Narcos: Mexiko - Série 2

(série)
všechny plakáty
USA, 2020, 9 h 37 min (Minutáž: 46–66 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Mayra Hermosillo, Diego Luna, Clark Freeman, Teresa Ruiz, Omar Ayala, Sebastián Buitrón, Miguel Rodarte, José María Yazpik, Alejandro Edda, Alfonso Dosal (více)

Epizody(10)

Ilegální obchod s drogami v Mexiku kvete. Inteligentní a neústupný drogový baron Félix Gallardo (Diego Luna), který je šéfem ambiciózního kartelu Guadalajara, však musí čelit potížím. Americká protidrogová agentura DEA chce pomstít brutální vraždu jednoho ze svých lidí a úzce spolupracuje s mexickou federální policií. Cílem je zastavit Gallarda i jeho nemilosrdné společníky a zničit kartel jednou provždy. Jenže vazby pašeráků drog sahají do nejvyšších vrstev společnosti. A jako by to nestačilo, Gallardo musí řešit nejen následky svých zločinů, ale i vzrůstající nespokojenost a rivalitu v řadách vlastní organizace. Kdo uspěje, přežije a zbohatne. Kdo ne, zemře v bolestech… Pokračování drsného amerického seriálu Narcos: Mexiko přináší deset nových napínavých epizod znovu inspirovaných skutečnými událostmi. (TV Prima)

HonzysKISS

Už jsem se bál, že se druhé série nedočkám. Je to opět parádní jízda, možná ještě krapet lepší než první série Mexika. Félix sice už není nablýskaný boháč, ale má pořád pod čepicí. Protože ty věci, které se mu povedou, tak jsou fakt suprová podívaná. Společně s první řadou to je moc pěkný dvacetihodinový zážitek. Třetí série už snad ani není potřeba. 8.5/10 ()

Hanys_

Za mě určitě lepší a víc "Narcos" než první Mexico. Lunovi jsem už toho narkobarona docela žral, z vedlejších postav se začíná logicky víc dostávat na oči Pacho, dojde i ke crossoveru s Cali...a navíc...navíc poslední 2 díly patří mezi to nejlepší z těch už 5ti sérií. Právě díky tomu závěru to s radostí napálím na plno. ()

ddf76

Klid pred bouri. Druha serie je o padu Felixe Gallarda. Vice filozovistejsti, pomalejsi a mene akcni. Ve treti serii bude krvava rezba o ovladnuti paserackych tras a kokainoveho trhu v USA mezi mexickymi karteli. Hlavne se vyhoupne EL Chapo s jeho tunelama a Amado Carrillo Fuentes s jeho letadlama. Uz se tesim na tu nekompromisni reznicinu, co prinese treti rada. ()

hEROic

Stále stejná pecka, komu se líbila první série Mexika, nebude zklamán. Tempo stále rozvážné, ale je tam několik skvělých momentů. Závěrečné díly napínavé a poslední Felixův monolog skvostnej. 85% ()

DAPDO

Oproti první sérii v Mexiku přibylo víc zákulisních a politických bojů a to co dělalo Narcos Narcosem od dob Pabla se trošku vytratilo. Hodně tomu napomohla partička kolem agenta Breslina, která posrala skoro všechno na co sáhla. Skoro v každým díle si říkáte, že to končí tak, že další epizoda už bude nálož podobná předchozím sériím, ale nakonec ani věc jako atentát nepřiměje Félixe ke zkratovitýmu jednání. Během téhle série jsem si několikrát říkal, že by se měl Narcos ukončit, protože nepřináší už nic novýho a je to všechno na jedno brdo, ale závěrečný tři díly zase daly naději, že nemusí být tak zle. Kdo chce moc nemívá nic, takže Félix skončil v base a zbytek kartelu na svobodě dává velkou šanci na zajímavý pokračování. ()

