Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

vyfuk

Tenhle film je svým způsobem docela mazanec. Filmařsky vzato jde o něco jako Pearl Harbour až neuvěřitelně podobné, ale bez toho romantického kontextu, který lidem mohl vadit. Zde máme naopak až moc války. Až moc změti bouchání a ničení, že ani nevíte, co je začátek a co konec. Což vidím jako problém. Kdybych si pustil film od půlky, tak by to byl vlastně začátek. To je asi hlavní objektivní problém. Že film scénáristicky moc nedává smysl. Moc nemáte šanci si vybudovat ani vztah k hlavním postavám, protože tam žádné takové nejsou. Známých herců pět prdelí a to samé postav, které se buď recyklují nebo objevují o pár vteřin více. Midway nakonec není ani moc o Midway. Ale opět  zklamu objektivní žurnalisty. Jednoduše, za mě něco, co mi hezky zaplnilo čas a určitě to nebyla špatná podívaná. Trochu popularizace války, trocha kontextu a ono to jde. Za mě trochu lepší béčko, které alespoň  po dlouhé době ukazuje nějaké hrdiny války. ()

sedm.1

Roland Emmerich u mě naposledy zabodoval v roce 2009 s opravdu velkolepou jízdou 2012, od té doby je ale mimo a Midway jen potvrdil, že pořádnou efektní pecku už prostě asi nenatočí. Je tedy sice pravda, že zrovna válečné filmy ve spojitosti s loďstvem a letectvem vážně nemusím, ale v tomto případě to rozhodně není ten zásadní problém, proč mě tento velkofilm vůbec nechytl. Ten vidím jinde a navíc je jich daleko více. A začnu třeba obsazením, kdy ústřední roli svěřit někomu s tak nesympatickým ksichtem a nulovým hereckým talentem, jakým disponuje Ed Skrein, to mi hlava nebere. Zbytek známých jmen tu pak jen po chvilkách paběrkuje, každopádně nikdo z nich ale nedokáže jakkoliv výrazněji zaujmout, a to se mi ještě snad co nejdříve podaří zapomenout na blonďatého Harrelsona, to byla taky další taková děsivá podpásovka. Dále tu máme zápletku, která se ovšem ale snad ani za zápletku nedá označit, jde spíš jen o chronologický sled událostí, bez nějakého smysluplnějšího děje, prostě se jen objeví datum, k tomu pár nezáživných dialogů, nějaká ta akce a šup k dalšímu datu, to jako ať je to radši hloupý, naivní, či například proložený romantikou, jako tomu bylo třeba v případě Pearl Harberu, nebo já nevím, ale pořád by bylo cokoliv lepší, než tahle suchařina, co zde předvedl Emmerich. Co se jinak akce a především efektů týče, tak v tomto ohledu přišlo největší zklamání, kdy je sice obojího poměrně výrazný dostatek, nicméně onu akci zastupují prakticky jen neustále se opakující nálety, s nějakými těmi výbuchy, ale jinak nuda a bída a samotné efekty pak nelze ani zdaleka označit za dech beroucí, či opravdu prvotřídně zpracované, jinými slovy mě prostě nebavily. V souvislosti s tím, že tu pak byly desítky povrchních postav a děj skutečně postrádal nějaký ten pevnější koncept, tu jinak nefungovali ani emoce, nebo dramatické momenty, a na zachycení atmosféry se tvůrce vyprdl úplně, takže já zkrátka při závěrečných titulcích zažíval jen pocity nudy a zklamání, kdy u mě bývalý prvotřídní destruktor Roland Emmerich selhal na plné čáře. ()

Maynard.

