Externí recenze k filmu (9)

 • ČervenýKoberec.cz (Lenka Vosyková) ****

  "Scénárista a režisér Petr Kolečko jednoduše vidí do duše běžného českého diváka a proto ví, jaké situace ho dokážou nejvíce rozesmát. Nesnaží se vytvořit nijak složitý příběh, ale popisuje normální život člověka. Snímek má vše, co má romantická komedie obsahovat. Pokud nemáte příliš přehnaná…" (více)

 • Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

  "Priznám sa, že patrím medzi tých divákov, ktorým Kolečkov osobity až nekorektný humor nie vždy vyhovuje a do kina som šla s istými obavami, navyše, keď som vedela, že ide o žáner tzv.“drsnej romantickej komédie“. Lenže film Cez prsty je akoby nová kapitola v jeho tvorbe. Tvrdí, že sa réžie ujal…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *

  "Atraktivní prostředí ženského beach volejbalu, prosluněná letní atmosféra a několik zvučných hereckých jmen jsou tudíž jedinými devizami filmu, který je nepodařený a podprůměrný ve všech myslitelných směrech a od začátku do konce ustavičně skřípe jako písek v pochvě (aby bylo jasné, na jaké úrovni…" (více)

 • Kultura21.cz (Lukáš Loužecký)

  "Celkově je příběh poměrně zdařilý, vedle beach volejbalu se věnuje hodně vztahům, lásce i zklamání. Nenabízí tedy jen úsměvná témata, ale přesto je to především romantická komedie pro zpříjemnění všedních dní." (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) **

  "Bezesporu se Kolečkovi podařilo aspoň trochu proniknout do sportovního prostředí, nasát hantýrku a opět pokropit diváky dávkou hlášek – tu vydařenějších, tu méně. Na jeho režijní nezkušenost však doplácí to, že scény nejsou směrem k hláškám vybudovány, a tak většina z nich vyzní do ztracena. V…" (více)

 • Pažót.cz (Sebastian Pažót) ****

  "Trochu škoda je také, že ke konci snímku už to neštymuje tak dobře jako zhruba první hodina, která je opravdu kvalitní zábavou. Závěrečná pasáž z beachvolejbalového evropského šampionátu je pak asi tím nejméně zajímavým úsekem filmu a především scénky, v nichž se vyskytuje afektovaný komentátor, se…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) **

  "Petr Kolečko sám nazývá svou režijní prvotinu „drsně romantickou komedií“, která je ale ve výsledku v porovnání s jeho dalšími projekty celkem něžná. Pozná se to například z toho, že když se zrovna neurážejí Slováci („čoboláci“), neukazují se zadky nebo se nevtipkuje o předkožkách starých gigolů či…" (více)

 • TotalFilm.cz (Dagmar Šimková) ***

  "Kolečkovo Přes prsty má rozhodně lépe definované postavy než většina českých snímků podobného ražení a ani děj filmu na mě nepůsobí nevěrohodně. Divák se určitě nebude cítit ošizený nebo zmatený z toho, co na plátně vidí. Naopak – věřím, že bude odcházet osvěžen a příjemně pobaven." (více)

 • Týden.cz (Adam Kahánek) **

  "Přes prsty promrhal svůj potenciál. Komediální snímek z atraktivního sportovního prostředí o dynamickém vztahu mezi dvěma spoluhráčkami, které jsou rozdílné věkem i charakterem, by mohl mít vyšší umělecké ambice. Kolečko se ale rozhodl, že natočí rádoby milostnou komedii, která je čistou oslavou …" (více)