Linda s Pavlou jsou sehrané parťačky beach volejbalu, které právě vyhráli mistrovství České republiky a postupují na mistrovství Evropy. Linda je starší, bezdětná a žije pouze beach volejbalem. Žádost o ruku v luxusní restauraci, kam přijde v teplákách, dopadne katastroficky, a tak zůstává bez partnera. Pavla je daleko mladší, začínají jí tikat biologické hodiny, a chtěla by otěhotnět se svým partnerem Hynkem, který hraje také volejbal a je to sukničkář. Dívky chodí trénovat na hřiště, které přebírá nový správce Rudolf Jíra. Po tréninku poví Pavla Lindě, že se s Hynkem pokoušejí o dítě, což Lindu rozčílí, protože by nejely na mistrovství. V baru se Linda spřátelí s Jírou, on ji vezme na svou chatu, kde uvaří večeři. Přestože Jíra vypadá jako hubený Yetti a chová se jako hulvát, tak Lindu večeří okouzlí. Žena je v sedmém nebi do té doby, než se dozvídá, že chce Jíra sbalit Pavlu. Myslí si, že udělá dobrý skutek, protože s ním dívka neotěhotní a parťačky budou moci jet na mistrovství. Po dalším tréninku rozpoutá Jíra v pánské šatně diskuzi o ženském beach volejbale. Hynek se mu vysměje, protože je přesvědčený, že je to jen plácaná. Pavlu to naštve, večer v baru se opije a skončí s Jírou v posteli. Pavla s Jírou mají sex všude, i v pánských šatnách a na jeho chatě, kde teď Pavla s Lindou trénují. Linda i Pavla dřou celou zimu, aby byly na mistrovství úspěšné. Pavla se dozvídá, že měl jít Jíra v mládí na olympiádu ve volejbale, ale kvůli hulení ho vyhodili. Když přizná, že má také dvě děti, tak Pavla vzteky praští do skleničky a pořeže se. Má přeříznutou šlachu a nebude moci trénovat na mistrovství, které je za šest týdnů. Jíra sežene fyzioterapeuta Gejzu, který dokáže Pavle ruku dát do pořádku, než k ní ale dorazí, tak se dívky pohádají. Pavla zjistí, že Linda byla s Rudolfem na večeři první a neřekla jí o tom. Rudolf se pokusí vše urovnat, poví Lindě, že celý život dělá špatná rozhodnutí a na olympiádu nejel, protože přivedl dceru svého trenéra do jiného stavu. Jíra vezme Lindu z hřiště rovnou do luxusní restaurace, kde jí Marek žádal o ruku, protože si uvědomil, že se opět rozhodl špatně, když si vybral Pavlu. Oba dva jsou bez bot a po neslušných komentářích je číšník z restaurace vyhodí. Linda zjistí, že sex s Jírou je úžasný a nemůže se ho nabažit... (TV Prima)

Trailer

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $2,742,315▐ Strašne rozháraný guláš, som sa aspoň na oko tešil na pekné baby v zápale boja, či trošku romantiky alebo vtipných momentov ale nič som nedostal, vôbec nič, utrpenie dopozerať. Moc vecí sa tam bije, je to také bezhlavé blbé. Petr Kolečko bez poriadného režisérskeho kolečka. /25%/ ()

Fr

„CO JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ V BEACHOVÝM PÁRU?“ /// Film plnej písku, volejbalovejch míčů a píchání. Letní sexy komedie, která není moc vtipná (úsměvná asi jo…), ale celkem vodsejpá. A příběh? Tož jednoduchej… postavenej na Langošovi. Jo a Hřebíčkový to prostě nevěřím! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Kvůli prdelkám. Takový zadečky totiž na „šestkovým“ neuvidíte! 2.) Jsem blázen do Langoše (nebo Hřebíčkový). Nebo do beache! /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Matty

Film, který se strašlivě vleče, křečovitě se snaží o humor (zvlášť když dojde na „hlášky“), je neobratně, bez jakéhokoliv citu pro rytmus a komediální timing sestříhaný (nemluvě o občasných chybách v kontinuitě a celkově prapodivné návaznosti některých scén), a plný naprosto planých scén bez humoru či čehokoliv pro příběh jinak přínosného. Pro srovnání si doporučuji pustit libovolný dialog z Mostu!, jehož původní, následně však výrazně pozměněný scénář Kolečko napsal, a uvidíte, jak jej Prušinovský svým inscenačním umem a herci svou sehraností dokázali oživit. Přes prsty je oproti tomu, a navzdory atraktivnímu prostředí ženského beach volejbalu, film bez jiskry, který od začátku do konce hrozně drhne. Více tady. 30% ()

Malarkey

Petr Kolečko je zřejmě všeuměl. Pochopil, že scénáře co píše, fungují jenom s některými režiséry a tak se rozhodl sednout si do režisérského křesla a točit si je sám. Na filmu je ale znát, že je to jeho režisérský debut. Petra a Denisa jsou sice fajn, ale jejich chováním film působí, že je spíš pro ženský kolektiv, než pro chlapský duše. Nakonec jsem si ale i já na filmu našel zalíbení a to v podobě postavy Jirky Langmajera, která byla naprosto dokonalá. Osobně můžu říct, že byla to nejlepší na celém filmu. Do toho ženskýho blafání vpravil trošku té chlapské rovnosti, která je tady dotažena do extrému, ale to je právě na ní to hezké. ()

Isherwood

Petr Kolečko je Zdeňkem Svěrákem pro mileniály. Fakt. Dokonale umí odkoukat povrchní, šovinistické a sexistické prvky současný společnosti, a lepit je do zábavných scénářů. Které si ale nesmí nechat točit povrchními režiséry, jako třeba sám sebou. Zápletka o (ne)sloučení bechvolejbalového dua je vystavěná tak komplikovaně a složitě, že i Nolan závistivě kouká. Fakt mi bylo stydno, že na to vůbec koukám, protože je to přesně o krůček před vstupem do softpornového žánru, přičemž vnadilo je vždy ženský zadek v plavkách, který má končit v posteli Jiřího Langmajera, jehož penis je hard macguffinem českého filmu. Je to taková ta lidová sranda, která plní kina, a Prima s ní v dalších letech ještě prodá hodně reklamního času v primetimeu, ale v jádru je to přesně taková ta laciná šmíra, která má to naleštěný pozlátko rychle prokouknutelný, ani na to člověk nemusí mít titul gendermana. Tohle by mi přišlo trapný nejpozději ve dvaceti. Natož tak teď, kdy je mi o 3 roky míň, jak Kolečkovi. PS: Ten geniální závěrečný proslov Vojty Dyka o hořícím dřevu je na míle daleko za zbytkem filmu, vlastně stejně jako celá postava Hynka, který je jeden velký running joke. ()

• Scény odehrávající se na mistrovství Evropy se natáčely až mezi posledními. (Posheidon)
  • Když po párty v baru nasedají Jíra (Jiří Langmajer) a Linda (Petra Hřebíčková) do taxíku, je vidět na volantu palubka a volant patřící Volkswagenu, ale poté odjíždí taxi značky Opel, konkrétně model Zafira Tourer. (Sup92)
  • Aby beachvolejbalové scény vypadaly věrohodně, působil u filmu jako konzultant beachvolejbalista Jan Chalupa. Ten trénoval Denisu Nesvačilovou a Petru Hřebíčkovou. Začali trénovat 3–4 měsíce před natáčením. Tréninky byly 2x týdně. (Duoscop)