Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

Doudis19

Jestli někdo nikdy neviděl žádný válečný hollywoodský film, pak směle do toho. Pro nás, co už nám není 12, je Midway akční taškařice s příšerně nenavazujícími nebo uspěchanými přechody mezi scénami, nulovou funkčností čehokoli hlubšího než: “to máte za Pearl!” a slabými efekty ze kterých křičí Čínská koprodukce 🙈. ()

UhLee

(6/10). Průměrný válečný film zato s velkolepým rozměrem akce. Vadilo mi, že film byl dost roztříštěn na malé kousky a člověk si je pak jen těžko spojí když nikdy nenahlédl za oponu této bitvy. Byla radost sledovat odvahu a nasazení těch statečných pilotů. Ohromný seznam velkých hereckých jmen, kteří přispěli k zobrazení statečnosti těchto hrdinů. ()

kjakob

Emmerich se překonal a taky konečně našel využití pro svoje megalomanské choutky - válečný film, který se navíc historie drží víc než je v Hollywoodu zvykem. K tomu si přičtěte celkem zajímavé obsazení a z mého pohledu povedené CGI scény. Bohužel film znatelně drhne v pasážích, kde se nestřílí a měli byste se zajímat o postavy, ale ty jsou kromě nejvyšších velitelů obou stran dost nudné a nezajímavé. Tam by nějaká autorská invence neškodila. ()

Gonzi

Viděl jsem tento dokument: https://www.youtube.com/watch?v=Bd8_vO5zrjo (celkem 3 díly) a strašně mě to nadchlo. Pak jsem si pustil tento film a... to co byly geniální zvraty v celém konfliktu tady buď není, nebo divák ani nemá šanci zachytit. Postavy si nepamatuju už minutu po nastoupení na scénu. Neuvěřitelně nezáživný a nudný film s hezkými 3D efekty. Nic víc. A lidi si dělali srandu z Bayova Pearl Harboru. ()

Johnny.ARN

Bay by tomu dal ešte o tri výbuchy viac, ale Emmerich to uhral solídne. Keď si človek odmyslí tie hrdinské americké kecy a dialogové pasáže medzi letcami a manželkami, dostane poriadnu dávku akcie. Miestami je CGI do očí bijúce, keď však dôjde na letecké súboje a strmhlavé bombardovanie, zaklincovaný sedíte a len sa kocháte. Perfektne natočené, solídne vygradované, s príbehom. Ak o Midway veľa neviete, nezúfajte. Dostanete celú históriu bojov o Pacifik. Casting sa tiež podaril, na všetkých sa dá pozerať aj z detailu. Opäť vojnový film, ktorý sa olatí vidieť v kine a je len škoda, že to nie je v 4DX. Objektívne to na trojku, ale ja som sa bavil a velké plátno tomu dáva správnu atmosféru. 4 z 5 ( CinemaCity Eurovea ) ()

Lachtaan

Jsem z těch, co se prakticky sami odkojili na Emmerichových velkofilmech jako je Den poté nebo 2012 a jako dítě jsem je nevýslovně žral. Z katastrofických spektáklů, přeplácaných sci-fi i nedotaženého CGI jsem ale už poměrně vyrostl a někdejší německá režisérská hvězda mě přestala lákat na svá další díla. Jeho nový pohled na důležitou část 2. světové války a její etapy po událostech Pearl Harboru mě navnadil jen a pouze hvězdným obsazením, kde mě mimo jiné potěšili hlavně Nick Jonas a Alexander Ludwig, dva mladí pánové, co mají na to jednou pořádně prorazit. Co se týče válečného ranku, bude na Midway hodně brzy zapomenuto. ()

oveckaoa

Nejlepší válečný film za posledních zhruba let. Proti tomuhle se může jít trapný Dunkerk bodnout o takových tupých sračkách jako je Železné Srdce a Hanební Kokoti (pardon parchanti) ani nemluvím. ()

noriaki

Typický Emmerich. Takže ploché postavy, velkolepé scény a dialogy šustící papírem. Tady se k nim ještě přidal i patos. Domovská země pana režiséra sice byla na straně nepřítele, to mu ovšem nezabránilo pořádně zahrát na city amerického diváka. Ve válečných filmech made in USA to snad ani jinak nejde. Vyčítat mu to pochopitelně nebudu, ale nepřehlednost scén a vyvanutí atmosféry ze závěrečné bitvy si pohlídat mohl. ()

