Válečný velkofilm světoznámého režiséra Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, Patriot, Godzilla) líčí příběh příslušníků amerického námořnictva a letectva v bitvě u Midway, která znamenala zlom na pacifickém bojišti druhé světové války. Hvězdně obsazený film (Luke Evans, Woody Harrelson, Patrick Wilson, Ed Skrein, Aaron Eckhart, Nick Jonas a další) působivě ukáže nejen pozadí konfliktu, ale zejména bitvu samotnou, která doposud nikdy nebyla natočena tak velkolepě. Zároveň nám jednu z rozhodujících námořních bitev druhé světové války přiblíží i z pohledu japonské armádní elity. (Vertical Entertainment)

MoiJe

138 minut sa moze zdat byt vela, zvlast ked polka deja su vybuchy a strely pomedzi lietadla. Ale su to cool vybuchy a strely a zisla sa tu neuveritelna zostava dobrych a zaroven atraktivnych hercov, takze nudit som sa urcite nenudila ani ako zena co neoblubuje vojenske filmy a o Midway pocuje prvy krat. Bitky boli vcelku prehladne, ale neda mi nezmienit, ze chvilami ku koncu uz to strihal niekto zufalo a par sekund mi sem-tam chybalo. ()

corpsy

Naratívne najslabší ( pre mňa ) článok vo filmografii Rolanda Emmericha. A to aj napriek tomu, že to mohol byť jeho najumeleckejší počin. A čo je horšie, tie letecké a deštrukčné sekvencie sú po trikovej stránke slabšie, ako o 18 rokov starší PEARL HARBOR. A to je zrejme to najväčšie sklamanie. Od Emmericha čakáte niečo viac. Patos až po strop, ale prízemným spôsobom. ()

ConanVJ

Za mě hodně povedený válečný film, který kazí (hlavně ze začátku) okatá počítačová animace. Příběh je pěkný a hlavní postavy jsou skvěle zahrané. Letecké bitvy jsou také vydažené a kamera parádní. Za mě 90% :) ()

baribal

Tak konečně po dlouhé době velký válečný film, jen škoda že v něm nefunguje skoro nic od scénáře až po digitální triky. Bere se to strašně vážně až je to často nezáměrně vtipné, snad každá obecně známá kýčovitá scéna je zde k vidění. Na druhou stranu je to velkofilm, který neurazí a nikdy nespadne do totální frašky, v kombinaci s gigantickou výpravou je to film, který celkem pobaví a za pár měsíců na něj zapomenete. ()

Volodimir2

Od konca roku 2018, kedy sa začal točiť tento film sme boli v očakávaní a tak na konci roku 2019 prišiel deň D. A čo? Viete na čo som sa tešil, že uvidím čestný a dôstojný film, nakoľko postupne sa nám archívy otvárajú a tak je možnosť do detailov sa pozrieť na účinkovanie jednotlivých armád. Ale pri tom prehnanom americkom pátose to tak skoro nebude. Zaujímavý je aj moment vyriešenia segregácie vojakov v americkej armáde, viete, ako? Z filmu sa proste vyparili. Film je len pre vojenských fanatikov, tí ostatní sa v zhluku udalosti od Pearl Harboru, cez Doolittlov nálet, útok na Marschallove ostrovy a prelomenie Enigmy v množstve postáv zaručene stratia. História rozsiahlej a najviac strategicky dôležitej bitky v Tichom oceáne druhej svetovej vojny (v žiadnom prípade sa nejednalo o najväčšiu bitku v Pacifiku), kde cieľom americkej armády bolo obsadiť atol Midway. Prečo sa nejednalo o najväčšiu bitku? Na strane USA sa bitky zúčastnili lietadla z atolu a 3 lietadlové lode (Američania viac lietadlových lodí nemali) USS Hornet, USS Yorktown a USS Enterprise. Na druhej strane stali 4 japonské lietadlové lode Kaga, Akagi, Sorjú a Hirjú. Hlavné slovo v tejto bitke malo letectvo a keďže Japoncom potopili všetky 4 lietadlové lode oproti americkej jednej, môžeme ju nazvať najvýznamnejšou bitkou nakoľko po nej nastal obrat vo vojne v Pacifiku. Ale čo sa týka samotnej bitky najlepšie bola poňatá vo filme „Tora, Tora, Tora“ z roku 1970, respektíve „Bitka o Midway“ z roku 1970. Potom ešte môžeme spomenúť „Bitku o Midway“ z roku 1942 ale tu ide o 3. diel zo seriálu Vojnové epizódy z archívu z roku 2003 aj tu ide o silnú americkú propagandu. Ale z dokumentárneho hľadiska sa tento film dá použiť ako doplnok k filmu Bitka o Midway z roku 1976. Takže záverom film ma sklamal, je to jednoducho dnešnej dobe poplatný film, určený pre mladých amerických ľudí. Jeho úlohou bolo ukázať, ako sa ich dedovia bili s fanatickými Japoncami. ()

