Dolittle

• USA Dolittle (více)

Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že ho jmenovali osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bývávalo. Před pár lety ovdověl a od té doby samotaří v ústraní, za zdmi svého kdysi velkolepého sídla, obklopený smečkou zvířecích přátel, s nimiž si rozumí lépe než s lidmi. Jenže pak mu vpadne do života jeden drzý kluk, jenž si vzal do hlavy, že bude jeho učedníkem, a zároveň ho povolají ke královně, kterou sklátila smrtelně nebezpečná choroba. A protože lék proti téhle nemoci se nalézá pouze na mýty opředeném exotickém ostrově, musí se Dolittle vydat na velmi dobrodružnou plavbu do neznáma. Samozřejmě v doprovodu svých přátel, mezi nimiž je i ustrašená gorila, praštěná husa, cynický pštros, optimistický lední medvěd nebo neuvěřitelně chytrý papoušek. Početný tým bude potřeba, protože Dolittle má před sebou nebezpečí, na která není ani trochu připraven, a v patách mu chvátá banda nepřátel, která chce jeho plán na záchranu královny za každou cenu překazit. (CinemArt)

Frecerick

Hlavní problém této dobrodružné pohádky je to, jak je to vlastně strašně hloupé a jednoduché. V dnešní době, kdy už většina pohádek není pouze pro děti, tohle dílo moc neobstojí. Humor tvořila z 99% zvířata a jejich chemie s RDJ, občas vtipné, často klasické vtípky hlavně pro mladší publikum. Pár slušných nápadů se zvířaty to mělo (šachy a problém s drakem), ale očekával jsem trochu víc. Po vizuální stránce to bylo pěkné a mrzelo mě, že nezasněla píseň z traileru. Snad se náš Tony příště objeví v něčem lepším a dospělejším. 4,5/10 ()

Fajolo

Nechápem, prečo v Hollywoode natáčajú filmy pre deti ľudia, ktorí už dávno nie sú deťmi a nepamätajú si nič z detských pocitov. Deťom potom ponúkajú infantilnú verziu filmu pre dospelých. Ak je nejaký scenár akčného trháku veľmi hlúpy, natočia ho ako film pre deti. Vynechajú explicitné násilie (no násilie tam ostane) a pridajú "vtipné" momenty, ktorých pointu deti nie sú schopné pochopiť. Sarkastické dialógové prestrelky a odkazy na iné filmy sa dospelým zdajú smiešne, ale deti sa im smejú len preto, že napodobujú správanie dospelých. Dokonca sa obávam, že za hyperaktivitu dnešných detí môže aspoň čiastočne aj rýchly strih a akčné tempo detských filmov. Teda časti detských filmov, ale tej, ktorá sa k deťom dostane najčastejšie. ()

Adaaamecek

Mohl to být krásný film pro celou rodinu. Škoda. Nápad byl skvělý. Ani ta hlavni zápletka ničím neurazí (pro film s dětmi super). ALE, problémy začínají. Úplně hlavní věc je nefungující a doopravdy hodně špatný scénář. Jde vidět že nad ním doopravdy nikdo nepřemýšlel a ani nechtěl. Jak jsem říkal, hlavní zápletka má dobrý námět ale je naprosto špatně provedený. Ty konflikty se kterýma se Dolittle se svojí zvířecí školkou setká během krátké stopáže jsou taky dobré náměty, ale opět nad nimi nikdo nechtěl přemýšlet, takže se z toho stala čirá tragédie. O vizuálu animovaných zvířat se ani nebudu bavit. Takže zkráceně: Dolittle je film který má dobré náměty, které už ale nikdo nechtěl dotáhnout do konce. 2/10 ()

Novko

Už vím proč je to takový propadák. Kam se sakra podělo těch 175 milionů USD. Asi většina hercům, potažmo dabérum,ale rozhodně ne do CGI. Strašně mě mrzí, že nedokázali ten rozpočet použít a neudělat kvalitní CGI. Většina záběru vypadá jako z počítačové hry z roku 2005. Samotný charakter Dolittla (Downey Junior) mě nepřišel moc zajímavý, což asi je chyba. Za to třeba ten Gorilak (Rami Malek) nebo ten lední medvěd (John Cena) mě bavili mnohem více. Co, ale cením že chtěly předat nějaký odkaz v podobě: že je v pořádku se bát a přátelství je důležité. 6/10. ()

imaginer21

Ne, že by to bylo vysloveně odpadově zlé. Downey táhne, příslib hravého vizuálu taktéž a občasné slovní přestřelky (zejména) mezi zvířecími protagonisty měly také své světlé chvilky. Ale přes všechnu tu vyšperkovanost, výpravu i příjemný casting je to prostě celé mdlé. Nejen že bez silnějšího momentu, ale v zásadě bez jakéhokoliv dobrého momentu. Dolitlle je sice koukatelnější než všechny Murphyovy verze, ale to je dost možná nejmilejší kritika, jakou může dostat. Chybí tomu pevná režie, promyšlenější scénář, jasnější poslání. Zvířátka nelogicky skotačí kolem Downeyho jako nej kamarádi, ale jejich úloha tím končí. Samotný konflikt se záporákem postrádá jakoukoliv dravost, dialogy jsou očividnou slepovačkou nepodařených (či minimálně nedomyšlěných) interakci na zeleném plátně a i s vypnutým mozkem máte co dělat, abyste tuhle splácaninu dokoukali. Ona totiž i zbrklá kamera je fakt příšerná a nekoncepční. A v pozadí zní doposud nejméně nápadný Elfman, jakého jsem kdy slyšel. Dvě hvězdy za tradičně dobrého Downeyho. ()