No to je nevídané, 2. filmy se stejným názvem během jednoho dne :o). Ano, Emmerich (největší americký patriot, narozen v Německu) opět nezklamal. Musím uznat, že ačkoli jsou jeho filmy většinou pod 70%, tak mě bavěj, má to svou koukatelnost. Tohle je akční podívaná od začátku až do konce. Je tady krátce zachycen i útok na "Pearl Harber", na Maršalovy ostrovy a konečně i vymazlená bitka o Midway. Jasný, motá se to okolo jednoho super vojáka, kterej údajně trefil hned 2 ze 4 letadlovejch lodí, ale třeba na tom něco bude. Co se týče efektů, tak mi tam v bitvách vadilo těch mraky střel, takle si myslím, že to takle "hustý" nemohlo bejt, páč to by se všecky letadla poroučely k zemi. Celkově je na akci vidět, že je to strašně moc přeplácaný... Ale to už je holt ten náš pan Emmerich. :o) ()

iXtr3m3

Napísal som komentár so svojimi dojmami bráchovi cez Messengera, nechce sa mi to prepisovať druhý raz, takže CTRL+C/CTRL+V:---------------------------------------------------- KOMENTÁRČÍSLO1:Midway zďaleka nebol slabý. Nemôžeš ho porovnávať s inými na oko podobnými filmami, pretože tie sa držali histórie len okrajovo, tento ju kopíroval viac, ako som čakal. Pearl Harbour aj Vojak Ryan boli oproti tomuto príbehom rozprávky, preto sa na ne nezrovnatelne lepšie pozeralo. Po dopozeraní sa len potvrdili slová zo začiatku, že film maximálne kopíruje historické fakty, aspoň na pomery Hollywoodu, preto tam bolo toľko postáv a preto to bolo také aké to bolo, lebo Midway bol po Pearl Harboure šachová partia a tým nemyslím filmy ale skutočnosť. Strašne veľa technických detailov to malo a v kratšom čase stihlo viac deja ako dlhší Pearl Harbour, preto to bolo skratkovité a pritom doslovné. Jednoducho znovu iný pohľad na históriu natočený možno menej uderne, zato viac fakticky a historicky verne. Mali tomu dať ešte aspoň hodinku a páčilo by sa to aj tebe.:---------------------------------------------------- KOMENTÁRČÍSLO2:Bolo to povrchné bez väčšej hĺbky rovnako ako bola skutočná vojna. Pri toľkom počte postáv jednoducho nemohli pri takej dĺžke filmu dosiahnuť komplexnosť ako pri o hodinu dlhších filmoch s minimom postáv. Navyše toto nebol vymyslený príbeh ani lovestory, toto bola rekonštrukcia histórie, takže postavy tu hrali vedľajšiu úlohu a fakty hlavnú, preto aj hudba bola v úzadí, lebo v skutočnej vojne nechodili s tranzistormi ani slúchadlami, bolo počuť len hluk alebo naopak ticho. A tie detaily, ovladanie lietadiel, podobnosť niektorých postáv so skutočnou predlohou, to som od Emmericha nečakal. ()

666Carnage

Roland Emmerich si polepšil a po dni nezávislosti 2 natočil válečný film, který je velice koukatelný a má parádní letecké bitvy. Nešlo si moc vymýšlet protože je to podle skutečné události a o skutečných lidech. Já si film užil a akce bylo dost a taky si Roland Emmerich pozval nejednu známou osobnost. 65% ()

Wally

Jako na oko dobrý a akce bylo až až...ale přeci jen se mi starší verze líbila víc. Byla dle mého přehlednější a člověk lépe poznal co proč a jak...v čem byl ten fígl, kterým Američané převezli Japončíky. Starší verze se zabývala událostí, tady mi přišlo, že se kladl větší důraz na postavy a osudy a samotná bitva a strategie nebyly tak detailně popsány. ()

ryba443

Jak se kdysi George Lucas inspiroval v černobílých druhoválečných záběrech leteckých soubojů a naučil všechny ty své X-Wingy a TIE fightery přemety a výkruty po vzoru Spitfirů, Mustangů a Messerschmittů, tak se zase Roland Emmerich ve svém zpodobnění bitvy u Midway inspiroval Hvězdnými válkami. Druhoválečná letadla ignorují fyzikální zákony, trasírky střel připomínají lasery a útok na letadlovou loď střemhlavým bombardérem také nemá úplně daleko k útoku na Hvězdu smrti. Kruh se uzavřel. Jako válečný film to ovšem nefunguje, moderní dialogy a chování herců do 40. let vůbec nesedí, atmosféra nijaká a o historické přesnosti také nemůže být řeč. ()