MartinezZ

Osobně mi to přišlo jako zakázka v rámci nějaké obchodní spolupráce s Čínou. Film povrchní se spoustou známých ksichtů ale bez něčeho, co by to všechno spojovalo do jednoho uceleného příběhu, navíc s ústředním nesympatickým ksichtem který byl navíc podobný dalším nesympatickým, ksichtům, takže jsem v některých částech filmu nevěděl, že se koukám na jinou postavu a její osud a dění mi tak nedávalo smysl. Takový sestřih mnoha epizod nijak pořádně pospojovaných do sebe. Hodně efektů navíc vypadalo jak přebraných z nějakých konzolových her, příliš kreslené. Čekal jsem od toho tedy něco víc... ()

Paxxx.cz

Docela podařený film ze druhé světové války se spoustou známých tváří. Jsem velmi rád, že patriotismus, který tu samozřejmě byl, tu byl v docela únosné míře. Bojové scény (především letecké) byly skvělé a musím ocenit i to, že pokud se na film podívá člověk co o druhé světové válce nemá ucelený obrázek, tak dostane odpovědi - proč, jak atd. To je to zcela nejpodstatnější, za mě docela spokojenost a 70%... ()

Korbitch

Zatímco Greyhound měl tah na branku, utekl jako voda a klidně mohl mít o 20 minut víc, Midway je přesný opak. Sice historicky přesné, ale jinak roztahané a blbě sestříhané. Ale jelikož jsem to původně hodlal ignorovat, nakonec to bylo dobré. Ale jen dobré. ()

Praxis

Tolik postav, které vás absolutně nezajímají, a i to vizuální pozlatko dávno není to, co Roland uměl. Průměrná zábava se spoustou digimrdníku. 60% ()

KIT.HL

Tenhle film potvrzuje, že perfektní počítačové triky nejsou všechno. A pokud nejsou samotné visuální efekty na úrovni, není to vůbec ono...Bohužel zde se krom efektů nepovedlo více věcí.( Některé detaily vás tlučou do očí) Návaznost děje někdy pokulhává a mladým hercům chybí charisma a zajímavost (Ed Skrein ). Je to samej "Ken ". Jak ze škatulky uhlazení a přehrávající . Woody Harrelson je pohodovej, stejně jako jiní ze starších ročníků. Škoda. Slabota...Drahá slabota. Pod čarou...Ani jeden černoch ?? ()

ArsenalEagle

Spousta známých ksichtů hrajících ve filmu, kterých tu je už nějak moc. Skrein je překvapivě sympaťák, Evans, Woody nebo Jonas zdárně sekundují, ale že by některý z nich vyčníval, to říct nemůžu. Jenže takých filmů je tu už víc a abych byl upřímný, Midway nepřináší nic nového.Neodpustím si srovnání s Bayovým Pearl Harbor, ten byl prostě lepší, lepší chemie, možná i lepší efekty, pravděpodobně je sice Emmerichova verze o něco přesnější, o něco syrovější, bohužel ale prostě slabší. Jsou to slabší 4 hvězdičky, ale není to nic, co tu nebylo. Btw. úplně mi utekl smysl Ludwigovi postavy, krom snad umocnění "tohle máte za PH" a dávka správňáckého amerického patriotismu, což se nese většinou filmu. Hra na emoce tu je vidět, ale prostě nefunguje tak, jak by měla, vztahy mezi jednotlivými postavami jsou spíš dokumentaristické, nejsou nijak rozpracované, jen slabě naznačené. ()

Freemind

Ono to nemuselo dopadnout špatně - scénář byl jen polodebilní, takže schopný režisér z toho mohl něco uplácat. Roland ale neumí a nikdy umět nebude, v Midway navíc k tomu svému americkému patosu přidal ještě čínskou sentimentalitu. Film ale padá na držku hlavně technicky, skoro v každé scéně se najde přešlap, který by člověk s troškou citu nemohl pustit ze střižny. Gradace akčních scén vyznívají do prázdna, těch pár slušných dialogů rozhazují nelogické sekvence záběrů, takže divák nakonec jen otupeně sleduje průvod obličejů. Zahodit, zapomenout. ()