Kushina

Taková hezká příjemná vtipná pohádka pro dospělé s Downey Jr. v hlavní roli. Ať si říká kdo chce co chce, on je prostě Pan herec. Příběh končí dobře a padouši jsou poražení, bla bla. Prostě taková klasika, které ale neurazí a člověk se zasměje. 60% ()

rytir1

Většina zde hodnotí spíš Iron Mana nebo knihu než samotný film. A to se pak odráží v hodnocení. Objektivně, film by mohl být lepší ale zas tak špatné to není, Gorila coby Kasparov a další stojí za koukání. Za mě určitě jedna z lepších komedií v kině letos na rozdíl od milionů tuctových českých pokusů. ()

JiV

Ty tři hvězdy jsou za to, že to je rodinný film. Tedy je třeba na to nahlížet i optikou děcka, který to asi bavit bude. Je to dost barevný a jsou tam mluvící zvířátka. Pokud na to koukáte se svými budoucími dárci orgánů, tak to v klidu přežijete. Z čistě dospěláckýho pohledu by to byly hvězdy dvě. Myslím, že Downey na to bude chtít rychle zapomenout. ()

josef.hana

Strašné zklamání. Hlavně scénář, dialogy. Žádný vtip, nápad. Ani,, Iron Man,, nehrál naplno. I když na něm to není poznat, vzhledem ke svým kvalitám. ()

jakobin22

Ubohost, ten "mladej" je tam fakt jen na okrasu, to jsem dlouho neviděl, takovou neschopnost zahrát cokoliv. Asi pro jeho pěkný oči...bych si urval radši obě ruce... ()

BlackAdder87

Tahle pohádková taškařice je místy dost infantilní i na na poměry dětského diváka, a přitom má spoustu výborných nápadů, které stačilo uchopit trochu jinak, nebo je více rozvést a mohl to být výborný film. Jestli je něco v něčem snímek vyniká, tak je to výprava a celková vizuální stránka, za kterou bohužel příběh trochu pokulhává. Z celkového pojetí je jasně vidět, že se jedná o rodinný film, se vším dobrým i špatným, co k tomu patří. Zábavnost je průměrná a po shlédnutí vám vlavě utkví možná dvě až tři zábavné scény, ale nejedná se o vyloženě špatný film, jen mám pocit že by to šlo udělat mnohem líp. ()

kyrysar

Rodinná komedie se zvířátky. Nic víc. Ze začátku to funguje celkem dobře a námět je vymyšlený dobře. Robert si to dává celkem obstojně, ale není to úplně ono. Mladý Harry Collett mě místy spíš doslova sere jak je naivní. Zápletka je fajn, ale jak je pak vystavěný příběh a hlavně zvraty je hodno snad nějakých 90tek, kdy řádila Xena a Herkules. Je vidět, že se všechno stavělo jen na tom, že Robert mluví se zvířaty. A to kdyby tam nebylo, tak by to byl hluboký podprůměr. ()

Emperor1

Jak mám rád Roberta Downeyho coby charismatického představitele různých lehce podivínských charakterů, tady mě jeho výkon nijak neoslnil. Příběh nestojí ani za starou bačkoru, inteligentního vtipu tam je jako šafránu a hlavní postava je taková nedomrlá, stejně tak její animovaní parťáci. Vlastně celý film byl takový nemastný neslaný. Ano, usnul jsem u toho, celé to vydržely jen moje dvě děti. Ty ale taky zrovna neřičely nadšením. ()

DJMaroko

Taková nedělní pohádka nenadchne ani neurazí. Pár dobrých hlášek tam je až na to digitální inferno. A dabing Jiřího Dvořáka Robertovi vůbec nesedí. ()

SmajdalfCZ1

Tak na tenhle film jsem se opravdu těšil dlouho a opravdu jsem zklamaný pouze tím, jak to zde lidí hodnotí. Mistr Downey to hraje zase opravdu brilantně jako každou roli ( ano měl málo prostoru něco zahrát. A ano prostě tu roli mu napsali celkem nesympaticky než na co jsme zvyklí, ale hold každý musí pracovat s tím co má) a ten film je prostě opravdu sranda. Asi jako první Dolittle s Eddiem. Od takových filmů prostě nesmíte mít očekávání. Když to bude naprd nebudete naštváni, ale když to bude dobré, tak budete potěšeni. A tohle byla prostě dobrá sranda. Já se krom pár scén ( proto dávám 80% ) bavil po celý film a viděl jsem ho již 2x. ()

Music vévodí letošním Zlatým malinám

Music vévodí letošním Zlatým malinám

24.04.2021

Proběhl 41. ročník vyhlašování anticen Zlaté maliny (Razzies), které jsou každoročním oceněním pro ty nejhorší filmy a tvůrčí výkony uplynulého roku. Ač si největší počet nominací vysloužily snímky… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

Chaos na place nového Dolittla

Chaos na place nového Dolittla

15.10.2019

Premiéra odsunuta na leden příštího roku, tzv. pohřebiště filmů, do toho několikatýdenní rozsáhlé přetáčky a v neposlední řadě pověst filmu, se kterým si studio od začátku ukrojilo příliš velké… (více)