Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

stub

Neexistující typ miliardáře, neexistující typ ku**y, neexistující typ vztahu... Jen další hovadina "O Popelce", která nám pomáhá ignorovat reálnou tvář světa a žít si dál svůj naivní blud. ()

Handle

Podlě mě je to celkem přeceňovaný film. Já to beru jako normální romantickou komedii, která se mi už díky tomu, že to dávají pravidelně každý rok docela zprotivila... Ale kdybych říkal, že to není pěkný, taky bych lhal... :) Každopádně je to trochu nafouklá bublina. 3,5*. ()

Shaqualyck

Zatímco Popelce pomáhali holóbci, Julia Roberts je coby Pretty Woman odbornicí přes ptactvo, ehm, poněkud jiného druhu. A slipy se maj plnit, aspoň o Vánocích, že jo... Ano, některé hlášky dokážou i po letech dostat do kolen ("Svině jedny klouzavý!"), nicméně zdaleka nejzajímavějším je na celém tomhle "svátečním" evergreenu fakt, že si dokázal na věky věků předplatit místo ve vánočním TV programu a podrobeným česko-moravsko-slezským masám rok co rok vyprávět, kterak kurva pracháče sbalila. Nevím, záhada srovnatelná snad jen s oblibou kapely Mandrage či politickou nesmrtelností arogantního červa se slabostí pro luxusní psací potřeby - Václava Klause. Nezávislý pozorovatel by tak poměrně snadno mohl mylně podlehnout dojmu, že v české kotlině snad "dává" - rozuměj naděluje - dárky prostořeká kněžka lásky vyzbrojená sadou pestrobarevných prezervativů. To je vyslovený trapas! :-) ()

aniiicka

Film z roku 1990 - starý jako já, kdysi klasika naší VHS kolekce :) ...viděla jsem po dlouhé době a pořád to funguje. I když chápu, že někdo už může být na film alergický. Pro mě ale vždy představoval moderní pohádku se sympatickými a pohlednými herci (sympaťák Hector Elizondo vedlejší roli), krásnýma šatama a prostě filmová pohodička. ()

5150

PRETTY WOMAN je jedna z nejznámějších limonád a nutno uznat, že v rámci žánru patří k tomu nejlepšímu. Příběh se odvíjí podle klasického vzorce, herci jsou patřičně krásní a nakonec je zde i pestrý písničkový doprovod - mj. "Oh, Pretty Woman" (Roy Orbison), "It Must Have Been Love" (Roxette), atd. Nicméně i tak zůstavají na prvním místě mojí top tohoto žánru DÍVKY Z JERSEY..)) ()

BoPo

Príbeh na ktorom si každý nájde nejaký svetlý bod. Julia Roberts si nikdy nezískala moje sympatie, no jej prelomový film je príjemným kompromisom v rámci svojho žánru a aj v rámci svojej cieľovej skupiny. ()

Tommassi3

"V obchodech jsou protivní !! Nechce se mi tam.." - "K lidem milí nebývají, ke kreditním kartám ano.." Že šaty dělají člověka - Když si i šlapku lze splést se špiónkou..;) Byť jde nezřídka o totéž.. -je téměř stejně známý fakt jako ten, že Maršál romantiky starej dobrej klasik Garry točí převážně výtečné žánrovky.. A Julia Roberts nikdy nebyla rozkošnější než v téhle popelkovské variaci, v téhle nestárnoucí klasice.. ()

Agatha

Klasika našich Vánoc, i když nevim proč (má to snad s Vánocemi něco společného?). Ale to je úplně jedno, na Vánoce, na Velikonoce, na Cyrila a Metoděje, na svátek všech Svatých - podívam se na to vždycky. Pochybuju, že mě to někdy omrzí. To je prostě Pretty Woman - skvělí herci, skvělá hudba, skvělá zábava, skvělý Vánoce... ()

hejahou

"Svině jedny klouzavý" .... při pomyšlení na tento film se mně vybaví tato hláška...... Jinak skvělá romantická komedie s výborným obsazením.... ()

villon17

Zahrát si "lehkou dívku" bych se asi styděla, ale Julii to sedlo perfektně a stejně tak perfektně se předvedla. Nedá se ani z legrace říct, že by byl film založen na ději, ale jako naprosto nenáročná hraná pohádka postačí. ()

corpsy

Čo by asi žáner romantickej komédie 90. rokov robil bez tohto úžasného filmu. Bol by ním len z polovice. Julia Roberts - prepáči, myslím to v dobrom - je naozaj tá najdokonalejšia, vo svojej podstate okúzľujúca a svojím spôsobom milá prostitútka, aká sa len môže nájsť. Vytvorila vskutku nádhernú postavu a spolu s Richardom Gerem im to neskutočne sedí. ()

zablaga

Toto môžem:) Obaja sú v najlepších rokoch a parádne si pristanú..možno to nie je klasická romantika, ale stojí to za to:-) ()