Tony.cs

Co si budeme povídat, herecké obsazení parádní. Emmerich režírovat umí a film díky tomu pěkně odsýpá. Trhliny najdou jen znalci historie. ()

Dzin01

Musím říci, že za mě dobrý, po delší době zase výborný válečný film. Moc jsem si ho užil, Emmerich tyhle mega bitky umí. Je to přehledné a poměrně realisticky natočené. Pocit digibordelu jsem neměl, ale to je asi na vkusu každého. Film má sice trochu roztříštěný děj, ale je to proto, že prezentuje docela delší časový úsek a ne jen samotnou bitvu. Útok na Pearl Harbor se mi moc líbil, protože je tam vystižena ta jeho šokující nenadálost, žádné velké přípravy, oznamování, prostě najednou vypukne peklo. Docela se Emmrichovi podařilo zachytit to, jak nikdo do války nechce, ale prostě musí. Měl tam jak hrdinské chování, tak i to ne zcela hrdinské (zbabělé bych to určitě nenazval) a taky tam má ukázáno, jak snadno a zbytečně se umírá ve válce a nemusí za to moci ani nepřítel. Sice tyhle epizodky trochu tříštili děj, jak jsem zmiňoval, ale zase utvářejí dobrý celkový obraz. Včetně zuhelnatělých těl po japonském útoku, které jsem díky raitingu nepředpokládal, že uvidím. Jednoznačně za nejlepší vizuál považuji ztvárnění náletů a to hlavně útoky střemhlavých bombardérů, které jsou přímo unášející. Přesně to navozuje onen stresující pocit útoku proti "ohnivé stěně palby" a zmatenost celé bojové situace a přitom se Emmerichovi povedlo mít to docela přehledné. Bylo to opravdu velmi realistické (samozřejmě s přihlédnutím k filmovému efektu). Trochu mi jen vadilo, že ve filmu nebylo víc místa věnováno Spruancerovi, nejvíce tam byl tlačen Nimitz, takže jeho vystřídání zmíněným bylo pro toho, kdo nezná dějiny naprosto nečekané. O Fletcherovi, veliteli druhého svazu kolem Yorktownu se zde vůbec nezmínili, což považuji trochu za chybu, ale zase chápu, že už tam měli postav víc než dost. Z hlediska historie to tak bylo velmi přesné, kromě zmíněného jsem zaznamenal jako trošku větší prohřešek, že to vypadalo, že všechny japonské letadlovky potopili letci z Enterprise a nijak zde neplynul podíl letců Yorktownu, kteří potopili Sorjú a podíleli se na potopení Hirjú. Ale beru, že se primárně soustředil na Enterprise a většina děje je vyprávěna z pohledu jejích letců. A ještě, že opakovaný nálet na Midway byl z japonské strany zapříčiněn hlášením velitele letecké skupiny, což nebylo uvedeno. Jinak to bylo tak historicky přesné, že se o tom může tak 95% válečných filmů jen zdát. Z překladu jsem zachytil jako větší chybu jen to, že admirál přeložili jako generál a při náletu střemhlavých bombardérů z Midway na japonský svaz nepřesně vysvětlili jejich chybu a proč o nich potom japonský admirál řekl, že to jsou amatéři. Celkově to má u mě 5*. ()

slunicko2

Pro fandy námořních a leteckých bitev, druhé světové války, amerického patriotismu a počítačových animací. 1) Pro nás ostatní tak trochu nuda._____ 2) Svou poplatností době (Emmerich - kult diváka blockbusterů, Ozerov - kult ideologie) a neosobním stylem mi film připomenul pentalogii Osvobození. Jen ty davy komparsistů a zbraní dnes nahradily počítačové triky. ()

Helo

Hromada ksichtů známých a oblíbených ať už z filmů nebo seriálů (Rodney McKay FTW!) ve stručný a snadno zapomenutelný trikový rekapitulaci (ač prej poměrně přesný a reálný) událostí vedoucích až k bitvě u Midway. Kdo má rád letadla a exploze (já!) nebude úplně zklamanej, možná bude dokonce i lehce spokojenej (já), protože ani jedním se tu nešetří. Na druhou stranu, pokud si zase někdy budu chtít udělat radost válečným filmem se spoustou explozí, radši si pustím Pearl Harbor, kterej celkově funguje daleko líp a i ty exploze a bitvy jsou v něm líp natočený a triky mnohem lepší a míň umělý (v Midway fakt bylo pár záběrů, za který by se možná styděl i lehce dražší TV seriál). A pokud budu chtít orgastický záběry z letadel a naprostej filmovej kumšt, dám si pro změnu třeba Dunkirk nebo půl století starou Bitvu o Británii. Kolem a kolem se ale Emmerich po druhým Dni nezávislosti docela zvedl a jsem rád, že jsem to viděl v kině, páč jsem to možná i zkritizoval víc, než si to zaslouží. ()