Ivo

Ani Narcos se bohužel neubránil tradičnímu osudu a úpadku většiny současných seriálů, kdy skvělý začátek je čím dál více degradován nastavovanou a čím dál prázdnější $$ kaší ... (zdravím Homeland, Bosche, House of Cards, La Casu de Papel a další díla nakažená globálním seriálovirem ...). A tak už jen s rozpačitým škrábáním za uchem, s ochrannou rouškou a se svrbícím prstem na kritickém tlačítku fwd nezbývá než sledovat lehce uspávací cyklus jakýchsi dlouhých, nablýskaných (a nesmírně záživných) večerních amigos mejdanů s tancem a živou hudbou, monotónní zakouřené dialogy zádumčivého Felixe i jeho mocných plastových kolegyň a to vše občas prostříháváno pár amatérskými akcemi "dea" bezdomovců v pozadí. Ale abych to jen takto rychle neodbyl, dovolil bych si tímto ještě v prostorách Katovny na chvíli otevřít ryze odborný dialog v rámci zde publikované velmi podnětné recenze kolegy uživatele ddf76: na rozdíl od něj se totiž kriticky nedomnívám, že podstata celého díla je (jak zmiňuje) "vice filozovistejsti", ale spíše bych si troufal v této souvislosti použít odborný termín "unile nudnejsti" s tím, že ani "karteli" svištící "tunelama" a "letadlama" tomu moc nepomohla ... Věřím že je to takto dostatečně srozumitelné a erudované... Abstract: už to prostě stojí celé za h ..., pardon - chtěl jsem samozřejmě říct za "finální recyklovaný odpadní produkt trávícího metabolismu tělesné soustavy" ... Použitá literatura: Narcos, Narcos: Mexiko série 1,2. ()

bearmeedek

Druhá řada na mě působila zajímavěji. Možná nebyla až tak pestrá, protože v jedničce se budovalo a cestovalo. Ale protože teď nastal boj o udržení vlády, bylo zde asi větší napětí a taky se začalo "trestat". Místní se učí kolumbijským metodám. To, že domorodá zvířátka sice mají občas dobré nápady (ve svůj prospěch), ale jejich mozečky jsou prostě limitovány, jsem zmiňoval už v minulých hodnoceních. Ale zapomněl jsem, že se to týká i všech zúčastněných žen z obou zemí. Třetí řada by fakt mohla být záživná. 90%. ()

Jazz06

Začátek série mě strašně nudil a dokoukal jsem pouze díky místnímu hodnocení. Zhruba od pátého dílu se to konečně rozjelo a druhá polovina už měla trochu spád. Poslední 3 epizody vynikající. Postava Gallarda mě nebaví a velmi těžce se mi věří, že by to měl být strašný badass, kterého se všichni (aspoň na začátku) bojí. Zbytek postav je ale jinak super. Bohužel celá série trpí tím, že jen spojuje první a třetí sérii, čili začátek a konec, ale sama nic uceleného nevypráví. Během prvních dílů jsem přemýšlel o 2 hvězdách takže ta druhá půle to dost vytáhla. Výsledek tak 3.5 ()

ACDCKL

Seriál je pořád nadmíru dobrý. Avšak tato řada z těch všech pěti je momentálně nejslabší. Není to tak úderná série, je to spíše o manipulacích, politických bojích a hlavní postavy nebyly nějak výrazné (až na Diega Lunu). Sedmý díl a poslední dva díly však opět patří mezi ten Top dílů, co vzniknou a nelze na ně zapomenout. Hezké 4*. ()

zdenzo

Už už (v podstatě) pátá serie ubírá na tempu, nicmene herecke vykony, propracovanost pribehu i jemne propojeni s puvodnimi Narcos stale drzi latku proklate vysoko. Vypravecsky model vsak neprinasi nic noveho, diky D. Lunovi vice nez dustojne zakonceni, na nez uz nelze dle meho kvalitne navazat (El Chapo byl natocen nedavno a Narcos obcanskou valku bude az nemozne kvalitne celou uchopit). Will see. Klobouk dolu pred tim jak tvurci dovedou vlastne uplne zas a znova preobsadit serie a risk vytvareni si vztahu k stale novym postavam vychazi. 4,2 ()

