Petr Kolečko je můj oblíbený český scénárista (nutno říci, že patrně jediný) a jsem si vědom toho, že odpůrci moderní české kinematografie nesnesou ani jeho, ovšem mně jeho styl humoru hezky sedí. A ačkoliv jsem v prvních recenzích četl výhrady k tomuto jeho režijnímu debutu (čímž mě poměrně překvapil), osobně jsem nezaznamenal jakékoliv náznaky neumětelství, jich by se zkušenější režiséři nedopustili. Navíc tématicky mě film zaujal okamžitě, volejbal hraju rád a na ženský beach se rád kouknu. Výsledkem je poměrně nepřekvapivě variace na typické české komedie (o trošku horší než výborné Ženy v běhu) a kdo byť jen okrajově zaznamenal aféru kolem známé dvojice Kiki a Maki před pár lety, je doma. Podobně jako u Vyšehradu si Kolečko rád hraje s filmovými reáliemi. K ruce si vzal oblíbené české herce (škoda, že Prachař má jen štěk) a i díky tomu 100 minut uteklo jako voda. Budu rád, když neotřelý tvůrce ve své tvorbě nepoleví, ač ho samozřejmě po tomhle filmu bude mnoho lidí obviňovat ze sexismu...nic na co by nebyl zvyklý.(24.8.2019)

• bubun

Nevzpomínám si, že by mě v uplynulém roce, možná dvou, něco takhle strašně vytočilo, jako tenhle film. Něco tak absurdního, nelogickýho, stupidního, podbízivýho a podporujícího stereotypy se opravdu jen tak nevidí. Langmajera nekomentuju, ten už snad hrát jiný role ani neumí, taky nemá proč, na kvalitu zjevně rezignoval a potřebuje platit složenky, takže toho odepisuju. Hřebíčková mě v prvních záběrech vyděsila, jak strašně zhubla. Herecky nevim, protože neměla, co hrát. Nesvačilová děsný, herečka bez charismatu - což už jsem psala u dalšího majstrštyku, Miluji tě modře, navíc mám prostě z prázdnoty pohledu jejích očí pocit, že je neskutečně tupá (většinou se snažím nesoudit dle obalu, smůla, u tohoto filmu, který mě tak vytočil, na to kašlu) - ok, to není nic, co by poznamenalo film. Dementní hovadina s předvídatelným dějem i jednotlivými "vtipy". Flashbacky do minulosti "za socíku" trapné a herectví prostředního kluka z Horákovejch, Jana Komínka, příšerné. Ten člověk opravdu, ale opravdu hrát neumí, tak proč ho pořád někam obsazují? Nehorázná pípovina, kde se ZASE všichni chovaj jako hovada - viz Nesvačilová zjistí, že se Hřebíčková sešla s Langmajerem v době, kdy s Nesvačilovou ještě nebyl, a následuje hysterická scéna a konec věrného přátelství až za hrob. Ano, takhle se chovají dospělí lidé. Kolečko se už úplně zbláznil. No, cítím, že se zase začínám rozčilovat, tak končím.(24.11.2020)

Režijní debut Petra Kolečka. Scénář opět parádní. Díky dialogům a vtipům jde o nadprůměrnou českou komedii. Já jsem sexista a humor tímto směrem je mi velmi blízký. Zde jde snad až o 80% zdroje zábavy a tak jsem musel být spokojen. Langmajer hraje parádní postavu. Často drzé, namachrované a jistou formou talentované "floutky" nemusím, ale v jeho podání neměl Jíra chybu. S volejbalistkama je to horší. Holky jako velké sportovkyně nevypadají a ani ten volejbal jim nijak extra moc nejde. Ještě, že se to u plážáku ztratí :) A ano, zbytek zdroje zábavy jde na vrub sportu a hlavně soupeření šestkového s plážovým volejbalem. Nakonec i zde jsem si celkem spokojeně zachrochtal.(26.10.2020)

Na 10 trapných českých komedií připadne jedna povedená a tou Přes Prsty nepochybně je. Příběhově to sice není nic zajímavého, ale potěší neokoukané prostředí volejbalu a především herci, kde Langmajer hraje svou typickou roli kure*níka v milostném trojúhelníku mezi Hřebíčkovou a Nesvačilovou, což jsou snad největší kočky na komediální české scéně. Hezky se na to kouká, především když mají holky jen bikiny a vtipných hlášek je také dostatek. Fajn oddychovka. 7/10.(23.1.2020)

• kajas

Tvorbu Petra Kolečka jsem si v posledních letech hodně oblíbila. Bohužel si umí vybrat i slabší chvilky a patří k nim i jeho režijní debut. Komedie z prostředí profesionálního beach volejbalu o nejlepších kamarádkách, které si lžou a vymění si chlapa? Ano, za určitých okolností by se mohlo jednat o dobrou zábavu. Film ale nepodrží ani herecké výkony (jediným tahounem je Langmajer, hlavní ženské postavy byly napsány na facku a jejich představitelky navíc nepovažuji za dobré herečky), ani zoufale nevtipný scénář. Alespoň jsem ale udělala dobrý skutek, protože jsem vytáhla do kina tátu s tetou a ti se výborně bavili. Já teda ne.(10.9.2019)

• - „Nejdřív jsme hledali režiséra, ale nakonec jsme se oboustranně nedohodli, a tak jsme se s Danielem Strejcem, který dával na začátku projekt dohromady, rozhodli, že se to pokusím natočit já. Hned jak ten nápad padl, jsem zavolal Jirkovi Langmajerovi, jestli si to dokáže představit a na place mi pomůže. On řekl, že určitě. Tak jsem do toho šel,“ řekl Petr Kolečko. (SONY_)

• - Herečka Petra Hřebíčková (ve filmu starší svobodná a bezdětná Linda) měla ve skutečnosti v době natáčení už děti dvě, a to dva kluky. (Posheidon)

• - Scény odehrávající se na mistrovství Evropy se natáčely až mezi posledními. (Posheidon)