Colby Sawyer

Nic moc jsem nečekal, nic moc jsem nedostal. Midway je průměrný film ve všech ohledech. Nemá skvělou akci, ani kvalitní triky (rozpočet 100 mega). Herecky až na Quaida a Harrelsona se jedná o plejádu lidí, které lze označit “toho už jsem někde viděl”. Chybí zde nějaký tahoun, volba Eda Skreina jako hlavního protagonisty mi přišla poměrně nešťastná. Celý film je sestříháním několika momentů války a tohle velké množství skoků mi vůbec nesedlo. V rámci filmu se děj posune ze zimy roku 1937 až do června 1942, skáče se velmi často a já jakožto vojenský nefanoušek jsem se v datech ztrácel. Obecně na mě Midway působí tak, že si Emmerich a spol vybrali skupinu hrdinů druhé světové a pokusil se jejich medailonky splácat v jeden velkofilm. Třeba linka Aarona Eckharta má smysl v dějepisných knihách, ale ne v tomto snímku. Rodinné linky některých hrdinů jsou také jen umělým prodlužováním stopáže, protože jich je tak strašně moc, že si k nim divák žádný vztah prostě nevytvoří a jen čeká, jestli neudělají náhodou něco zajímavého. Bohužel až na pár decentních akčních záběrů film nic převratného nenabídne, takže se v konečném důsledku jedná jen průměrný a nepříliš zapamatovatelný válečný film. ()

Derek

je to viac tora, tora, tora ako pearl harbor (co nie je na skodu), ale cele je to absolutne nudne, nezaujimave a skaredo vyzerajuce (triky su obcas tragicke). par hercov (hlavne vo vedlajsich ulohach) je dobrych ale hlavne postavy (hlavne ed skrein) su nevyrazne a nudne. od emmericha clovek ocakava destrukciu a spektakel, ale toto ma blizsie k televiznemu filmu ktore vysiela markiza ci nova v nedelu po obede... ()

Blackhand47

Kde jsou ty časy, kdy Emmerich užíval praktické efekty. Podobně jako Lucas přesedl na digitální vlak, ale na rozdíl od pak nedokázal vybudovat nic zajímavého. Máme tu tak další hvězdami nabitý válečný film, který se však táhne a nemá nijak poutavý soundtrack, jenž by diváka u filmu udržel. On je tu ten digibordel docela dost znát a kolikrát je to snad i na úrovni před rokem 2012. Normálně bych u podobně napínavých bitev i chvílemi zadržoval dech, ale Emmerich to prostě nezvládl a já se nudil od začátku do konce. Fakt se nedivím, že film v kinech tolik finančně ani divácky neuspěl, protože na poli válečných filmů je tohle opravdu bída. 60% ()

kajas

Válečné filmy jsou žánr, který zrovna nevyhledávám (a mým nejoblíbenějším je tudíž "Pearl Harbor", protože pěkní kluci Hartnett a Affleck), režisér Roland Emmerich je ale takový evropský Michael Bay a umí natočit dost zábavné akční spektákly, takže jsem to s ním zkusila. Je potřeba vyzdvihnout, že tuto látku pojal co možná nejtradičnějším možným způsobem a bezpochyby vše konzultoval s odborníky na druhou světovou válku. Obsadil také slušné a neokoukané herce, ti nejlepší (Dennis Quaid, Woody Harrelson, Aaron Eckhart) mají však jen velmi omezený prostor na úkor snadno zaměnitelných mladíčků a hlavně na úkor značně necharismatického Eda Skreina, jehož postava je bohužel ta hlavní a nejméně sympatická. V bitevních scénách se docela dobře orientuje, děj celkem odsýpá, ale chybělo mi důkladnější seznámení s charaktery (kterých bylo více než deset a trvalo opravdu dlouho, než jste si ujasnili, kdo je kdo) a nosnější ústřední hrdina. ()

Roland Emmerich zničí Měsíc

Roland Emmerich zničí Měsíc

09.05.2019

Válečný Midway nabírá obsazení

Válečný Midway nabírá obsazení

10.08.2018

Nový film režiséra Rolanda Emmericha (2012, Den nezávislosti) akční thriller z druhé světové války Midway, začíná postupně uzavírat obsazení. Vedle již dříve potvrzených Woodyho Harrelsona, Mandy… (více)