koza3

První série nastavila celkem vysoký standard, která se vyrovnala svým předchůdcům. Druhá měla velký navnaďující bod v podobě nově příchozích DEA agentů, kteří se rozhodli těm narkotrafikantům pořádně zatopit a vůbec se s nima nes*at. To se i v prvních epizodách děje, odchytnou doktora, který vloni trápil oblíbeného Camerenu a dají mu co pro to. Někde v půlce sezóny to však ztratí šťávu, protože se Felix začíná hroutit a nic se mu nedaří. Je však nadmíru jasné, že ten kulihrášek to všechno podrtí a na konci všem natře na frak. A ono je to jen částečně. Natrhne prdel DEA, kteří dostanou kulky či v lepším případě letenku domů. Plazas dostanou co chtěly a každý si může převážet svůj podíl kokainu. Poslední epizoda je však dost zvratová a Felix se ocitne...víte kde. To mě dost překvapilo, protože bych byl ochoten smířit se s koncem v devátém díle. Co bude však dál? Četl jsem hezkou review, kde borec psal "Máme před sebou cca 30 let drogových válek v Mexiku, které může Narcos zpracovat." Otázka je, jestli to chceme nebo bychom Mexico opustili a posunuli se dál v drogovém řetězci do Sales a tedy šíření drogy po USA. To by mohlo být v kontrastu devadesátek zajímavé téma, ale asi bychom přišli o tu krásnou španělštinu a drogové lordy by nahradily americké čuby šňupající ve dne v noci. A o tom Narcos nejsou. Ač se jedná o drogy, seriál je hlavně o businessu a jeho tvrdých podmínkách. Jsem tedy zvědav, co nás čeká dál, ale s ohledem na koronakrizi se asi jen tak pokračování nedočkáme. ()

PaTeXx

Místy to prostě nebylo ono. O spokojenosti samozřejmě není sporu, ale už jsem zažil lepší série. Závěr to vyzdvihl, tak jak je u Narcos zvykem, ale do třetí série půjdeme s rozdanými kartami, což bude novinka. O to větší důvod se kurevsky těšit. ()

hrumsrt

Asi jsme se více přiblížili původním Narcos, ale zase je to o hodně jiné než první série. Celé to stojí a padá na postavě Miguela (Diego Luna), jelikož tu jeho partičku, která mě opravdu hodně bavila pozavírali. Na druhé straně místo specifického Kikiho je Walt (Scoot McNairy), který je zase prototypem průměrného řadového poldy. Je tady snaha nastínit ty osudy Sinaloánského kartelu - El Chapo, což zase trošku odbočuje z hlavní linky. Kartel už je rozběhlý, ale má to vlastně hodně podobnou sekvenci jako druhá série původního Narcos, tedy celé to impérium se tak pozvolna sype, ale najednou v závěru dojde k fakt razantnímu zrychlení a Félix je v koncích. Pořád jsme bohužel nejsilnější v odkazech na původní seriál (viz rozhovory s kartelem z Cali). Místy už mi to ale přišlo takové natahované a přiznám se, že už jsem vyhlížel jen ten Miguelův konec.. P.S. Ten závěrečný rozhovor ve vězení je patrně nejlepší scéna v celé dosavadní éře Narcos: Mexiko. 75% ()

muti

Sledovať Felixovu víziu celonárodného kartelu je takmer neskutočné. Na rozdiel od nepredvídateľneho pabla je Felix rozhodnutý vytvorit impérium ktoré pokryje celý kontinent a napokon poklakne aj samotná Kolumbia. Napojenie na politiku je tiež výborné, keďže vieme ako to chodí aj dnes. Politický rozmer je realistický a vďaka nemu sa dostáva Felix do najvyššej ligy. Pre mňa top postava celej série narcos ()