VasaX

Dvě a čtvrt hodiny letadel, lodí a hospodyněk na Havaji, teskně čekajíce, zda se jim experti na přání smrti zase vrátí domů. Ti si ale užívají v epických studiích kde je vše jedovatě zelené, protože kde to jde, tam Emmerich povolá CGI. Což je škoda, protože CGI prostě jen zastupuje praktické efekty a kulisy, nepřidává nic navrch, naopak je často trochu toporné, okaté a je prostě úplně všude. Další krok který by chyběl k CGI očistci jsou CGI herci ve všech scénách, kteří by byli jen dodatečně nadabováni. Na mě naštěstí působil kino efekt (velké plátno a vše obklopující zvuk), díky kterému jsem byl plně pohlcen a užíval si veškeré to létání, bombardování a kanonády. Jako válečný - akční film je to velmi příjemné (a naštěstí nejsem odborník, aby mě rozhodily případné historické nesrovnalosti). Herecky je to taky moc fajn - Harrelson, Evans, Wilson, Eckhart i můj oblíbený Alexander Ludwig z Vikingů, který se tam ale moc dlouho nepředvedl. Za mě tedy páradní válečná odreagovačka, jen škoda toho CGI (které jsem v tom tempu nějak "přijal", ale zpětně, obzvlášť po upozornění od kamaráda musím uznat, že je ho tu opravdu příliš a v ne úplně odpovídající kvalitě). ()

VanTom

I s neplnohodnotnými, minimální emoce či zaujetí vzbuzujícími postavami se dá rozehrát ucházející, řádně patetický válečný velkofilm; který tedy vypadá značně počítačově, ale v akčních leteckých scénách dokáže strhnout. Událost pojímá poměrně zeširoka (od útoku na Pearl Harbor) a překvapivě často se na věc dívá i z japonské roviny; ono není divu, jelikož samotná bitva u Midway se zcukává na nalezení flotily a obětavé nalétávání (ve stylu X-Wingů). ()

fabecc1222

Hodně rozmáchlý váleční film, snažící se krom samotné Bitvy u Midway obsáhnout i mnoho dalších událostí, které jí předcházelo. Postavy jsou tady na vedlejší linii, naštěstí se dají identifikovat podle známých obličejů. Prim tu tak hraje samotná akce, kdy film je v podstatě souhrnem několik bitev v různých časových obdobích. Triky nejsou úplně světoborné, ale vzhledem k tomu, že si to Emmerich dělal v podstatě celé ze svého, tak se to dá odpustit. ()

Castrator

Nic víc než triková akce bojů na moři a ve vzduchu prokládaná kecáním o strategických plánech nad mapami. Kdo chce hloubku, tak ji nedostane, kdo chce výbuchy, akci, nasrané výrazy ve tváři a standardní emmerichovinu, má ji mít. ()

Jaro.Krafcik

Málokedy ma vojnové filmy bavia. Midway od Emmericha bolo celkom fajn, ale ostávam na hodnotení priemer. Efekty a boje boli fajn. Nepodarilo sa nadviazať na taký pearl harbor, ktorý bol a je lepším filmom. Ale zase to nieje žiaden prepadák, možno na veľkom platne s dabingom by sa na to pozeralo lepšie. 3* ()

JohnSmith

Po slabém pokračování Dne nezávislosti přichází válečný epos, který se Emmerichovi povedl. Je to svižné, zajímavé a moc pěkně natočené. Sice jsou některé efekty slabší, ale to nevadí. Příjemné překvapení je i závěr, kdy jsem čekal mnohem větší představení amerického patriotismu a ku podivu to bylo celkem střízlivé. ()

drackula

Technicky to nebolo vôbec zlé, avšak celkovo mi to pripadalo trochu sterilné. Vizuál bol skvelý, ale obsahovo mi tam niečo chýbalo. Niečo čo by ma strhlo, niečo kvôli čomu by som si to chcel pozrieť zas. 60% ()

Marrdaa

Emmerichovsky vymalovaný, že se obáváte dalšího pokračování Iron Sky (Finská sci-fi, komedie), patriotsky laďený, že byste si u sledování místo popcornu báli dát cokoli jiného co vyprodukovali země východně od Washingtonu. A když si vzpomenete na poslední Den Nezávislosti, tak možná uvážíte, že civění do zdi je vlastně taky celkem prima zábava. No ale když se přecijen rozhodnete, že trochu té trýzně jednou za čas snesete, stisknete play a vydržíte ještě bajvočko tak třicet minutek, tak Vás film začne mile překvapovat. Osobně jsem našel velký zalíbení v leteckých přestřelkách, které se natáčely na několika místech na světě, konkrétně v hale č.3, v hale č.7 a hale č.16 na Melrose Avenue. Ale vážně, bitvy jsou fakt skvěle strhující, popisují zmar jednotlivých kroků, které je třeba udělat např. když útočíte na B5 - zásah, loď potopená. A co je vážně nejvíc překvapující je oboustranná logika rivalů 2. světové války. Od Emmericha bych čekal rétoriku podobnou Trumpa jen ve fimovém zpracování, ale šeredně bych se mílil, protože Japka mají dost času navrch a jejich role neni popisovaná jednoznačně záporácky. Čímž se scénář sice připravil o prostor pro patos na konci, ale to je pro mě vlastně další dobrá zpráva. Tenhle skoro-komix má oslavovat válečné hrdiny obou stran bitvy v Tichomoří, která zatáhla USA do války. Do jisté míry se mu to povedlo, odkrývá totiž i trochu z druhé strany mince, což je pro korektnost situace zásadní věc. Nebo jsem se nechal nachytat...? ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)