V tomto dobrodružném westernu Anthonyho Manna muž se stinnou minulostí, James Stewart, vede skupinu prvních osadníků z Missouri přes Oregon vstříc novému životu u koryta řeky Columbia. Když osadníci zjistí, že je úřady okrádají o příděly potravin a dobytek, Stewart se vydá přes řeku a vrcholky hor, aby od chamtivých úředníků přinesl zásoby pro přežití nadcházející zimy. Na cestě je zrazen svým přítelem Arthurem Kennedym, ale dostane se mu pomoci od hazardního hráče ze San Francisca Rocka Hudsona a krásné farmářovy dcery Julie Adamsové. Známý bavič Stepin' Fetchit se zde objeví v roli lodního stewarda na řece. (Universal)

Skuby47

Westerny nejsou můj nejoblíbenější žánr, ale mám ráda koně a tak se občas na nějaký podívám. Tento se mi docela líbil, protože ani po letech neztratil napětí a tempo, prostě nenudil. Příběh byl klasický, boj čestných mužů s darebáky. James Stewart, krásná příroda - hory, lesy, řeka a koně - to byl bonus navíc. ()

shantim

Western se vším všudy, ale nenabízející nic navíc. Přesto nenudí a drží si velmi slušnou kvalitu. 73% hvězdiček ()

Sany33

Príbeh: Jazdec vedie skupinku miestnych osadníkov k ich vysnívanému životu, ktorú podľa nich nájdu na brehoch rieky Columbia. Stretávajú sa ale s obchodnými podvodmi a prepadmi zo strany vlastných ochrancov. Herecké obsadenie: Jedná sa o moje prvé kontaktovanie sa s Jamesom Stewartom (nar. 1908, USA), ktorého som si hneď zafixoval ako herca s veľkou charizmou a veľkým talentom. Prevedenie: Mal som možnosť vidieť film už vo farbe a iba to umocňuje celkový dojem z filmu. Čo sa týka prevedenia na plátne ide o dosť klasický western s jednoduchou premisou ale na druhej strane veľmi dobre zahraný a spracovaný. Pocity: Nikdy som nebol fanúšikom westernov a asi ani nikdy nebudem ale na tento film sa mi prekvapivo dobre pozeralo a nemal som nutkanie ho vypnúť ako tomu bolo pri podobných žánrovkách mnoho krát. Pridaná hodnota: Kvalitne natočený western so zaujímavým príbehom a sympatickým hlavným hrdinom. 73% ()

Hollohlaway

Nečekaně akční western, kde padouši padají skutečně po tuctech. Stewart dobrý jako vždy, zajímavá zápletka s osadníky příjemně vyčnívá z běžných klišé. Naopak to nemá víc než jen solidní kameru ani hudbu, to bych nečekal. Ve výsledku průměrná Mannovka. ()

Han22

Netradiční western, který místo na rozpálenou prérii či westernové městečko sází spíše na divočinu, lesy a noční záběry. A tak se závěrečný fight odehrává místo v uličce uprostřed rozbouřené řeky. A také ukazuje jednu krásnou lidskou vlastnost - chamtivost, díky které se z počestného obchodníka stává vůdce grázlů a z relativně slušného chlápka bezcitný zabiják. Přes spoustu přestřelek je to ale takové celé průměrné - málo napětí, nepříliš zajímavý příběh a především nezajímavé postavy v čele se Stewartem, kterému prostě westernové hrdiny nevěřím. ()

Mikino00

Stewart v nejlepších letech a mladý Rock Hudson, to je kombinace, která přece nemůže v tomto westernu prohrát. Moc se mi nelíbil konec, byl takový moc rychlý a to se vzhledem k pomalejšímu tempu filmu nehodilo. ()

bearmeedek

Hlavní devizou tohoto westernu je, že vůbec nenudil a dával takovou pohodu. Jinak krásná krajina, zajímavé jízdy vozů ze stráně dolů a dalším terénu, vícero druhů akcí a v různém prostředí, dilema, který ten hodný a ten zlý, a to průběžně až do konce. ()

Gromit

Pánové Wayne a Eastwood prominou, westerny s Jamesem Stewartem byly prostě nejlepší. Nejenže byly jiné (viz můj komentář ke Vzdálené zemi), ale dokázaly vždy nabídnout mimořádně silný příběh a velmi působivou (místy až mrazivou) atmosféru. A platí to i pro Zátočinu řeky, další to klenot nejameričtějšího filmového žánru. Od začátku do konce jsem byl napnutý, jak to celé dopadne, kochal se všemi těmi záběry na malebnou krajinu a opakovaně se utvrzoval v tom, že Jimmy Stewart byl herecký génius a stoprocentní sympaťák. ()

PlysovyMacko

Zápletka je o prevoze zásob naprieč divočinou a zloduchovia chcú zásoby ukradnúť. Utkvelo mi v pamäti ako niektoré kulisy zasnežených hôr vyzerali reálne a iné umelo. Inak normálne v pohode pozerateľný western. ()

Virusman666

Dal bych nejvyšší hodnocení, ale co by pak musel člověk dát westernu Tenkrát na západě ??? Takže 4 hvězdičky ale velmi silné... ()

Winster

Velká paráda o napravených a nenapravených lumpexh...Jen trosku moc ,,vozovkské". Tady mi bylo záporáka skoro líto už proto, že s J.S tvořili super dvojku. :) Bezva podívaná! ()

Cascabel

Skvělý americký western, přestože lehce nevyrovnaný: první třetinu se srandičkami, tancovačkou a Indošema vystřídá napínavá akční podívaná, ve které se charaktery mění jak na obrtlíku. James Stewart ale zůstává slušňákem z povolání, kterému těžko uvěřit, že by kdy vůbec mohl být zločincem. ()