Marek1991

Ako sa môže stať z prostitútky dáma, ako sa môže z biznismena stať investor, tu máte rozprávkové príklady, ale to, že sa to často nedeje, vystihuje pojem rozprávka. To zoznámenie, čo ja považujem za jednu z najpodstatnejších vecí v romantických filmoch prebehlo katastrofálne. Chlapík prešiel pól mesta a zrazu nevie poriadne zaradiť a prudko zabrzdí a znovu sa mu to podarí, keď mu prostitútka nastúpi do auta. Samozrejme zranený smrťou svojho otca s ktorým nemal dobré vzťahy z nej vytvorí dámu a ona akoby na lusknutie prsta sa prestane správať afektovane, aj keď na začiatku to trocha preháňala. Chlapík taktiež zmení svoje správanie, rozíde sa s advokátom, ktorého poznal 10 rokov a firmu, ktorú chcel zničiť a rozpredať naopak zachráni. "Budeme stavať veľké lode!" Trocha k smiechu, ale môže sa stať. Taktiež som videl aj krajšie ženy ako Julia Roberts a kde vznikla láska, vyzeralo to skôr na okúzlenie, toto nie je typický romantický film pre mňa, skôr film hlavného prúdu s pár morálnymi zmenami, taktiež ukazuje náš zákazník náš pán, nanešťastie to asi videlo veľa čínskych obchodníkov, lebo klamlivé podliezanie, otravovanie a peniaze nad pravdou tu zvíťazili. Ale opäť tí zazobanci z toho vyšli najlepšie, aj keď na to majú právo, ten prerod by mal pokračovať viac než len tam, kde v tomto filme skončil. Pár vecí som sa naučil, napríklad ohľadom toho, ktorý príbor kedy použiť. Nerozplývam sa však, hudba bola fajn, občas som sa aj zasmial, Richard Gere pôsobil ako elegán, ale akýsi snobizmus z toho nevymizol. Vivian: "Prečo bývaš tu, keď sa výšok bojíš?" Edward: "Lebo je to najlepšia izba." Vivian: "Všetci robia vždy to, čo im povieš?" Vivian pokračuje potom, čo všetci odišli a on si ju podmaňuje dotykmi: "Asi áno." Napoly dobré, napoly nie. ()

Falcor

Zábavná halivůdská pohádka o tom, kterak k úspěchu a ke štěstí široký úsměv a široké nohy....pardon....dlouhé nohy stačí. V jakékoliv branži. Ale v hérectví především. ()

DDT odpad!

Pokud máte zapnuto aspoň pět procent mozkových buněk a nejste zrovna hospodyňka nebo sentimentální štětka, hrozí akutní pozvracení. Místo téhle zvětralé limonády je lepší dát si radši něco ostřejšího (například takový Rocco Siffredi umí jít v podobných rolích daleko hlouběji...) ()

F.man

Jasně že Pretty Woman je přeslazená jako kráva. Ale upřímně vůbec mi to (vyjímečně) nevadí. Tenhle snímek totiž s tou kýčovitostí pracuje tak skvělě, že si jí vlastně člověk přestane všímat a akceptuje ji. Popelka pak nabídne spoustu vtipných hlášek, milou buranovitost Julie, zrod ženy z oškklivého kačátka, stylového Gera... Věci, které prostě fungujou. Podle mě je problém jinde - je jasné že neustálím omýláním Pretty Woman v TV (někdy přemýšlím jestli za posledních 10 let chyběla někdy o Vánocích) tratí strašně moc. A docela to i chápu. Přesto, bez jakýchkoliv předsudků se jedná o fajn snímek. Jsem tak někde mezi třema a čtyřma, nakonec za Hectora Elizonda za čtyři... I appreciate this whole seduction thing you've got going on here, but let me give you a tip: I'm a sure thing. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda