Najlepší český film za posledný rok. Ak by tam bolo viac scén "z hry" a krajšie duo hlavných hráčok, dám 100%. O plážovom volejbale sa skoro furt len kecalo, až som mal pocit, že je to iba katalyzátor vzťahových zápletiek a kľudne to mohlo byť napr. o curlingu :) Linky o vzťahoch boli vtipné, presvedčivé a fungovali dobre. Kolečko dokazuje, že ak chce, vie aj tuctový námet spracovať nadpriemerne.(29.8.2019)

• Sydonai

Tak tohle fakt nevím, co bylo, ale ke komedii to mělo daleko. Racionálně smýšlející a životem ošlehaný člověk se musí zákonitě pozastavit nad víceméně každým rádoby racionálním vzorcem chování hlavních protagonistů, protože za mě tenhle milostný trojúhelník absolutně nedával smysl. Ústřední píseň leč milá, vám už v půlce filmu leze krkem neb se opakuje stále dokola a vtipy připadají zábavné asi jen minimální části našeho národa. Od autora Mostu! jsem čekal lepší režijní prvotinu. 35%.(30.8.2019)

• Oktavianus

Poté, co jsem viděl Román o pokročilé, si už dám velkej pozor, než o nějakým filmu prohlásím, že je sexistickej. Jinak by to totiž rozhodně platilo i o Přes prsty, kde je Langmajer naprosto ukázkovej šovinistickej macho. A s takovou vizáží bezdomovce se prostě nechce věřit, že by tak snadno sbalil holky typu Hřebíčkové nebo Nesvačilové. Ale to se dostáváme k hlavnímu problému: a tím je scénář. Budu jen papouškovat, co už tu bylo řečeno, ale právě na tomto filmu bylo strašně vidět, jak Kolečkovi chybí Prušinovský (nebo jiná autorita ještě nad Kolečkem, která by jeho sepsané vlhké sny kočírovala). Scénář je tak moc plný klišé, že mě po zhlédnutí filmu bolelo za krkem, jak jsem nevěřícně kroutil hlavou. A stejná klišé obsahují i režijní prvky: Kolečko prostě něco viděl v televizi, takže nabyl dojmu, že určité scény "tak točit má". No, nemá, co zafunguje jednou dvakrát, už napodesáté nebo posté prostě nefunguje. A taky - a to mě zrovna u Kolečka překvapilo nejvíc - nefunguje humor. Aspoň to jsem myslel, že tenhle úchyláček má zmáknutý, a až teď se ukazuje, že za humor můžou spíš další tvůrci než samotný Kolečko. Takže pokusy o hlášky, které hercům ani herečkám prostě nejdou přes pusu, nejsou vtipný - jo, natočit komedii se správným timingem vůbec není lehký, naopak. Když se v kině Lngmajerovým sexistickým vtípkům chichotá jen herečka na plátně, zatímco publikum je zticha, něco je blbě. Naštěstí se film pomalu, ale jistě rozjíždí. První polovina je fakt špatná a nic se v ní neděje, což se v druhé půli přece jenom zlepší, jakkoli je rozuzlení jasné na míle dopředu. A taky - a to už na sexistickou vlnu najedu taky - se na Hřebíčkovou i Nesvačilovou hrozně pěkně kouká. Takže abych to zkrátil jedním slovem: zklamání.(19.9.2019)

• kajas

Tvorbu Petra Kolečka jsem si v posledních letech hodně oblíbila. Bohužel si umí vybrat i slabší chvilky a patří k nim i jeho režijní debut. Komedie z prostředí profesionálního beach volejbalu o nejlepších kamarádkách, které si lžou a vymění si chlapa? Ano, za určitých okolností by se mohlo jednat o dobrou zábavu. Film ale nepodrží ani herecké výkony (jediným tahounem je Langmajer, hlavní ženské postavy byly napsány na facku a jejich představitelky navíc nepovažuji za dobré herečky), ani zoufale nevtipný scénář. Alespoň jsem ale udělala dobrý skutek, protože jsem vytáhla do kina tátu s tetou a ti se výborně bavili. Já teda ne.(10.9.2019)

• frantababaf

Děsivě sexistický film (a to normálně tenhle aspekt u filmů vůbec nevnímám), u něhož opravdu fyzicky bolí očividné pokusy o nesmrtelné hlášky, které jsou ale většinou logikou úplně mimo naší realitu (metafora s Legem, wtf) a hlavně jsou příšerně načasované. Kolečko asi někdy i umí psát, ale myslím, že tenhle scénář by ani Prušinovský nedokázal zvelebit a vykouzlit z něj přijatelný kus. Jdu si pustit popravy členů mexických kartelů na uklidnění. Langoš jinak v rámci možností dobrý výkon. 20%(2.9.2019)

• - Herečka Petra Hřebíčková (ve filmu starší svobodná a bezdětná Linda) měla ve skutečnosti v době natáčení už děti dvě, a to dva kluky. (Posheidon)

• - Natáčení probíhalo v beach areálu v Ládví, ale také například v TJ Sokol Nusle, v Klánovicích nebo u Hostivařské přehrady. [Zdroj: Totalfilm.cz] (TotalFilm.cz)

• - Jiří Langmajer si ve filmu zahrál se svou dcerou Julií Langmajerovou. (Bioscop)