Mičl

Nevim proč, ale příjde mi to, jako takový hodně zrychlene náročný new generation M.A.S.H.e, bez příběhu a kvalitního hereckýho výkonu. Vždyť ti herci jsou úplně stejný vseci kurna zdar jak swiña. Nic zapamatovatelnýho mě osobne se od dnu pote emerichovi filmy moc nelibi. ()

kery-

Film bez jakéhokoliv vedlejšího příběhu, který by vás dovedl do nitra postav a vyvolal by váš zájem. Herci výrazní pouze odérem Ameriky, protože těm frajerům ze solárka s vytrhaným obočím se ta válka prostě věřit nedá. Akční scény neslané nemastné, furt dokola to samý - bombardér letí střemhlav, první mine, druhý mine, třetí trefí, bomba padá na kameru rovnou do zbrojnice.. O efektech raději nemluvit - horší digitální efekty nemá ani The Walking dead. Ve vší té oslavě Ameriky má průměrný neamerický divák jako já docela problém pochopit, zda to celé mělo i nějaký hlubší význam. ()

Hanys_

Emoce postrádající válečný velkofilm s přebarveným Harrelsonem a partou hrdinů, ke kterým si (díky neschopnosti režiséra?) divák ani za boha nemůže vytvořit nějaký vztah. Chce se mi docela pochválit tu bitvu samotnou, která zabírá snad polovinu filmu. Jenže díky místy dost rušivému digitálu to zas taková super podívaná nebyla. ()

SpaceOdyseus

Ale jo, je to pekny. Furt se neco deje, Roland to umi natocit hezky, furt nejaka akce, postavy se stale toci. Ale po chvili je to uz jednotvarne, deji chybi drive a akce je po chvili uz moc stejna. ()

Litvicek odpad!

Nedokoukal=odpad. Chtěl jsem to vidět celé ale nezvládl jsem to a to se mi stává jen velmi zřídka. Prostě neoslovilo od hereckého obsazení, táhlého a nudného děje až po vizuální zpracování. ()

F.W.Colqhoun

Aren't they paying us to kill Japs? Roland Emmerich umí točit zábavné filmy, když nebere / nemusí brát své projekty příliš vážně (White House Down). Bůh ví proč byl pro projekt Midway vybrán právě on, asi že Den nezávislosti, megaúspěšný hit o emzácích útočících na USA, je v očích producentů nämlich to samé. Dalo se nicméně čekat, že pro rodáka ze Stuttgartu (*1955) nebudou události 2. světové války na rozdíl od mimozemské invaze námětem k žertování. Podle toho to dopadlo: Patos,  špatná, vážně špatná CGI jako z druhořadé onlinovky, tupé charaktery v podání otrapů jako Ed Skrein či Nick Jonas, doplnění pouze dvěma slušnými spojeneckými herci (Harrelson, Quaid) a skupinou vynikajících Japonců. (Je nasnadě jak by to dopadlo, kdyby v námořních bitvách rozhodoval herecký talent.) 'Drama' vrcholí na půl plynu scénami odhalujícími, jak moc je současné Američany žere, že neměli svá [oficiální a k tomu účelu školená] kamikaze (jako Japonci - či Američané ve Dni nezávislosti). Do you trust the intelligence? ()

woodsman

po menej slabsom dnu nezavislosti 2 je toto znova paradny film od Emmericha pekne natocene keby tam nemci boli s ponorkami mohly totalne zvratit vojnu ()

Jaro_slav

Bavily mě přímočarost, „neEmmerichovitost“ a že jsem neznal nikoho z těch mladejch nehereckejch vocasů, nebavily mě ty moc okatý digitální efekty a nelíbil se mi mizernej překlad titulků. Většina hejtů pramení z potřeby hejlů hejtovat povinně Emmericha. Na detailní analýzu tu máme Verbála. ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)