie Sly, Arnie, Van Damme (síce výrazne mladší, ale už len starne), tak skončí jedna úžasná éra, ktorá nemá skutočných priamych nasledovníkov, pretože ani Rock, ani John Cena a iný nie sú tá správna osemdesiatková a deväťdesiatková parta. Ešte raz. Takže takto páni. Rambo 4 a 5 je vo svojom akčnom až vlastne trilerovom svete to isté ako Infinity War a Endgame v Marvel Cinematic Universe. To je také "aktuálne" zrovnanie. So všetkým dobrým aj zlým, čo k tomu patrí. A ešte si niečo požičiava od Logana. Som rád, že nepatrím medzi haterov starej školy a milovníkov len dnešnej emoLGBTteen školy. Tak ako niekoho film sklamal, mňa potešil a prekvapil a odporúčam každému. Pomalý rozbeh, pochmúrna realita xkrát zlomeného a stále zo zeme vstávajúceho vietnamského veterána, ako v prípade Štvorky a vtedy aktuálnej situácie v Barme, tak teraz aktuálna situácia v Mexiku, kde obchod s bielym mäsom už roky prekvitá, prvá riadna nakladačka, absolútne nehollywoodske odbočenie z cesty a to všetko vedúce k famóznemu finále, ktoré síce stráca oproti Rambovi 4, ale ide si presne vo svojom tempe, rovnako ako som už spomínal, toto je krásna paralela ála Infinity War (Rambo 4) a Endgame (Rambo 5). Ja som bol spokojný a blbca, ktorý postavu vytvoril a hanbí sa za ňu, by som riadne preplieskal po hlave alebo mu odporučil, aby to povedal Slyovi zoči voči. ()

LEATHERFAC

Nu rád bych řekl, že je to pořád ten "starý dobrý Rambo". Strašně rád. Jenže není. Z těch tří slov druhé neplatí a o třetím by se dalo polemizovat. Z toho všeho co kdysi dělalo Ramba Rambem toho tady totiž zbylo vážně pramálo - narozdíl od čtvrtého dílu, kde toho všeho bylo požehnaně, v nejlepší formě a v tak nějak vyzrálé, dospělé podobě. Nic z toho ale nemá poslední díl Rambo - v důchodu. Tady náš John navíc dostal něco, co nikdy dřív neměl - rodinu. A najednou je všechno zle. Rambo v konfrontaci se současnými týnedžry naprosto nejde dohromady a tak se první hodina na ranči stává nudným utrpením. Jeho skoro dcera je standartně na facku a vlastně už od začátku si přejete ať do toho Mexika odjede co nejdřív a dostane tam to oč si říká. Při společné cestě zpět je vám jasné jak tato cesta musí dopadnout, aby mohlo dojít na velké finále. Jen když dokončí přípravy a pasti, přijde jediný překvapivý moment filmu v podobě odpovědi na moji otázku: jak chce sakra dostat celou tu bandu na ten zatracenej ranč? Řešení bylo rychlé a pragmatické a velmi potěšilo. Zbytečné rychlé a pragmatické finále už nikoliv. Shrnuto: 1.) Neříkám to rád, ale Sly už je opravdu na tyhle role starý a je to spíš smutný pohled. Takže důstojné finále série, by bylo zůstat u natočení dokonalé čtyřky. 2.) Námět a scénář je strašně slabej a navíc navíc dost nápadně připomíná 96 hodin. 3.) O Arnoldovi bohužel platí to samé a tak nevím jestli chci posledního Terminátora vůbec ještě vidět. Nejsmutnější na tom je, jak se tímto ukazuje, že tihle frajeři byli tak výjimeční, že se dodnes neobjevila adekvátní náhrada. ()

bruceman7

Pro mě jakožto člověka, co na Rambovi vyrostl, je náročné to nějako adekvátně zhodnotit.Tři čtvrtiny filmu jsem vnímal jako přípravu na extrémní jatka, a že to byla kvalitní příprava. Jenže že ta jatka (ač suprově povedná) budou trvat jen cca deset minut, to mě fakt zarazilo. Ve všech předchozích dílech to bylo naopak. Ta hyperakční desetiminutovka byla pro Ramba v podstatě procházka růžovým sadem, doslova a do písmene - šlo to jako na drátkách. A finální boj se záporákem... no to jsem taky nečekal. Z toho mám opravdu smíšené pocity. No, 7/10 ()

Torako.chan

Ačkoliv je Sylvina starej dědis do staryho železa rozhodně ještě nepatří. A ten jeho pyšťórek je k popukání. Většina filmu je spíš drámo, což mě osobně nijak zvlášť nevadí a na závěr vydařená porce akce. Ucházející. Samotnýmu filmu bych dala asi spíš 3*, ale za ten vypracovanej pyšťórek 4! :D :D ()

The Marast

chachacha pomalu rape revenge akčnak jak z osmdesátek, po těch komiks kokotinách pro buzeranty konečně něco co se nebere vážně :D ()

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

Sylvester Stallone se chopí korejské detektivky

08.05.2019

Produkční společnost Sylvestera Stallonea (Rambo, Rocky) Balboa Productions získala práva na remake jihokorejského thrilleru The Gangster, the Cop, the Devil, jenž bude debutovat letos na filmovém… (více)

Opuštěný Rambo projekt stále žije

Opuštěný Rambo projekt stále žije

19.10.2018

Sylvester Stallone (Plán útěku, Creed) momentálně natáčí pátého Ramba, který se bude odehrávat v Americe a stárnoucí hrdina John Rambo ve filmu bude válčit s mexickým kartelem. Kdybychom se ale… (více)